Košarka na OI

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#26 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

cyprus wrote:Go go Puerto Rico sutra (meni vrlo draga košarkaška reprezentacija :) ), Njemačka dosadna
portoriko je uvijek bio šuterski jaka ekipa,i meni draga.
nijemci osim nowitzkog i kamana nemaju igrača koji bi bio siguran da ima mjesta i u našoj reprezentaciji
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#27 Re: Košarka na OI

Post by Vasa Kisa »

dabome da ih je Hrvatska razbila...

Dirk je od njihovih 70 poena dao 30, a slobodna bacanja je pucao 19/21.Bio je zaštićen kao rijetka vrsta medvjeda, suđen j svaki kontatkt na njemu, ali nije im ni to pomoglo jer su ovi ostali, blago rečeno, talašike. Kamanu treba još vremena da se prilagodi na europski stil igranja, na preuzimanje, udvajanje, čega u NBA gotovo da apsolutno i nema...

...a ono što kod Hrvata najviše veseli je to da imaju još mjesta i to dosta za veliki napredak u igri za kojeg ne sumnjam da će u Pekingu biti vidljiv. Recept za to je samo Repeši dati odriješene ruke i stvari će doći na svoje mjesto. Nije moglo preko noći. O ovoj reprezentaciji će se još čuti, s tim da pičkice poput Vujčića, Žižića i Giričeka više nije ni potrebno zvati...
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#28 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

nema niti Kasuna.

ali svejedno, momci su zaslužili prolaz. nadam se dobrim igrama u Pekingu. neću o rezultatu, želim da samo dobro odigraju.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#29 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

Josip wrote:nema niti Kasuna.

ali svejedno, momci su zaslužili prolaz. nadam se dobrim igrama u Pekingu. neću o rezultatu, želim da samo dobro odigraju.

nemaju pravog beka-šutera,igrati sa 4 playa je teško,iako je ovo uspjeh.
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#30 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

b@tto wrote:
Josip wrote:nema niti Kasuna.

ali svejedno, momci su zaslužili prolaz. nadam se dobrim igrama u Pekingu. neću o rezultatu, želim da samo dobro odigraju.

nemaju pravog beka-šutera,igrati sa 4 playa je teško,iako je ovo uspjeh.

realno gledajući, bilo je puno talenata ali nisu izgradili nijednoga od tih talenata u vrhunskog igrača. zato sada moraju ovako
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#31 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

Josip wrote:
b@tto wrote:
Josip wrote:nema niti Kasuna.

ali svejedno, momci su zaslužili prolaz. nadam se dobrim igrama u Pekingu. neću o rezultatu, želim da samo dobro odigraju.

nemaju pravog beka-šutera,igrati sa 4 playa je teško,iako je ovo uspjeh.

realno gledajući, bilo je puno talenata ali nisu izgradili nijednoga od tih talenata u vrhunskog igrača. zato sada moraju ovako

pa zar nije giriček taj,druga je stvar što on ne igra za repku na ovom turniru
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#32 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

b@tto wrote:pa zar nije giriček taj,druga je stvar što on ne igra za repku na ovom turniru
ejsssss sada. pa on je jedan a takvih je moglo biti u zadnjih 10 godina barem 4-5.
ali dobri smo za uništiti talenta
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#33 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

Josip wrote:
b@tto wrote:pa zar nije giriček taj,druga je stvar što on ne igra za repku na ovom turniru
ejsssss sada. pa on je jedan a takvih je moglo biti u zadnjih 10 godina barem 4-5.
ali dobri smo za uništiti talenta
po meni ,longin ili baždarić nisu lošiji od rozića,repeša je pozvao samo 4 beka i to bi mu mogao biti problem ako ova ekipa bude igrala na olimpijadi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#34 Re: Košarka na OI

Post by JThomas »

nisu lošiji, ali su zato bolji :wink:

onaj rozić meni ništa konkretno ne umije, osim što je solidan atleta. dok za baždarića fakat čudim što nije napravio još bolju karijeru.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#35 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

JThomas wrote:nisu lošiji, ali su zato bolji :wink:

onaj rozić meni ništa konkretno ne umije, osim što je solidan atleta. dok za baždarića fakat čudim što nije napravio još bolju karijeru.

rozić je jak u obrani,to mu je jedina kvaliteta,i cijenim takve igrače,ali mislim da je malo povesti 4 beka i to sva 4 playmakera,a bez pravog šutera,a repeša je poveo 6 krilnih centara i centara.mislim da bi ,poslije povrede markote,trebao povesti longina ili rudeža,jer su oni otpali pred ove kvalifikacije
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#36 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

JThomas wrote:nisu lošiji, ali su zato bolji :wink:

onaj rozić meni ništa konkretno ne umije, osim što je solidan atleta. dok za baždarića fakat čudim što nije napravio još bolju karijeru.

je, i ja preferiram Baždarića. ne pratim baš košarku u zadnje vrijeme pa ne znam što je sa njim alidefinitivno je najjači bek u Hrvatske
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#37 Re: Košarka na OI

Post by Meho Kodro »

Hrvatska u skupini A

Odmah po završetku susreta za treće mjesto između Njemačke i Portorika kojim su okončane i Olimpijske kvalifikacije, u utrobi OAKA dvorane u Ateni definirane su skupine košarkaškog turnira Olimpijskih igara u Pekingu.

Na njezinom prvom olimpijskom nastupu u 12 godina, ždrijeb je Hrvatsku smjestio u skupinu A gdje su nas dočekali Argentina, Australija, Iran, Litva i Rusija.

Turnir ćemo otvoriti protiv Australije što bi već tada mogla biti ključna utakmica za prolaz u četvrtfinale. Zatim su nam suparnici redom Rusija, Argentina, Litva i na kraju Iran.

Olimpijski turnir započinje 10. kolovoza, utakmice se igraju svaki drugi dan. Iz svake skupine dalje će proći prve četiri reprezentacije. U četvrtfinalu koje je na rasporedu 20. kolovoza križaju se A1 i B4, odnosno A2-B3, A3-B2 i A4-B1.

Skupina A:
Argentina, Australija, Iran, Litva, Rusija, Hrvatska

Skupina B:
Angola, Kina, SAD, Španjolska, Grčka, Njemačka

10.8 HRVATSKA-AUSTRALIJA 13.00h
12.8 HRVATSKA-RUSIJA 04.15h
14.8 HRVATSKA-ARGENTINA13.45h
16.8 HRVATSKA-LITVA 07.30h
18.8 HRVATSKA-IRAN 02.00h
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#38 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

Josip wrote:
JThomas wrote:nisu lošiji, ali su zato bolji :wink:

onaj rozić meni ništa konkretno ne umije, osim što je solidan atleta. dok za baždarića fakat čudim što nije napravio još bolju karijeru.

je, i ja preferiram Baždarića. ne pratim baš košarku u zadnje vrijeme pa ne znam što je sa njim alidefinitivno je najjači bek u Hrvatske

jesi li zaboravio na giričeka,planinića
ht_90
Posts: 134
Joined: 23/01/2008 09:38

#39 Re: Košarka na OI

Post by ht_90 »

giricek ne igra....
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#40 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

ht_90 wrote:giricek ne igra....
gdje ne igra
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#41 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

b@tto wrote:
Josip wrote:
JThomas wrote:nisu lošiji, ali su zato bolji :wink:

onaj rozić meni ništa konkretno ne umije, osim što je solidan atleta. dok za baždarića fakat čudim što nije napravio još bolju karijeru.

je, i ja preferiram Baždarića. ne pratim baš košarku u zadnje vrijeme pa ne znam što je sa njim alidefinitivno je najjači bek u Hrvatske

jesi li zaboravio na giričeka,planinića

Planinić je čisti play
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#42 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

--
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#43 Re: Košarka na OI

Post by Neelix »

Josip wrote:

Planinić je čisti play

a sta je play nego bek? 2 beka, 2 krila, i centar? no, ti to vec znas garant :)
El_comadante
Posts: 7947
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#44 Re: Košarka na OI

Post by El_comadante »

a da vidimo ko su favoriti za medalju osim Amerikanaca i Litvanaca? možda Španija Rusija?? ko još
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#45 Re: Košarka na OI

Post by sesalmir »

Argentina, Manu is the man. :D
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#46 Re: Košarka na OI

Post by Josip »

Neelix wrote:
Josip wrote:

Planinić je čisti play

a sta je play nego bek? 2 beka, 2 krila, i centar? no, ti to vec znas garant :)

pa play ili kec organizira igru. on je onaj koji prevodi loptu i bla bla...
a bek su dvica i trica. njima nije glavna zadaća organizacija.

a 4 i 5 su centri, odnosno niski i visoki ili 4 i 5. recimo prkačin je četvorka, a rađa petica.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#47 Re: Košarka na OI

Post by in33sa »

Bekovi su 1 i 2 (plejmejker i suter, ofanzivno gledano) 3 je cisto krilo, 4 je krilni centar, 5 je teski centar.

Osnove kosarke.

Planinic je po vokaciji 1 (play) ali zbog svoja 2 metra visine covjek moze igrati sve pozicije osim teskog centra, sto ga cini jednim od najpolivalentnijih igraca Evrope. U TAU je igrao sve pozicije od 1 do 4, sve po potrebi, ima sut, ima odlican ulaz, ima visinu, ima sjajnu tehniku.

Popovic je takodje po vokaciji play, ali ima takav sut sa distance (zadarska skola, ko razumije, shvatit ce) da regularno moze igrati i na dvojci, beka sutera. Isto kao i Kus, koji je iskoristiv na vise pozicija.
Tomas je 3, krilo, Ukic je klasicni play.

Hrvatima zapravo skripi samo krilna pozicija, osim Tomasa nemaju kvalitetnog igraca za tu poziciju.

Dobro, neko ce reci da su tanki i na centru, na papiru da, ali pokrivaju oni to solidno. Ako su uspjeli nadskakati Nijemce, mogu nadskakati svakoga. S obzirom da su Nijemci jedino i jaki na skoku (Kaman, Femerling, Nowitzki) uz vec klasicnu igru "daj loptu Dirku pa sta uradi".
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#48 Re: Košarka na OI

Post by JThomas »

Josip wrote:
Neelix wrote:
Josip wrote:

Planinić je čisti play

a sta je play nego bek? 2 beka, 2 krila, i centar? no, ti to vec znas garant :)

pa play ili kec organizira igru. on je onaj koji prevodi loptu i bla bla...
a bek su dvica i trica. njima nije glavna zadaća organizacija.

a 4 i 5 su centri, odnosno niski i visoki ili 4 i 5. recimo prkačin je četvorka, a rađa petica.
1 i 2 su bekovi u širem smislu (plej i bek šuter, odnosno bek u užem smislu)

3 je "lako" ili "nisko" krilo, 4 je "teško" krilo ili krilni centar, 5 je klasični centar.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#49 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

onaj rozić meni ništa konkretno ne umije, osim što je solidan atleta. dok za baždarića fakat čudim što nije napravio još bolju karijeru.[/quote]


je, i ja preferiram Baždarića. ne pratim baš košarku u zadnje vrijeme pa ne znam što je sa njim alidefinitivno je najjači bek u Hrvatske[/quote]


jesi li zaboravio na giričeka,planinića[/quote]


Planinić je čisti play[/quote]

pa i play je bek,ti si rekao da je baždarić najbolji bek u hrvatskoj a i planinić je bek,a teško da je baždarić bolji od planinića iako je baždarić meni drag igrač
Last edited by b@tto on 21/07/2008 18:12, edited 1 time in total.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#50 Re: Košarka na OI

Post by b@tto »

Neelix wrote:
Josip wrote:

Planinić je čisti play

a sta je play nego bek? 2 beka, 2 krila, i centar? no, ti to vec znas garant :)
ili 2 beka ,krilo i 2 centra
ili 3 beka,krilo i centar
ili 3 beka i 2 centra
ii 1 bek,2 krila i 2 centra.
Post Reply