Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#17051 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

zlajapravaraja wrote:Valjalo bi da

Češka izgubi od Finske kući.
Francuska izgubi od Rusije.
Bugarska dobije Island.
Island dobije Finski.
Mi dobijemo Francuze :D

Mada teško, oni kad dođu samo sa Euroligaškim igračima, to je skoro nemoguća misija: Heurtel, Beabouis, Causeur, Moerman, Seraphin. Petorka iz EL da nas oduva. Ne mora De Colo ni igrati.
Kontam ostale ali ne kontam prve dvije. Što bi nam to odgovaralo? :mrgreen: Nama odgovara da Finci ispadnu, navijati da izgube sve utakmice do kraja. Nebitno koliko Česi prenesu bodova ili ostali, samo da Finci ispadnu. Valja njima, ako nas ne računamo, sljedečih 8 bodova tražiti protiv Francuza i Rusa a realno je da ne uzmu nijedan bod.

Hajmo reći da Česi prenesu 8 bodova (Island ispadne i prenjet će), izuzmemo međusobni duel nas i Čeha, oni protiv Francuza i Rusa moraju ganjati bodove a mi protiv Finske i Islanda/Bugarske. :D

Još kad bi mi dobili nekako Francuze, bili bi 90% već na SP. A nadam se da možemo jer ne vjerujem da će Francuzi igrati u najjačem sastavu, oni su već na SP, oni će se u 2. rundi s ovim sad sastavom prošetati grupom. Ovaj optimizam gajim samo pod uslovom da mi budemo u najjačem sastavu. To jest da Nurkić i neki Amerikanac dođe.

Što se tiče naturalizovanog igrača, tražiti samo šutera. Nekog ko ima sigurnih 10-15 poena, ko zna dati otvorenu tricu bez većih problema. Ne treba nam organizator igre, to mogu Gordić, Gegić i Musa odraditi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58762
Joined: 03/08/2010 19:04

#17052 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

zlajapravaraja wrote:Valjalo bi da

Češka izgubi od Finske kući.
Francuska izgubi od Rusije.
Bugarska dobije Island.
Island dobije Finski.
Mi dobijemo Francuze :D

Mada teško, oni kad dođu samo sa Euroligaškim igračima, to je skoro nemoguća misija: Heurtel, Beabouis, Causeur, Moerman, Seraphin. Petorka iz EL da nas oduva. Ne mora De Colo ni igrati.
plus na klupi westermann,jackson,toupane,diaw,poirier
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#17053 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

ja matematicara u pm....
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#17054 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hahaha...duleta kralja....."sto me sikiraju, jebem im mater u picku"
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#17055 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

El_comadante wrote:
dječak sa šibicama wrote:drugi krug ce vjerovatno biti, ali sa 0 prenesenih bodova, osim ako ne bude neko cudo u Francuskoj.. prevelika kos razlika za Ruse danas

bez bodova plasman na SP je SF, mislim da Cesi prenose sve bodove i vjerovatno idu na SP sa Francuzima i Rujama
mi več prenosimo 2 boda odnosno jednu pobjedu. francuska, rusija i mi vjerujem idemo dalje. francuzi prenose 4-0 a mi i rusi 1/3
jos mi nista ne prenosimo...ne mogu da vjerujem kako raja olako upisuje pobjede/poraze....
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#17056 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

Murat Sabanovic wrote:jos mi nista ne prenosimo...ne mogu da vjerujem kako raja olako upisuje pobjede/poraze....
Za sad prenosimo. Koliko je realno da Belgijanci pobjede Rusiju koja će igrati u najjačem sastavu, koja još nije sigurno prošla dalje? Mi smo 90% u 2. krugu kvala, mora se čudo desiti pa da ne prođemo. :D
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#17057 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Cavendish »

James Nunely idealan igrač za nas. Odličan kako šuter tako i defazinac. Nema običaj da divlja na terenu kao što to čini većina amera u evropi. Vjerovatno je nerealna meta za naš savez, ali nikada ne treba prestati maštati.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#17058 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

.. Greska :D
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#17059 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

Murat Sabanovic wrote:
El_comadante wrote:
dječak sa šibicama wrote:drugi krug ce vjerovatno biti, ali sa 0 prenesenih bodova, osim ako ne bude neko cudo u Francuskoj.. prevelika kos razlika za Ruse danas

bez bodova plasman na SP je SF, mislim da Cesi prenose sve bodove i vjerovatno idu na SP sa Francuzima i Rujama
mi več prenosimo 2 boda odnosno jednu pobjedu. francuska, rusija i mi vjerujem idemo dalje. francuzi prenose 4-0 a mi i rusi 1/3
jos mi nista ne prenosimo...ne mogu da vjerujem kako raja olako upisuje pobjede/poraze....
naravno da neprenosim ako ispadnemo, ako se plasiramo prenosimo pobjedu protiv Rusa i dva poraza od francuza i rusa, pod uslovom naravno da Belgija ispadne.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#17060 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

Sve se računa za 2. rundu, svi rezultati e sad ne znam koliko nam to odgovara.
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#17061 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Laertes »

red evil wrote:Sve se računa za 2. rundu, svi rezultati e sad ne znam koliko nam to odgovara.
Odgovara ako pobijedimo Belgiju, ako ne pobijedimo, ne odgovara. Ako se uopće sve prenosi.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#17062 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

Laertes wrote:
red evil wrote:Sve se računa za 2. rundu, svi rezultati e sad ne znam koliko nam to odgovara.
Odgovara ako pobijedimo Belgiju, ako ne pobijedimo, ne odgovara. Ako se uopće sve prenosi.
Prenosi.

Image
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#17063 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Messier »

red evil wrote:
Laertes wrote:
red evil wrote:Sve se računa za 2. rundu, svi rezultati e sad ne znam koliko nam to odgovara.
Odgovara ako pobijedimo Belgiju, ako ne pobijedimo, ne odgovara. Ako se uopće sve prenosi.
Prenosi.

Image
E cuj to.
Mislim da odgovara.

Ako udjemo sa 3-3 skorom,ganjamo lakse trece mjesto protiv ceha i finaca
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#17064 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Messier »

A sto Vilbekin ne igra za Tursku?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#17065 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Jake li sportske organizacije koja u pola kvalifikacija "pojašnjava" pravila. :lol:

FIBA i EHF. :lol:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#17066 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Rumunija - Italija 50:101 :-)

E susjedi, sta uradise
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#17067 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Artest »

zlajapravaraja wrote:Jedina šansa leži u činjenici da su oni već na 4-0, a svi njihovi top igrači igraće do kasno u junu u zahtjevnim plejoffovima u Španiji i Francuskoj, gdje uglavnom igraju, pa će doći prilično iscrpljeni, dok su plejoffovi gdje naši uglavnom igraju mačji kašalj i brzo gotovi. A tu će biti i Juka, nadam se.
Nazalost, cisto sumnjam. Ugovori u NBA-u se potpisuju tek od 1.7. Ne vjerujem da ce njegov stozer rizikovat desetine miliona da bi on odigrao ove dvije tekme. A sve i kad bi dosao da odigra s pola snage, cuvajuci se kako ce doskocit, to bi izazvalo samo kontraefekat kod navijaca i kod, uvijek konfliktu sklonom, Vujosevicu (ta njegova kapricioznost i nesposobnost hendlanja stresa ce ga i otjerat u grob. dovoljno se podsjetit na slucaj "pandza". covjek iz cista mira otvora nove frontove; osvrce se na sve i svasta). Bitno je da nam bude na raspolaganju za akciju u septembru, ako ga Vujosevic ne otpise, zbog (vjerovatnog) neodazivanja u junu. Ko kaze da bi rizikovao egzistenciju zbog reprezenatcije, laze. Doduse, ne sumnjam da bi svi forumasi (osim izroda poput moje malenkosti) patriotski postupili.

Helem, besmisleno je ista kalkulisat kad je toliko nepoznatih u igri. Mada uvjeren sam da nijedan NBA-francuz nece doci (niti ove glavne face iz EL) . Donekle nam odgovara visok poraz tamo. Sigurno ce doci do blagog podcijenjivanja; mozda procijene da im je dovoljan i B sastav. Sto vjerovatno nije daleko od istine.

Dosta toga ovisi i o nasem sastavu. Hocemo li imat stranca, i kakvog. Da li ce Vujosevic isprobat izuzetno zanimljivog Ajdina Penavu. Hoce li Musa biti na raspolaganju... Ako ode preko bare, sanse su skoro nepostojece. Nadam se da ce u njegovom ostanku i Vujosevic odigrat ulogu; da ce ga obradit na svoj nacin. Iskreno i ne znam zasto je Musi toliko stalo da ove godine izadje na draft. Hem nije fizicki spreman, hem bi puno bolje kotirao naredne sezone, kad se ocekuje dodatan iskorak, uz ocekivano vecu ulogu u Cedeviti. Evropski bekovi koji sa 19. god ulaze u NBA svijet su raritet. Imamo Ntilikinu i od naredne sezone Doncica. Musa treba barem jos jednu sezonu radit na svom tijelu. Inace ce mu neka zivotinja dislocirat rame pri prvom kontaktu na ulazu... Sreca pa u svom napadackom arsenalu ima i onaj floater, to ce mu puno valjat kad jednom ode tamo.

Ono sto Vujosevica nista ne kosta i sto ocekujem da uradi, jeste da nam ovjeri malog Biberovica. Bolje dati priliku malom koji moze biti jedan od nositelja reprezentacije u buducnosti, nego da gura jednog Hasandica.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#17068 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by SSemir »

It_is_a_Leclerc wrote:Jake li sportske organizacije koja u pola kvalifikacija "pojašnjava" pravila. :lol:

FIBA i EHF. :lol:
ili se u medjuvremenu prilagodjavaju pravila potrebama? kao onomad kad prodjosmo i mi i island, u rukometu :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17069 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

Murat Sabanovic wrote:
hahaha...duleta kralja....."sto me sikiraju, jebem im mater u picku"
:D
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#17070 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Itsoktobealone »

Znam da je "samo", al' uzmemo Belgiju u gostima sada i sve tri ekipe u drugom krugu kući + jedna pobjeda na strani (može Island) i teoretski smo na SP.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17071 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

Itsoktobealone wrote:Znam da je "samo", al' uzmemo Belgiju u gostima sada i sve tri ekipe u drugom krugu kući + jedna pobjeda na strani (može Island) i teoretski smo na SP.
Cekajte ba malo, zar ne racunamo na cetiri pobijede, Belgijanci su trubadur ekipa, razoricemo ih, a Francuzi ce doci oslabljeni i bez motiva, znaci sigurica. :oops:

Samo da Vrabac proradi :zoka:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#17072 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by van Basten »

Eto preduhitri me edin... 4 2 je realno da prenesemo dalje... Francuzi sigurni u E sastavu dolaze... Belgijanci nezainteresovani nizasta poslije 0 5... Rutinski :oops:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#17073 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Itsoktobealone »

Edin H. wrote:
Itsoktobealone wrote:Znam da je "samo", al' uzmemo Belgiju u gostima sada i sve tri ekipe u drugom krugu kući + jedna pobjeda na strani (može Island) i teoretski smo na SP.
Cekajte ba malo, zar ne racunamo na cetiri pobijede, Belgijanci su trubadur ekipa, razoricemo ih, a Francuzi ce doci oslabljeni i bez motiva, znaci sigurica. :oops:

Samo da Vrabac proradi :zoka:
Ja sam onako gledao "realno". Izgubit cemo Francuza. Moje 'pobjede' su bile za u drugi krug takmićenja gdje mislim da možemo dobiti sve tri ekipe kući i onda sa još jednom pobjedom u gostima (protiv recimo Islanda) bi imali teoretske šanse da odemo na SP.
User avatar
Ludzak
Posts: 5502
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#17074 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ludzak »

hahaha uzmemo Belgiju u gostima. A mi ih na guzove pobjedili kući. Koji optimizam jbt.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#17075 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by nema me tamo »

Ludzak wrote:hahaha uzmemo Belgiju u gostima. A mi ih na guzove pobjedili kući. Koji optimizam jbt.

Jedino objasnjenje je da nisu gledali utakmicu nema drugo umjesto da kuce stavljaju na Belgiju oni pricaju o nekoj pobjedi
Post Reply