Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#19051 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by last mohicans »

Od ovih govnjivih Grka smo i sa najjačim ekipama gubili. Ovaj Bosnic sa najmanje pompe i medijskog prostora baš dobro posložio ove momke. :bih:
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19052 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Sparsi pobjediše Grčku :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19053 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 20/02/2021 17:22
Sociolog wrote: 20/02/2021 17:17
zlajaBHF wrote: 20/02/2021 17:15 Bice ovo okej, ali generalno imamo problem na pleju...
Progledali su nam barem 2x sudije Ramenu/visoku loptu od Robertsona
Ovaj Robertson mi se bas nesvidja.....Ne znam kakve su nam bile alternative, ali ovo mi ne izgleda impresivno
10 koseva, 2 skoka i 9 asistencija??? Sta tu ne valja???
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#19054 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

hajd da i mi nekada razvalimo Grke. svaka čast- samo tako dalje.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19055 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

hrasno38 wrote: 20/02/2021 18:24
zlajaBHF wrote: 20/02/2021 17:22
Sociolog wrote: 20/02/2021 17:17

Progledali su nam barem 2x sudije Ramenu/visoku loptu od Robertsona
Ovaj Robertson mi se bas nesvidja.....Ne znam kakve su nam bile alternative, ali ovo mi ne izgleda impresivno
10 koseva, 2 skoka i 9 asistencija??? Sta tu ne valja???
Pa ima problema u prenosu lopte. Nisam gledao statistiku i koliko je imao izgubljenih lopti, ali nije to bio najbolje.

Kad se tekma lomila, vadio ga je i Gegic je igrao pleja. To mnogo govori :)
giovanni008
Posts: 538
Joined: 20/05/2008 12:20

#19056 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Konferencija za stampu nasih i grka:

https://www.youtube.com/watch?v=sxug4rb ... y&index=26

kako je mrskim grcima krivo sto ih bosanci poderase :-)


cestitke Bosnicu i momcima, sada smo obezbjedili prvo mjesto u grupi sto znaci jako jako puno jer cemo imati puno laksi zrijeb!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19057 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 20/02/2021 18:37
hrasno38 wrote: 20/02/2021 18:24
zlajaBHF wrote: 20/02/2021 17:22

Ovaj Robertson mi se bas nesvidja.....Ne znam kakve su nam bile alternative, ali ovo mi ne izgleda impresivno
10 koseva, 2 skoka i 9 asistencija??? Sta tu ne valja???
Pa ima problema u prenosu lopte. Nisam gledao statistiku i koliko je imao izgubljenih lopti, ali nije to bio najbolje.

Kad se tekma lomila, vadio ga je i Gegic je igrao pleja. To mnogo govori :)
Kad se lomila utakmica Gegic je napravio najvise gresaka....pa covjek mu je bukvalno iz ruku uzeo loptu ko na tacni. Naravno nije ovo najbolje izdanje Robertsona ali nije ni on tip igraca koji moze uzetti i sam rijesiti utakmicu bez icije pomoci. Gegic je danas recimo isao od fantasticne igre do ocajne. U biti Kamenjas je otrivenje svih otkrivenja. Decko igra prepametno kosarku i ne razmece se na pozicijama na kojima zna da je tanji. Igra skroz ispod kosa i trpa li trpa. On i Nurk bi trebalo da budu izvanredn par centara ali trebat ce nam jos jedan dobar za nesto vise. Robertson je vise igrac asistencije nego kosa i ako mu se igraci lose otvaraju onda i on pocne da se gubi. Naravno veceras da je bio Atic koji i prevodi loptu, i suta i skace i asistira Robertson bi imao pravog saigraca. Ja vjerujem da ce Bosnic naci jos dobrih igraca. Medjutim nekada smo imali strasne igrace ali voljni momenat nula a danas imamo prosjecne igrace, ludjaka na klupi u pozitivnom smislu i voljni momenat 100!!! Kod Vedrana nije uopste bitno kakva se utakmica igra on uvijek ide na pobjedu...ali bukvalno uvijek. Mislim da ce i muska i zenska reprezentacija na eurobasketuu napraviti senzacionlane rezultate naravno ako budemo kompletni.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19058 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

hrasno38 wrote: 20/02/2021 19:11

Kad se lomila utakmica Gegic je napravio najvise gresaka....pa covjek mu je bukvalno iz ruku uzeo loptu ko na tacni. Naravno nije ovo najbolje izdanje Robertsona ali nije ni on tip igraca koji moze uzetti i sam rijesiti utakmicu bez icije pomoci. Gegic je danas recimo isao od fantasticne igre do ocajne. U biti Kamenjas je otrivenje svih otkrivenja. Decko igra prepametno kosarku i ne razmece se na pozicijama na kojima zna da je tanji. Igra skroz ispod kosa i trpa li trpa. On i Nurk bi trebalo da budu izvanredn par centara ali trebat ce nam jos jedan dobar za nesto vise. Robertson je vise igrac asistencije nego kosa i ako mu se igraci lose otvaraju onda i on pocne da se gubi. Naravno veceras da je bio Atic koji i prevodi loptu, i suta i skace i asistira Robertson bi imao pravog saigraca. Ja vjerujem da ce Bosnic naci jos dobrih igraca. Medjutim nekada smo imali strasne igrace ali voljni momenat nula a danas imamo prosjecne igrace, ludjaka na klupi u pozitivnom smislu i voljni momenat 100!!! Kod Vedrana nije uopste bitno kakva se utakmica igra on uvijek ide na pobjedu...ali bukvalno uvijek. Mislim da ce i muska i zenska reprezentacija na eurobasketuu napraviti senzacionlane rezultate naravno ako budemo kompletni.
Gegic je pravio katastrofalne greske, slazem se. Samo govorim da mu je ipak Vedran na kraju vise vjerovao nego Robertsonu. Moguce je da je tip dobar igrac, samo mi je ovo upalo u oci. Gegic ima fizicke predispozicije da bude igracina, ali to ne zna iskoristiti, medjutim dobar je defanzivac.
Kamenjas je naravno otkrice....Na pozicijama 4 i 5 imamo njega, Nurkica, Kikanovica, Sulejmanovica, Halilovica.....Ne znam hoce li brzo i onaj Garza igrati za nas i kakv ce biti. Pitanje je kako ce i penava napredovati....

https://247sports.com/college/iowa/Arti ... 151050745/

Na bekovskim pozicijama smo tanji, ali vjerujem da ce Bosnic izvuci maksimum iz ekipe.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#19059 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by baja »

ko je prenosio tekmu. da pogledam makar reprizu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#19060 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

baja wrote: 20/02/2021 19:55 ko je prenosio tekmu. da pogledam makar reprizu?
SK 3
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#19061 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by baja »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/02/2021 19:56
baja wrote: 20/02/2021 19:55 ko je prenosio tekmu. da pogledam makar reprizu?
SK 3
hvala!
sad udjoh u kucu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#19062 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

baja wrote: 20/02/2021 20:00
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/02/2021 19:56
baja wrote: 20/02/2021 19:55 ko je prenosio tekmu. da pogledam makar reprizu?
SK 3
hvala!
sad udjoh u kucu
:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19063 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 20/02/2021 19:30
hrasno38 wrote: 20/02/2021 19:11

Kad se lomila utakmica Gegic je napravio najvise gresaka....pa covjek mu je bukvalno iz ruku uzeo loptu ko na tacni. Naravno nije ovo najbolje izdanje Robertsona ali nije ni on tip igraca koji moze uzetti i sam rijesiti utakmicu bez icije pomoci. Gegic je danas recimo isao od fantasticne igre do ocajne. U biti Kamenjas je otrivenje svih otkrivenja. Decko igra prepametno kosarku i ne razmece se na pozicijama na kojima zna da je tanji. Igra skroz ispod kosa i trpa li trpa. On i Nurk bi trebalo da budu izvanredn par centara ali trebat ce nam jos jedan dobar za nesto vise. Robertson je vise igrac asistencije nego kosa i ako mu se igraci lose otvaraju onda i on pocne da se gubi. Naravno veceras da je bio Atic koji i prevodi loptu, i suta i skace i asistira Robertson bi imao pravog saigraca. Ja vjerujem da ce Bosnic naci jos dobrih igraca. Medjutim nekada smo imali strasne igrace ali voljni momenat nula a danas imamo prosjecne igrace, ludjaka na klupi u pozitivnom smislu i voljni momenat 100!!! Kod Vedrana nije uopste bitno kakva se utakmica igra on uvijek ide na pobjedu...ali bukvalno uvijek. Mislim da ce i muska i zenska reprezentacija na eurobasketuu napraviti senzacionlane rezultate naravno ako budemo kompletni.
Gegic je pravio katastrofalne greske, slazem se. Samo govorim da mu je ipak Vedran na kraju vise vjerovao nego Robertsonu. Moguce je da je tip dobar igrac, samo mi je ovo upalo u oci. Gegic ima fizicke predispozicije da bude igracina, ali to ne zna iskoristiti, medjutim dobar je defanzivac.
Kamenjas je naravno otkrice....Na pozicijama 4 i 5 imamo njega, Nurkica, Kikanovica, Sulejmanovica, Halilovica.....Ne znam hoce li brzo i onaj Garza igrati za nas i kakv ce biti. Pitanje je kako ce i penava napredovati....

https://247sports.com/college/iowa/Arti ... 151050745/

Na bekovskim pozicijama smo tanji, ali vjerujem da ce Bosnic izvuci maksimum iz ekipe.
Ma na zalost i na EP u rosteru moze bi samo jedan naturalizovani igrac, Garza ako bi igrao takodje bi se kao i Alibegovic racunao kao nauralizovani tako da bi fakticki tada imali tri a samo jedan moze biti u rosteru. Garza je strasan igrac i u pravu si kao panja bi nam trebao jedan domaci bek koji ne igra za sebe nego za ekipu ali ja takvog ne vidim. Kikaknovic koliko ja znam se oprostio od reprezentcije, Ovoj reprezentaciji fali i jedan klasicni dobar suter koji pune ne filozofira nego trpa. Ali bas je sada duga pauza do EP (godina i po) i ima vremena da se slozi roster za desetku samo da ne bude povreda.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#19064 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Sigma90 »

Qler wrote: 12/02/2021 23:23 Bas dobar. Evo zavrsio je jos ne mogu da ustanem... Hiljadu misli kroz glavu...
Imal gdje na netu da se pogleda? Promasio sam to na tvu.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19065 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Bosnića za doživotnog trenera repke.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19066 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

Lao Ce wrote: 20/02/2021 21:12 Bosnića za doživotnog trenera repke.
Skandinavska trenerska skola ;-)

Slazem se!
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19067 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

hrasno38 wrote: 20/02/2021 21:03

Ma na zalost i na EP u rosteru moze bi samo jedan naturalizovani igrac, Garza ako bi igrao takodje bi se kao i Alibegovic racunao kao nauralizovani tako da bi fakticki tada imali tri a samo jedan moze biti u rosteru. Garza je strasan igrac i u pravu si kao panja bi nam trebao jedan domaci bek koji ne igra za sebe nego za ekipu ali ja takvog ne vidim. Kikaknovic koliko ja znam se oprostio od reprezentcije, Ovoj reprezentaciji fali i jedan klasicni dobar suter koji pune ne filozofira nego trpa. Ali bas je sada duga pauza do EP (godina i po) i ima vremena da se slozi roster za desetku samo da ne bude povreda.
Zar je Garza naturalizovani? :sad:
Onda nista od togsa za sada, jer nam je porebniji bek, nego centar.

Naravno, bek suter fali ovoj ekipi, a po meni i plej. Nadam se da ce neko iskociti to EP-a
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19069 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

zlajaBHF wrote: 20/02/2021 21:46
Lao Ce wrote: 20/02/2021 21:12 Bosnića za doživotnog trenera repke.
Skandinavska trenerska skola ;-)

Slazem se!
Ovo nam je trebalo i ovo nam treba u svim sportovima.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19070 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

Lao Ce wrote: 20/02/2021 22:12
zlajaBHF wrote: 20/02/2021 21:46
Lao Ce wrote: 20/02/2021 21:12 Bosnića za doživotnog trenera repke.
Skandinavska trenerska skola ;-)

Slazem se!
Ovo nam je trebalo i ovo nam treba u svim sportovima.
Natavno.....to je kljuc svega.

Dobri treneri.....
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19071 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 20/02/2021 22:22
Lao Ce wrote: 20/02/2021 22:12
zlajaBHF wrote: 20/02/2021 21:46
Skandinavska trenerska skola ;-)

Slazem se!
Ovo nam je trebalo i ovo nam treba u svim sportovima.
Natavno.....to je kljuc svega.

Dobri treneri.....
Ali pazi sve je zapocelo dolaskom Vujosevica kao sto je sve zapocelo u fudbalu dolaskom Cire Blazevica. Vujosevic je bas sa ovim "klincima" dosao bukvalno sa dna (pred pred kvalifikacija) da finalnog takmicenja za plasman na svjetsko prvenstvo...u stvari na zalost on nas je napustio prije ali njegovi prsti su i te kako upetljani u ovaj nas veliki uspjeh. Ne zaboravi da smo pod njim u Skenderiji klapili Rusiju. Znaci Vujos je stvorio temelj i samo ja falio taj fanatizam u ekipi u kojem se UVIJEK igra na pobjedu, trebalo ili ne. Ja se ne sjecam da smo i ujednom kolektivnom sportu ikada dva kola prije kraja bili vec negdje plasirani i da smo iako smo znali negdje da idemo igrali opet da pobjedimo. Too je ono sto je novo. To imamo i u zenskoj reprezentaciji. Sada je inzimno vazno iskoristiti trenutak i pokrenuti opet omladinsku kosarku u svim godistima, i musku i zensku i staviti stvarno kavlitetne ljude da vode ne jedno godiste nego jednu generaciju od U16 -U20. Da je savez bio pametan koliko nije i ostavio Pandzu da vodi sampionsku generaciju do U20 ja sam skoro pa siguran da bi mi i u starijim kategorijama pobrali medalja i izbacili jos kvaliteetnih igraca. Znaci treba dati upravo Pandzi genraciju U16 i nek ih vodi do seniora. Tek kada postanemo rasadnik talenata koji nece bjezati od reprezentativnog dresa nego znajuci da ce svojim igrama u omladinskim selekcijama sigurno doci do njega napravit cemo BINGO! A ovo je zemlja sa bezbroj talenata ali i bezbroj propalih talenta radi losih trenera, loseg skautinga, losih uslova za rad itd itd.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19072 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

hrasno38 wrote: 20/02/2021 22:48
zlajaBHF wrote: 20/02/2021 22:22
Lao Ce wrote: 20/02/2021 22:12

Ovo nam je trebalo i ovo nam treba u svim sportovima.
Natavno.....to je kljuc svega.

Dobri treneri.....
Ali pazi sve je zapocelo dolaskom Vujosevica kao sto je sve zapocelo u fudbalu dolaskom Cire Blazevica. Vujosevic je bas sa ovim "klincima" dosao bukvalno sa dna (pred pred kvalifikacija) da finalnog takmicenja za plasman na svjetsko prvenstvo...u stvari na zalost on nas je napustio prije ali njegovi prsti su i te kako upetljani u ovaj nas veliki uspjeh. Ne zaboravi da smo pod njim u Skenderiji klapili Rusiju. Znaci Vujos je stvorio temelj i samo ja falio taj fanatizam u ekipi u kojem se UVIJEK igra na pobjedu, trebalo ili ne. Ja se ne sjecam da smo i ujednom kolektivnom sportu ikada dva kola prije kraja bili vec negdje plasirani i da smo iako smo znali negdje da idemo igrali opet da pobjedimo. Too je ono sto je novo. To imamo i u zenskoj reprezentaciji. Sada je inzimno vazno iskoristiti trenutak i pokrenuti opet omladinsku kosarku u svim godistima, i musku i zensku i staviti stvarno kavlitetne ljude da vode ne jedno godiste nego jednu generaciju od U16 -U20. Da je savez bio pametan koliko nije i ostavio Pandzu da vodi sampionsku generaciju do U20 ja sam skoro pa siguran da bi mi i u starijim kategorijama pobrali medalja i izbacili jos kvaliteetnih igraca. Znaci treba dati upravo Pandzi genraciju U16 i nek ih vodi do seniora. Tek kada postanemo rasadnik talenata koji nece bjezati od reprezentativnog dresa nego znajuci da ce svojim igrama u omladinskim selekcijama sigurno doci do njega napravit cemo BINGO! A ovo je zemlja sa bezbroj talenata ali i bezbroj propalih talenta radi losih trenera, loseg skautinga, losih uslova za rad itd itd.
Nažalost, utopija su neke stvari koje su napisane. Dok ne budemo imali normalnu državu, neće se ništa posebno desiti ni u sportu. Ovo što se desilo je više splet sretnih okolnosti koje su se desile. Postoje naravno zasluge i trenera i košarkaša, ali čini se da opet doživljavamo neku euforiju. Mnoge stvari u ovoj zemlji su spale na individualne zasluge, rad i požrtvovanje. Ako pogledamo gdje nam košarkaši igraju je realan pokazatelj stvarnog kvalitet koji trenutno posjedujemo i gdje bismo bili da nije zabrane igranja EL igrača, korone itd.

Ali opet ne želim da umanjujem uspjeh ovih igrača koji su zaista požrtvovanom igrom, zalaganjem i energijom nadoknadili realan kvalitet naših igrača uz veliku zaslugu Bosnića.
giovanni008
Posts: 538
Joined: 20/05/2008 12:20

#19073 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19074 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

Bas me interesuje kako ce Bosnic ućerati Musu u šišu i koju ce mu ulogu dati u ovoj uigranoj ekipi?!
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19075 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Murat Sabanovic wrote: 21/02/2021 09:03 Bas me interesuje kako ce Bosnic ućerati Musu u šišu i koju ce mu ulogu dati u ovoj uigranoj ekipi?!
Baš čitam o Musi na sportskom forumu u vezi toga- Večina forumaša ako ne svi misle da je Musa nagazna mina što se tiče repke i da će se dosta toga morati kod njega promijeniti da bude dio ove ekipe.
Post Reply