Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
dajdza-ze
Posts: 312
Joined: 23/10/2012 12:48

#25026 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dajdza-ze »

swanfilter wrote: 26/02/2024 22:28 Da li se gleda opsta kos razlika ili međusobna, u slucaju nas i Hrvata izjednacenih?

Ja sam uvjeren da Hrvati nece imati bolju od nas protiv Kipra ...
Pitaj hrasno on sve zna
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#25027 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by swanfilter »

dajdza-ze wrote: 26/02/2024 22:56
swanfilter wrote: 26/02/2024 22:28 Da li se gleda opsta kos razlika ili međusobna, u slucaju nas i Hrvata izjednacenih?

Ja sam uvjeren da Hrvati nece imati bolju od nas protiv Kipra ...
Pitaj hrasno on sve zna
Evo, gledam, Hrvati Kipar kuci sa manje razlike od nas ...
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25028 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Point. wrote: 26/02/2024 21:29
canvra888 wrote: 26/02/2024 21:19
Point. wrote: 26/02/2024 21:17
Šta trebam reći bravo care kad se odigra loša partija? Niko nije sveta krava da se ne smije komentarisati loša utakmica. Uz malo koncetracije i ozbiljnosti se ovo i moglo dobiti.
Fazon je što ti ne kritikuješ, nego degradiraš. "Jedi lokuma kod familije" nije kritika.
Pa kolači su sastavni dio priprema naših reprezentativaca, pitaj Senada Lulića. Večeras je izgledalo kao tako nešto. Kao vođa ove ekipe i njen najbolji igrač trebao je i mogao više, posebno kad je boba falila da i okrenemo.
Jaro moj, čim ti izjednačavaš košarkašku i nogometnu reprezentaciju, vidim ja koliko je sati.

Košarkaška i nogometna reprezentacija nisu ni po čemu uporedive, ni po uspjesima, ni po ozbiljnosti pristupa igrača, ni po finansijskoj podršci.

To što je Lulić izjavio i što je takva situacija u nogometnoj, apsolutno ni po čemu ne znači da je i približno blizu takva situacija kod košarkaša. Naprotiv, potpuni je kontrast. Takva generalizacija po automatizmu je jako nepoštena prema ovim momcima koji nerijetko busem putuju na gostovanja na koja sve druge reprezentacije putuju avionom i koji su često u strahu da li će i moći odigrati neko prvenstvo, na koje su se plasirali, zbog nedostatka finansija. Košarkašku reprezentaciju nikad nije pratila takva reputacija, i ako iole pratiš BH seniorsku reprezetantivnu košarku, ne bi ti naumpalo dovoditi Lulićeve riječi i odnos nogometaša prema reprezentativnim okupljanjima u kontekst sa košarkaškom reprezentacijom.

Što se Muse tiče, već sam napisao, imao je lošu utakmicu i to je činjenica. I kao takav je opet imao najviše poena. Kritikujem prije svega njegovo izvođenje slobodnih bacanja i pojedine izgubljene lopte, ali mi ne pada na pamet da ga degradiram sad sa oni lokum forama i drugim degradacijama.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25029 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

El_comadante wrote: 26/02/2024 21:23
canvra888 wrote: 26/02/2024 21:09 :run:
Point. wrote: 26/02/2024 21:06

Ne pametuj, moji su igrači ko i tvoji.

Prodao je frajer 4 napada kad smo došli na minus 4.
I bio najbolji igrač tokom Eurobasketa, tokom turnira prošlo ljeto i na kraju krajeva, i na prošloj utakmici...

Nema potrebe za onakvim reakcijama.
Sport je u pitanju. Ljudi, čovjek ima pravo kritikovati. Jeli sada protiv Francuske odigrao loše? Pusti šta je bilo i šta će biti. Pričamo o utakmici protiv Francuske. A imao je još utakmica, nije mu prvi put, da je odigrao lošu utakmicu, zabija se u odbranu pogrešni padovi. Dakle kad odigra dobru utakmicu treba ga pohvaliti, bilo kojeg igrača, kad odigra loše treba kritikovati bez obzira na ranije zasluge.
Kritika je okej, degradiranje nije. I sam sām odmah napisao da je Musa imao lošu utakmicu i koji su tačno aspekti najlošiji bili.

A sad afektivno pisati da se kurči i da jede lokume sa familijom... to nije kritika. Ne znam fakat šta je tu kurčenje bilo, momak je pokazao maksimalnu želju, samo što je donio dosta loših odluka i nekarakteristično fulao slobodna bacanja.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25030 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Sve u svemu, ja sam zadovoljan momcima.

Priredili su ono što sam i napisao prije dva dana da od njih jedino očekujem - odličnu odbranu i požrtvovanost. Jedino što smo nekarakteristično puštali previše ofanzivnih skokova, da se to minimiziralo, mislim da su se dobrano pojedine serije i naleti Francuza mogli zaustaviti. Ali dobro, sa onolikim problemima naših visokih igrača sa faulovima, a Poirerom i Yabuseleom s druge strane, ne može im se puno šta reći s te strane.

Musa je imao lošu utakmicu. Ponajprije što je za kritike su nekarakteristična slobodna bacanja (samo 50%) i pojedine izgubljene lopte. Sve ostalo je plod jake odbrane Francuza (koja se i očekivala) i fokusa nad njim. Cijelu utakmicu je ili bio udvajan ili su ga blicali. To je cijena kada si jedina konkretna ofanzivna prijetnja pa se cijela odbrana može fokusirati većinski na tebi. Da je tu bio barem Roberson, druga bi priča bila, jer bi preuzeo nešto pažnje u odbrani Francuza. Sem tog, tražio je on i druge, imao je najviše asistencija u timu, a izgubio je i dobar dio lopti baš na traženju rollera iz pick and rolla.

Keno je vjerovatno bio najbolji igrač večeras. Ostali su svi ofanzivno bili tu negdje, sem Lazića. Šteta velika Penavinih ranih faulova i problema s faulovima, mislim da nam je jako falio ofanzivno. Posljedično, Lončarove minute su bile jako loše, i tu je možda Bekir ipak trebao Sejfića ubaciti, ali to je šbb kbb spika već, jer su i Lončar i Sejfić opcije iz očajnosti zbog problema s faulovima.

Žal je samo zbog toga jer smo bili u prilici da dobijemo, ali ja sam zadovoljan nastupom :bih:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#25031 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

hrasno38 wrote: 26/02/2024 22:09
palermo wrote: 26/02/2024 22:00 Najveci je po meni problem sto ce Hrvati dobiti Francusku u Hrvatskoj. U tom slucaju nam trebaju obadvije pobjede nad Hrvatima ili pobjeda nad Francuzima gore. To nije nemoguce uz angazovanje dobrog amerikanca koji ima u rukama 15 poena.
Da je i Robertson danas bio vjerovatno bi pobijedili.
Nema sanse da ih Hrvati dobiju bez NBA igraca
I sa NBA igracima ih ne mogu dobiti jer bi onda i francuski NBA igraci igrali :D logicno :-D
Inace nasi su odigrali u granicama svojih mogucnosti i to je sva prica.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25032 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 27/02/2024 02:02 Sve u svemu, ja sam zadovoljan momcima.

Priredili su ono što sam i napisao prije dva dana da od njih jedino očekujem - odličnu odbranu i požrtvovanost. Jedino što smo nekarakteristično puštali previše ofanzivnih skokova, da se to minimiziralo, mislim da su se dobrano pojedine serije i naleti Francuza mogli zaustaviti. Ali dobro, sa onolikim problemima naših visokih igrača sa faulovima, a Poirerom i Yabuseleom s druge strane, ne može im se puno šta reći s te strane.

Musa je imao lošu utakmicu. Ponajprije što je za kritike su nekarakteristična slobodna bacanja (samo 50%) i pojedine izgubljene lopte. Sve ostalo je plod jake odbrane Francuza (koja se i očekivala) i fokusa nad njim. Cijelu utakmicu je ili bio udvajan ili su ga blicali. To je cijena kada si jedina konkretna ofanzivna prijetnja pa se cijela odbrana može fokusirati većinski na tebi. Da je tu bio barem Roberson, druga bi priča bila, jer bi preuzeo nešto pažnje u odbrani Francuza. Sem tog, tražio je on i druge, imao je najviše asistencija u timu, a izgubio je i dobar dio lopti baš na traženju rollera iz pick and rolla.

Keno je vjerovatno bio najbolji igrač večeras. Ostali su svi ofanzivno bili tu negdje, sem Lazića. Šteta velika Penavinih ranih faulova i problema s faulovima, mislim da nam je jako falio ofanzivno. Posljedično, Lončarove minute su bile jako loše, i tu je možda Bekir ipak trebao Sejfića ubaciti, ali to je šbb kbb spika već, jer su i Lončar i Sejfić opcije iz očajnosti zbog problema s faulovima.

Žal je samo zbog toga jer smo bili u prilici da dobijemo, ali ja sam zadovoljan nastupom :bih:
Ne slazem da smo bili u prilici da ih dobijemo, iz razloga koje si naveo. Mi smo od sebe dali sve, isli smo cak iznad nasih mogucnosti. Musu su umarali i kao jedina ozbiljna prijetnja je ugusen. On nije mogao vise pruziti. Musina pick igra i u Realu je prosjecna,ne samo u reprezentaciji kako neki potenciraju; eto nema kod nas skim da igra. Mi smo bili na -4 kad je Musa bio van igre i tek tada Atic i Gegic su poceli biti korisni u nasoj igri. Sut za 3p. nam je bio ocajan, 16%. I Francuzi su imali padova u igri, a i sudije su protiv nas imali par losih odluka, bas onda kada smo ih stizali.
Mi bez kvalitetnog play-a ne mozemo igrati i bio bi jako los potez ako bi se mjesto stranca dalo Garzi.
Last edited by Priglavke on 27/02/2024 09:50, edited 1 time in total.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2830
Joined: 14/01/2019 04:56

#25033 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Porodice Foht »

Bio je to nas maksimum, de facto a i malo losiji dan Francuza. Idemo dalje. Susjedi se mogu dobiti s crnim playom, bilo kakvim.
Nego, nije moguce da su Francuzi doletjeli na SA aerodrom u petak pa preko Karaule u Tuzlu, umjesto direktno na Tuzlanski aerodrom? :shock:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#25034 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by JoseMujica »

canvra888 wrote: 27/02/2024 02:02 Sve u svemu, ja sam zadovoljan momcima.

Priredili su ono što sam i napisao prije dva dana da od njih jedino očekujem - odličnu odbranu i požrtvovanost. Jedino što smo nekarakteristično puštali previše ofanzivnih skokova, da se to minimiziralo, mislim da su se dobrano pojedine serije i naleti Francuza mogli zaustaviti. Ali dobro, sa onolikim problemima naših visokih igrača sa faulovima, a Poirerom i Yabuseleom s druge strane, ne može im se puno šta reći s te strane.

Musa je imao lošu utakmicu. Ponajprije što je za kritike su nekarakteristična slobodna bacanja (samo 50%) i pojedine izgubljene lopte. Sve ostalo je plod jake odbrane Francuza (koja se i očekivala) i fokusa nad njim. Cijelu utakmicu je ili bio udvajan ili su ga blicali. To je cijena kada si jedina konkretna ofanzivna prijetnja pa se cijela odbrana može fokusirati većinski na tebi. Da je tu bio barem Roberson, druga bi priča bila, jer bi preuzeo nešto pažnje u odbrani Francuza. Sem tog, tražio je on i druge, imao je najviše asistencija u timu, a izgubio je i dobar dio lopti baš na traženju rollera iz pick and rolla.

Keno je vjerovatno bio najbolji igrač večeras. Ostali su svi ofanzivno bili tu negdje, sem Lazića. Šteta velika Penavinih ranih faulova i problema s faulovima, mislim da nam je jako falio ofanzivno. Posljedično, Lončarove minute su bile jako loše, i tu je možda Bekir ipak trebao Sejfića ubaciti, ali to je šbb kbb spika već, jer su i Lončar i Sejfić opcije iz očajnosti zbog problema s faulovima.

Žal je samo zbog toga jer smo bili u prilici da dobijemo, ali ja sam zadovoljan nastupom :bih:
:thumbup: :bih:

bravo...mnogi zaboravljaju i uslove koje imaju naši, a kakve imaju svi ostali
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25035 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 27/02/2024 09:16
canvra888 wrote: 27/02/2024 02:02 Sve u svemu, ja sam zadovoljan momcima.

Priredili su ono što sam i napisao prije dva dana da od njih jedino očekujem - odličnu odbranu i požrtvovanost. Jedino što smo nekarakteristično puštali previše ofanzivnih skokova, da se to minimiziralo, mislim da su se dobrano pojedine serije i naleti Francuza mogli zaustaviti. Ali dobro, sa onolikim problemima naših visokih igrača sa faulovima, a Poirerom i Yabuseleom s druge strane, ne može im se puno šta reći s te strane.

Musa je imao lošu utakmicu. Ponajprije što je za kritike su nekarakteristična slobodna bacanja (samo 50%) i pojedine izgubljene lopte. Sve ostalo je plod jake odbrane Francuza (koja se i očekivala) i fokusa nad njim. Cijelu utakmicu je ili bio udvajan ili su ga blicali. To je cijena kada si jedina konkretna ofanzivna prijetnja pa se cijela odbrana može fokusirati većinski na tebi. Da je tu bio barem Roberson, druga bi priča bila, jer bi preuzeo nešto pažnje u odbrani Francuza. Sem tog, tražio je on i druge, imao je najviše asistencija u timu, a izgubio je i dobar dio lopti baš na traženju rollera iz pick and rolla.

Keno je vjerovatno bio najbolji igrač večeras. Ostali su svi ofanzivno bili tu negdje, sem Lazića. Šteta velika Penavinih ranih faulova i problema s faulovima, mislim da nam je jako falio ofanzivno. Posljedično, Lončarove minute su bile jako loše, i tu je možda Bekir ipak trebao Sejfića ubaciti, ali to je šbb kbb spika već, jer su i Lončar i Sejfić opcije iz očajnosti zbog problema s faulovima.

Žal je samo zbog toga jer smo bili u prilici da dobijemo, ali ja sam zadovoljan nastupom :bih:
Ne slazem da smo bili u prilici da ih dobijemo, iz razloga koje si naveo. Mi smo od sebe dali sve, isli smo cak iznad nasih mogucnosti. Musu su umarali i kao jedina ozbiljna prijetnja je ugusen. On nije mogao vise pruziti. Musina pick igra i u Realu je prosjecna,ne samo u reprezentaciji kako neki potenciraju; eto nema kod nas skim da igra. Mi smo bili na -4 kad je Musa bio van igre i tek tada Atic i Gegic su poceli biti korisni u nasoj igri. Sut za 3p. nam je bio ocajan, 16%. I Francuzi su imali padova u igri, a i sudije su protiv nas imali par losih odluka, bas onda kada smo ih stizali.
Mi bez kvalitetnog play-a ne mozemo igrati i bio bi jako los potez ako bi se mjesto stranca dalo Garzi.
Ja ne znam druze sta ti gledas ali Musina pick igra u Realu je izvrsna i sa Tavarezom i sa Poirerom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25036 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Dzanan Musa iako daleko od svojih stvarnih mogucnosti jucer je postigao 15 poena imao po tri skoka i asistencije. Od njega je samo vise poena postigao Yabusele. Dakle i kad je najlosiji njegov ucinak je medju najboljima.
Naravno sut mu je bio uzasan za tri poena ali je bio uzasan kompletnoj ekipi a ni Francuzima nije bio bas nesto sjaja. Mi smo sutali 3/19 a oni 5/21 i to sa onakvim rosterom. Dalje kompletan fokus Francuske reprezentacije je bio na Musi jer ovaj put mi nismo imali ni priblizno dobrog igraca u reprezentaciji kao sto je Musa i naravno taj fokus je dao svoje rezultate. Igrali su strasnu odbranu na njemu i odlicno definisali da ako ga na pocetku uspijes limitirati da mu raste adrenalin i onda srlaj u greske.
Medjutim puno veci problem je sto su Lazic i Penava koji su odlicni tricasi odsutali ukupno samo jednu loptu (Lazic) i promasili, sto je Atic sutao 1/7 i sto smo generalno mao sutirali tricu bez obzira sto nije isla.
Dalje Musa vrlo cesto u Realu otvara svoje centre i to radi odlicno ali tu nije bitan samo Musa nego i centri kao se izvlace na piku. Musa navuce na sebe dva igraca ali Kamenjas umjesto da se omah izvuce ispred francuskog igraca on ode iza i Musa proda loptu.
Nema igraca koji bi se jucer naigrao na onaku odbranu Francuske koju su igrali nad Musom i to ce primjetiti svako ko zaista ima pojma o kosarci. Da smo imali Robersona koji je i odlican tricas onda bi vec bila druga prica jer bi morali tu odbranu da raspodjele.
Tako da sve ove price o Musi su cisto preseravanje jer nismo izgubili o nekih levata nego od prejake Francuske sa kojom smo se do 35 minute nosali.
Ma koliko se negirao uticaj sudija on jee bio povelik jer svaki put kad smo se priblizili na korak do Francuza svirali su nam neku budalastinu a to prestrasno utice prije svega na igrace i stvara im nervozu. Jesu sudije grijesile i na stetu Francuza ali ne u u nekim bitnim momentima.
I ne znam zasto Beciragic jucer nije ni sekunde dao Vojinu Ilicu koji zna biti i te kako snalazljiv i efikasan pa i Sejficu sa striktnim zadatkom da se samo zaljepi za Yabuselea i da mu neda da dise jer jedino on fizikom moze da mu parira. Kasno je uveo i Vrabca koji je imao odlicnu rolu.
Ma dobro svi smo znali da ce se ovo rjesavati u direktnom susretu izmedju nas i Hrvatskee gdje i te kako moze odigrati kos razlika u nekoj varijanti te zato treba nagurati Kipar koliko god se moze.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#25037 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Moenx »

swanfilter wrote: 26/02/2024 23:40
dajdza-ze wrote: 26/02/2024 22:56
swanfilter wrote: 26/02/2024 22:28 Da li se gleda opsta kos razlika ili međusobna, u slucaju nas i Hrvata izjednacenih?

Ja sam uvjeren da Hrvati nece imati bolju od nas protiv Kipra ...
Pitaj hrasno on sve zna
Evo, gledam, Hrvati Kipar kuci sa manje razlike od nas ...
Da vise smo dobili Kipar manje izgubili od Francuske.
I na trenutnoj tabeli smo drugi.
Psihicka prednost je to.
Prva utakmica u Hrvatskoj pa revans imamo da ganjamo samo da nam ne zavale gore ili dole kao Crnogorci.
Sve u svemu zanimljivo.
Ako izgubimo s puno razlike da ganjamo u revansu nece nam dobro biti.Nekako smo dobri u klinc zavrsnicama na pobjedu.
Dobijamo sve pobjedom nad Hrvatskom a gubimo gotovo i teoretski ako budemo imali lose izdanje i kos razliku
Ponavlja se situacija sa Crnom Gorom i kvalama za svj prvenstvo
Hrvatska ko nesto ganja stamdard kao kosark nacija a nisu vec odavbo u vrhu
Vidjecemo ko ce koga hoce li se nastaviti hrvatska depresija ili ce bosanska radost ludost biti opravdana ili jos jedna igra sa vjetrenjacama da nastupi.
Ja bih volio da.plejmejker bude taj koji ce nas pokrenuti
Sjetimo se sa plejmejkerom bjedimo Slovemce i koga ono jos sve.
Jucasnja utakmica je zanimljiva bila jer je pokazala po ko zn a koji put da sa jednakim zarom srljamo u iluzije.
Pa polako znamo mi biti racionalni i kazem nama je najbolji klinc sa protivnikom da ga u odsudnim trenucima nadvladamo nekim bisernim nizo.
Do slj vidjenja ciao u mexjuvremenu puno pameti i napretka zelim
Upada mi u oci jedna stvar losa
Zasto se tokom termina reprez utakmice odigravala prvenstvena utskmica Sirokog i Mladosti
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25038 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 27/02/2024 12:12
Priglavke wrote: 27/02/2024 09:16
canvra888 wrote: 27/02/2024 02:02 Sve u svemu, ja sam zadovoljan momcima.

Priredili su ono što sam i napisao prije dva dana da od njih jedino očekujem - odličnu odbranu i požrtvovanost. Jedino što smo nekarakteristično puštali previše ofanzivnih skokova, da se to minimiziralo, mislim da su se dobrano pojedine serije i naleti Francuza mogli zaustaviti. Ali dobro, sa onolikim problemima naših visokih igrača sa faulovima, a Poirerom i Yabuseleom s druge strane, ne može im se puno šta reći s te strane.

Musa je imao lošu utakmicu. Ponajprije što je za kritike su nekarakteristična slobodna bacanja (samo 50%) i pojedine izgubljene lopte. Sve ostalo je plod jake odbrane Francuza (koja se i očekivala) i fokusa nad njim. Cijelu utakmicu je ili bio udvajan ili su ga blicali. To je cijena kada si jedina konkretna ofanzivna prijetnja pa se cijela odbrana može fokusirati većinski na tebi. Da je tu bio barem Roberson, druga bi priča bila, jer bi preuzeo nešto pažnje u odbrani Francuza. Sem tog, tražio je on i druge, imao je najviše asistencija u timu, a izgubio je i dobar dio lopti baš na traženju rollera iz pick and rolla.

Keno je vjerovatno bio najbolji igrač večeras. Ostali su svi ofanzivno bili tu negdje, sem Lazića. Šteta velika Penavinih ranih faulova i problema s faulovima, mislim da nam je jako falio ofanzivno. Posljedično, Lončarove minute su bile jako loše, i tu je možda Bekir ipak trebao Sejfića ubaciti, ali to je šbb kbb spika već, jer su i Lončar i Sejfić opcije iz očajnosti zbog problema s faulovima.

Žal je samo zbog toga jer smo bili u prilici da dobijemo, ali ja sam zadovoljan nastupom :bih:
Ne slazem da smo bili u prilici da ih dobijemo, iz razloga koje si naveo. Mi smo od sebe dali sve, isli smo cak iznad nasih mogucnosti. Musu su umarali i kao jedina ozbiljna prijetnja je ugusen. On nije mogao vise pruziti. Musina pick igra i u Realu je prosjecna,ne samo u reprezentaciji kako neki potenciraju; eto nema kod nas skim da igra. Mi smo bili na -4 kad je Musa bio van igre i tek tada Atic i Gegic su poceli biti korisni u nasoj igri. Sut za 3p. nam je bio ocajan, 16%. I Francuzi su imali padova u igri, a i sudije su protiv nas imali par losih odluka, bas onda kada smo ih stizali.
Mi bez kvalitetnog play-a ne mozemo igrati i bio bi jako los potez ako bi se mjesto stranca dalo Garzi.
Ja ne znam druze sta ti gledas ali Musina pick igra u Realu je izvrsna i sa Tavarezom i sa Poirerom.
"Izvrsna" je velik termin za Musin pick. Volio bih da je tako, ali je to prosjek. Mislim da si previse subjektivan. Musa cesto nakon jednog dribling, stane, sto ga limitira u dodavanju,onda iz skoka dodaje loptu Tavarezu.To dodavanje ne prodje uvijek ili Tavarez loptu ne dobije na najbolji nacin. To je uradio vise puta protiv Francuske, pa su Francuzi presjekli dodavanje. U njegovoj Pick-igri ima previse nedostataka da bi se nazvala izvrsnom. Volio bih ga vidjeti da krenena jednu stranu, pa se vrati na drugu, da izbjegne udvajanje korakom,dva unazad,kada prodje da izgura defanzivca guzicom. Njega cesto udvajaju bas iz razloga sto cesto nakon rolinga Tavareza on s' loptom ne ponudi uvijek najbolje rjesenje. Ne kazem da on to ne zna i da ne ponudi uvijek najbolje rijesenje, ali su nedostaci ocigledni. Mozda zbog kvaliteta protivnika...
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25039 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 27/02/2024 13:36
hrasno38 wrote: 27/02/2024 12:12
Priglavke wrote: 27/02/2024 09:16

Ne slazem da smo bili u prilici da ih dobijemo, iz razloga koje si naveo. Mi smo od sebe dali sve, isli smo cak iznad nasih mogucnosti. Musu su umarali i kao jedina ozbiljna prijetnja je ugusen. On nije mogao vise pruziti. Musina pick igra i u Realu je prosjecna,ne samo u reprezentaciji kako neki potenciraju; eto nema kod nas skim da igra. Mi smo bili na -4 kad je Musa bio van igre i tek tada Atic i Gegic su poceli biti korisni u nasoj igri. Sut za 3p. nam je bio ocajan, 16%. I Francuzi su imali padova u igri, a i sudije su protiv nas imali par losih odluka, bas onda kada smo ih stizali.
Mi bez kvalitetnog play-a ne mozemo igrati i bio bi jako los potez ako bi se mjesto stranca dalo Garzi.
Ja ne znam druze sta ti gledas ali Musina pick igra u Realu je izvrsna i sa Tavarezom i sa Poirerom.
"Izvrsna" je velik termin za Musin pick. Volio bih da je tako, ali je to prosjek. Mislim da si previse subjektivan. Musa cesto nakon jednog dribling, stane, sto ga limitira u dodavanju,onda iz skoka dodaje loptu Tavarezu.To dodavanje ne prodje uvijek ili Tavarez loptu ne dobije na najbolji nacin. To je uradio vise puta protiv Francuske, pa su Francuzi presjekli dodavanje. U njegovoj Pick-igri ima previse nedostataka da bi se nazvala izvrsnom. Volio bih ga vidjeti da krenena jednu stranu, pa se vrati na drugu, da izbjegne udvajanje korakom,dva unazad,kada prodje da izgura defanzivca guzicom. Njega cesto udvajaju bas iz razloga sto cesto nakon rolinga Tavareza on s' loptom ne ponudi uvijek najbolje rjesenje. Ne kazem da on to ne zna i da ne ponudi uvijek najbolje rijesenje, ali su nedostaci ocigledni. Mozda zbog kvaliteta protivnika...
Musa poslije Campaza i Rodrigeza je treci asistenyt u EL i cetvrti asistent u ACB ligi mada on uopste sa visinom od 205 ne igra na poziciji koja bi davala veliki broj asistencija. Upravo sa Tavarzeom to odlicno radi kao sto Rodrigez radi sa Poirerom.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25040 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Priglavke wrote: 27/02/2024 09:16
canvra888 wrote: 27/02/2024 02:02 Sve u svemu, ja sam zadovoljan momcima.

Priredili su ono što sam i napisao prije dva dana da od njih jedino očekujem - odličnu odbranu i požrtvovanost. Jedino što smo nekarakteristično puštali previše ofanzivnih skokova, da se to minimiziralo, mislim da su se dobrano pojedine serije i naleti Francuza mogli zaustaviti. Ali dobro, sa onolikim problemima naših visokih igrača sa faulovima, a Poirerom i Yabuseleom s druge strane, ne može im se puno šta reći s te strane.

Musa je imao lošu utakmicu. Ponajprije što je za kritike su nekarakteristična slobodna bacanja (samo 50%) i pojedine izgubljene lopte. Sve ostalo je plod jake odbrane Francuza (koja se i očekivala) i fokusa nad njim. Cijelu utakmicu je ili bio udvajan ili su ga blicali. To je cijena kada si jedina konkretna ofanzivna prijetnja pa se cijela odbrana može fokusirati većinski na tebi. Da je tu bio barem Roberson, druga bi priča bila, jer bi preuzeo nešto pažnje u odbrani Francuza. Sem tog, tražio je on i druge, imao je najviše asistencija u timu, a izgubio je i dobar dio lopti baš na traženju rollera iz pick and rolla.

Keno je vjerovatno bio najbolji igrač večeras. Ostali su svi ofanzivno bili tu negdje, sem Lazića. Šteta velika Penavinih ranih faulova i problema s faulovima, mislim da nam je jako falio ofanzivno. Posljedično, Lončarove minute su bile jako loše, i tu je možda Bekir ipak trebao Sejfića ubaciti, ali to je šbb kbb spika već, jer su i Lončar i Sejfić opcije iz očajnosti zbog problema s faulovima.

Žal je samo zbog toga jer smo bili u prilici da dobijemo, ali ja sam zadovoljan nastupom :bih:
Ne slazem da smo bili u prilici da ih dobijemo, iz razloga koje si naveo. Mi smo od sebe dali sve, isli smo cak iznad nasih mogucnosti. Musu su umarali i kao jedina ozbiljna prijetnja je ugusen. On nije mogao vise pruziti. Musina pick igra i u Realu je prosjecna,ne samo u reprezentaciji kako neki potenciraju; eto nema kod nas skim da igra. Mi smo bili na -4 kad je Musa bio van igre i tek tada Atic i Gegic su poceli biti korisni u nasoj igri. Sut za 3p. nam je bio ocajan, 16%. I Francuzi su imali padova u igri, a i sudije su protiv nas imali par losih odluka, bas onda kada smo ih stizali.
Mi bez kvalitetnog play-a ne mozemo igrati i bio bi jako los potez ako bi se mjesto stranca dalo Garzi.
A šta da ti kažem, agree to disagree :D

Mi smo cijelu utakmicu bili jedan nalet udaljeni do preuzimanja vodstva. I u četvrtoj četvrtini, sa 4:20 do kraja smo bili na samo -4. Meni lično je to pozicija u kojoj si u prilici da pobijediš. I da, tada nastupa onaj famozni faul u napadu Muse, gdje se slažem s hrasno, diskutabilne sudijske odluke na našu štetu su baš bili momentum shifteri i stoperi naših naleta, za razliku onih diskutabilnih odluka na štetu Francuza koje se nisu toliko odrazile na trenutni momentum.

Mislim da i konačni rezultat nije reprezentativan. Bila je to puno bliža utakmica nego što krajnji rezultat kaže.

Naš šut za tri neću ni komentarisati, odavno se već zna da smo šuterski katastrofalna ekipa. Svaki put kad se i pogodi nešto zapravo bude anomalija, a ne očekivanje :D
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#25041 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Cestitke nasim momcima na velikoj borbenosti, momci su dali sve od sebe! To je ono jako vazno!

Mogu se opkladit da je Roberson bio u timu, da bi 100 % maznuli francuze.

Igrati bez ijednog play-a, je strasno hendikepirajuca situacija, tako da sam i te kako zadovoljan igrom nasih.

U zadnjih 5 minuta doslo je do umora i OCEKIVANOG pada, sto su iskusni francuzi maksimalno iskoristili.

Sudije su donosile katastrofalne odluke na ustrb naseg tima onda kada je bilo najvaznije, pred kraj su ko fol preocigledno pokusavali da se iskupe, ali posto su to iskusne sudije, te odluke nisu imale odlucujucu prevagu.

Jedino sto je uzasno bilo u nasem timu su trice, pa sunce mu poljubim, promasivat tablu i obruc, ko da se radi o amaterima KK Listica.

Musi se ne smije zamjeriti ni jedna, kompletna odbrana francuza se bazirala na njegovom zaustavljanju, izmorili su ga, a nije bilo nikoga da preuzme vodecu palicu.

Bekiru zamjeram da je totalno zaboravio da ima pravo traziti VAR situaciju, kako u ovoj utakmici a bogme i u Kipru. Neko mu treba sapnuti na uho, da je VAR bio instalisan u dvoranskom sistemu.

Do novembra obavezno neko da se nadje kao POSREDNIK izmedju Sulejmanovica i Bekira i da se nekako izgladi situacija izmedju njih, jer bi nam Sulejmanovic puno koristio protiv hrvata u novembru.

Takodje do novembra OBAVEZNO naci novog stranog play-a koji je dobar tricas, da bi se rasteretila nasa vanjska linija. Roberson vec ulazi u godine i stalno se nesto povredjuje, nemozemo vise na njega ozbiljno racunati!

Ne kontam Bekira da makar malo nije probao sa Vojinom i Sejficem.....ne volim kad konstantno 4-5 istih igraca griju klupu bez ikakve nade da ce uci u igru.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25042 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

giovanni008 wrote: 27/02/2024 22:43 Jedino sto je uzasno bilo u nasem timu su trice, pa sunce mu poljubim, promasivat tablu i obruc, ko da se radi o amaterima KK Listica.
Treba se navići da smo katastrofalna šuterska ekipa. Sve iznad 25% za 3 je za nas anomalija :D
Musi se ne smije zamjeriti ni jedna, kompletna odbrana francuza se bazirala na njegovom zaustavljanju, izmorili su ga, a nije bilo nikoga da preuzme vodecu palicu.
To je ono što dosta svijeta ne zamjećuje. Doduše, za slobodna bacanja nema za opravdanja, kao i neke neforsirane izgubljene lopte.
Do novembra obavezno neko da se nadje kao POSREDNIK izmedju Sulejmanovica i Bekira i da se nekako izgladi situacija izmedju njih, jer bi nam Sulejmanovic puno koristio protiv hrvata u novembru.
Iskreno, Penava upotpunosti zamijenio ono što je Sulejmanović donosio. Svakako su tu negdjeu odbrani, a u napadu je Penava za repku na istom nivou kao i Sulejmanović. Kada se Miralem vrati, svakako neće biti mjesta za jednog od njih dvojice za konkretnije minute, tako da i ne mislim da je to neki prioritet. A usput, ubijeđen sam da sam čitao negdje još prije godinu i kusur, kad je krenula cijela saga oko Sulejmanovića, da mu se i kapiten obraćao u nadi da će promijeniti odluku.
Takodje do novembra OBAVEZNO naci novog stranog play-a koji je dobar tricas, da bi se rasteretila nasa vanjska linija. Roberson vec ulazi u godine i stalno se nesto povredjuje, nemozemo vise na njega ozbiljno racunati!
To je to, to je glavno. To nam je X faktor za dvomeč sa Hrvatima i općenito za plasman na EB. I to ne bilo kakva keca, nego pokušati naći neku kvalitetnu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58780
Joined: 03/08/2010 19:04

#25043 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

https://www.fokus.ba/sport/ostali-sportovi/sramotno-pljuvanje-po-reprezentativcu-bih/2839010/?fbclid=IwAR1GLT8jC-O4Ze5W-CpUMcRuJ9D3yTUFBh-xUe2JYKCno1C3qQcSp-n6Vws
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#25044 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Slazem se da se Penava pokazao u odlicnom svjetlu, ali svaki ozbiljniji igrac pod obrucem nam je potreban do novembra. Najbolji primjer sad protiv francuza izredase se nasi krilni igraci po 4 licne i onda nastaje problem.

Sulejmanovic ima taj kvalitet da se nadopunjuje sa ostalim krilima na tim pozicijama tako da ja ne bih se bas tako lako njega odrekao.....






canvra888 wrote: 28/02/2024 00:32
giovanni008 wrote: 27/02/2024 22:43 Jedino sto je uzasno bilo u nasem timu su trice, pa sunce mu poljubim, promasivat tablu i obruc, ko da se radi o amaterima KK Listica.
Treba se navići da smo katastrofalna šuterska ekipa. Sve iznad 25% za 3 je za nas anomalija :D
Musi se ne smije zamjeriti ni jedna, kompletna odbrana francuza se bazirala na njegovom zaustavljanju, izmorili su ga, a nije bilo nikoga da preuzme vodecu palicu.
To je ono što dosta svijeta ne zamjećuje. Doduše, za slobodna bacanja nema za opravdanja, kao i neke neforsirane izgubljene lopte.
Do novembra obavezno neko da se nadje kao POSREDNIK izmedju Sulejmanovica i Bekira i da se nekako izgladi situacija izmedju njih, jer bi nam Sulejmanovic puno koristio protiv hrvata u novembru.
Iskreno, Penava upotpunosti zamijenio ono što je Sulejmanović donosio. Svakako su tu negdjeu odbrani, a u napadu je Penava za repku na istom nivou kao i Sulejmanović. Kada se Miralem vrati, svakako neće biti mjesta za jednog od njih dvojice za konkretnije minute, tako da i ne mislim da je to neki prioritet. A usput, ubijeđen sam da sam čitao negdje još prije godinu i kusur, kad je krenula cijela saga oko Sulejmanovića, da mu se i kapiten obraćao u nadi da će promijeniti odluku.
Takodje do novembra OBAVEZNO naci novog stranog play-a koji je dobar tricas, da bi se rasteretila nasa vanjska linija. Roberson vec ulazi u godine i stalno se nesto povredjuje, nemozemo vise na njega ozbiljno racunati!
To je to, to je glavno. To nam je X faktor za dvomeč sa Hrvatima i općenito za plasman na EB. I to ne bilo kakva keca, nego pokušati naći neku kvalitetnu.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25045 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

giovanni008 wrote: 28/02/2024 17:10 Slazem se da se Penava pokazao u odlicnom svjetlu, ali svaki ozbiljniji igrac pod obrucem nam je potreban do novembra. Najbolji primjer sad protiv francuza izredase se nasi krilni igraci po 4 licne i onda nastaje problem.

Sulejmanovic ima taj kvalitet da se nadopunjuje sa ostalim krilima na tim pozicijama tako da ja ne bih se bas tako lako njega odrekao.....
Ma tu je dosta i do Francuza, odnosno do njihove kvalitetne prednje linije koja iznuđuje faulove. Ne bi baš tako bilo protiv ostalih reprezentacija.

Ali helem, volio bih i ja da se Sulejmanović vrati, ali se on sam odreako reprezentacije zbog smanjene minutaže. A najveća ironija je što taj isti Penava, koji je upotpunosti popunio što je Sulejmanović radio, nije dobio ni sekunde jedine na Eurobasketu pa nije bojkotovao selektora kao Sulejmanović.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#25046 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by svi u napad »

Momci su se zaista borili ali je bilo puno pocetnickih gresaka u igri sto je jako uticalo na rezultat. Bez obzira sto mu mjesto playa nije njegovo mjesto Atic obzirom na iskustvo je morao odigrati puno bolje. I pored koseva koje je dao imao je jako puno gresaka tj. prodanih lopti sto puno utice na ekipu. I Musa je imao takodjer nekoliko prodanih lopti ali na njega je vrsen strahovit presing i onda dolazi do gresaka. Pored toga mora se imati u vidu sto je Musi bila i najveca mana u NBA da on nije fizicki jak koliko bi trebao.
Bez obzira sto Hrasno kao poznavalac kosarke brani Bekira licno mislim da je on jedan od losijih trenera. Njegovo vodjenje tekmi je pomalo cudno jer bez obzira sta on mislio o kvaliteti svojih igraca morao bi ponekad dati koji minut i onima koji sjede na klupi a koje je on sam pozvao. U kosarci je mjesto i uloga trenera jako velika i vazna jer je to veoma dinamican sport i stvari se preokrenu u nekoliko sekundi. Mi malo mladji se sjecamo dva velika trenera u bivsoj Yugi Zeravice i Novosela. Oba su bila uspjesna s tim da je Zeravica znao otkriti igraca (npr Dalipagica) a Novosel je bio majstor vodjenja tekmi pa smo pod njim pobjedjivali Ruse koji su bili do njega nas veliki problem. Novosel je znao kod negativnog rezultata repke ili Cibone koju je tad trenirao napraviti namjernu tehnicku gresku kako bi stvorio pritisak na sudije i podigao svoju momcad. U njegovo vrijeme nije se Kindze bunio sto Moka (Slavnic) pocinje tekmu sa Kicanovicem jer je znao da ce i on dobiti svoju veliku minutazu.
No da se vratim tekmi. Moramo popraviti sut jer kad ti svezes 2-3 trice zaredom udje voda u usi protivniku i tad je puno lakse igrati. Mislim da imamo sanse za plasman jer decki su borbeni postoji zelja za pobjedom za razliku od nekih drugih sportova. Zivjeli.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25047 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

svi u napad wrote: 28/02/2024 18:07 Momci su se zaista borili ali je bilo puno pocetnickih gresaka u igri sto je jako uticalo na rezultat. Bez obzira sto mu mjesto playa nije njegovo mjesto Atic obzirom na iskustvo je morao odigrati puno bolje. I pored koseva koje je dao imao je jako puno gresaka tj. prodanih lopti sto puno utice na ekipu. I Musa je imao takodjer nekoliko prodanih lopti ali na njega je vrsen strahovit presing i onda dolazi do gresaka. Pored toga mora se imati u vidu sto je Musi bila i najveca mana u NBA da on nije fizicki jak koliko bi trebao.
Bez obzira sto Hrasno kao poznavalac kosarke brani Bekira licno mislim da je on jedan od losijih trenera. Njegovo vodjenje tekmi je pomalo cudno jer bez obzira sta on mislio o kvaliteti svojih igraca morao bi ponekad dati koji minut i onima koji sjede na klupi a koje je on sam pozvao. U kosarci je mjesto i uloga trenera jako velika i vazna jer je to veoma dinamican sport i stvari se preokrenu u nekoliko sekundi. Mi malo mladji se sjecamo dva velika trenera u bivsoj Yugi Zeravice i Novosela. Oba su bila uspjesna s tim da je Zeravica znao otkriti igraca (npr Dalipagica) a Novosel je bio majstor vodjenja tekmi pa smo pod njim pobjedjivali Ruse koji su bili do njega nas veliki problem. Novosel je znao kod negativnog rezultata repke ili Cibone koju je tad trenirao napraviti namjernu tehnicku gresku kako bi stvorio pritisak na sudije i podigao svoju momcad. U njegovo vrijeme nije se Kindze bunio sto Moka (Slavnic) pocinje tekmu sa Kicanovicem jer je znao da ce i on dobiti svoju veliku minutazu.
No da se vratim tekmi. Moramo popraviti sut jer kad ti svezes 2-3 trice zaredom udje voda u usi protivniku i tad je puno lakse igrati. Mislim da imamo sanse za plasman jer decki su borbeni postoji zelja za pobjedom za razliku od nekih drugih sportova. Zivjeli.
Malo je TOP trenera u svijetu, a kamoli u Europi. Imas trenera koji su dobri na treningu, dok na utakmici nisu bas dobri stratezi ili motivatori.
Onda imas trenera koji su prosjecni na treningu, a odlicni su stratezi(imaju nos). Dalje,imas trenera koji su odlicni padagozi i koji rade sa mladjim kategorijama, a kad im das seniore oni se izgube. Onda imas trenere koji vode zenske ekipe..I tu ima razlike u vodjenju ekipe... Zenska kosarka se razlikuje od muske...
U pravu si kad kazes za Zeravicu...On je postavio temelje Partizana, dok je Novosel izgradio Cibonu. A Tanjevic je najzasluzniji za Bosnu i njeno znacenje na kosarkaskoj mapi. Danas je takvih malo ili ih nema.
Ne moze Bekir mijenjati Aticev sut, niti ima vremena, a i nije mu to posao.Moze mu samo skrenuti paznju. To je klupska obaveza. Atic da se zatvori u dvoranau i da svaki dan opali 2000suteva sa razlicitih pozicija u naredna 3 mjeseca,sut bi mu se drasticno popravio.Sve je do treninga.
Treneri koji ne koriste svakog igraca( slucaj Campara), pogotovo na EP i SP, je pitanje neiskustva ili neznanja trenera da koristi svakog "pijuna".
Takodjer, Bekir nema puno vremena da pripremi ekipu;i ekipa nam je oskudnog kvaliteta, a savez i drzavu da ne spominjemo.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#25048 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by svi u napad »

Priglavke slazem se u potpunosti sa tvojim komentarom. Dijelim misljenje a to sam i napisao da mora mjenjati igrace i dati im sansu da pokazu sta mogu i znaju. Naveo si dobar primjer Camparu koji je play ali mi skoro nikad ne igra. No nadam se najboljem jer momci imaju srce i zelju. E sad treba malo sigurnosti i samopouzdanja i bit ce bolje.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25049 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

@ svi u napad
samo sam se nadovezao na tvoj post.. Za Bekira bih prije rekao da je limitiran i neiskusan, ali ne los. Ne znam; mozda zato sto PREVISE postjuem trenere, bez obzira na njihov kvalitet. Svjestan sam koliko je to tezak posao..
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25050 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Priglavke wrote: 28/02/2024 21:10 Treneri koji ne koriste svakog igraca( slucaj Campara), pogotovo na EP i SP, je pitanje neiskustva ili neznanja trenera da koristi svakog "pijuna".
Ne bih se složio oko ovog.

U NBA-u npr. većina trenera tokom playoffa skrati rotaciju na 9 ili čak neki i na 8 igrača, od 15 dostupnih. I ima razlog za to - smanjivanje rizika davanjem prilike samo najboljima. U tim situacijama, treneri će rijetko ići na igrače kojima ne vjeruju stopostotno, nego idu samo na one kojima upotpunosti vjeruju. Jednostavno su ulozi preveliki u takvim utakmicama da bi se puno rizikovalo.

Isto tako i Bekir. Na EuroBasketu je skratio rotaciju, i to odmah počevši od utakmice protiv Njemačke, kada je vidio koji momci i kombinacije najbolje drže egal, za njih se najviše i uhvatio. Nije htio da rizikuje sa Penavom i Čamparom, a i Sulejmanović je u tom procesu izgubio minute jer se jako loše snalazio na parketu. Po meni, jedino je s Penavom pogriješio, ostalo mu ne mogu zamjeriti.

Ko god gleda reprezentaciju, zna da Sani ne odrađuje razigrivački posao baš najbolje. U biti, on je dvojka zatočena u tijelo kece, i to niske kece. Faktički, on je uglavnom samo šuter, jer je nebrojeno puta bilo situacija kad ga iole defanzivno ozbiljnija repka stisne odbranom, on podiže dribling nedaleko od centra. Jednostavno, Sani nije nivo kvaliteta potrebnog protiv dosta jačih protivnika, a to posebno važi za Eurobasket. Momak je naš, podržavam ga, želim mu sve najbolje, ali je trenutno bez kluba, valjda i to nešto govori.

Da mi imamo ogroman bazen talentovanih igrača, i da je svih 12 momaka na nivou talenta da konzistentno u svakoj utakmici mogu pripomoći, onda bih shvatio narativ da se treba koristi svih 12 igrača. Ovako, to nije slučaj.

Najočitiji primjer toga je Lončar protiv Francuske. Meni je drago što ga je Adis uvrstio na uži spisak nakon toliko vremena, ali ne bi on dobio priliku protiv Francuske da nas nisu muke natjerale zbog faulova. Tome i svjedoči njegov jako loš nastup u tih 5 i kusur minuta što je igrao.

Da se razumijemo, zahvalan sam i Saniju i Lončaru, Sejfiću i sličnim što se bezuslovno svaki put stave selektoru na raspolaganje i to jako cijenim. Zato im Adis i dadne priliku i minutažu protiv oskudnijih ekipa i u momentima kad je utakmica rezultatski rješena.
Post Reply