Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#17651 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Pa eto ok je, ako je Finska najveci problem igrat ce to i to u gostima. Valjda ih mozemo kuci dobiti bez njega. Valjalo bi da su obje u gostima ali sta je tu je.
User avatar
hrasno38
Posts: 31484
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17652 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Altsa wrote:
hrasno38 wrote:
Mustang1 wrote:Sa kim igramo u tom prozoru kada ce igrati Nurkic?
Finskom u gostima i Ceskom kuci.
znaci u revansima on ne moze igrati ?
To je nase nagadjanje...koliko znam niko to nije zvanicno potvrdio. Vrlo moguce je posto su to finalne kvalifikacije da se postigne nekakav dogovor jer nije ni USA bas veselo u grupi tako da ce vjerovatno trebati pomoc NBA igraca.

Image

Ma da mi prve dvije dobijemo pa cemo vidjeti sta ce biti u Novembru i Februaru.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#17653 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Nece biti nikakvog dogovora jer NBA, Euroliga i FIBA su na ratnoj nozi.

NBA klubovima ne pada na pamet pustati igrace na nekakve kvalifikacije u novembru i februaru, Euroliga mozda ali mozda, mada sumnjam.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#17654 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Pa nama euroliga ne znaci nista, jedino ako ove godine ne bude neko tu. Ne znam ostali koliko ce imati euroligasa. S tim da smo mi izgubili i Musu u prozorima u kojima smo ga imali u proslom dijelu kvalifikacija.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#17655 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Mustang1 wrote:Pa nama euroliga ne znaci nista, jedino ako ove godine ne bude neko tu. Ne znam ostali koliko ce imati euroligasa. S tim da smo mi izgubili i Musu u prozorima u kojima smo ga imali u proslom dijelu kvalifikacija.
a sta ti je prozor?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#17656 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

najbolje da ukinu ovu košarku i patnju sa kvalifikacijama, puštanjima i klubovima. Ionako za 20 godina ovaj sport će se ugasti u Evropi ili biti na nivou rukometa.

Popularniji je Polo i Lacrosse u svjetskim razmjerama nego plemeniti sport poput košarke, a ove organizacije ništa ne čine da dobiju veću popularnost, već svi ko slijepe mazge tjeraju na svoju stranu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#17657 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ne znaci BiH, ali euroligaski igraci itekako znace Rusiji i Francuskoj u svjetlu one price kako ce oni bez problema tuci Fince, Cehe itd.

Bez najboljih igraca, oni su protiv Finske pa skoro bara bara.

U sustini, FIBA je stvorila najgluplju mogucu situaciju, da ce na SP proci neka lijeva reprezentacija samo zato jer nema ni Euroligaskih ni NBA igraca ali ima dovoljno jaku ekipu da pobijedi objektivno jacu reprezentaciju koja je desetkovana izostankom NBA i Euroligaskih igraca.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#17658 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Altsa wrote:
Mustang1 wrote:Pa nama euroliga ne znaci nista, jedino ako ove godine ne bude neko tu. Ne znam ostali koliko ce imati euroligasa. S tim da smo mi izgubili i Musu u prozorima u kojima smo ga imali u proslom dijelu kvalifikacija.
a sta ti je prozor?
Hajd pogodi :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31484
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17659 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Ne znaci BiH, ali euroligaski igraci itekako znace Rusiji i Francuskoj u svjetlu one price kako ce oni bez problema tuci Fince, Cehe itd.

Bez najboljih igraca, oni su protiv Finske pa skoro bara bara.

U sustini, FIBA je stvorila najgluplju mogucu situaciju, da ce na SP proci neka lijeva reprezentacija samo zato jer nema ni Euroligaskih ni NBA igraca ali ima dovoljno jaku ekipu da pobijedi objektivno jacu reprezentaciju koja je desetkovana izostankom NBA i Euroligaskih igraca.
Znace puno manje nego ovim uslovno receno manjim reprezentacijama kao sto je nasa jer fod igraca Rusije i Francuske je jednostavno neuporediv sa fondovima Bih, Finske i Ceske i Bugarske.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#17660 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Mustang1 wrote:
Altsa wrote:
Mustang1 wrote:Pa nama euroliga ne znaci nista, jedino ako ove godine ne bude neko tu. Ne znam ostali koliko ce imati euroligasa. S tim da smo mi izgubili i Musu u prozorima u kojima smo ga imali u proslom dijelu kvalifikacija.
a sta ti je prozor?
Hajd pogodi :D
ozbiljno pitam.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#17662 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Duško Vujošević odlazi na operaciju: Želim da Savez preuzme rukovođenje ekipom

https://www.klix.ba/sport/kosarka/dusko ... /180726006

Jel Neno Markovic slobodan?
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#17663 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ironman_88 »

Vidim pojedini mediji i dobar dio javnosti stvaraju polako sliku da je sa Finskom i Češkom već gotova stvar, a zaboravljamo da imamo velike tendencije da nas svako malo neki anonimus iz prosječne reprezentacije bombardira kako ga volja. Pogotovo mi nije jasno podcjenjivanje Finske, ekipe sa kontinuitetom rada i ulaganja u košarku (4 zadnja Eurobasketa završili svaki put na 9. mjestu). Sa Nurkićem i Musom će protiv Finske biti egal i grčevita borba, bez njih bi bili autsajderi - ako dopustimo Markannenu da se razmaše, bez ikakvih problema nam može utrpati 30+.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#17664 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by klosar pravi »

Finci su uvijek bili bolji od nas.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#17665 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

Ma Finci su odlicna ekipa. ne znam odkud nama ta ideja da su oni sigurna pobjeda.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#17666 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by klosar pravi »

dulekrele wrote:Ma Finci su odlicna ekipa. ne znam odkud nama ta ideja da su oni sigurna pobjeda.

Dobro i ovaj " iron Man " je napisao tako da " polako " stvaraju tu sliku.

Ne znam ni zašto sam napisao ovo što sam napisao jer se zna da su bolji i svako ko prati bar malo košarku to zna.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#17667 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ironman_88 »

klosar pravi wrote:
dulekrele wrote:Ma Finci su odlicna ekipa. ne znam odkud nama ta ideja da su oni sigurna pobjeda.

Dobro i ovaj " iron Man " je napisao tako da " polako " stvaraju tu sliku.

Ne znam ni zašto sam napisao ovo što sam napisao jer se zna da su bolji i svako ko prati bar malo košarku to zna.
Pa znaš nas, komentari po socijalnim mrežama i pojedine izjave igrača ali i najave/prognoze "stručnih" novinara se svode na to kako je bitno u startu upisati dvije pobjede i onda gledati kako dalje, a malo ko do skoro niko da upozori na Finsku koja radi u profesionalnim uslovima, gdje se zna ko pije a ko plaća i koja će nas izlupati samo tako ako s tim stavom uđemo u utakmicu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31484
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17668 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Ironman_88 wrote:
klosar pravi wrote:
dulekrele wrote:Ma Finci su odlicna ekipa. ne znam odkud nama ta ideja da su oni sigurna pobjeda.

Dobro i ovaj " iron Man " je napisao tako da " polako " stvaraju tu sliku.

Ne znam ni zašto sam napisao ovo što sam napisao jer se zna da su bolji i svako ko prati bar malo košarku to zna.
Pa znaš nas, komentari po socijalnim mrežama i pojedine izjave igrača ali i najave/prognoze "stručnih" novinara se svode na to kako je bitno u startu upisati dvije pobjede i onda gledati kako dalje, a malo ko do skoro niko da upozori na Finsku koja radi u profesionalnim uslovima, gdje se zna ko pije a ko plaća i koja će nas izlupati samo tako ako s tim stavom uđemo u utakmicu.
Ne moze Finska parirati BiH pod kosem ako igra Nurkic niti moze zaustaviti Musu ako je u formi i to je ta prevaga. Bez njih dvojice bilo bi kao sa Belgijom kuci povuci potegni a u Finskoj glat pobjeda Finske.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#17669 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by klosar pravi »

Kuci kao s Belgijom povuci potegni?

Bilo bi +30!
User avatar
hrasno38
Posts: 31484
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17670 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

klosar pravi wrote:Kuci kao s Belgijom povuci potegni?

Bilo bi +30!
Za koga???
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#17671 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Ja se bojim da Nurkic ne bude igrao sa igracima iz "nase lige". ONda ce on poceti pucati i trice i sve ostalo :D A nije da nije i ranije izigravao playa :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#17672 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by klosar pravi »

hrasno38 wrote:
klosar pravi wrote:Kuci kao s Belgijom povuci potegni?

Bilo bi +30!
Za koga???

Za Fince koji su nam očevi u košarci.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#17673 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Pocelo je U-18 jucer, Spanija vs BiH 94-64

Matkovic sa 22 poena najbolji, Vojin Ilic 13, Ramljak 12. Ostali tanko.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#17674 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Izgubili od Ukrajine 67:80

prvo poluvrijeme izjednaceni, presudila je grozna 3 cetvrtina koju su ukrajinci dobili 27:13

Ilic, Ramljak i Subasic jedini dvocifreni, 37% ukupni sut uz 36% za dvojku je ipak premalo
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#17675 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by parappa »

dječak sa šibicama wrote:Izgubili od Ukrajine 67:80

prvo poluvrijeme izjednaceni, presudila je grozna 3 cetvrtina koju su ukrajinci dobili 27:13

Ilic, Ramljak i Subasic jedini dvocifreni, 37% ukupni sut uz 36% za dvojku je ipak premalo
3 četvrtina nam je i seniore patila godinama... Sada su većinom sve četvrtine podjednako loše

Gdje pratiš u 18?
Post Reply