Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19076 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

Lao Ce wrote: 21/02/2021 09:20
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 09:03 Bas me interesuje kako ce Bosnic ućerati Musu u šišu i koju ce mu ulogu dati u ovoj uigranoj ekipi?!
Baš čitam o Musi na sportskom forumu u vezi toga- Večina forumaša ako ne svi misle da je Musa nagazna mina što se tiče repke i da će se dosta toga morati kod njega promijeniti da bude dio ove ekipe.
Ljudi svasta pisu... Kakva nagazna mina, to su gluposti...Nego Musi ce morati pronaci ulogu,a da se ambijent ne narusi.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19077 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 09:48
Lao Ce wrote: 21/02/2021 09:20
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 09:03 Bas me interesuje kako ce Bosnic ućerati Musu u šišu i koju ce mu ulogu dati u ovoj uigranoj ekipi?!
Baš čitam o Musi na sportskom forumu u vezi toga- Večina forumaša ako ne svi misle da je Musa nagazna mina što se tiče repke i da će se dosta toga morati kod njega promijeniti da bude dio ove ekipe.
Ljudi svasta pisu... Kakva nagazna mina, to su gluposti...Nego Musi ce morati pronaci ulogu,a da se ambijent ne narusi.
Pa o tome upravo govorim. Lik svojom energijom i neosnovanom umišljenošću može sjebati repku. Ali mislim da će ga ohladiti Bosnić kao nitko. Nek dodaje peškir Atiću :mrgreen:
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19078 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

giovanni008 wrote: 21/02/2021 01:50 Glasajte za Sulejmanovica za MVP-a

http://www.fiba.basketball/eurobasket/2 ... -slaughter
Suljo bosanski Durant
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19079 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

Lao Ce wrote: 21/02/2021 09:52
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 09:48
Lao Ce wrote: 21/02/2021 09:20

Baš čitam o Musi na sportskom forumu u vezi toga- Večina forumaša ako ne svi misle da je Musa nagazna mina što se tiče repke i da će se dosta toga morati kod njega promijeniti da bude dio ove ekipe.
Ljudi svasta pisu... Kakva nagazna mina, to su gluposti...Nego Musi ce morati pronaci ulogu,a da se ambijent ne narusi.
Pa o tome upravo govorim. Lik svojom energijom i neosnovanom umišljenošću može sjebati repku. Ali mislim da će ga ohladiti Bosnić kao nitko. Nek dodaje peškir Atiću :mrgreen:
Svaki igrac moze sjebati ekipu ukoliko mu to trener dozvoi.Na treneru je da to prepozna I sasjece. Ovi sto to pisu su zlonamjerni ili pojma nemaju o trenerskom poslu.Trener koji ne odstrani igraca je trener bez muda ili je sam igrac veci od ekipe/kluba.Na SP u fudbalu hrvatski selektor Dalic je odstranio igraca je mu je narusavao ambijent.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19080 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 10:53
Lao Ce wrote: 21/02/2021 09:52
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 09:48
Ljudi svasta pisu... Kakva nagazna mina, to su gluposti...Nego Musi ce morati pronaci ulogu,a da se ambijent ne narusi.
Pa o tome upravo govorim. Lik svojom energijom i neosnovanom umišljenošću može sjebati repku. Ali mislim da će ga ohladiti Bosnić kao nitko. Nek dodaje peškir Atiću :mrgreen:
Svaki igrac moze sjebati ekipu ukoliko mu to trener dozvoi.Na treneru je da to prepozna I sasjece. Ovi sto to pisu su zlonamjerni ili pojma nemaju o trenerskom poslu.Trener koji ne odstrani igraca je trener bez muda ili je sam igrac veci od ekipe/kluba.Na SP u fudbalu hrvatski selektor Dalic je odstranio igraca je mu je narusavao ambijent.
Problem je što je nekima po defaultu da Musa po svaku cijenu treba da bude dio ekipe, dakle bez obzira na sve. Musa je nazadavao, što isto tako isti ljudi ne žele da priznaju. Kad mu Ataman daje manje od 2 minuta na plus 23, dovoljno govori, ali 'znalci' znaju da bi u zvezdi imao pola sata minutažu. Ljudi zamišljaju da je ovo U16 i da Musa dere seniore kako je derao djecu do 16 godina. Potrebno je otrežnjenje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#19081 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ne mozes ove kvalifikacije gledati kao nekakvo mjerilo, velike reprezentacije su igrale sa C ekipama, naravno da Musa ili Nurkic moraju biti lideri ekipe na EP.

Ako zelis ikakav rezultat.
User avatar
Didier
Posts: 2166
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#19082 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Didier »

dječak sa šibicama wrote: 21/02/2021 14:16 Ne mozes ove kvalifikacije gledati kao nekakvo mjerilo, velike reprezentacije su igrale sa C ekipama, naravno da Musa ili Nurkic moraju biti lideri ekipe na EP.

Ako zelis ikakav rezultat.
Pa igrali smo i mi sa ekipom iz naše lige :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#19083 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ne znam na koga mislis, na BiH ili na Srbiju :D

Ali kad dodje EP, Spanija, Grcka, Francuska, Srbija i jos neki ce se apgrejdovati nekoliko klasa vise. Ako se odazovu svi igraci naravno, sto vjerovatno nece biti jer je danas u kosarci popularno preskakati prvenstva posebno europsko. Iz nekog razloga NBA igraci bas i ne vole igrati na EP.

BiH se moze apgrejdovati samo sa Nurkicem ili Musom, plus jos poneko ime, a da bi bila konkurentna na EP. Obrni okreni Musa ima kvalitet vise, za Nurkica ne treba ni govoriti.
User avatar
Didier
Posts: 2166
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#19084 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Didier »

dječak sa šibicama wrote: 21/02/2021 14:48 Ne znam na koga mislis, na BiH ili na Srbiju :D

Ali kad dodje EP, Spanija, Grcka, Francuska, Srbija i jos neki ce se apgrejdovati nekoliko klasa vise. Ako se odazovu svi igraci naravno, sto vjerovatno nece biti jer je danas u kosarci popularno preskakati prvenstva posebno europsko. Iz nekog razloga NBA igraci bas i ne vole igrati na EP.

BiH se moze apgrejdovati samo sa Nurkicem ili Musom, plus jos poneko ime, a da bi bila konkurentna na EP. Obrni okreni Musa ima kvalitet vise, za Nurkica ne treba ni govoriti.
Kad kažem mi, uvijek mislim na BiH. To što imam srpski pasoš me ne čini Srbinom.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#19085 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ma ne, kontam ako si navijac Srbije, ne znam na koga mislis onda.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19086 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Hhahahah ovdje ima opasno opsjednutih likova sa Dzananom Musom. Musa je KLASA za sve nase reprezentativce osim za Nurkica i njih dvojica su u biti jedino sto imamo da zaista vrijedi. Srbija ako joj se svi odazovu promjenit ce citav roster kao i recimo Grcka, Hrvatska i vecina velikih reprezentacija. Mi na zalost imamo samo dvojicu tih klasa i Robertsona. Ko sjeca utakmice kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Skenderiji protiv Rusije tu se pokazalo ko je Musa ali naravno sa Vujosom na klupi.
Cuj kako ce se uklopiti u ovu ekipu??? Pa zar vi stvarno mislite da ce ovo od jucer biti ekipa za EP??? Atic, Gegic, Kamenjas, Robertson, Halilovic, Penava, Campara, Nurkic, Musa, mozda Garza ali on je naturalizovani igrac kao i Alibegovic, Sulejmanovic, valjo bi nam Gordic mada nije zasluzio da se zove medjutim treba znati pravi razlog neodazivanja, Lazic, Talic to je otprilike to. Nemamo mi koga vise zvati bar za sada.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19087 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

dječak sa šibicama wrote: 21/02/2021 14:16 Ne mozes ove kvalifikacije gledati kao nekakvo mjerilo, velike reprezentacije su igrale sa C ekipama, naravno da Musa ili Nurkic moraju biti lideri ekipe na EP.

Ako zelis ikakav rezultat.
Upravo ovo boldirano je problem. Probudite se ljudi iz sna. Musa je sada na nivou ABa lige. U NBA je zalutao, tako da možda nije ni izlazio iz okvira ABA.
Last edited by Lao Ce on 21/02/2021 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19088 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

hrasno38 wrote: 21/02/2021 15:14 Hhahahah ovdje ima opasno opsjednutih likova sa Dzananom Musom. Musa je KLASA za sve nase reprezentativce osim za Nurkica i njih dvojica su u biti jedino sto imamo da zaista vrijedi. Srbija ako joj se svi odazovu promjenit ce citav roster kao i recimo Grcka, Hrvatska i vecina velikih reprezentacija. Mi na zalost imamo samo dvojicu tih klasa i Robertsona. Ko sjeca utakmice kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Skenderiji protiv Rusije tu se pokazalo ko je Musa ali naravno sa Vujosom na klupi.
Cuj kako ce se uklopiti u ovu ekipu??? Pa zar vi stvarno mislite da ce ovo od jucer biti ekipa za EP??? Atic, Gegic, Kamenjas, Robertson, Halilovic, Penava, Campara, Nurkic, Musa, mozda Garza ali on je naturalizovani igrac kao i Alibegovic, Sulejmanovic, valjo bi nam Gordic mada nije zasluzio da se zove medjutim treba znati pravi razlog neodazivanja, Lazic, Talic to je otprilike to. Nemamo mi koga vise zvati bar za sada.
Gdje ti živiš, u kojoj dimenziji. Otrezni se čovječe, smanji pipu. Samo razbijam iluzije ljudima.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19089 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

@hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19090 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2801
Joined: 14/01/2019 04:56

#19091 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Porodice Foht »

hrasno38 wrote: 21/02/2021 17:13
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
Kako pola rostera kad su Jusuf, Musa i Miralem jedini vrijedni igraci koje jos imamo?
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19092 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote: 21/02/2021 17:13
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
Pa musa i jeste postao bolji igrac u svojoj nba avanturi.To ja ne sporim.Sumnjam da ce se vise od 3 igraca promjeniti.Ja sam uvijek govorio da je nama potreban trener koji ce timski duh stvoriti,a ne zvucna trenerska imena sa kojim se nismo ni pomakli sa mrtve tacke .
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#19093 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

Bosnic je trenutno glavna karika u nasoj reprezentaciji. U kakvog je samo strucnjaka taj covjek izrastao..
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19094 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Porodice Foht wrote: 21/02/2021 17:40
hrasno38 wrote: 21/02/2021 17:13
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
Kako pola rostera kad su Jusuf, Musa i Miralem jedini vrijedni igraci koje jos imamo?
Pa fino jer govorim o ovom rosteru koji je jucer deklasirao Grcku. Dakle Nurkic, Musa, Atic, Halilovic, Talic, vjerovatno Milosevic i to je vec pola jucerasnjeg rostera.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19095 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 18:00
hrasno38 wrote: 21/02/2021 17:13
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
Pa musa i jeste postao bolji igrac u svojoj nba avanturi.To ja ne sporim.Sumnjam da ce se vise od 3 igraca promjeniti.Ja sam uvijek govorio da je nama potreban trener koji ce timski duh stvoriti,a ne zvucna trenerska imena sa kojim se nismo ni pomakli sa mrtve tacke .
Po čemu je to Musa postao bolji igrač?
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19096 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

hrasno38 wrote: 21/02/2021 17:13
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
Ti si vjerovatno jedan od onih koji je očekivao da će Musa postati jedan od najboljih u NBA, a to što je trenirao u NBA ništa ne znači. Momak djeluje pogubljeno, tako da je veliko pitanje šta mu je donijelo to NBA iskustvo., osim što on sam sebe može lagati i dio publike da je to što je odigrao neke minute na terenima NBA lige uspjeh. Taj uspjeh se vidi sada, gdje ne može dobiti više od 2 jebene minute na plus 23.

Bio je dakle u NBA a nije ostvario ništa, tako da to NBA ne znači ništa, posebice sada kada maltene svatko može konkurisati za to. Sam on je dokaz toga.

Ono što se stvarno pika je njegov košarkački učinak na terenu, a toga nema. Zašto nema? Pa valjda zato što ga nema, odnosno što ne posjeduje kvalitetan skil da bi igrao na ovom nivou. On nije za ovog nivoa, ovakav kakav je sada. Dijete je isprepadano ili se dobro prizemljio tamo u NBA pa mu je to ubilo samopuzdanje. Surova realnost igranja košarke sa velikim momcima.

S druge strane, da ima muda i da nabije masu, moglo bi biti od njega nešto u EL okvirima. Sve je to sada na vagi. Može otići u pravcu da se još degradira ili da se tas okrene na drugu stranu. Čekao se u Cedeviti, u NBA, pa sada u Efesu , a navijači vele da će za dvije sezone on doći na svoje. Hoće li , a godine prolaze?

Ili će izgubiti iu Efesu još dvije godine bez prave prilike i šta i gdje onda?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19097 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Lao Ce wrote: 21/02/2021 21:11
hrasno38 wrote: 21/02/2021 17:13
Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 16:03 @hrasno
Ako ciljas na mene, ja pišem kako ce ga Bosnic uklopiti u ambijent,nikako o njegovim kosarkaskim sposobnostima. I da, Musa je poslije Nurkica nas najbolji igrac kojeg imamo. Kod nas ce se samo 2-3igraca promijeniniti, a ne citava ekipa.Kad vec govoris o repki pod Vujosevicem, meni se uloga Muse nije sviđala. Za razliku od svojih prehodnika Bosnić prvo pravi ambijent,timski duh.
Nisi jedini ako ti to ista znaci! Kod nas ce se promjneiti pola rostera da si ziv i zdrav ali o tom po tom jos 1,5 godina do prvenstva sto je stvarno bez veze ali hebi ga ako nista igraju zene EP na ljeto. Vodja ove ekipe mtreba da bude Nurkic a kada njega nema onda to treba da bude Musa. Zasto? Prvo zato sto su to dva nasa najbolja igraca sa igranjem u najjacoj ligi na svijetu. Musa nije igrao koliko smo ocekivali ali je igrao i trenirao dvije godine sa NBA ekipom sto je ogromna stvar za jednog mladog momka. Ja Vedrana znam od rodjenja i njemu sigurno nece niko tersati ii po tom pitanju je gori od Vujosevica.
Ti si vjerovatno jedan od onih koji je očekivao da će Musa postati jedan od najboljih u NBA, a to što je trenirao u NBA ništa ne znači. Momak djeluje pogubljeno, tako da je veliko pitanje šta mu je donijelo to NBA iskustvo., osim što on sam sebe može lagati i dio publike da je to što je odigrao neke minute na terenima NBA lige uspjeh. Taj uspjeh se vidi sada, gdje ne može dobiti više od 2 jebene minute na plus 23.

Bio je dakle u NBA a nije ostvario ništa, tako da to NBA ne znači ništa, posebice sada kada maltene svatko može konkurisati za to. Sam on je dokaz toga.

Ono što se stvarno pika je njegov košarkački učinak na terenu, a toga nema. Zašto nema? Pa valjda zato što ga nema, odnosno što ne posjeduje kvalitetan skil da bi igrao na ovom nivou. On nije za ovog nivoa, ovakav kakav je sada. Dijete je isprepadano ili se dobro prizemljio tamo u NBA pa mu je to ubilo samopuzdanje. Surova realnost igranja košarke sa velikim momcima.

S druge strane, da ima muda i da nabije masu, moglo bi biti od njega nešto u EL okvirima. Sve je to sada na vagi. Može otići u pravcu da se još degradira ili da se tas okrene na drugu stranu. Čekao se u Cedeviti, u NBA, pa sada u Efesu , a navijači vele da će za dvije sezone on doći na svoje. Hoće li , a godine prolaze?

Ili će izgubiti iu Efesu još dvije godine bez prave prilike i šta i gdje onda?
Ajde odgvori nesto iskreno.....koliko imas odigranih kosarkaskih utakmica i koliko imas utakmica da si nekoga vodio sa klupe?? Ali budi posten i nemoj lagati. Jer tvoji komentari su komentari klasicnog kosarkasa sa PS2 ili NBA na racunaru i najdalje sto si dobacio sa kosarkom je vjerovatno gledanje utakmica na TV-u. Izvini ali falat se ne razumijes u ovaj sport.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19098 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Svojevremeno su i Buza i Vrabac bili great prospects - sjećam se da su išli po nekim Nike ili već kojim kampovima. Čak su dobacili i do USA. Gdje su sada njih dvojica i koji je njihov košarkaški level? Nema ih ni na mapi.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#19099 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Iker C »

Lao Ce wrote: 21/02/2021 21:59 Svojevremeno su i Buza i Vrabac bili great prospects - sjećam se da su išli po nekim Nike ili već kojim kampovima. Čak su dobacili i do USA. Gdje su sada njih dvojica i koji je njihov košarkaški level? Nema ih ni na mapi.
Vrabac je najveci antitalenat koji zivi od kosarke . Ali svaka cast momku na upornosti, fizicki je spreman, odbranu solidno zna odigrati ali naravno uz puno glupih falova . U napadu je totalno bezopasan od 100 suteva za tri poena pogodice 1 ili 2 , slobodna bacanja uzas, ulaz pristojan.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#19100 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Nekad je uz Musu takodje i Sikiras smatran velikim prospektom.

Koliko njih propadne, broja nema.
Post Reply