Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23451 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Nisam to ni učio :shock:

Nema, Bekir oštro i dosljedno
User avatar
Didier
Posts: 2166
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#23452 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Didier »

canvra888 wrote: 23/01/2023 13:07 https://basket.ba/selektor-adis-becirag ... ija-za-sp/

Fakat nema Atića na spisku. To je onda definitivno jedna od onih 'odsad ćemo drugačije' o čemu je Bekir govorio.
Može li me neko podsjetiti koji je razlog?
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23453 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Didier wrote: 23/01/2023 13:54
canvra888 wrote: 23/01/2023 13:07 https://basket.ba/selektor-adis-becirag ... ija-za-sp/

Fakat nema Atića na spisku. To je onda definitivno jedna od onih 'odsad ćemo drugačije' o čemu je Bekir govorio.
Može li me neko podsjetiti koji je razlog?
Atić je došao na okupljanje u novembru i onda rekao da neće igrati zbog povrede koju kako je rekao vuče nekoliko mjeseci. Za klub je igrao. Ljekarski tim KS-a je utvrdio da nema fizičkih zapreka i da je ostavljeno Atiću na subjektivni dojam da li želi igrati. Ja se ne usuđujem išta tvrditi, nisam u njegovoj koži tako da ne bih to komentarisao.

Sulejmanović je navodno bio nezadovoljan minutažom na EB pa se to navodno provlačilo kao razlog tihog bojkota.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#23454 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

to adise majstore :thumbup: :bih:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2801
Joined: 14/01/2019 04:56

#23455 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Porodice Foht »

canvra888 wrote: 23/01/2023 14:38
Didier wrote: 23/01/2023 13:54

Može li me neko podsjetiti koji je razlog?
Atić je došao na okupljanje u novembru i onda rekao da neće igrati zbog povrede koju kako je rekao vuče nekoliko mjeseci. Za klub je igrao. Ljekarski tim KS-a je utvrdio da nema fizičkih zapreka i da je ostavljeno Atiću na subjektivni dojam da li želi igrati. Ja se ne usuđujem išta tvrditi, nisam u njegovoj koži tako da ne bih to komentarisao.

Sulejmanović je navodno bio nezadovoljan minutažom na EB pa se to navodno provlačilo kao razlog tihog bojkota.
Autoritet siljiti na momku koji je s velikom emocijom, koliko ono godina, cekao na nastup u BiH i opravdao poziv dobrim nastupima je malo blesav. Vec ga je ponizio na EP i nije mu bilo dovoljno. Razocarao me Adis, iako znamo da mu pozicija nije lahka.
Za Atica vec ne bih trazio opravdanje. Tuga je ko su im zamjene. Zapravo i nema ih. :sad:
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#23456 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by studeni76 »

Kako Adis misli da mu Musa dodje kada lik ima utakmicu protiv Zalgirisa u isto vrijeme kada se igra protiv CG!?
Zašto bezze pravi momku pritisak kada zna da ga Real neće pustiti. Džaba samo da momka prozivaju i hebu mu majku a svakako ne može igrat.
Za Nurkica isto!
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23457 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

studeni76 wrote: 23/01/2023 18:59 Kako Adis misli da mu Musa dodje kada lik ima utakmicu protiv Zalgirisa u isto vrijeme kada se igra protiv CG!?
Zašto bezze pravi momku pritisak kada zna da ga Real neće pustiti. Džaba samo da momka prozivaju i hebu mu majku a svakako ne može igrat.
Za Nurkica isto!
To je praksa za širi spisak, uvijek je tako običaj bio, ne samo sa Adisom, nego i sa svim drugim trenerima.

Na spisku su i Roberson i Alibegović, iako je općepoznato da nije moguće imati dva naturalizovana igrača. Niko od njih ne bude na užem spisku. Druga je stvar što su većina navijača kežualci pa psuju majke igračima i ne znajući prakse pozivanja, rasporede i pravile liga, itd.
Last edited by canvra888 on 23/01/2023 19:31, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#23458 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li sabonis,valančiunas,fournier,gobert,čančar,bogdanovići budu na spiskovima njihovih selektora?
User avatar
Isner
Posts: 804
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#23459 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Isner »

kakavdanakneiskustvu wrote: 23/01/2023 19:04 je li sabonis,valančiunas,fournier,gobert,čančar,bogdanovići budu na spiskovima njihovih selektora?
Ne, kad se već zna da nema ni promil šanse da ih klubovi puste...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#23460 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Isner wrote: 23/01/2023 19:11
kakavdanakneiskustvu wrote: 23/01/2023 19:04 je li sabonis,valančiunas,fournier,gobert,čančar,bogdanovići budu na spiskovima njihovih selektora?
Ne, kad se već zna da nema ni promil šanse da ih klubovi puste...
Pa ja,a nurkić je redovno na spiskovima ,koja budalaština
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23461 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Porodice Foht wrote: 23/01/2023 16:39
canvra888 wrote: 23/01/2023 14:38

Atić je došao na okupljanje u novembru i onda rekao da neće igrati zbog povrede koju kako je rekao vuče nekoliko mjeseci. Za klub je igrao. Ljekarski tim KS-a je utvrdio da nema fizičkih zapreka i da je ostavljeno Atiću na subjektivni dojam da li želi igrati. Ja se ne usuđujem išta tvrditi, nisam u njegovoj koži tako da ne bih to komentarisao.

Sulejmanović je navodno bio nezadovoljan minutažom na EB pa se to navodno provlačilo kao razlog tihog bojkota.
Autoritet siljiti na momku koji je s velikom emocijom, koliko ono godina, cekao na nastup u BiH i opravdao poziv dobrim nastupima je malo blesav. Vec ga je ponizio na EP i nije mu bilo dovoljno. Razocarao me Adis, iako znamo da mu pozicija nije lahka.
Za Atica vec ne bih trazio opravdanje. Tuga je ko su im zamjene. Zapravo i nema ih. :sad:
Nije ovo baš šiljenje autoriteta, ovo je reakcija na akciju. Sulejmanović je pružao dobre partije u kvalifikacijama za EB pod Bosnićem, kasnije su krenulo nizvodno partije, čak i onih par zadnjih pod Bosnićem. Pred EB, protiv CG i FRA je imao lošu formu pa mislim da je i to bio razlog zašto je bila minutaža kakva jeste na EB.

U konačnici, ipak je i dobio nešto minuta na EB, dok Penava i Čampara nisu dobili ni minute pa su ostali na usluzi selektoru nakon EB, bez pogovora.

Paradoksalno i potencijalno, sa nagađanjem, mislim da ćemo manje osjetiti odsustvo Sulejmanovića, nego Atića. Na visokim pozicijama smo koliko toliko pokriveni, posebno s činjenicom da je Penava tako dobro odigrao prethodne dvije utakmice i fino popunjava to odsustvo Sulejmanovića.
Eh sad, kažem potencijalno jer nikad ne znaš kakvu ćeš verziju Atića dobiti. Sve do utakmice protiv Slovenije je imao katastrofalne partije pa je onda iole proigrao. Godinama smo već tanki sa kvalitetnim bekovima, a Atić na njegovom dobrom danu bi nam jako pomogao. S druge strane, ako bi bio kakav je bio do utakmice protiv Slovenije, bolji bismo bili bez njega.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23462 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Mi smo kosarkaski previse mala zemlja da bi se odricali pprelako bilo kojeg igraca koji vrijedi. Emir Sulejmanovic u zadnjih pet utakmica ima odlicne statisticke podatke u najjacoj evropskoj ligi:

https://www.proballers.com/basketball/p ... lejmanovic

Po meni poprilicno neopravdano ga je Adis kaznjavao na EP kao i Penavu.
Sto se tice Atica u 8 utakmica ovih kvalifikacija ima 6.9 poena po utakmici, 5.4 skoka i 2.6 asistencija. Nije to sad nesto aman zaman ali poslije Nurkica i Halilovica on je treci skakac nase reprezentacije. Malko losiju statistiku ima Sulejmanovic tako da mislim da bas to i nije previse pametan potez Adisa jer mi i nemamo bas takav roster igraca da mozemo da kurcamo. Pogotvo u situaciji u kojoj Nurkic nece doci 100% a Musa 99%!
Mi mozemo proci dalje samo u slucaju da dobijemo CG 20+ razlike a da bi to ostvarili moramo imati koliko toliko najbolju ekipu na okupu.
Da smo 100% izgubili sanse za plasman onda bi ovaj potez imao opravdanje a ovako, ne znam, mislim da Adis pomalo igra pokera i pokazuje svoju poznatu tvrdoglavost sto ce biti dobro u nekim novim kvalifikacijama a sad daj da ove dvije utakmice pokusamo da dobijemo
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23464 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

u tom susretu naša reprezentacija mora slaviti sa 20 poena razlike kako bi zadržala šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.
Mozemo mi to :mrgreen:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#23465 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

...
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23466 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Treba nam Roberson na nivou protiv Slovenije, šuterske noći Gegića, Lazića i Vrabca, Miki dominantan kao sa evropskog, Penava kao protiv Mađarske i Kameni kao protiv Francuske. Uz to i odbrana na najvišem nivou.

I eto, malo publika u Mejdanu da uđe Crnogorcima u glavu i možda i budemo imali šanse za 20 razlike.

Nije nemoguće, ali će bit baš teško. Ako ništa, fali Crnogorcima baš dosta igrača.
kowalski1
Posts: 328
Joined: 09/04/2012 00:05

#23467 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kowalski1 »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... atica.html

Sportisti su sujetni ljudi i sa njima treba razgovarati. Koliko god Atić mislio da je bolji od Lazića (vjerovatno jeste) u petorci sa Robertsonom i Musom neophodan je kvalitetan defanzivac i Lazić se tu dobro uklopio.

Ista stvar sa Sulejmanovićem. U ovom trebutku Halilović je stabilniji igrač i tu nema priče.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#23468 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by van Basten »

Krenucemo furiozno, odlijepiti se na 15ak razlike, i onda kad se bude trebalo prelomiti fulicemo 2 napada, popiti 2 kontre i onda ootonuti i jedva pobijediti sa 2-3 razlike na kraju
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#23469 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

canvra888 wrote: 20/02/2023 21:52 Treba nam Roberson na nivou protiv Slovenije, šuterske noći Gegića, Lazića i Vrabca, Miki dominantan kao sa evropskog, Penava kao protiv Mađarske i Kameni kao protiv Francuske. Uz to i odbrana na najvišem nivou.

I eto, malo publika u Mejdanu da uđe Crnogorcima u glavu i možda i budemo imali šanse za 20 razlike.

Nije nemoguće, ali će bit baš teško. Ako ništa, fali Crnogorcima baš dosta igrača.
Sve stoji osim ovo suterska nov vrabca. To ne postoji, niti ce ikada postojati.
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23470 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

spree wrote: 21/02/2023 17:49
canvra888 wrote: 20/02/2023 21:52 Treba nam Roberson na nivou protiv Slovenije, šuterske noći Gegića, Lazića i Vrabca, Miki dominantan kao sa evropskog, Penava kao protiv Mađarske i Kameni kao protiv Francuske. Uz to i odbrana na najvišem nivou.

I eto, malo publika u Mejdanu da uđe Crnogorcima u glavu i možda i budemo imali šanse za 20 razlike.

Nije nemoguće, ali će bit baš teško. Ako ništa, fali Crnogorcima baš dosta igrača.
Sve stoji osim ovo suterska nov vrabca. To ne postoji, niti ce ikada postojati.
A imao je protiv Mađarske na EB 1/2 za tri. To je za moje poimanje šuterska noć za Vrabca :D Da pogodi još jednu uz to, to je lights out što se mene tiče
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#23471 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Da pobijedimo CG imamo sanse. Da ih pobijedimo sa vise od 20 razlike nemamo ama bas nikakve.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#23472 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by studeni76 »

Šteta za Emira, čekali smo ga tako dugo a ovaj ga ne primjećuje.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#23473 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Kako ga ne primjećuje? Igrao je na EB zar ne? Realno Halilović je trenutno bolji i ne ostaje mu puno minuta. Sta treba losijeg igraca staviti da igra samo da se on ne bi ljutio i da ne bi bojkotovao? Puna podrška selektoru. I za atica isti slučaj. Trpi se on godinama, a do sada je fakticki odigrao jednu dobru utakmicu. Ovo ostalo igrac manje na terenu. Hoš neš Bangladeš. Svi patimo za Vahom kao selektorom sa stavom i znanjem, a kad dobijemo takvog onda bi mu se miješali u odluke. Samo naprijed Adise :bih: .
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#23474 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Tako je :thumbup:

Pomenuh već da Sani i Ajdin nisu ni sekunde dobili na EB za razliku od Emira pa nije bilo bojkotovanja i tu su na usluzi. Tačno, nisu ni isti kalibar igrača, ali su svi imali redovnu minutažu u utakmicama kvalifikacija za EB pa se svodi na isto.

Pa evo gledam, čak i Alibegović došao u Tuzlu, iako zna i on, a i trenerski štab da će Roberson kao naturalizovani igrati. Vjerovatno je tu samo u slučaju ako se Roberson na pripremama povrijedi. Znači momku nije bilo mrsko doći u BiH onako, 'bezveze'.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#23475 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Uvijek neki cirkus medju nasim kolektivnim sportovima. Nema sanse barem jedan kval. ciklus da se u miru odradi.
Post Reply