Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16751 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

Koje đubre. Naletiće kad tad njuškom na lakat negdje...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#16752 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by nema me tamo »

zlajapravaraja wrote:Koje đubre. Naletiće kad tad njuškom na lakat negdje...

Ne mogu ti opisati koliko sam ocekivao ovaj rasplet..
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16753 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Imamo mi igraca po cijelom svijetu ali izgleda da ih neko drugi treba da pronadje!!!

https://sportsport.ba/kosarka/jos-jedan ... caa/260146

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bo ... 35-koledza

Bolje je ovakve momke dovesti u reprezentaciju nego 10 Wilbekina jer ovi ce ginuti za svoju zemlju a Wilbekina boli kurac!!!
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16754 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

hrasno38 wrote:Imamo mi igraca po cijelom svijetu ali izgleda da ih neko drugi treba da pronadje!!!

https://sportsport.ba/kosarka/jos-jedan ... caa/260146

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bo ... 35-koledza

Bolje je ovakve momke dovesti u reprezentaciju nego 10 Wilbekina jer ovi ce ginuti za svoju zemlju a Wilbekina boli kurac!!!
Dobro bolan ne bio, ali ko će igrati beka...?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#16755 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by nema me tamo »

Zar mislis da Hrasno zna šta je bek? :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#16756 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:Imamo mi igraca po cijelom svijetu ali izgleda da ih neko drugi treba da pronadje!!!

https://sportsport.ba/kosarka/jos-jedan ... caa/260146

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bo ... 35-koledza

Bolje je ovakve momke dovesti u reprezentaciju nego 10 Wilbekina jer ovi ce ginuti za svoju zemlju a Wilbekina boli kurac!!!
Dobro bolan ne bio, ali ko će igrati beka...?
:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16757 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:Imamo mi igraca po cijelom svijetu ali izgleda da ih neko drugi treba da pronadje!!!

https://sportsport.ba/kosarka/jos-jedan ... caa/260146

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bo ... 35-koledza

Bolje je ovakve momke dovesti u reprezentaciju nego 10 Wilbekina jer ovi ce ginuti za svoju zemlju a Wilbekina boli kurac!!!
Dobro bolan ne bio, ali ko će igrati beka...?
Pa valjda imamo i bekova po crnom svijetu.......nisam ja naveo ove momke kao zamjene Wilbekinu nego kao primjer da ima nase djece po svijetu koja su izuzetno uspjesna!
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16758 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

hrasno38 wrote:
zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:Imamo mi igraca po cijelom svijetu ali izgleda da ih neko drugi treba da pronadje!!!

https://sportsport.ba/kosarka/jos-jedan ... caa/260146

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bo ... 35-koledza

Bolje je ovakve momke dovesti u reprezentaciju nego 10 Wilbekina jer ovi ce ginuti za svoju zemlju a Wilbekina boli kurac!!!
Dobro bolan ne bio, ali ko će igrati beka...?
Pa valjda imamo i bekova po crnom svijetu.......nisam ja naveo ove momke kao zamjene Wilbekinu nego kao primjer da ima nase djece po svijetu koja su izuzetno uspjesna!
Po običaju preslikavaš fudbal na košarku...

Imamo mi Gegića i Čamparu, ali nemamo beka da izgura plasman na SP. Treba nam još jedan, i to duplo bolji od Gordića...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#16759 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

I ja mislim da bi nam Wilbekin legao ko budali šamar.
Scottie Jordan Wilbekin is an American-born naturalized Bosnian professional basketball player who currently plays for Darüşşafaka & Doğuş
:roll:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16760 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:Po običaju preslikavaš fudbal na košarku...
Imamo mi Gegića i Čamparu, ali nemamo beka da izgura plasman na SP. Treba nam još jedan, i to duplo bolji od Gordića...
Ako su nam Gegic i Campara jedini bekovi u citavom svijetu jebaji ga onda :-?
Do sada i nismo bas imali neke velike koristi od svih amerikanaca koji su igrali za nas!
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16761 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

oj Boze dragi. treba nam neko ko ce igrati sad. talenti i te price super, ali nemamo trenutno nista od njih. valjda neko od ovih morona u savezu uradi nesto nakon ovog samara. daj nekog drugog crnca. ako ne moze niko mislim da je zack wright uvjek raspolozen. gordic igra najbolju sezonu u karijeri, ali on nikada nije bio klasicni play. daj nekoga pass first playa, koji bi mogao igrati sa gordom zajedno.
i da ovome debilu sve najgore kao i poganim turcima.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16762 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

Koliko smo im samo talenata, igrača i trenera poklonili zadnjih 20 godina, i da nam ovako zabiju nož u leđa...

Treba napisati pismo turskom savezu...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#16763 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Thorgerson »

Mislim da sada nemamo vremena da trazimo neko drugo rjesenje.

Sta je sa Wrightom. Treba njega pozvati.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#16764 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Thorgerson »

zlajapravaraja wrote:Koliko smo im samo talenata, igrača i trenera poklonili zadnjih 20 godina, i da nam ovako zabiju nož u leđa...

Treba napisati pismo turskom savezu...
Kakvo zabijanje noza u ledja?

Jebe se turcima za nas... To gotive nas ovako onako...je druga stvar. Kada dodju ozbiljnije stvari, posao - gleda svako svoju korist.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16765 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote:oj Boze dragi. treba nam neko ko ce igrati sad. talenti i te price super, ali nemamo trenutno nista od njih. valjda neko od ovih morona u savezu uradi nesto nakon ovog samara. daj nekog drugog crnca. ako ne moze niko mislim da je zack wright uvjek raspolozen. gordic igra najbolju sezonu u karijeri, ali on nikada nije bio klasicni play. daj nekoga pass first playa, koji bi mogao igrati sa gordom zajedno.
i da ovome debilu sve najgore kao i poganim turcima.
Evo ovog klinju treba pozvati :-)

User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16766 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

ako ces neke mladice onda radje trae younga ili ziona williamson vrbovati :skoljka:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16767 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote:ako ces neke mladice onda radje trae younga ili ziona williamson vrbovati :skoljka:
hehehehehe ma bolan nebio zajebavam se ali ovaj decko je postigao zaista kos nad kosevima! ovo je srednja skola!
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16768 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

hrasno38 wrote:
spree wrote:ako ces neke mladice onda radje trae younga ili ziona williamson vrbovati :skoljka:
hehehehehe ma bolan nebio zajebavam se ali ovaj decko je postigao zaista kos nad kosevima! ovo je srednja skola!
ma znam. vidio sam ovo neki dan. vala ona trica kikana protiv izraela cini mi se nije nista manje lud kos. bila je negdje tema kosarkaski kurioziteti. nego nikakvog habera iz saveza. ima li kakvog novog stranca slucajno?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16769 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Rekli su da neće nikog zvati sad jer "treba vremena da se papirologija završi" :(
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16770 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

debili. ne znam da li je toliko komplikovano, ali nesto sumnjam u to. bas me zanima hoce li onda pozvati wrighta. ako nista iskusan je i mogao bi pomoci ovim mladicima. malo odmoriti gordica.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16771 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote:debili. ne znam da li je toliko komplikovano, ali nesto sumnjam u to. bas me zanima hoce li onda pozvati wrighta. ako nista iskusan je i mogao bi pomoci ovim mladicima. malo odmoriti gordica.
Nije komplikovano tehnicki ali je komplikovano ljudski i politcki! Ali nejse nasa reprezentacija i u ovom sastavu je sposobna da dobije Belgiju u obe utakmice a onda do juna o tom po tom....mozda i Juka dodje! Jebo strance Srbija nikada nije igrala ni sa jednim strancem pa je sve zivo osvojila. Moramo poceti vjerovati nasim igracima a imamo ih po svijetu bruku samo treba malo promahalati.
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16772 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

slazem se da ima nasih igraca po svijetu i treba ih dovesti, isprobati, ali za a reprezentaciju trenutno nema. ne mozemo se mi porediti sa srbijom. realno i nema boljih stranaca u evropi koji bi mogli zamijeniti njihove igrace. svi to rade, a sto ne bi onda mi. i ja sam za nase, ali ako ima neko bolji ko ce nam pomoci napraviti rezultat sto da ne. svakako bi to pomoglo razvoju mladjih, a da ne spominjem domino efekat nekon nekog boljeg rezultata
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16773 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

hrasno38 wrote:
spree wrote:debili. ne znam da li je toliko komplikovano, ali nesto sumnjam u to. bas me zanima hoce li onda pozvati wrighta. ako nista iskusan je i mogao bi pomoci ovim mladicima. malo odmoriti gordica.
Nije komplikovano tehnicki ali je komplikovano ljudski i politcki! Ali nejse nasa reprezentacija i u ovom sastavu je sposobna da dobije Belgiju u obe utakmice a onda do juna o tom po tom....mozda i Juka dodje! Jebo strance Srbija nikada nije igrala ni sa jednim strancem pa je sve zivo osvojila. Moramo poceti vjerovati nasim igracima a imamo ih po svijetu bruku samo treba malo promahalati.
Nema bolan hrasno, tebe stalno nešto prešalta na fudbal...Naši ljudi mahom žive u zemljama gdje košarka nije popularna, a ne u Španiji, Rusiji, Turskoj ili Francuskoj...

U Njemačkoj Bundesligi imaju možda 2-3 mlada igrača sa našim imenima i njemačkim pasošima koji uglavnom mašu peškirima, a to znači da su svjetlosne godine iza reprezentacije.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16774 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:
spree wrote:debili. ne znam da li je toliko komplikovano, ali nesto sumnjam u to. bas me zanima hoce li onda pozvati wrighta. ako nista iskusan je i mogao bi pomoci ovim mladicima. malo odmoriti gordica.
Nije komplikovano tehnicki ali je komplikovano ljudski i politcki! Ali nejse nasa reprezentacija i u ovom sastavu je sposobna da dobije Belgiju u obe utakmice a onda do juna o tom po tom....mozda i Juka dodje! Jebo strance Srbija nikada nije igrala ni sa jednim strancem pa je sve zivo osvojila. Moramo poceti vjerovati nasim igracima a imamo ih po svijetu bruku samo treba malo promahalati.
Nema bolan hrasno, tebe stalno nešto prešalta na fudbal...Naši ljudi mahom žive u zemljama gdje košarka nije popularna, a ne u Španiji, Rusiji, Turskoj ili Francuskoj...

U Njemačkoj Bundesligi imaju možda 2-3 mlada igrača sa našim imenima i njemačkim pasošima koji uglavnom mašu peškirima, a to znači da su svjetlosne godine iza reprezentacije.
Eto ti popio pamet cijelog svijeta pa znas gdje ko ima. Gdje si Misko Raznatovicu nisam te prepozno!! I kakve veze ima fudbal sa ovom pricom :? Nase djece ima po citavom svijetu i to uspjesne djece ali se ona ne mogu traziti sjedeci u Sarajevu i naprdjivajuci. Eno napisao sam da ima momak u americkoj NCAA Luka Garza koji je visok 211 cm i koji dominira ove sezone ali niko se nije poceso po guzici da to provjeri i vidi. Kojeg mi to centra kvalitetnog imamo trenutno osim Stipanovica za ove utakmice???? Imamo karinu a i sam Stipanovic nije svojom konstitucijom sposoban da se tuce sa visim i jacim igracima kao sto smo mogli vidjeti u Eurokupu. Luka je unuk legendarnog golmana FK Sarajevo Refika Muftića. Dalje sta je sa Mirzom Alibegovicem sinom Tea Alibegovica. Decko je visok 195 i klasicni suter sto nama isto tako nedostaje. Sta je sa Samirom Sehicem 19-togidisanjakom za kojeg je bila zainteresovana komletna USA koledz kosarka. 209cm isto tako dobar suter ....doduse on je pozivan sto jest jest ali se nije mogao odazvati. Sta je sa Ajdinom Penavom koji je ubjedljivo najbolji bloker NCAA lige sa statistikom 19 poena, 10 skokova i 1,5 asistenciju po utakmici, uz 4,82 blokade sa 214cm visine. To su igraci u svijetu kosarke koji su rijetki a ne jebeni bekovi. Imas trenutno u reprezentaciji Gordica, Musu, Camparu, Gegica pa i Atica koji mogu da odigraju taj posao beka ali nemas ni jednog postenog centra ako ne igra Nurkic. I nemoj mi vise ti pricati o kosarci ziv bio postedi me svojeg pametovanja! I koja logika je kod tebe u PM ovdje se place za amerikancem a ti kao veliki kosarkas pises kako mi nemamo igraca u Španiji, Rusiji, Turskoj ili Francuskoj........zato imamo u USA!!! A budi siguran i da ima po citavoj Evropi samo sto to nekome treba da bude posao da prati i da trazi talente!
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16775 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »


Eto ti popio pamet cijelog svijeta pa znas gdje ko ima. Gdje si Misko Raznatovicu nisam te prepozno!! I kakve veze ima fudbal sa ovom pricom :? Nase djece ima po citavom svijetu i to uspjesne djece ali se ona ne mogu traziti sjedeci u Sarajevu i naprdjivajuci. Eno napisao sam da ima momak u americkoj NCAA Luka Garza koji je visok 211 cm i koji dominira ove sezone ali niko se nije poceso po guzici da to provjeri i vidi. Kojeg mi to centra kvalitetnog imamo trenutno osim Stipanovica za ove utakmice???? Imamo karinu a i sam Stipanovic nije svojom konstitucijom sposoban da se tuce sa visim i jacim igracima kao sto smo mogli vidjeti u Eurokupu. Luka je unuk legendarnog golmana FK Sarajevo Refika Muftića. Dalje sta je sa Mirzom Alibegovicem sinom Tea Alibegovica. Decko je visok 195 i klasicni suter sto nama isto tako nedostaje. Sta je sa Samirom Sehicem 19-togidisanjakom za kojeg je bila zainteresovana komletna USA koledz kosarka. 209cm isto tako dobar suter ....doduse on je pozivan sto jest jest ali se nije mogao odazvati. Sta je sa Ajdinom Penavom koji je ubjedljivo najbolji bloker NCAA lige sa statistikom 19 poena, 10 skokova i 1,5 asistenciju po utakmici, uz 4,82 blokade sa 214cm visine. To su igraci u svijetu kosarke koji su rijetki a ne jebeni bekovi. Imas trenutno u reprezentaciji Gordica, Musu, Camparu, Gegica pa i Atica koji mogu da odigraju taj posao beka ali nemas ni jednog postenog centra ako ne igra Nurkic. I nemoj mi vise ti pricati o kosarci ziv bio postedi me svojeg pametovanja! I koja logika je kod tebe u PM ovdje se place za amerikancem a ti kao veliki kosarkas pises kako mi nemamo igraca u Španiji, Rusiji, Turskoj ili Francuskoj........zato imamo u USA!!! A budi siguran i da ima po citavoj Evropi samo sto to nekome treba da bude posao da prati i da trazi talente!
Luka Garza ima 19 godina, još nije na tom nivou, i pazi sad: nečiji je unuk...Refikov...
Alibegovići su odavno Slovenci...isto kao i recimo Omići...
Samir Šehić i Ajdin Penava su bolan premladi, em igraju u NCAA, isto ko i Garza, znači u Americi, i znači prije svega studiraju, znači ne mogu doći sve da su pozvani i da hoće...

Ima li još neki kandidat...?

Ima veze s fudbalom jer si navikao da nam Njemačka, Austrija, Švica i Švedska proizvode fudbalere, a s košarkom to jednostavno nije tako, jer to nisu košarkaške zemlje...
Štaviše, Balkan njima izvozi igrače, i sve se ovdje zna. Igrači koji bi pomogli našoj reprezentaciji bi trebali da igraju u evropskim takmičenjima, a nema ih bolan ne bio, jer ih ne pravimo mi nego uglavnom Srbi!

Ako ikada iko igdje ispliva sa približnim kvalitetom za reprezentaciju, čulo bi se i čuće se...evo javiću ti ja da se ne sekiraš...

Grad Sarajevo treba da ima jebeni košarkaški klub sa školom košarke koji će okupljati potencijalne reprezentivce i dati im šansu da igraju 1. ABA Ligu i barem neko evropsko takmičenje iz godine u godinu. Do tada...ništa...
Post Reply