Kosarka!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#251

Post by breskva »

Grci su bili i ostali picke :D
zvizdali su 95, pa 98 zvizdali bi i opet 100%, sad smo se kao sprijateljili :lol:

Grci i mi mozemo da budem neznam kakvi prijatelji, u politickom, humanitarnom ili bilo kojem drugom smislu, ali u sportu..cemo uvek biti ljuti suparnici, a znas zasto :?
Jer smo potpuno isti mentalitet...
Do svidanja :D
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#252

Post by edu »

nikako da nadjem malo vremena pa da rezimiram proteklo prvenstvo..e pa sad ga imam...

krenimo od pocetka..(a kako bi drugacije.. :D )..u grupnoj fazi niko od favorita nije ispao..(osim ako nas i latviju neko ne smatra favoritima.. :D :D )..helem..mi kao i do sada..ucinak 100%..tri tekme tri poraza..medjutim problem je sto je igra nasih kosarkasa na ovom prvenstvu bila najgora do sada..mi nikad ovako lose nismo igrali..bezidejno u napadu..katastrofalno lose u odbrani..(ma koliko trunili komentatori bht-a..inace vrsni "poznavaoci" ovog sporta karamehmedovic i nekakv stojanovic..koji ni dan-danas ne znaju sta je asistencija)..odnos prema igri je bio smijesan..najvise se borio igrac koji ima najmanje (citaj: nema nista) sa nasom reprezentacijom crnjo domercant..teletovic nije bio los..ostali isto karine..e kad se sjetim kako je mujezinovic ginuo za grb na kojem se nalazi trokut i zvijezdice.. :D ..vise je mujezinovic dao u jednoj utakmici nego mrsic (play koji za 40 minuta ne napravi niti jednu asistenciju..cak ne napravi ni ono sto belmin karamehmedovic smatra da je asistencija.. :D :D )..hukic je takodjer odigrao ispod svog prosjeka..selektor bajramovic je usr'o stvar..nije imao muda dati vecu sansu teletovicu..pa cak i princu (gore od mrsica nije mogao igrati)..reorganizacija potrebna..helem..mi jos uvijek cekamo pobjedu na europskom prvenstvu nakon 1993. godine...

ostalo...
nikad izjednacenije prvenstvo nije bilo..to su pokazale i utakmice 1/2 finala i finala..svabe vodjene, trenutno najboljim igracem starog kontinenta, dirkom nowitzkim otisle su do finala i pokleknuli na zadnjoj stepenici..pa dirk pali i ostali..ipak grci su pokazali da je kosarka kolektivan sport i da pojedinac ne cini ekipu (osim u posebnim prilikama: jordan i bullsi)..yanakis i 12 grckih kosarkasa su bili prejaki za velikog nowitzog, koji je rodjen 1978. godine (!)...

po mom misljenju..najveci gubitnik je reprezentacija hrvatske..ne njihovom krivicom popusili su foru..protiv bezobrazne sudijske kradje u 1/4 finalu protiv spanaca je bilo nemoguce se boriti..iako su imali odlicnu ekipu..i ubijedjen sam da su mogli do zlata..(sto sam najiskrenije zelio)..protiv sistema jednostavno nisu mogli..tu noc spanci su morali pobijediti..i sad mi je pred ocima slika uplakanog zorana cuture u holu ispred svlacionice..aleksandar petrovic je rekao da ne pamti onakvu kradju..(inace sve pohvale objektivnom aci petrovicu na komentarisanju utakmica hrv. repke)..fibin bezobrazluk je otisao predaleko..svaka cast bahi topalbecirevicu koji je, kako kaze ahmed buric, bio prva zvijezda press konferencije i koji je rekao da je ovo najveca kradja na ovim prostorima..steta za odlicnu hrvatsku ekipu..

srbija i crna gora?..mogli su dalje ali nisu..jebes ga..kosarka im ide silaznom putanjom i normalno je da nesto treba mijenjati..sta?..neka oni odluce..samo je bruka onakvo ponasanje gurovica..i ostalih igraca..kao i selektora obradovica..poruke tipa.."neka mi saigraci popuse" su nesto najbijednije sto se moglo desiti..cuo sam da su se i tukli u svalcionici izmedju sebe..fuj..smijesno..ipak je to druga ekipa bez pedje stojakovica..potrebna cistka podhitno...

francuzi..pet ratnika..braca pietrus..parker (iako je kasno proradio..ali je proradio)..onaj diao..rigodo..zasluzeno treci..a ne bi bilo nepravedno da su i do zlata otisli...

za kraj bih izdvojio petorku prvenstva po mom izboru...

1. Parker
2. Navaro
3. Nowitzki
4. Vujcic
5. Kasun
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#253

Post by vryzas »

.
Last edited by vryzas on 13/07/2015 11:45, edited 1 time in total.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#254

Post by davis.ba »

edu wrote:nikako da nadjem malo vremena pa da rezimiram proteklo prvenstvo..e pa sad ga imam...

krenimo od pocetka..(a kako bi drugacije.. :D )..u grupnoj fazi niko od favorita nije ispao..(osim ako nas i latviju neko ne smatra favoritima.. :D :D )..helem..mi kao i do sada..ucinak 100%..tri tekme tri poraza..medjutim problem je sto je igra nasih kosarkasa na ovom prvenstvu bila najgora do sada..mi nikad ovako lose nismo igrali..bezidejno u napadu..katastrofalno lose u odbrani..(ma koliko trunili komentatori bht-a..inace vrsni "poznavaoci" ovog sporta karamehmedovic i nekakv stojanovic..koji ni dan-danas ne znaju sta je asistencija)..odnos prema igri je bio smijesan..najvise se borio igrac koji ima najmanje (citaj: nema nista) sa nasom reprezentacijom crnjo domercant..teletovic nije bio los..ostali isto karine..e kad se sjetim kako je mujezinovic ginuo za grb na kojem se nalazi trokut i zvijezdice.. :D ..vise je mujezinovic dao u jednoj utakmici nego mrsic (play koji za 40 minuta ne napravi niti jednu asistenciju..cak ne napravi ni ono sto belmin karamehmedovic smatra da je asistencija.. :D :D )..hukic je takodjer odigrao ispod svog prosjeka..selektor bajramovic je usr'o stvar..nije imao muda dati vecu sansu teletovicu..pa cak i princu (gore od mrsica nije mogao igrati)..reorganizacija potrebna..helem..mi jos uvijek cekamo pobjedu na europskom prvenstvu nakon 1993. godine...

ostalo...
nikad izjednacenije prvenstvo nije bilo..to su pokazale i utakmice 1/2 finala i finala..svabe vodjene, trenutno najboljim igracem starog kontinenta, dirkom nowitzkim otisle su do finala i pokleknuli na zadnjoj stepenici..pa dirk pali i ostali..ipak grci su pokazali da je kosarka kolektivan sport i da pojedinac ne cini ekipu (osim u posebnim prilikama: jordan i bullsi)..yanakis i 12 grckih kosarkasa su bili prejaki za velikog nowitzog, koji je rodjen 1978. godine (!)...

po mom misljenju..najveci gubitnik je reprezentacija hrvatske..ne njihovom krivicom popusili su foru..protiv bezobrazne sudijske kradje u 1/4 finalu protiv spanaca je bilo nemoguce se boriti..iako su imali odlicnu ekipu..i ubijedjen sam da su mogli do zlata..(sto sam najiskrenije zelio)..protiv sistema jednostavno nisu mogli..tu noc spanci su morali pobijediti..i sad mi je pred ocima slika uplakanog zorana cuture u holu ispred svlacionice..aleksandar petrovic je rekao da ne pamti onakvu kradju..(inace sve pohvale objektivnom aci petrovicu na komentarisanju utakmica hrv. repke)..fibin bezobrazluk je otisao predaleko..svaka cast bahi topalbecirevicu koji je, kako kaze ahmed buric, bio prva zvijezda press konferencije i koji je rekao da je ovo najveca kradja na ovim prostorima..steta za odlicnu hrvatsku ekipu..

srbija i crna gora?..mogli su dalje ali nisu..jebes ga..kosarka im ide silaznom putanjom i normalno je da nesto treba mijenjati..sta?..neka oni odluce..samo je bruka onakvo ponasanje gurovica..i ostalih igraca..kao i selektora obradovica..poruke tipa.."neka mi saigraci popuse" su nesto najbijednije sto se moglo desiti..cuo sam da su se i tukli u svalcionici izmedju sebe..fuj..smijesno..ipak je to druga ekipa bez pedje stojakovica..potrebna cistka podhitno...

francuzi..pet ratnika..braca pietrus..parker (iako je kasno proradio..ali je proradio)..onaj diao..rigodo..zasluzeno treci..a ne bi bilo nepravedno da su i do zlata otisli...

za kraj bih izdvojio petorku prvenstva po mom izboru...

1. Parker
2. Navaro
3. Nowitzki
4. Vujcic
5. Kasun
Pročitao sam ti samo prvi pasus jer dalje stvarno nisam mogao. Jer čim ti ponavaljaš staru šuplju priču da smo izgubili jer se igrači ne trude nema se tu šta više komentarisati. Mi kad god izgubimo, po našem narodu izgubili smo jer se igrači nisu trudili ili su nas sudije pokrale :-D

Šta to znači, eto sad ćemo se mi svi "truditi" pa ćemo sutra dobiti Ameriku, jel??

Spominješ Mršića. Ti da imalo pratiš reprezentaciju i naše igrače inače, znao bi da Mršić nije klasična jedinica, već da je on više klasični bek šuter. Tako je uvijek igrao za našu reprezentaciju, i tako igra za svoj klub ali eto ljudi slabo prate utakmice, pa onda imamo ovakve komentare.

To da nismo nikad lošije odigrali nije tačno. Ne znam na osnovu kojih podataka is to skontao.

Stvarno, ukoliko makar ne pratite malo našu košarku i uopšte ovaj sport, nemojte davati bezpotrebne komentare, koji kad se pročitaju dižu živac ljudima.

Ništa osobno.
Pozdrav.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#255

Post by davis.ba »

Taman reko da pročitam dalje, kad u drugom pasusu:"ipak grci su pokazali da je kosarka kolektivan sport i da pojedinac ne cini ekipu (osim u posebnim prilikama: jordan i bullsi)"

Hahha, pa čovječe, Jordan jeste davao 30 poena skoro u svakom susretu, ali šta misliš što su imali najbolji omjer lige? Imaš i danas igrača koji ti isto toliko zabijaju pa nema im ekipa nigdje.
Pa vidi petorku:
Harper/Kerr
Jordan
Pippen/Kukoč
Rodman
Longley

Ovih sedam igrača su jedna od legendarnih ekipa, da ne dodajem ostale koji su također dali svoj doprinos.


Svašta.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#256

Post by edu »

da bi sa mnom diskutovao moras malo bolje poznavati kosarku..mrsic moze igrat beka sutera ali ako se takmici u kategoriji kadeta (pitanje je bi li i tu mogao???)..hoces da kazes da jordan nije najzasluzniji za one titule..uz njega su svi bili igraci..a gdje su sad?..gdje harper..gdje longly?..gdje pippen..nikad se vise nece pojaviti onoliko kvalitetan i karizmatican igrac..lako je uz njega biti igrac..svi su bili..od nekakvog buchlera do browna..preko kerrra..wenningtona..pa do startera..a i phill jackson je bio veliki trener dok je tata igrao..i sta je poslije uradio?..nije mogao dominirati sa onoliko jakom ekipom lakersa...

cuj mrsic nije klasicna jedinica..estakvirula.. :D :D :D
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#257

Post by davis.ba »

Pa kad si tako pametan, što Jordan onda nije i prije počeo osvajati titule??? Šta je radio krajem i početkom 90-tih kada je ubacivao i najviše koševa u karijeri. Šta je tada osvojio?? Ništa, naravno tek kada se napravio pravi tim onda su počele dolaziti titule. Normalno da je on najzaslužniji, ali svakako ne bi to uspio napraviti bez dobre EKIPE oko sebe, a ti si već naveo da je to nikakva ekipa.

I otkud ti to da Jackson nije mogao dominirati sa Lakersima, pa ko je osvojio 3 titule zaredom?? Ovo ti nije dominacija jel?? haha. Još je u 5 godina 4 puta bio u finalu, 3 puta osvojio zaredom. Naravno to nije nikakva dominacija. Ti izgleda upratiš svaku četvrtu sezonu.

A za Mršića, pitaj bilo koga ko malo više prati reprezentaciju i naše igrače, pa ćeš možda skontati zašto on nije klasična jedinica. Znaš to što je nizak za današnji standard ne pravi ga klasičnom jedinicom. :lol:

Nemoj se više provaljivati. Idi postavljaj komentare tamo gdje se više chata nego diskutuje, i gdje se postavljaju smajli do smajlija.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#258

Post by edu »

samo cu ti iznijeti cinjenice...

bez nowitzkog njemacka bi bila (ispod)prosjecna ekipa

bez jordana bullsi bi bili (ispod)prosjecna ekipa

dominacija jacksona? 3 sezone osvaja prsten? meni to niie dominacija..boston i la lakersi su dominirali nekada davno..bulsi su dominirali 90ih..e to je dominacija..omjer 72-10 je dominacija...

jordan kada je sazrio kao igrac poceo je osvajati i titule..sama cinjenica ti sve govori..'91., '92., '93. bulls su prvaci..jordan se oprasta (prvi put), bullsa nigdje..houston prvak '94. i '95...vraca se jordan na polusezoni..do kraja sezone uvodi bullse u playoff..ali gubi od orlanda u polufinalu 4:2..sljedece tri sezone su, podrazumijeva se, bile njegove..povlacenje i onda opet povratak za washington wizardse cisto zajebancije radi..covjek je osvojio sve sto je vrijedno osvajanja..podigao rejting nekolicini igraca..kao sto su pippen..kukoc..kerr..i nastavio se zezati u wizardsima...

i dalje sam misljenja da ona ista ekipa bez jordana nije dobra ekipa..nego je prosjecna ekipa (kao sto je slucaj sa njemackom bez dirka)..ako se to zadovoljavas prosjekom tvoj problem..naravno da niti bi jordan sta osvojio da je igrao u sastavu mz pofalici niti bi dirk sta osvojio da je igrao u sastavu mz buca potok..nadam se da ti je to jasno)...

mrsic ne moze igrati niti u jednoj pravoj ekipi ni jedinici..a ne dvicu..mozda on zeli da igra dvicu..ali moze on zeljeti da igra i peticu...

samo da ti nabrojim nekoliko bek-sutera pa razmisli moze li se medju njih ubaciti i mrsic:

rahmetli kindze
markovic
domercant
giricek (PP)
kutlay
turkoglu (PP)
rakocevic
scepanovic
vujanic

da ne idem dalje...
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#259

Post by AG »

stvarno nevjerovatno sta ovaj nesretnik pise...da probas sa sisanjem trave.....milos vujanic je plej ali ti valjda nikada nisi gledao njegove igre u reprezentaciji srbije ili fortitudu, ustvari on je isti tip igraca kao i mrsic prvo gleda sut a tek onda saigrace iako kobajagi igra na poziciji razigravaca...turkoglu citavu karijeru igra krilo.. nekoga tako smjesnog kao sto je vlado scepanovic rangirati medju "vrhunske" SG... molim te ovu listu izbrisi jer uoste mi nije jasan kriterij koji koristis...damir mrsic je trebao nastupati na SP 94 za hrvatsku..u tom periodu je na all staru hrvatske lige zabio 50 poena, uz radula bio najbolji strijelac lige....covjek je na EP u svedskoj zabio 23 poena za poluvrijeme tony parkeru koji je iz samo tebi poznatih razloga u nekoj "prvoj petorci" ovog cirkus prvenstva(koju si valjda prepisao iz DANA, "uglednog sportskog" magazina)...ove gluposti o NBA ligi....da malo okrenemo situaciju.... gdje je jordan bio u periodu 84-91? valjda je period sazrijevanja trajao dugo....covjek ti je lijepo napisao da bez dobrih saigraca nema ni titula ni bilo kakvog uspjeha ali ti si tvrdoglav..cak pises da je jordan digao rejting kukocu sto je vrlo nebulozno sa tvoje strane...ako ces o jordanu... u washingtonu su mu onako zajebancije radi banane lijepili paul pierce i RJ..ostavljali ga na 5 ili 7 poena.... zajebancije radi je izabrao kwame browna kao prvog na draftu(grozan igrac)umalo je upropastio ripa hamiltona koji je, vidi cuda bjegom od jordana postao kljucni igrac sampiona pistonsa...tri titule zaredom nisu dominacija? ali istovremeno jesu kada su bullsi u pitanju? vidi sine, lakersi su u pohodu na drugi prsten izgubili samo jednu utakmicu...portland 3:0, sacramento 4:0, san antonio 4:0 i phila 4:1..to je drugi najbolji play off rezultat u istoriji lige,porediti ucinak u play ofu i regularnoj sezoni je smjesno...uostalom kako neko ko "poznaje kosarku" moze bilo gdje pomenuti ime ahmeda burica???? on se ko fol razumije u kosarku... ko je slijedeci, senad pecanin ili senad avdic?? i oni se navodno razumiju u kosarku...i u kibernetiku i kung fu i astrologiju i politiku i mikorbe i teatar itd, itd.... ustvari,ako su to izvori iz kojih crpis informacije onda mi je sve jasno.....
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#260

Post by edu »

citiraj gdje sam napisao da se buric razumije u kosarku..samo sam prenio njegov citat bahinih rijeci sa press konferencije...

cuj prvo gleda sut pa onda igrace a igra na poziciji playmakera..svasta..niti jedan normalan trener takvog igraca ne bi uzeo..eno vam iversona..vjerovatno igrac po vasem ukusu.."bek-suter"..zabija koliko hoces po utakmici..pa sta je osvojio???
pa sta ako su jordanu lijepili banane..lijepio mu je ih i mutombo..pa???..neka brukao ako te neko blokira???..kakva je to logika...

na allstaru hrvatske lige zabio 50 poena..hrvatska liga mi je mjerilo..a posebno allstar utakmica..a cirkusa jadna majko..uopste nisam napisao da su to vrhunski igraci scg..nego samo sluze za primjer klasicnih bek-sutera..kao sto vidis pored turkoglua i giriceka u zagradi sam napisao po potrebi..a ko je bio bolji play na ovom prvenstvu od parkera??? mozda mrsic..jest' garant..btw dani nikad nisu objavili bilo kakvu naj petorku prvenstva..ne jordan nije digao rejting ni kukocu..ni pippenu..kukoc bi svakako postao najbolji 6. igrac..i bez jordana..ahaaa..isto k'o sto bi njemacka dogurala do finala da nije dirka..tri titule pauza dvije-tri godine kada michael nije igrao..pa opet tri titule (i omjer 72-10..hej odigrati 82 utakmice i izgubiti samo 10..e to se sine zove dominacija...)

za ove sto nece da vide..ponavljam..naravno da niti bi jordan sta osvojio da je igrao u sastavu mz pofalici niti bi dirk sta osvojio da je igrao u sastavu mz buca potok..

znaci vujanic je play?..a slazes se sa ovim gore koji tvrdi da je mrsic bek-suter..a ti kazes da je vujanic isti tip igraca kao i mrsic?!

znalci..prvo vi meni recire sta je vama bek-suter? koja je to pozicija? pa cemo nastaviti diskusiju...
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#261 Košarka

Post by edu »

cuj mrsic igracina..pa ne mogu se nacuditi..pa sta su onda mulaomerovic..lakovic..planinic..ukic..vanzemaljci?
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#262

Post by AG »

vidi...idemo polako obzirom da kosarku uopste ne poznajes....postoji termin "lead guard" za pleja koji nije samo klasicni dodavac nego se i vrlo cesto odlucuje na sut.....e sad takvi igraci su redom gary payton, stephen marbury, sam cassell, keyon dooling,steve francis, chauncey billups,chucky atkins pa nesto ranije mark price, kevin johnson,vinny johnson..takav igrač je bio i saša đorđević za razliku od recimo zorana sretenovića koji je klasični PG, ali naravno ove igrače nikad niko nije uzeo,ko su oni??? doduše ti ih vjerovatno polovinu nikada i nisi gledao...rugati se allenu iversonu može samo neko ko sa košarkom blage veze nema...da ne pominjem ovdje kakvu grupu idiota je Al odveo u finale...dalje ti se rugaš ronu harperu..sine, harper je svojevremeno u cavsima trpao preko 20 po utakmici...ali se ron na insistiranje phila J. stavio u službu ekipe i ginuo u odbrani...kukoč je u vrijeme kada je jordan bio u penziji došao u bullse...izabran je odmah na rookie allstar game i u play ofu je svojim šutem odlučio utakmicu protiv NY u posljednjoj sekundi...sve to je uradio iako ga je pippen mrzio kao malo koga i uopšte nije želio da mu doda loptu(čak je u toj utakmici protiv Ny odbio da udje u igru kada je akcija postavljena za kukoča)...toni je bio toliko anoniman da je jerry crause(valjda znaš ko je to) balio o njegovim kvalitetima 4 godine prije nego što je uopšte stigao u chicago (odmah po dolasku je potpisao ugovor veći od pippenovog)...ali ipak ti si u pravu kukoč nikada u karijeri ništa nije uradio bez jordana...jebo kukoča..karina...dalje, smješni argument kako pippen ništa nije osvojio bez jordana...vidi ovako...šta je jordan osvojio bez pippena??....dolaskom scottiea bullsi su osvojili prvi naslov i u osvajanju svih ostalih je svoj "skromni" doprinos dao pippen....jordan prije toga ništa poslije toga ništa(čak se može diskutovati da je pippen igrao finale konferencije sa blazersima u strašno jakoj zapadnoj konferenciji dok MJ u slaboj istočnoj konferenciji sa wizardsima nije ni prišao play offu)....no dobro on se malo zezao.. ti si jedan komičan lik...njemačka je 1993 godine osvojila EP a jedan od najbojih igrača je bio christian welp...da li si ti ikada čuo za ovog igrača? misliš da je njemačka košarka nowitzki? koliko ti je uopšte godina? znaš li ko su kai nurnberger, henrik rodl ili hening harnisch??? valjda si čuo za detlefa šremfa.......što se najboljeg playa tiče ili dimitris diamantidis ili theo papalukas obojica su na ovom prvenstvu bili mnogo bolji od parkera(pogledaj samo kako je odličan bio protiv naše reprezentacije) inače ne, ali na ovom prvenstvu su bili dosta kvalitetniji....mršić nema pojma.. isto tako možeš izvesti slijedeći zaključak neno marković ni u jednom timu u kojem je igrao (osim hapoela) nije bio startna petorka...potucao se od klupe od klupe limoges, pamesa, estudiantes, olympiacos itd...i nigdje nije osvojio ništa...prvi trofej u karijeri je osvojio prosle sezone u "superjakoj" ligi 6...znaci ni neno nema pojma jel de? a i kada je igrao u reprezentaciji na tri EP nismo mogli pobjediti nikog.....stvarno nemas pojma........PS turkoglu po potrebi bek suter sta su onda kutluay i erdogan? sumsko voce...planinic je na EP imao 5 izgubljenih lopti po utakmici u NJ se ne odvaja od klupe....ukić se još nije dokazao u jakoj ligi...mulaomerović?? bez komentara
PPS nemoj puno o NBA molim te...ocigledno ne znas o cemu pises.....
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#263

Post by edu »

AG wrote:vidi...idemo polako obzirom da kosarku uopste ne poznajes....postoji termin "lead guard" za pleja koji nije samo klasicni dodavac nego se i vrlo cesto odlucuje na sut.....e sad takvi igraci su redom gary payton, stephen marbury, sam cassell, keyon dooling,steve francis, chauncey billups,chucky atkins pa nesto ranije mark price, kevin johnson,vinny johnson..takav igrač je bio i saša đorđević za razliku od recimo zorana sretenovića koji je klasični PG, ali naravno ove igrače nikad niko nije uzeo,ko su oni??? doduše ti ih vjerovatno polovinu nikada i nisi gledao...rugati se allenu iversonu može samo neko ko sa košarkom blage veze nema...da ne pominjem ovdje kakvu grupu idiota je Al odveo u finale...dalje ti se rugaš ronu harperu..sine, harper je svojevremeno u cavsima trpao preko 20 po utakmici...ali se ron na insistiranje phila J. stavio u službu ekipe i ginuo u odbrani...kukoč je u vrijeme kada je jordan bio u penziji došao u bullse...izabran je odmah na rookie allstar game i u play ofu je svojim šutem odlučio utakmicu protiv NY u posljednjoj sekundi...sve to je uradio iako ga je pippen mrzio kao malo koga i uopšte nije želio da mu doda loptu(čak je u toj utakmici protiv Ny odbio da udje u igru kada je akcija postavljena za kukoča)...toni je bio toliko anoniman da je jerry crause(valjda znaš ko je to) balio o njegovim kvalitetima 4 godine prije nego što je uopšte stigao u chicago (odmah po dolasku je potpisao ugovor veći od pippenovog)...ali ipak ti si u pravu kukoč nikada u karijeri ništa nije uradio bez jordana...jebo kukoča..karina...dalje, smješni argument kako pippen ništa nije osvojio bez jordana...vidi ovako...šta je jordan osvojio bez pippena??....dolaskom scottiea bullsi su osvojili prvi naslov i u osvajanju svih ostalih je svoj "skromni" doprinos dao pippen....jordan prije toga ništa poslije toga ništa(čak se može diskutovati da je pippen igrao finale konferencije sa blazersima u strašno jakoj zapadnoj konferenciji dok MJ u slaboj istočnoj konferenciji sa wizardsima nije ni prišao play offu)....no dobro on se malo zezao.. ti si jedan komičan lik...njemačka je 1993 godine osvojila EP a jedan od najbojih igrača je bio christian welp...da li si ti ikada čuo za ovog igrača? misliš da je njemačka košarka nowitzki? koliko ti je uopšte godina? znaš li ko su kai nurnberger, henrik rodl ili hening harnisch??? valjda si čuo za detlefa šremfa.......što se najboljeg playa tiče ili dimitris diamantidis ili theo papalukas obojica su na ovom prvenstvu bili mnogo bolji od parkera(pogledaj samo kako je odličan bio protiv naše reprezentacije) inače ne, ali na ovom prvenstvu su bili dosta kvalitetniji....mršić nema pojma.. isto tako možeš izvesti slijedeći zaključak neno marković ni u jednom timu u kojem je igrao (osim hapoela) nije bio startna petorka...potucao se od klupe od klupe limoges, pamesa, estudiantes, olympiacos itd...i nigdje nije osvojio ništa...prvi trofej u karijeri je osvojio prosle sezone u "superjakoj" ligi 6...znaci ni neno nema pojma jel de? a i kada je igrao u reprezentaciji na tri EP nismo mogli pobjediti nikog.....stvarno nemas pojma........PS turkoglu po potrebi bek suter sta su onda kutluay i erdogan? sumsko voce...planinic je na EP imao 5 izgubljenih lopti po utakmici u NJ se ne odvaja od klupe....ukić se još nije dokazao u jakoj ligi...mulaomerović?? bez komentara
PPS nemoj puno o NBA molim te...ocigledno ne znas o cemu pises.....
te termine lead guard..i slicno mozes nekome drugom..ja sam dugo u kosarci (bio, mislim na aktivno ucesce) i vjeruj da imam dosta utakmica u nogama-rukama..pozicija 1 je bila moja pozicija..znaci ja sam bio playmaker..za tu poziciju sve definicije..svi strucnjaci a i svaki laik bi to trebao znati kazu da je to mozak ekipe..igrac kojem je zadatak postavljanje akcija..razigravanje igraca..komandovanje u odbrani..tek ako se u napadu nista ne uradi za nekih 15ak sekund on bi trebao zvati visokog igraca i igrati dva na dva..naravno kada mu je otvoren sut treba je opaliti..igrace tipa iversona..marburyja..(payton je nesto drugo..njega ne mogu u isti kos staviti sa ovim..on mi se vec svidja kao igrac..iako je zabijao podosta..ali on je pravi play..u tandemu sa kempom je drzao seattle..kad smo vec kod seattle ne mogu da vjerujem da spominjes schrempfa..je li to schrempf igracina?..jesi li ti to impresioniran njegovom igrom?..znas li ti sta je nowitzki za schrempfa..TATA)..ja ne volim..jer mi ovdje izgleda govorimo o ukusima..da sam trener uvijek bih prije uzeo marka jacksona negoli iversona..uvijek sam vise volio podijeliti asistenciju negoli dati kos..mozda to tebi zvuci nevjerovatno ali tako je..pravi znalci uvijek znaju cija je zasluga za taj kos sto se ga neko dati..tebi se vise svidjaju ti "lead guard" igraci meni klasicni playmakeri..kakvu grupu idiota? je li kukoc igrao sa iversonom? je li kukoc idiot?..ron harper se na insistiranje jacksona stavio u sluzbu ekipe a pippen na na zahtjev tog istog jacksona nije htio uci u tu petorku..sta jos kaze casopis kosarka?..je li kaze da je jordan rekao kerru na time-outu nekoliko sekundi prije kraja finalne utakmice sa utahom da ce njega udvojiti i da ce on baciti loptu kerru pa da bude spreman???..ahaaa..oni znaju sve..rekao im ivica dukan..nenu markovica pratim od igri u reprezentaciji..(uostalom kao i mrsica)..tako da svoj sud donosim na osnovu tih utakmica..to sto je..kazu..mrsic bio najbolji strijelac turskog prvenstva ne mogu komentarisati..jer nisam gledao njegove igre..kao ni ostalu statistiku..znaci..od utakmice sa hrvatskom u skenderiji neno je postao igrac broj 1 u nasoj reprezentaciji..('93. u njemackoj takodjer nisam gledao iz objektivnih razloga)..naravno da se desi da veliki igraci nikad nista ne osvoje..ewing..barkley..(pa i da stvaim tog tvog iversona koji teska srca priznajem jeste veliki igrac..odlicnih predispozicija ali tanak u glavi..sto je pogubno za playa..) ovo su samo neki od tih velikana..eto neno je osvojio sa bosnom..ove dvije titule..ali u njegovom slucaju meni je to najmanje vazno..on je igrac s glavom..on je igrac koji nas je vodio do nevjerovatnih pobjeda..od hrv. i u sarajevu i u splitu..pa do litvanije u gostima..sta je jordan osvojio bez pippena?..ne racunajuci cinjenicu da je north caroline doveo vrha nije nista..ali zar nije simptomaticno to da pippen od cijele karijere ima 6 prstenova kada je igrao SA jordanom..i pippen je bio u portlandu koji je imao pravo jaku ekipu..sa smithom..wallacom..sabonisom..itd..ali prccc..nema mike-a..ukic ima..meni se cini..20 godina..mrsic ima 35..ukic je drzao hrvatsku u igri protiv spanije..mozes li zamisliti sta ce ukic biti u 35???..meni se cini da sam ja i kutlay stavio na onaj spisak..vrati se..provjeri..mulaomerovic je izmislio kosarku za mrsica...

i da..nba ne pratim otkako se jordan oprostio od kosarke..(ali posljednje pravo oprastanje..njegov povratak u wizardse je zezanje..tako da je tu njegovo igranje apsurdno..i po mom misljenju skroz nepotrebno)
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#264

Post by davis.ba »

ek ako se u napadu nista ne uradi za nekih 15ak sekund on bi trebao zvati visokog igraca i igrati dva na dva..naravno kada mu je otvoren sut treba je opaliti..igrace tipa iversona..marburyja.

Jest sigurno, zato Iverson ima po utakmici dobro preko 20 šuteva, sigurno zato što je klasični playmaker.
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#265

Post by AG »

boze sacuvaj.........
ti si vjerovatno jedina osoba u ovoj drzavi koja je trenirala kosarku i to je super..niko drugi ovdje nije igrao nikakave utakmice...osim tebe....shvati da ovo nije stvar ukusa...ja govorim o činjenici da postoje igrači na poziciji pleja koji prvo gledaju šut a onda saigrače samo što si ti toliko zatucan da to do tebe ne dopire...to nije stvar ukusa nego nesretnice jednostavno postoje ti igrači... lijepo su i pobrojani..."teška srca priznajem da je iverson veliki igrač"...imam veeellliki problem sa ovom rečenicom...KO SI TI DA PRIZNAJEŠ DA JE IVERSON VELIKI IGRAČ? mislim stvarno, urazumi se....to nije nikakva stvar ukusa...IVERSON JESTE VELIKI IGRAČ...to sa tobom i tvojim mišljenjem nema veze.. jedan demant...toni kukoč nije igrao nba finale sa philom..on je na pola sezone trejdovan u atlantu za dikembe mutomba...znači iverson je u petorci imao erica snowa, tyronea hilla,aarona mckiea i dikembe mutomba...goli majstori....molim te ne lupaj gluposti provjeri šta pišeš....ne vidim zbog čega dovodiš u vezu priču o kukoču i priču o harperu....o svadji kukoč-pippen sam pisao kako bih ti pokušao dočarati koliko je toniju bilo teško u bullsima...hapera kao dobrog igrača i strijelca sam pomenuo jer si ti pisao budalaštine kako je on tamo neki bezveznjak koji pojma nema i od kojeg je jordan napravio ime...njegove zaista odlične igre iz vremena cavsa i clippersa su se mogle pratiti i kod nas na SCREENSPORTU iil SUPER kanalu(ko je imao satelitsku), ali čisto sumnjam da si ti tada uopšte znao šta je NBA liga...i da.... tada se čitao koš, tempo i slično...inače utakmicu chicago-new york je 94 godine prenosio hayat i na samoj utakmici se tokom time outa mogla vidjeti svadja i pippen koji je bacio par stolica(imam snimljeno)...znači priča o dukanu, košarci i slične gluposti su zaista smješne...još smo tada čini mi se bili u okruženju "drugova".....za kraj sam ostavio tvoju najveću glupost "Je li to Schrempf igračina? jesi li ti to impresioniran njegovom igrom?"...ČOVJEČE, SCHREMPF je PRVI EVROPLJANIN U ISTORIJI NBA koji je igrao ALL STAR utakmicu...u to vrijeme je bilo "nešto" teže igrati all star utakmicu. to nisu mogli ni dražen, ni divac, ni danilović, ni kukoč, ni rađa...itd detlef je dva puta izabran za najboljeg šestog igrača lige i to nećeš vjerovat, bez pomoći jordana...negdje u tom periodu je nowitzki dobio prve bubuljice u wurzburgu( i ovo sam pročitao u košarci)....ti očigledno imaš problem sa činjenicama jer iz tvojih postova se može zaključiti slijedeće: kukoč je debil, harper je debil, scrempf je karina, iverson je glupan itd. samo jordan zna igrati košarku...jebo magica, birda, thomasa, dumarsa, worthya, jabbara, aguirea...jedino je jordan imao pojma...a to mame mi nije istina....za kraj, Damir Mršić je dobar igrač podjednakih kvaliteta kao nenad marković...momak je pauzirao dvije godine kako bi mogao igrati za našu reprezentaciju i ja to poštujem....mulaomerović nije ni mrvicu bolji od mršića..samo što mu je igranje za HRV repku otvorilo mogućnost dobrih angažmana...da je mrša prihvatio djerdjin poziv imao bi gotovo isti put(on je u vrijeme kada je mula igrao za cibonu stvarno briljirao u KK split)...i da te demantujem još jednom: jordan nije odveo UNC do titule 1982... to su uradili "debili" james worthy i sam perkins(jordan je tada imao 19 godina i postizao je 8-9 poena po utakmici)...worthy je ujedno bio i MVP tog final foura.....sad se gadim samom sebi zbog dužine posta.....ali ti stvarno lupetaš....
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#266

Post by edu »

demant na nepostojecu moju izjavu?!..znam da kukoc nije igrao to finale..ali je bio clan tima phile..ako je kukoc toliki igrac kao sto ti kazes..zasto je onda tradovan..zasto iverson nije s njim odigrao to finale..ili je iversonu lakse bilo igrati finale sa "grupom idiota"..iako reci za snow-a da je idiot???..helem nejse..ja volim borce na terenu..(ako je i borac i kosgeter to je super..a ne da mi zabije 40 poena uz procenat suta 36% i da na kraju izgubim utakmicu)..ti vise volis te "igracine"..tipa iverson..koby..carter..mrsic..itd..ja volim nesto drugo i zavrsena prica..nemam snage da naprdjujem s tobom oko "postoje igrači na poziciji pleja koji prvo gledaju šut a onda saigrače "....mozda pogledaju i malo lijevo..pa malo desno..sto je ne digne sa 10 metara..11..12..s centra..pusti saigrace..pusti svoju ulogu na terenu..ti si mozak igre..raspali je..kod tebe je uvijek lopta na pocetku napada..nikom je ne daj..kuci je ponesi...

fakat nemam snage a ni zelje replicirati na ostalo..ovo mi je dovoljno..ja cu reci tebi da lupetas..ti ces reci meni..i tako u krug..razliciti pogledi na kosarku i tu je kraj..meni je bolji jordan..tebi recimo koby..i tu nema diskusije..obojica su odlicni igraci..osvajali titule..ali tebe nesto ipak vise vuce prema kobyju..a mene prema MJu..a to nesto je UKUS!

sa srecom!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#267

Post by davis.ba »

edu wrote:ako je kukoc toliki igrac kao sto ti kazes..zasto je onda tradovan..zasto iverson nije s njim odigrao to finale..ili je iversonu lakse bilo igrati finale sa "grupom idiota".
Zato što su tada Lakersi razvaljivali sa Shaqom i procjenili su da im treba bolji centar, jer su bili tada u velikoj formi, htjeli su u finale, pa su doveli Mutomba kako bi se nosio sa Shaqom a poslali Kukoća i Ratlifa i još neke igrače. Ovo je bio pogrešan potez po meni jer su izgubili svoju igru sa kojom su bili u samom vrhu lige, i da nisu uradili trade mislim da bi dobil Lakerse u finalu.

Šta je poenta? Poenta jeste da se kod trejdovanja gleda cijeli tim a ne igrač pojedinačno, i da ne možeš ti tek tako reć:" ako je kukoć veliki igrač zašto je trejdovan?". To bi isto bilo kada bit reko ako je Marković veliki igrač zašto ne igra za Real. Zaključak. Puno lupetaš, jer ovakve izjave nemaju veze sa ukusima, već sa ne poznavanjem materije.
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#268

Post by AG »

upravo tako...hvala.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#269

Post by edu »

davis.ba wrote:
edu wrote:ako je kukoc toliki igrac kao sto ti kazes..zasto je onda tradovan..zasto iverson nije s njim odigrao to finale..ili je iversonu lakse bilo igrati finale sa "grupom idiota".
Zato što su tada Lakersi razvaljivali sa Shaqom i procjenili su da im treba bolji centar, jer su bili tada u velikoj formi, htjeli su u finale, pa su doveli Mutomba kako bi se nosio sa Shaqom a poslali Kukoća i Ratlifa i još neke igrače. Ovo je bio pogrešan potez po meni jer su izgubili svoju igru sa kojom su bili u samom vrhu lige, i da nisu uradili trade mislim da bi dobil Lakerse u finalu.

Šta je poenta? Poenta jeste da se kod trejdovanja gleda cijeli tim a ne igrač pojedinačno, i da ne možeš ti tek tako reć:" ako je kukoć veliki igrač zašto je trejdovan?". To bi isto bilo kada bit reko ako je Marković veliki igrač zašto ne igra za Real. Zaključak. Puno lupetaš, jer ovakve izjave nemaju veze sa ukusima, već sa ne poznavanjem materije.
zasto bullsi nisu tradovali longleya ili weningtona..i doveli nekog jaceg centra..realno ostertag je bolji od obojice..i pravio im je probleme u finalnim utakmicama..(malone-a da ne spominjem)..

zasto? odgovor veoma jednostavan..zato sto su imali michael jordana..ako si dovoljno velik igrac..uprava te nikad nece prodati..(primjera je mnogo..baresi..maldini..bird..magic..jordan..)..

osima ako ti izrazis nezadovoljstvo pa trazis promjenu...

dva znalca..kada tako pricate mogu tek misliti kako igrate...
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#270

Post by davis.ba »

Jesi pametan. Zašto bi prvo trejdovali Longleya, haj mi to objasni. Drugo jesil ikad pomislio da je Ostertag možda imao ugovor sa Utah da nije samo igrao jer mu se svidjela klima.

A eto, veliki igrači se ne trejduju po tebi. Zato je valjda trejdovan jedan Carter, Shaq, McGrady, Ray Allen, Weber, jer eto oni su svi bezveze igrači.

Otvaraš pitanje za pitanjem, a kad ti pokažem da nisi upravu, samo ideš dalje sa slijedećim.


Da ti rezumiram i da završim:

Nismo odigrali najgore do sada na EP kao što ti navodiš, iako nisi naveo nikakve statističke podatke, znači samo od oka prosuđuješ.

Mršić nije takav tip igrača koji će imati 10 asistencija po susretu i jedan poen, ali ti to iz nekog razloga ne shvataš. Druga stvar što se to tebi ne sviđa, ali tako je.

Odnos prema igri reprezentacije nije bio smiješan, opet ne znam na osnovu čega to navodiš. Šuplje priče.

Bullsi su bili dobra ekipa, dakle nije Jordan bio dobra ekipa, bullsi su bili dobra ekipa.

Lakersi su bili mala dinastija, za današnju košarku i kvalitet, prava dinastija.

Mršić nije klasična jedinica.

Vjerovao ili ne, čak i najbolji igrači budu trejdovani iz različitih razloga.

Završio sam. Vozdra.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#271

Post by edu »

slazem se samo u jednom..a to je da se ne slazemo...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#272

Post by vryzas »

Mršić nije klasična jedinica.
:-) :-) :-) :-) [/quote]
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#273

Post by davis.ba »

Šta ti nije jasno?
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#274

Post by vryzas »

davis.ba wrote:Šta ti nije jasno?
pa sta je?ne kontam...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#275

Post by vryzas »

2,3,4,5?ili ima neka nova pozicija u kosarci...
Post Reply