Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18426 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Vedran Bosnić objavio je širi spisak igrača za predstojeće mečeve u februaru. Bit će to posljednja dva meča našeg nacionalnog tima, a BiH će odmjeriti snage sa Češkom Republikom 21. februara u gostima i Bugarskom 24. februara na domaćem terenu, a sve u sklopu u kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini. Podsjećamo, naša reprezentacija se nalazi u grupi K, a u 10 mečeva upisala je samo dvije pobjede i osam poraza. Na spisku se nalaze: Adi Zahiragić, Sani Čampara, Edin Atić, Amar Gegić, Haris Delalić, Almir Hasandić, Adin Vrabac, Aleksandar Lazić, Emir Sulejmanović, Ajdin Penava, Amar Alibegović, Miralem Halilović, Nedim Buza, Obrad Tomić, Njegoš Sikiraš, Ibrahim Durmo, Kenan Kamenjaš, Ismet Sejfić, Darko Talić, Draško Knežević, Rijad Avdić, Markus Lončar, Nedim Đedović i Mirza Bulić.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#18427 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Diwan »

Gledam Atića kako polako dolazi sebi u Megi, ali je to još daleko od onoga što bi on mogao pružati. Još uvijek tu ima podosta straha i manjka samopouzdanje. Milojević mu daje slobodu, ali i pored toga često ne smije šutati sa trice i odlučuje se za neke asistencije, a sve je to do manjka samopouzdanja. Kad bi uspio da to prebrodi, i da se generalno uozbilji, euroliga bi bila vrlo realna opcija i domet.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#18429 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Xavier1 »

Ja dok je Vrabac tu ne mogu gledati stvarno. Necu da mi zivci rano odu.
izvrsni direktor
Posts: 9120
Joined: 20/12/2018 16:11

#18430 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by izvrsni direktor »

Da mi je neko tokom onih redovnih ucesca na evropskim prvenstvima pricao da ce doci vrijeme da necu imati pojma ko igra u reprezentaciji niti kad igraju....
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18431 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Vise nego solidna predstava s obzirom da nije bilo ni Sulejmanovica koji je bio najbolji igrac u zadnje dvije utakmice. Medjutim Bosnic mi nije bas najjasniji s obzirom da ove utakmice ne znace ama bas nista da su mu dvojica igraca zavrsila sa nula minuta a mali Sani Campara koji je jedini kvalitetan suter trojki vecinu utakmice proveo na klupi. Nisam bas siguran da me je nesto posebno Vedran iznenadio ove tri utakmice bez obzira na rezultat. Veceras je Gegic toliko silovao loptu da bi ga Dule stosom opalio.......ajde ok sve u svemu nije lose ali mislim da se ova utakmica mogla dobiti bez ikakvih problema malo drukcijim vodjenjem.

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... b=boxscore
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18432 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by palermo »

hrasno38 wrote:Vise nego solidna predstava s obzirom da nije bilo ni Sulejmanovica koji je bio najbolji igrac u zadnje dvije utakmice. Medjutim Bosnic mi nije bas najjasniji s obzirom da ove utakmice ne znace ama bas nista da su mu dvojica igraca zavrsila sa nula minuta a mali Sani Campara koji je jedini kvalitetan suter trojki vecinu utakmice proveo na klupi. Nisam bas siguran da me je nesto posebno Vedran iznenadio ove tri utakmice bez obzira na rezultat. Veceras je Gegic toliko silovao loptu da bi ga Dule stosom opalio.......ajde ok sve u svemu nije lose ali mislim da se ova utakmica mogla dobiti bez ikakvih problema malo drukcijim vodjenjem.

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... b=boxscore
A meni se opet čini da je zbog Bosnićevog vođenja i stvoren utisak da se ova utakmica mogla dobiti......iliti, da je iz ovoga rostera izvukao maksimum...
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18433 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Koliko smo samo jadni postali niko više ništa ni ne komentariše. :lol: :(
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#18434 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Jesmo to igrali s nekim :?
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18435 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Isto k'o da nismo. :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18436 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

palermo wrote:
hrasno38 wrote:Vise nego solidna predstava s obzirom da nije bilo ni Sulejmanovica koji je bio najbolji igrac u zadnje dvije utakmice. Medjutim Bosnic mi nije bas najjasniji s obzirom da ove utakmice ne znace ama bas nista da su mu dvojica igraca zavrsila sa nula minuta a mali Sani Campara koji je jedini kvalitetan suter trojki vecinu utakmice proveo na klupi. Nisam bas siguran da me je nesto posebno Vedran iznenadio ove tri utakmice bez obzira na rezultat. Veceras je Gegic toliko silovao loptu da bi ga Dule stosom opalio.......ajde ok sve u svemu nije lose ali mislim da se ova utakmica mogla dobiti bez ikakvih problema malo drukcijim vodjenjem.

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... b=boxscore
A meni se opet čini da je zbog Bosnićevog vođenja i stvoren utisak da se ova utakmica mogla dobiti......iliti, da je iz ovoga rostera izvukao maksimum...
Ne bez daljenjeg slazem se da im je adrenalin napucao momacki i da su se stvarno borili i da ima tu Vedrana i te kako jer to je njegov nacin vodjenja ali bez obzira Sikiras i kamenjas bez sekunde odigrane a Sani Campara u odnosu na ostale samo 7 minuta sa jednim sutem. Protiv Finske je istu stvar napravio sa Camparom koji je igrao odlicno i oslicno pogadjao i kada je trebala trica koja ga je isla u toj utakmici on ga je ostavljao na klupi. Ova i sljedeca uitakmica su nebitne i nebi nikako smjelo da i jedan igrac u rosteru ostane bez kojeg minuta igre jer kad ces ga probati ako neces sada. Ako si gledao veceras vidio si zestoka silovanja Gegica i Atica, nikakv sut za tri poena Hasandica i Zahiragica (ukupno 0/7) i Sani bi morao dobijati puno vise minuta. Ne po meni nije izvukao maksimum iz rostera ali ok svako ima svoje misljenje!
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#18437 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by tuzlak1212 »

Bulić, Đedović :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#18438 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

FIBA je totalno sjebala ovaj sport, kvalifikacije su smijurija, cak i Srbiji visi plasman, dan izgubili od Estonije jer ne mogu sastaviti postenu ekipu a kad su kompletni regularni kandidati za medalju na SP.

Slovenija otpala, a prvak Europe. Hrvatska sa sest NBA igraca nece ici na SP, uglavnom ekipe sa ovih prostora izvisile. Izvisice i Crna Gora ili Latvija, jedna mora.
BiH sa Nurkicem i Musom, rekao bih jos Djedovic i Gordic ali da ne idemo na tu temu.

Jebale ih ovakve kvalifikacije.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#18439 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by tuzlak1212 »

Ovo je provjera kakvu ko skolu kosarke ima i igrace u lokalnim ligama koji ne igraju euroligu. U principu male drzave ce uvijek izvisit :skoljka:
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#18440 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

Point. wrote:Od onakve reprezentacije sa Markovićem koja je marisala Hrvate i bili na EP do ovog jada i čemera da nam jebena Finska vrati +20 na domaćem parketu. I onda neko dođe i kaže biće ovo dobro, ma biće klinac moj dobro gdje će biti dobro. Igrači hoće doći neće doći, jedan laže i pravi se pametan sa pasošem, drugi traži da mu Savez gradi kuću da bi igrao, dvojica u NBA i pitanje je kad će uopšte i zaigrati ponovo za reprezentaciju. Allahselamet.
Ona reprezentacija je sastavljena od igraca koji su ponikli u bivsoj drzavi.
Problem nije u selektoru,vec u sistemu formiranja igraca,sudija,trenera. Mi toga nemamo.sve je na ho -ruk.Mozemo mi dovesti i greg popovica,ali se nista znacajno nece promjeniti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18441 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

dječak sa šibicama wrote:FIBA je totalno sjebala ovaj sport, kvalifikacije su smijurija, cak i Srbiji visi plasman, dan izgubili od Estonije jer ne mogu sastaviti postenu ekipu a kad su kompletni regularni kandidati za medalju na SP.

Slovenija otpala, a prvak Europe. Hrvatska sa sest NBA igraca nece ici na SP, uglavnom ekipe sa ovih prostora izvisile. Izvisice i Crna Gora ili Latvija, jedna mora.
BiH sa Nurkicem i Musom, rekao bih jos Djedovic i Gordic ali da ne idemo na tu temu.

Jebale ih ovakve kvalifikacije.
Srbi su sinoć sami sebe naguzili. Imali su i Teodosića, al popušiše na kraju, iako su bili mrtvi favorit.
Hrvati su i sa tim NBA igračima kiksali, ono bi s Poljskom čini mi se.

Da je ujebana reprezentativna košarka, svakako.

Bolno je bilo sinoć gledati Halilovića na centru, Hasandića, Zahiragića :roll:
User avatar
Altsa
Posts: 7310
Joined: 19/03/2004 18:31

#18442 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

realnost je da je ovo to sto imamo. Ja opet mislim da mi imamo kvalitetnijih igraca od par ovih koji su u reprezentaciju a da igraju nasu ligu.

stvarno nemam zivaca da gledam smotanog Vrabca.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18443 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

Vrabac sinoć nije bio čak ni toliko loš. Bilo je onih koji su mu uzeli ulogu najgoreg u ekipi.
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18444 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Idemo, euforija... :skoljka:
Image
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#18445 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

sve smo izgubili utakmice omjer 0-5
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#18446 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:FIBA je totalno sjebala ovaj sport, kvalifikacije su smijurija, cak i Srbiji visi plasman, dan izgubili od Estonije jer ne mogu sastaviti postenu ekipu a kad su kompletni regularni kandidati za medalju na SP.

Slovenija otpala, a prvak Europe. Hrvatska sa sest NBA igraca nece ici na SP, uglavnom ekipe sa ovih prostora izvisile. Izvisice i Crna Gora ili Latvija, jedna mora.
BiH sa Nurkicem i Musom, rekao bih jos Djedovic i Gordic ali da ne idemo na tu temu.

Jebale ih ovakve kvalifikacije.

đedovic nije nas igrac vec godinama,njegovom voljom
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#18447 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Murat Sabanovic wrote:
Point. wrote:Od onakve reprezentacije sa Markovićem koja je marisala Hrvate i bili na EP do ovog jada i čemera da nam jebena Finska vrati +20 na domaćem parketu. I onda neko dođe i kaže biće ovo dobro, ma biće klinac moj dobro gdje će biti dobro. Igrači hoće doći neće doći, jedan laže i pravi se pametan sa pasošem, drugi traži da mu Savez gradi kuću da bi igrao, dvojica u NBA i pitanje je kad će uopšte i zaigrati ponovo za reprezentaciju. Allahselamet.
Ona reprezentacija je sastavljena od igraca koji su ponikli u bivsoj drzavi.
Problem nije u selektoru,vec u sistemu formiranja igraca,sudija,trenera. Mi toga nemamo.sve je na ho -ruk.Mozemo mi dovesti i greg popovica,ali se nista znacajno nece promjeniti.

:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#18448 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Kao i uvijek, na kraju se podvuce crta, ovo je sve rezultat jednog nerada i nepostojanja sistema, kosarka je kao i vecina sportova u BiH na amaterskom nivou, ko vodi savez, ko skoluje trenere, domaca liga poluamaterska.

Slicno kao i u rukometu. U nogometu je stanje nesto bolje uglavnom zbog popularnosti tog sporta, dijasporska djeca igraju veliku ulogu, cega u kosarci recimo nema. I sto je jos gore za kosarku, menadzerske agencije unistavaju kosarku na balkanu opcenito. Na celu sa Miskom, koji je okupio pola kosarkasa ako ne i vise, i komanduje im kad ce igrati za svoju reprezentaciju, kad nece, gdje ce se prodati i tako dalje.

Najsmjesnije mi je bilo kad su se neki nalozili zbog onog zlata U16 reprezentacije. Srbija od raspada YU ima 5 tih zlatnih medalja, Hrvatska 4, samo zlata brojim, ovi prvi jos i imaju neke uspjehe u kosarci, o Hrvatskoj ne trebam govoriti. Ti igraci ako i uspiju, ili nece da igraju za reprezentaciju zbog radi nekog Raznatovica, ili propadnu, ili nesto trece.

Tragikomicno sve u svemu.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#18449 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Radio Sarajevo »

Jest eto, kod nas nerad, u Sloveniji rad, red i disciplina, pa opet ne odu na SP :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#18450 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Image

mislim da ce preboliti
Post Reply