Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#16601 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by animus »

Jos sam nesto cudno primjetio ali ima smisla. Jedan od sudija se nakon utakmice onako fino rukova sa jednim rusom sto je stajao sa ruskom zastavom na izlazu. Kako su sudili ovo je bas veliki uspjeh. Niti jedna sumnjiva lopta nije bila nasa. Cak i ocigledne lopte su njima davali.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16602 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

Sta im je Dusko zadao za lektiru da procitaju do sljedece utakmice?
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#16603 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Pa dobio je tehnicku taj Rus cini mi se odmah u sljedecem napadu zbog necega sa Musom. Znaci da je trash talk upalio. Imali smo bacanje i loptu.
Kad bi Francuze dobili :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16604 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Polako samo. Pobjeda protiv Rusa je u startu velika prednost. Francuzi u gostima bi bili ogromno iznenađenje i šok, ali i s porazom smo vrlo solventni što se prolaska u drugu fazu tiče. Daleko je bitnija utakmica protiv Francuza u Sarajevu, npr.

Evo npr. Hrvati će izgubiti i od Talijana. 0/2 znači. Ako i prođu, bit će to s vrlo oskudnim bodovnim kontom. :thumbup:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#16605 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Artest »

It_is_a_Leclerc wrote:Polako samo. Pobjeda protiv Rusa je u startu velika prednost. Francuzi u gostima bi bili ogromno iznenađenje i šok, ali i s porazom smo vrlo solventni što se prolaska u drugu fazu tiče. Daleko je bitnija utakmica protiv Francuza u Sarajevu, npr.

Evo npr. Hrvati će izgubiti i od Talijana. 0/2 znači. Ako i prođu, bit će to s vrlo oskudnim bodovnim kontom. :thumbup:
Ma kakvi.... Ako cemo strepit od penzionera Diawa i Jacksona, onda jebat nas.

Moramo iskoristit povoljne okolnosti i uzeti pobjedu protiv desetkovane Francuske (iako ce Dule opet pilat naopako, stavit nas u podredjeni polozaj). Valja nam napravit dobru zalihu za narednu fazu, koju cemo vjerovatno igrati bez Muse ako ode u NBA.

Ne kazem da cemo dobiti Francuze, jer jos uvijek imamo dosta neiskusnih igraca, ali iskreno govoreci, bio bih razocaran ako to ne ucinimo.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16606 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

It_is_a_Leclerc wrote:Polako samo. Pobjeda protiv Rusa je u startu velika prednost. Francuzi u gostima bi bili ogromno iznenađenje i šok, ali i s porazom smo vrlo solventni što se prolaska u drugu fazu tiče. Daleko je bitnija utakmica protiv Francuza u Sarajevu, npr.

Evo npr. Hrvati će izgubiti i od Talijana. 0/2 znači. Ako i prođu, bit će to s vrlo oskudnim bodovnim kontom. :thumbup:
Čuj bitnija je ona u Sarajevu??? :shock:

Ono,...kad nam dođu kompletni, kažeš...? :lol:

Nije sine, ova sutra je životna šansa.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#16607 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

Bio sam direktno iza naše klupe i nisam mogao da ne primijetim da se Dule malo malo okreće prema Mensi i propituje ga nešto :?
Jel Menso fkt tako dobar savjetnik ili ovaj možda od šećera ne vidi najbolje :-?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16608 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

zlajapravaraja wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Polako samo. Pobjeda protiv Rusa je u startu velika prednost. Francuzi u gostima bi bili ogromno iznenađenje i šok, ali i s porazom smo vrlo solventni što se prolaska u drugu fazu tiče. Daleko je bitnija utakmica protiv Francuza u Sarajevu, npr.

Evo npr. Hrvati će izgubiti i od Talijana. 0/2 znači. Ako i prođu, bit će to s vrlo oskudnim bodovnim kontom. :thumbup:
Čuj bitnija je ona u Sarajevu??? :shock:

Ono,...kad nam dođu kompletni, kažeš...? :lol:

Nije sine, ova sutra je životna šansa.
Pardon. Mislio sam da igramo u februaru s Belgijom i s njima, a ne s Rusima.

Mada nešto ne vjerujem ni da će u junu doći s top igračima, al dobro.

I dalje mislim da nije tragedija ako sutra izgubimo. Imamo ovaj februarski dvomeč sa Belgijom i Rusima da riješimo pitanje plasmana u narednu fazu, ako Bog da.

Samo je pitanje koliko će se naši moći fizički i skakački nositi s Francuzima. Sudeći po statistici, nisu nešto izdominirali Belgijance u skoku, iako imaju osjetno višu ekipu. :bih:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#16609 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

Btw, nisam upratio komentare puno je stranica ispisano :mrgreen: pa da pitam da li je samo meni mali Gegić najpozitivnije iznenađenje?
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16610 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

It_is_a_Leclerc wrote:
zlajapravaraja wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Polako samo. Pobjeda protiv Rusa je u startu velika prednost. Francuzi u gostima bi bili ogromno iznenađenje i šok, ali i s porazom smo vrlo solventni što se prolaska u drugu fazu tiče. Daleko je bitnija utakmica protiv Francuza u Sarajevu, npr.

Evo npr. Hrvati će izgubiti i od Talijana. 0/2 znači. Ako i prođu, bit će to s vrlo oskudnim bodovnim kontom. :thumbup:
Čuj bitnija je ona u Sarajevu??? :shock:

Ono,...kad nam dođu kompletni, kažeš...? :lol:

Nije sine, ova sutra je životna šansa.
Pardon. Mislio sam da igramo u februaru s Belgijom i s njima, a ne s Rusima.

Mada nešto ne vjerujem ni da će u junu doći s top igračima, al dobro.

I dalje mislim da nije tragedija ako sutra izgubimo. Imamo ovaj februarski dvomeč sa Belgijom i Rusima da riješimo pitanje plasmana u narednu fazu, ako Bog da.

Samo je pitanje koliko će se naši moći fizički i skakački nositi s Francuzima. Sudeći po statistici, nisu nešto izdominirali Belgijance u skoku, iako imaju osjetno višu ekipu. :bih:
Ja i ne znam ustvari kad igramo s kim, samo znam da se do sljedećeg ciklusa može svašta desiti na rela ili FIBA - Euroliga, pa da zaigraju De Colo, Heurtel, Seraphin,...

Skakački ih se ne moramo bojati, pogotovo što imamo jako visoke bekove i krila. Jedino je Gordić u čitavoj ekipi ispod 2 metra.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#16611 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by arzuhal »

Samo da ne bude puno traljavih pasova s poklonjenim loptama, to je prvo što želim od noćašnje utakmice, to me najviše nervira od svega. Sve ostalo: izgaranje na terenu, smireni živci, Musin šut, pa i sama pobjeda, habla-dabla, dolaze nakon toga.

Vjerujem da će ući u igru rasterećeni i da mogu iznenaditi igrom. "Probijanje leda" s Rusijom je odlično urađeno.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16612 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

Ima li igdje snimak utakmice protiv Rusije? Ja nikako ne mogu da nađem :-)
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#16613 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Diwan »

Moja procjena je da će večerašnja utakmica biti dosta lakša za igranje za nas, ne u smislu slabijeg protivnika nego rasterećenosti koju je nosila prva utakmica. Igranje pred našom publikom je mač sa dvije oštrice. Nervoza i stres koji nastaju iz želje za pobjedom i dokazivanjem pred našima i očekivanja publike u ovoj utakmici neće biti prisutni. Iz tog razloga smo imali mnogo promašenih bacanja i nervoznog Musu koji se previše upali kad igra pred našom publikom.

Zvuči čudno, ali bolje igramo na strani, sa manje grešaka i stresa.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#16614 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

Diwan wrote:Moja procjena je da će večerašnja utakmica biti dosta lakša za igranje za nas, ne u smislu slabijeg protivnika nego rasterećenosti koju je nosila prva utakmica. Igranje pred našom publikom je mač sa dvije oštrice. Nervoza i stres koji nastaju iz želje za pobjedom i dokazivanjem pred našima i očekivanja publike u ovoj utakmici neće biti prisutni. Iz tog razloga smo imali mnogo promašenih bacanja i nervoznog Musu koji se previše upali kad igra pred našom publikom.

Zvuči čudno, ali bolje igramo na strani, sa manje grešaka i stresa.
Uopšte nismo promašili puno bacanja, samo 16 od 40 :shock: :mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#16615 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Diwan »

shalla wrote:
Diwan wrote:Moja procjena je da će večerašnja utakmica biti dosta lakša za igranje za nas, ne u smislu slabijeg protivnika nego rasterećenosti koju je nosila prva utakmica. Igranje pred našom publikom je mač sa dvije oštrice. Nervoza i stres koji nastaju iz želje za pobjedom i dokazivanjem pred našima i očekivanja publike u ovoj utakmici neće biti prisutni. Iz tog razloga smo imali mnogo promašenih bacanja i nervoznog Musu koji se previše upali kad igra pred našom publikom.

Zvuči čudno, ali bolje igramo na strani, sa manje grešaka i stresa.
Uopšte nismo promašili puno bacanja, samo 16 od 40 :shock: :mrgreen:
Teško da se može ponoviti dva puta - hvala Bogu pa igramo tamo a ne ovdje. Već se dižu očekivanja i mogu zamisliti kakav bi imali pritisak da igraju u skenderiji većeras.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#16616 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by animus »

Dobili rusi ocekivano belgijance. Belgijanci se mogu vec sada pozdraviti.
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#16617 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by bumerangss »

Gdje mi koji imamo Moja TV možemo gledati veceras utakmicu? Vjerovatno nigdje na TV-u ali gdje na netu, ima li link?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#16618 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Diwan »

bumerangss wrote:Gdje mi koji imamo Moja TV možemo gledati veceras utakmicu? Vjerovatno nigdje na TV-u ali gdje na netu, ima li link?
imas na ovom linku, po meni najbolju sliku, ne trza,fercera sve ok.

Link se otvori mozda 5 minuta prije početka utakmice

http://www.sport365.live/en/home
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#16619 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajapravaraja »

animus wrote:Dobili rusi ocekivano belgijance. Belgijanci se mogu vec sada pozdraviti.
Mlatnu li nas dvaput kao što mogu, mi smo ti koji se opraštaju :-)
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#16620 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Mi idemo na sve pobjede 8-)
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#16621 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Diwan »

Neno dobio nogu u Španiji - iako se očekivalo da će kod njega Vrabac imati neke minute, nije ih dobijo ni u garbage time. Možda je ovo dobro za Vrabca, jer je vrlo bitno da svi ovi mladi igraju.

Atića takođe masiraju u Grčkoj. Zezno se pravo što je potpiso ugovor na 6 godina. Da sam na njegovom mjestu tražio bih neki dogovorni raskid.
Bolje mu je da igra recimo u Megi nego da sjedi u Aek-u.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#16622 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Muhamed Đakmić »

Diwan wrote:Neno dobio nogu u Španiji - iako se očekivalo da će kod njega Vrabac imati neke minute, nije ih dobijo ni u garbage time. Možda je ovo dobro za Vrabca, jer je vrlo bitno da svi ovi mladi igraju.

Atića takođe masiraju u Grčkoj. Zezno se pravo što je potpiso ugovor na 6 godina. Da sam na njegovom mjestu tražio bih neki dogovorni raskid.
Bolje mu je da igra recimo u Megi nego da sjedi u Aek-u.
Atić je praktično dvije godine izgubio nakon odlaska iz Sparsa, veću minutažu ima u reprezentaciji nego u AEK-u. Onaj povratak na posudbu u Sparse je već pokazao da je izgubio dosta toga u igri, bojim se da mu ne bude prekasno kad shvati da dole neće dobiti pravu šansu.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#16623 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Koshpa »

Opet lagane poene fulamo :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16624 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Hajmo naši. :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16625 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Samo da krene vanjski šut. :bih:
Post Reply