Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#19101 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Iker C »

Ta Musina generacija je sva propala sto je i sasvim prirodno. Jednostavno u tim godinama nema puno taktike, neki igraci se brze razvijaju pa budu sa 15 godina dominanti ne tehnicki vec fizicki. Sa nekim djecacima razvoj tece sporije pa tek u 20 godini pokazu sta znaju.
Ta omladinska takmicenja su nebitna, velike nacije na tim takmicenjima prije svega prave sistem, djecu uce pravilima ponasanja, taktickim varijantama koje igra seniorska ekipa te drzave , rezultat je manje vise nebitan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19102 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 21/02/2021 23:11 Ta Musina generacija je sva propala sto je i sasvim prirodno. Jednostavno u tim godinama nema puno taktike, neki igraci se brze razvijaju pa budu sa 15 godina dominanti ne tehnicki vec fizicki. Sa nekim djecacima razvoj tece sporije pa tek u 20 godini pokazu sta znaju.
Ta omladinska takmicenja su nebitna, velike nacije na tim takmicenjima prije svega prave sistem, djecu uce pravilima ponasanja, taktickim varijantama koje igra seniorska ekipa te drzave , rezultat je manje vise nebitan.
Apsolutno netacno. Tu generaciju je upropastio savez sa mijenjanjem trenera. Savez je trebao Pandzi dati da tu generaciju vodi do seniora posto je napravio i pobjednicki duh i hemiju u ekipi. Ta omladinska takmicenja su bitna do bola pogotovo ako su u pitanju evropska i svjetsska prvenstva. Ta takmicenja daju mladim igracima puno jasniju sliku za sta treba da se bore i dokle mogu da doguraju. San svakog sportiste je otici na Olimpjadu, svjetsko i evropsko prvenstvo. Sta mislis odakle je ovaj uspjeh kosarkasica??? Malo uprati zensku omladinsku kosarku zadnjih 5-6 goddina pa ti bude jasnije. I jos na zalost Nikolina Zubac se nesto zakacila sa savezom a ona je extra talenat. Sta mislis odakle vecina ove nase reprezentacije. Atic, Campara, Kamenjas, Vrabac, Penava, Gegic, Lazic, Talic, Musa, Nurkic....malo iscackaj koji im je bio kosarkaski put i vidjet ces da su bili dio sjajnih omladinskih selekcija. Evo ti pa se malo podsjeti...

https://www.klix.ba/sport/kosarka/kosar ... /151226071
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#19103 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Iker C »

Koliko Litvanaca iz te U16 selekcije koja je izgubila u finalu od nas danas igra ozbiljnu kosarku?
Broj je manji od 5.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19104 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 21/02/2021 23:47 Koliko Litvanaca iz te U16 selekcije koja je izgubila u finalu od nas danas igra ozbiljnu kosarku?
Broj je manji od 5.
Pa ja sam ti naveo nase igrace iz omladinskih selekcija tog vremena koji igraju kod nas. Imamo dva iz kadeta i 4 iz juniora iz 2015 godine...to je pola ekipe. A kadeti su bili prvaci Evrope a juniori cetvrti vjerovatno zato sto se u prvoj minuti polufinala povrijedio Atic koji je bio najbolji igrac te reprezentacije. Vjerovatno bi i juniori stigli do finala.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19105 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote: 21/02/2021 23:43
Iker C wrote: 21/02/2021 23:11 Ta Musina generacija je sva propala sto je i sasvim prirodno. Jednostavno u tim godinama nema puno taktike, neki igraci se brze razvijaju pa budu sa 15 godina dominanti ne tehnicki vec fizicki. Sa nekim djecacima razvoj tece sporije pa tek u 20 godini pokazu sta znaju.
Ta omladinska takmicenja su nebitna, velike nacije na tim takmicenjima prije svega prave sistem, djecu uce pravilima ponasanja, taktickim varijantama koje igra seniorska ekipa te drzave , rezultat je manje vise nebitan.
Apsolutno netacno. Tu generaciju je upropastio savez sa mijenjanjem trenera. Savez je trebao Pandzi dati da tu generaciju vodi do seniora posto je napravio i pobjednicki duh i hemiju u ekipi. Ta omladinska takmicenja su bitna do bola pogotovo ako su u pitanju evropska i svjetsska prvenstva. Ta takmicenja daju mladim igracima puno jasniju sliku za sta treba da se bore i dokle mogu da doguraju. San svakog sportiste je otici na Olimpjadu, svjetsko i evropsko prvenstvo. Sta mislis odakle je ovaj uspjeh kosarkasica??? Malo uprati zensku omladinsku kosarku zadnjih 5-6 goddina pa ti bude jasnije. I jos na zalost Nikolina Zubac se nesto zakacila sa savezom a ona je extra talenat. Sta mislis odakle vecina ove nase reprezentacije. Atic, Campara, Kamenjas, Vrabac, Penava, Gegic, Lazic, Talic, Musa, Nurkic....malo iscackaj koji im je bio kosarkaski put i vidjet ces da su bili dio sjajnih omladinskih selekcija. Evo ti pa se malo podsjeti...

https://www.klix.ba/sport/kosarka/kosar ... /151226071
Bolje da su ih zatvorili u neku halu na nekom brdu mjesec dans i da se je individualno radilo sa njima. 3 trenera rade sa 12 momaka po 8-10 sati dnevno. Vise bi to momcima od koristi bilo nego kadetska prvenstva.
Dok su Slovenci igrali kadetska prvenstva, Doncic je isao na individualni rad u ameriku.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#19106 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Iker C »

U18 selekcija je bila 4. u Evropi i to je po meni veci mjerilo nego biti prvak sa djecijoj ekipom. Kao i sto kazes veliki broj tih U18 igraca danas se bavi kosarkom za razliku od Musine generacije koja je ocajna.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19107 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 22/02/2021 09:51 U18 selekcija je bila 4. u Evropi i to je po meni veci mjerilo nego biti prvak sa djecijoj ekipom. Kao i sto kazes veliki broj tih U18 igraca danas se bavi kosarkom za razliku od Musine generacije koja je ocajna.
Pa nravno da je takmicenje starijih selekcija mjerodavnije od mladjih. Medjutim ipak jedan od kadeta je zavrsio u NBA a od juniora niko znaci ni blizu toga. Nije to bas tako kako ti pises....

https://kosarka24.ba/zlatni-kadeti-gdje-su-sta-rade/

vise manje svi su oni i dan danas kosarkasi. Pa i iz juniorske selekcije "ozbiljnu" kosarku igraju samo Atic, Gegic, Lazic i Penava
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19108 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by detroit-mercy »

Iker C wrote: 22/02/2021 09:51 U18 selekcija je bila 4. u Evropi i to je po meni veci mjerilo nego biti prvak sa djecijoj ekipom. Kao i sto kazes veliki broj tih U18 igraca danas se bavi kosarkom za razliku od Musine generacije koja je ocajna.
Koliko su ta prvenstva mjerila necega pokazuje ti i mlada reprezentacja Srbije u fudbalu koji su 2015te bili svjestski prvaci, znaci danas bi trebali biti u naponu snage. Realno, nema ih na mapi evropskog a kamoli svjetskog fudbala :skoljka: .
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19109 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

detroit-mercy wrote: 22/02/2021 14:51
Iker C wrote: 22/02/2021 09:51 U18 selekcija je bila 4. u Evropi i to je po meni veci mjerilo nego biti prvak sa djecijoj ekipom. Kao i sto kazes veliki broj tih U18 igraca danas se bavi kosarkom za razliku od Musine generacije koja je ocajna.
Koliko su ta prvenstva mjerila necega pokazuje ti i mlada reprezentacja Srbije u fudbalu koji su 2015te bili svjestski prvaci, znaci danas bi trebali biti u naponu snage. Realno, nema ih na mapi evropskog a kamoli svjetskog fudbala :skoljka: .
Da ali je zato mlada reprezentacija Jugoslavije koja je bila svjetski prvak u Cileu dala vanzemaljce koji su harali evropskim fudbalom, pa prvo sa Jugoslavijom i Osimom stigli do cetvrtfinala SP-a da bi kasnije pola tih igraca sa Cirom i Hrvatskom osvojila trece mjesto na svijetu. Reprezentacija Spanije u kosarci je recimo isto tako harala godinama upravo sa dijelom ekipom koja je harala i u omladinskim selekcijama predvodjena bracom Gasol. Zato sam i rekao da je preijko bio potreban kontinuitet kadetima i da ih vodi Pandza do seniora jer vec na sljedem prvenstvu su se raspali i gubili nevjerovatnim glupostima koje su dolazile sa klupe. Odlican primjer je Goran Lojo koji je prvo voodio juniorsku reprezentaciju sa kojom je izborio A diviziju a onda preuzeo seniorsku u kojoj je vise od pola bilo igracica iz juniorki koje je vodio. Svi znamo gdje je danas zenska kosarka a ja sam skoro pa siguran da ce mnogima pomrsiti racune i na evropskom prvenstvu. Upravo ispravan rad sa omladinskim selekcijama daje rezultate u seniorima.
User avatar
Didier
Posts: 2166
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#19110 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Didier »

Ima li gdje prenos utakmice?
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19111 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

Didier wrote: 22/02/2021 15:34 Ima li gdje prenos utakmice?
SK3
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40324
Joined: 29/06/2011 23:39

#19112 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ne moze mlade igrace upropastiti nekakav selektor ili savez, oni rade po klubovima a u reprezentaciju dodju jednom godisnje preko ljeta.

Treba samo preletiti preko MVP timova nekih u18 ili u16 prvenstava unazad 20 godina, od svih imena vise od pola su nestali sa scene.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19113 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

dječak sa šibicama wrote: 22/02/2021 16:16 Ne moze mlade igrace upropastiti nekakav selektor ili savez, oni rade po klubovima a u reprezentaciju dodju jednom godisnje preko ljeta.

Treba samo preletiti preko MVP timova nekih u18 ili u16 prvenstava unazad 20 godina, od svih imena vise od pola su nestali sa scene.
Po nekima,izgleda da moze. Klub je odgovoran za razvoj mladog igraca, a ne selektor.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#19114 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Sociolog »

Koji kreten ovaj Robertson samo da mu je driblati.
Evo 2x uzastopice izgubi napad svojom krivicom.
User avatar
House
Posts: 46621
Joined: 17/03/2010 15:36

#19115 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by House »

rutinski :bih:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#19116 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

Nisam brojao skokove, ali brate kako dobro skacemo....

U pocetnoj petorci imao Gegica, Lazica, Sulejmanovica i Kamenjasa koji skacu kao ludi..... Ja mislim da imamo ofanzivnih skokova kliko Bugari defanzivnih :D
Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#19117 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Raptor44 »

Jesu ludi haha.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19118 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 17:06 Nisam brojao skokove, ali brate kako dobro skacemo....

U pocetnoj petorci imao Gegica, Lazica, Sulejmanovica i Kamenjasa koji skacu kao ludi..... Ja mislim da imamo ofanzivnih skokova kliko Bugari defanzivnih :D
Mi imamo 44 skoka a oni 28....14 skokova Kamenjasa a 9 Sulejmanovica. Od svih igraca mene je Kamenjas bukvalno odusevio. Decko niti sekunde ne siluje loptu, igra sto blize kosu, snazan ja mislim da ce on ako bude zdrav jos zestoko napredovati a ove utakmice ce ga vjerovatno odvesti u neki jaci klub od Sparsa. Decko je pravi skolski igrac. Sulejmanovic je isto tako po meni dobro sazrio. Gegic ide iz krajnosti u krajnost ali je do boga koristan jer je uvijek ko i Bosnic 100% u utakmici. Robertson onoliko koliko treba i kada mu jos dodju Musa i Nurkic tek onda treba da pokaze sta zna. Lazic je dobro popravio sut ali i igra u najjacoj ekipi ABA lige...bar po imenima i koju vodi odlican trener Pavicevic. Campara bi trebao da bude vise odlucniji na trici jer on ima ruku da je pogodi, Penava mene sa masom pokreta podjeca na Kukoca, sav je ako Pink Panter aali nema tu potrebnu drskost i sigurnost da bi bio jos bolji igrac. Vrabac dobar u odbrani i izgubljen slucaj u napadu. On bi trebao da bude samo igrac zadatka i da nekoga uzme i cuva. Mislim da ulogu dobrog priljepka na nekom jacem igracu moze dobro odigrati.
Vedran Bosnic je kosarkaski ludjak. On bukvalno igra citavu utakmicu kao sesti igrac. I na +15 popizdi kada se promasi sut ili zicer. Nikada mu nije dosta i ne staje do zadnjih sekundi ako je velika razlika. Nevjerovatan pobjednicki mentalitet i nikada nista ni slicno nismo imali na klupi. Mozda da je Aco Petrovic bio euforican...bar koliko se ja sjecam. I sto je najvaznije to prenosi i na ekipu...ali dobro prenosi jer svi igraju maksimalno do kraja. Ja sam davno rekao da koliko je lose za publiku ovo igranje bez zvijezda toliko je dobro za eksponiranje nekih igraca koji nikada ne bi dobili priliku.
Naravno sve najiskrenije cestitke kompletnoj reprezentaciji ali i savezu koji je sasvim siguran sa Mirzom na celu donio taj potreban mentalitet da ne postoje male i velike zemlje u kosarci jer kada se boris srcem za dres svoje zemlje sve je moguce. :bih:
Evo vam i komletna statistika:

http://www.fiba.basketball/eurobasket/2 ... b=boxscore
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#19119 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Velkoski »

nvm :mrgreen:
Last edited by Velkoski on 22/02/2021 17:37, edited 1 time in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#19120 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

sad zimski san i za godinu i pol evropsko :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19121 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Bravo naši hah :D :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19122 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Ako se večeras ne desi čudo, BiH će biti najbolja reprezentacija u kvalifikacijama za Eurobasket

https://sportsport.ba/kosarka/bih-kosar ... ket/391807

i cudo se nije desilo.....

https://www.klix.ba/sport/kosarka/kosar ... /210222129?>":
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#19123 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

hrasno38 wrote: 22/02/2021 17:23
zlajaBHF wrote: 22/02/2021 17:06 Nisam brojao skokove, ali brate kako dobro skacemo....

U pocetnoj petorci imao Gegica, Lazica, Sulejmanovica i Kamenjasa koji skacu kao ludi..... Ja mislim da imamo ofanzivnih skokova kliko Bugari defanzivnih :D
Mi imamo 44 skoka a oni 28....14 skokova Kamenjasa a 9 Sulejmanovica. Od svih igraca mene je Kamenjas bukvalno odusevio. Decko niti sekunde ne siluje loptu, igra sto blize kosu, snazan ja mislim da ce on ako bude zdrav jos zestoko napredovati a ove utakmice ce ga vjerovatno odvesti u neki jaci klub od Sparsa. Decko je pravi skolski igrac. Sulejmanovic je isto tako po meni dobro sazrio. Gegic ide iz krajnosti u krajnost ali je do boga koristan jer je uvijek ko i Bosnic 100% u utakmici. Robertson onoliko koliko treba i kada mu jos dodju Musa i Nurkic tek onda treba da pokaze sta zna. Lazic je dobro popravio sut ali i igra u najjacoj ekipi ABA lige...bar po imenima i koju vodi odlican trener Pavicevic. Campara bi trebao da bude vise odlucniji na trici jer on ima ruku da je pogodi, Penava mene sa masom pokreta podjeca na Kukoca, sav je ako Pink Panter aali nema tu potrebnu drskost i sigurnost da bi bio jos bolji igrac. Vrabac dobar u odbrani i izgubljen slucaj u napadu. On bi trebao da bude samo igrac zadatka i da nekoga uzme i cuva. Mislim da ulogu dobrog priljepka na nekom jacem igracu moze dobro odigrati.
Vedran Bosnic je kosarkaski ludjak. On bukvalno igra citavu utakmicu kao sesti igrac. I na +15 popizdi kada se promasi sut ili zicer. Nikada mu nije dosta i ne staje do zadnjih sekundi ako je velika razlika. Nevjerovatan pobjednicki mentalitet i nikada nista ni slicno nismo imali na klupi. Mozda da je Aco Petrovic bio euforican...bar koliko se ja sjecam. I sto je najvaznije to prenosi i na ekipu...ali dobro prenosi jer svi igraju maksimalno do kraja. Ja sam davno rekao da koliko je lose za publiku ovo igranje bez zvijezda toliko je dobro za eksponiranje nekih igraca koji nikada ne bi dobili priliku.
Naravno sve najiskrenije cestitke kompletnoj reprezentaciji ali i savezu koji je sasvim siguran sa Mirzom na celu donio taj potreban mentalitet da ne postoje male i velike zemlje u kosarci jer kada se boris srcem za dres svoje zemlje sve je moguce. :bih:
Evo vam i komletna statistika:

http://www.fiba.basketball/eurobasket/2 ... b=boxscore
nekada ranije, mi smo bili ti koji su imali problem sa skokom.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#19124 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Iker C »

Kamenjas u ovoj konkurenciji izgleda kao Pekovic, 5 cm mu fali da bude NBA potencijal.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#19125 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Lao Ce »

Bravo za momke i za Bosnića. Respekt.
Post Reply