Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#18726 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

Da, nikad vise iznenadjenja u kvalifikacijama. Svako svakoga moze dobiti. Spanija izgubi
od Poljske kuci, Srbija od Gruzije, neki totalno nerealni rezultati.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#18727 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by pemanapemani »

Drago mi je što smo u ove dvije utakmice promijenili mentalitet.
Nema šanse da bi se prije pet godina uspjeli izvući iz provalije kod -10 u trećoj četvrtini.

Sinoć bi dobili da nije bilo onih pokušaja alley oop-ova kod čistih zicera.

Sve u svemu, svaka čast igračima i selektoru. :thumbup: :bih:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18728 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

Ili jedna Turska koja ima tako jaku ligu, a prve dvije su zijanili od Švedske i Holandije :-)
Gledam im sastav, pa nimalo loš, čak ima i Euroligaša.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#18729 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by manijak1 »

I klompašima s tulipanima :D boba je falila da drmnu susjede.
Al eto , ja se ponado da ćemo u produžetke ući , džaba.
Igralo se srcem , borilo se :thumbup: čak smo i slobodna bacanja popravili , opet sami sebe pobijedili , sagorilo se .
Moro ić vani da gledam , jbm-ti sustav i sistem RAK-a .
Uzmemo li Bugare i one lažne vikinge , super .
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#18730 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

nama trebaju minimalno 3 pobjede da bi se plasirali na EP. e sad domaće protiv Bugara i Latvije i to je to. ono što je nam odgovara da Grčka Latvija slijedeču igraju ako Grci dobiju onda bi oni imali 0-3 i teško bi se vratili
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#18731 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Sultanahmed »

Nama je falio šuter sinoc,da je onaj nas robertson bio tu mi bi njih pobjedili
S ovim sastavom+robertson ,mozemo ocekivati 2 pobjede u novmebru
Najveci problem je sto nemamo lidera na terenu,pa se u pojedinim situacijama ne zna ko pije ko placa
Npr sjecate se juce dodavanja panicnih izmedju adamovica,atica i mislim pasalica :-) ,niko nema muda da sutira
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18732 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

Meni Pašalić nije jasan, vidi se da zna pogoditi, al samopouzdanje nikakvo...pa opali je, kad Atić može promašiti 5 zaredom, možeš i ti jednu-dvije :oops:
Drug Saban
Posts: 129
Joined: 30/11/2019 11:54

#18733 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Drug Saban »

Kakva seljana sinoc, od Sabahudina i neartikulisanih krikova do publike sa eeeooooaaoooeeee povicima.
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#18734 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Sultanahmed »

Tomahawk11 wrote: 25/02/2020 12:06 Meni Pašalić nije jasan, vidi se da zna pogoditi, al samopouzdanje nikakvo...pa opali je, kad Atić može promašiti 5 zaredom, možeš i ti jednu-dvije :oops:
Ko da je dijete od 20g a ne covjek od 33g :lol:
ali sta znas,mozda su se pravile akcije da atic sutira

Sto se tice Bahe ja zapravo mislim da nema goreg komentatora na prostoru BIH
Lik komentarise gotovo sve nase reprezentacije :cry:
A veze nema na svakoj utakmici se sramoti,nadam se da ce hadzic prenositi baraž a ne uhljeb baho
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18735 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

studeni76 wrote: 25/02/2020 07:59 Ma ja ba, pola drzave nam kopa i rukama i nogama da se dokopa te Njemacke i njihovih papira al eto problem je sto je to neki Nihad uradio! I sad je on supak a ostali idu samo za egzistencijom. E jesmo licemjeri :-) :run:
nije šupak,samo ne treba se truditi nakon toga sta je uradio naci nacin da nekim cudom on dobije nase drzavljanstvop kad vec nece da se odrekne njemackog,i on nije neko ko je to uradio jer je jedva imao šta jesti,pa je kao primoran,druge su stvari u pitanju,bolio ga kurac za reprezentacijom,to je u pitanju
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18736 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote: 25/02/2020 08:23 Treba biti realan i reći da je i ovakva Grčka bolja ekipa.
Mi smo kako god okreneš tanki.
Sve i da imamo puni sastav, koga imaš?
Nurkića, Musu, Gordića....ostalo sve tankosava.
Ona ekipa koju je praktično Musa najviše vukao (mlada rep.), koga imamo od njih da je nešto konkretno?
Košarka je u BiH odavno na stranputici, anomalije kao Nurkić ili Musa...pitanje je kad će se opet nešto takvo desiti.
Naravno, svaka čast momcima koji su sad dio reprezentacije, ove dvije utakmice su pokazali karakter, borba je bila do kraja i plasman na EP bi bio veliki uspjeh.
:thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18737 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Ostali smo na 45. mjestu FIBA rang liste.

https://www.klix.ba/sport/kosarka/kosar ... i6zpKUMQNc
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18738 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Kaze gordic da nije bosanac (i hercegovac) nego srbin iz hercegovine i da mu je igranje za reprezentaciju unazadio karijeru. Sto se mene tice nek ga popusi i ne mora vise nikada zaigrati za reprezentaciju. I da mu se skine fasada sa kuce.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18739 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 16/03/2020 17:46 Kaze gordic da nije bosanac (i hercegovac) nego srbin iz hercegovine i da mu je igranje za reprezentaciju unazadio karijeru. Sto se mene tice nek ga popusi i ne mora vise nikada zaigrati za reprezentaciju. I da mu se skine fasada sa kuce.
gdje je ta izjava?

šta čovjek ne smije reći da je srbin a igrati za BiH?
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18740 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

kakavdanakneiskustvu wrote: 16/03/2020 18:38
spree wrote: 16/03/2020 17:46 Kaze gordic da nije bosanac (i hercegovac) nego srbin iz hercegovine i da mu je igranje za reprezentaciju unazadio karijeru. Sto se mene tice nek ga popusi i ne mora vise nikada zaigrati za reprezentaciju. I da mu se skine fasada sa kuce.
gdje je ta izjava?

šta čovjek ne smije reći da je srbin a igrati za BiH?
Na portalu. Sve se smije i upravo zato ja smijem da mu pozelim sve najgore. Cuj nije bosanac i hercegovac nego je srbin :roll: . Nek igra za Srbiju, to bi mu sigurno pomoglo u karijeri, oh wait... Ionako je maksimalno ispodprosjecan aba liga kosarkas (druga je prica sto mi nemamo boljih). Ja bih igrao sa ljudima koji su bosanci, pa taman mi bili zadnji u svemu. Sta npr mislis kako ce nurkic nebosanca prihvatiti?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18741 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 16/03/2020 20:41
kakavdanakneiskustvu wrote: 16/03/2020 18:38
spree wrote: 16/03/2020 17:46 Kaze gordic da nije bosanac (i hercegovac) nego srbin iz hercegovine i da mu je igranje za reprezentaciju unazadio karijeru. Sto se mene tice nek ga popusi i ne mora vise nikada zaigrati za reprezentaciju. I da mu se skine fasada sa kuce.
gdje je ta izjava?

šta čovjek ne smije reći da je srbin a igrati za BiH?
Na portalu. Sve se smije i upravo zato ja smijem da mu pozelim sve najgore. Cuj nije bosanac i hercegovac nego je srbin :roll: . Nek igra za Srbiju, to bi mu sigurno pomoglo u karijeri, oh wait... Ionako je maksimalno ispodprosjecan aba liga kosarkas (druga je prica sto mi nemamo boljih). Ja bih igrao sa ljudima koji su bosanci, pa taman mi bili zadnji u svemu. Sta npr mislis kako ce nurkic nebosanca prihvatiti?
pa nurkić je valjda bošnjak,kao što je lazić valjda srbin,kao sto je stipanović valjda hrvat
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18742 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Valjda su Bosanci i Hercegovci prvenstveno ili mozda ja nesto pogrešno rezonujem, ali ne vjerujem. Koliko ja znam Srbi su u Srbiji, Hrvati u Hrvatskoj, bubam Indonežani u Indoneziji i pazi sad nose dresove na kojima, na prsima pisu imena tih drzava. Kome se ne svidja i ko bi volio da mu pise neko drugo ime drzave na dresu, bujrum, niko mu ne brani, osim mozda selektora tih drzava jer smatraju da nisu dovoljno kvalitetni da igraju tamo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18743 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa bosanci i hercegovci su po drzavljanstvu,po dresu reprezentacije za koju igraju a u ovoj drzavi zive tri naroda,ne trebam nabrajati valjda koja,kako je mile dodik srbin,džaferović bošnjak ,komšić hrvat tako je valjda i lazić srbin,nurkić valjda bošnjak,andrija valjda hrvat
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18744 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Valjda me ne interesuje. Interesuje me kad neko kaze da nije ono sto jeste i time fakticki vrijeđa moju, a i svoju državu i onaj dres u kojemu je igrao. To sto je drzava nakaradna ne treba znaciti da su takve izjave ok. Potpirivanje podjela i nekog nacionalizma je apsolutno nepotrebno i samo teski idiot moze ovakvo nesto izjaviti. Nemanja je Bosanac i Hercegovac, pravoslavne vjeroispovijesti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18745 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

otkud znas da je pravoslavac?
u ovoj drzavi zive zvanicno tri naroda,bosanac i hercegovac po ustavu drzave kao narod ne postoji koliko ja znam,da postoji ja bih vjerovatno to bio
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18746 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Dakle po tebi Bosanci i Hercegovci ne postoje jer u ustavu ne pise da postoje? Isto tako ti bi bio/osjecao se kao Bosanac i Hercegovac, ali te ustav spriječava? Recimo ja jesam Bosanac i Hercegovac, a za bosnjake, hrvate i srbe me zaboli. Eto Srbi njega zovu Bosancem, a njemu to smeta. Dakle ljudi iz Srbije izgleda vise postuju nas nego ti. Fol neki narodi qurci, palci, a ustvari svi Bosanci i Hercegovci samo razlicitih religijskih uvjerenja i problemom nedostatka mozga.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18747 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

spree wrote: 16/03/2020 17:46 Kaze gordic da nije bosanac (i hercegovac) nego srbin iz hercegovine i da mu je igranje za reprezentaciju unazadio karijeru. Sto se mene tice nek ga popusi i ne mora vise nikada zaigrati za reprezentaciju. I da mu se skine fasada sa kuce.
Kreten. Da Bog da ni ne zaigrao vise za nas.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18748 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 16/03/2020 22:50 Dakle po tebi Bosanci i Hercegovci ne postoje jer u ustavu ne pise da postoje? Isto tako ti bi bio/osjecao se kao Bosanac i Hercegovac, ali te ustav spriječava? Recimo ja jesam Bosanac i Hercegovac, a za bosnjake, hrvate i srbe me zaboli. Eto Srbi njega zovu Bosancem, a njemu to smeta. Dakle ljudi iz Srbije izgleda vise postuju nas nego ti. Fol neki narodi qurci, palci, a ustvari svi Bosanci i Hercegovci samo razlicitih religijskih uvjerenja i problemom nedostatka mozga.
pa i ja sam bosanac,ali se ne mogu na popisu stanovnistava tako izjasniti i da nakon popisa u rezultatima popisa piše da je bosanaca i hercegovaca toliko i toliko jer ih nema u ustavu drzave,a logicno da je neko iz zenice bosanac a neko iz trebinja hercegovac,ali je i logicno da je neko imena nemanja gordic srbin vjerovatno,hrvat tesko da moze biti

nisu svi ljudi ovdje sa vjerskim uvjerenjima,ali da ne idemo u totalni off topic
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#18749 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Ja sam se izjasnio kao Bosanac i Hercegovac na popisu. Ko je rekao da ne moze? Popisivac? Ne znam sto bjezis u neki formalizam. Jarane kad je ovaj ustav nastao? Mislim da si rodjen prije njegovog nestanka. Jel' tako postujes sta god ti neko nametne, cak i mimo logike. Covjek iz BiH je Bosanac i Hercegovac (ukoliko se ne odrekne drzavljanstva kao tvoj "ljubimac" ili mu se ono ne oduzme) i to je toliko logično da prosto ne vjerujem da to moram pisati. Neko ko kaze da nije Bosanac i Hercegovac i ne treba da ovu državu predstavlja nigdje. Bosanac predstavlja Bosnu, Iranac Iran itd. Veoma jednostavno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#18750 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 16/03/2020 23:14 Ja sam se izjasnio kao Bosanac i Hercegovac na popisu. Ko je rekao da ne moze? Popisivac? Ne znam sto bjezis u neki formalizam. Jarane kad je ovaj ustav nastao? Mislim da si rodjen prije njegovog nestanka. Jel' tako postujes sta god ti neko nametne, cak i mimo logike. Covjek iz BiH je Bosanac i Hercegovac (ukoliko se ne odrekne drzavljanstva kao tvoj "ljubimac" ili mu se ono ne oduzme) i to je toliko logično da prosto ne vjerujem da to moram pisati. Neko ko kaze da nije Bosanac i Hercegovac i ne treba da ovu državu predstavlja nigdje. Bosanac predstavlja Bosnu, Iranac Iran itd. Veoma jednostavno.
ma mozes se izjasniti kako hoces ali nece nigdje pisati u rezultatima popisa da bosanaca i hercegovaca ima toliko i toliko,,to valjda znas,nego ce ih voditi pod ostale


kad nurkić kaže da je bošnjak a ne kaze da je bosanac i hercegovac, smeta li to ?
Post Reply