Košarka na OI

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#101 Re: Košarka na OI

Post by LSD »

Hare_ze wrote:
LSD wrote:Španija prošla u polufinale pobjedom nad Hrvatskom 72:59,a bushovci pobjedili Australiju 116:85...za sad ocekivani polufinalisti.
Prosla i Litvanija (13 trica :D ) ubjedljivo, Kina nije imala prevelike sanse...Argentina (14 trica :D ) prosla Grcku, Spanoulis sutao tricu za pobjedu Grcke 3 s prije kraja i profulao...
Dakle,polufinalni parovi su USA-Argentina i Španija-Litvanija...ili sam ja pogriješio nešto :? :D ....u svakom slucaju jedino Argentina može nešto napraviti protiv amera koji sve redom rasturaju po 30 razlike u prosjeku.
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#102 Re: Košarka na OI

Post by Hare_ze »

LSD wrote:
Hare_ze wrote:
LSD wrote:Španija prošla u polufinale pobjedom nad Hrvatskom 72:59,a bushovci pobjedili Australiju 116:85...za sad ocekivani polufinalisti.
Prosla i Litvanija (13 trica :D ) ubjedljivo, Kina nije imala prevelike sanse...Argentina (14 trica :D ) prosla Grcku, Spanoulis sutao tricu za pobjedu Grcke 3 s prije kraja i profulao...
Dakle,polufinalni parovi su USA-Argentina i Španija-Litvanija...ili sam ja pogriješio nešto :? :D ....u svakom slucaju jedino Argentina može nešto napraviti protiv amera koji sve redom rasturaju po 30 razlike u prosjeku.
Tako je, finale USA-Litvanija (dobija USA 20 razlike), Španija dobija Argentinu za trece mjesto (zbog sirine klupe)...
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#103 Re: Košarka na OI

Post by Better Man »

Protiv ovog sastava Amerike Argentina nema nikakve šanse, jedva su dobili Grčku.
zoka213
Posts: 226
Joined: 01/04/2008 17:57

#104 Re: Košarka na OI

Post by zoka213 »

Tako je. Nevezano što su Grčku jedav dobili isto bi mislio i da su Argentinci dobili trideset razlike. Najbolji argentinski košarkaš svih vremena Ginobili daleko bi bio od startne petorke u Amera da je kojim slučajem njihov. Pa recimo u četvrta ili peta opcija a i ovo je optimistično.
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#105 Re: Košarka na OI

Post by LSD »

Nece valjati ako Ameri budu ovako ozbiljno igrali i u buducnosti...mislim,nece biti nikakvog smisla niti takmicarskog naboja jer ce se unaprijed znati osvajac zlata...jedino da FIBA nekako (ne znam ni ja kako :-) ) zabrani ovim strojevima iz NBA da nastupaju...ovo je klasicna demonstracija sile i iživljavanje na protivnicima...pa njemce su nagazili 50 razlike,a mogli su stati bar malo ...nije sve u trpanju.
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#106 Re: Košarka na OI

Post by Arminovski »

Amerika je barem do sad pokazala Evropi ko je gazda iako realno i trebaju biti jaci jer ne moze se jedna Litvanija ili bilo koja druga nacija porediti sa zemljom u kojoj je kosarka ubjedljivo prvi sport a i sa ubjedljivo najacom ligom (A i x puta vise stanovnika). Kako god okrenes, puno vise resursa imaju. Najveci problem ostalih ekipa sto niko nema tu sirinu. Koja to ekipa moze da promijeni citavu petorku odjednom a da je ta petorka jednakog vrhunskog kvaliteta? Nema je. Ispada da moras da drzis njihov tempo citavih 40 minuta dok oni igraju samo jedno poluvrijeme. Ali.... Mislim da je bolje sto je ovako i sto rasturaju. Dobro je kad imas cilj. Dobro je kad znas gdje treba da budes. Nije dobro kad se uspavas i mislis da si najbolji sto su neki i pomislili nakon pobjeda u zadnjih par godina (da su kvalitetom dosta stigli Amerikance). Meni se cini da je jaz skoro pa isti kao i prije petnaestak godina ako ne i veci i mislim da bi ona YU ekipa iz devedesetih (prije raspada) rasturala svaku ovdasnju evropsku (osim Litvanaca koje gotivim pa ne dam na njih hehe). Grijesim li?
User avatar
bavka
Posts: 858
Joined: 31/03/2008 12:44
Location: somewhere...I belong!

#107 Re: Košarka na OI

Post by bavka »

Arminovski wrote:zemljom u kojoj je kosarka ubjedljivo prvi sport
u USA kosarka nije "prvi sport" :D
americki fudbal pa tek kosarka :D :wink:
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#108 Re: Košarka na OI

Post by Hare_ze »

LSD wrote:Nece valjati ako Ameri budu ovako ozbiljno igrali i u buducnosti...mislim,nece biti nikakvog smisla niti takmicarskog naboja jer ce se unaprijed znati osvajac zlata...jedino da FIBA nekako (ne znam ni ja kako :-) ) zabrani ovim strojevima iz NBA da nastupaju...ovo je klasicna demonstracija sile i iživljavanje na protivnicima...pa njemce su nagazili 50 razlike,a mogli su stati bar malo ...nije sve u trpanju.
Jbg, vec su ih poceli potcjenjivati...pa ljudi da pokazu malo zube...a cinjenica je da su jos uvijek daleko ispred neamerickih reprezentacija. I ja kazem da to nije zdravo, jednostavno nema takmicarskog duha...ali sto smo trazili to smo i dobili :)
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#109 Re: Košarka na OI

Post by Hare_ze »

Arminovski wrote:Amerika je barem do sad pokazala Evropi ko je gazda iako realno i trebaju biti jaci jer ne moze se jedna Litvanija ili bilo koja druga nacija porediti sa zemljom u kojoj je kosarka ubjedljivo prvi sport a i sa ubjedljivo najacom ligom (A i x puta vise stanovnika). Kako god okrenes, puno vise resursa imaju. Najveci problem ostalih ekipa sto niko nema tu sirinu. Koja to ekipa moze da promijeni citavu petorku odjednom a da je ta petorka jednakog vrhunskog kvaliteta? Nema je. Ispada da moras da drzis njihov tempo citavih 40 minuta dok oni igraju samo jedno poluvrijeme. Ali.... Mislim da je bolje sto je ovako i sto rasturaju. Dobro je kad imas cilj. Dobro je kad znas gdje treba da budes. Nije dobro kad se uspavas i mislis da si najbolji sto su neki i pomislili nakon pobjeda u zadnjih par godina (da su kvalitetom dosta stigli Amerikance). Meni se cini da je jaz skoro pa isti kao i prije petnaestak godina ako ne i veci i mislim da bi ona YU ekipa iz devedesetih (prije raspada) rasturala svaku ovdasnju evropsku (osim Litvanaca koje gotivim pa ne dam na njih hehe). Grijesim li?
Ma ne znam je li dobro sto ovako dominiraju, ali ih je milina gledati. Kad protiv svjetskog prvaka ljudi igraju sa tri beka i dva krila. Bez cetvorke i petice i opet dobijaju. Kad LeBron cuva Marc Gasola u nekoliko napada a ovaj ne smije ni kos da pogleda sve je jasno. I onda kad mislis evo ispucali su se u trecoj cetvrtini udje Michael Redd i stavi jos nekoliko koseva. Gledam jucer Argentinu protiv Grcke. Uboli su 14?! trica i pobijedili 2 razlike, Delfino 5 trica stavio, sve super, ali dati 14 trica a pobijediti samo 2 razlike je uzas (da ne spominjem sto bi izgubili da je Spanoulis pogodio)...pa sta bi bilo da Ameri zabiju 14 trica...i Litvanija isto 12 ili 13 trica protiv Kine (ali barem ubjedljiva pobjeda). Mislim da ih sut nece tako sluziti protiv SAD-a koji igraju odlicnu odbranu. Tako da ni Argentina a ni Litvanija nemaju neke sanse (mada ne bi bilo lose da bude iznenadjenja da bude i malo napetosti, Spaniju ni ne racunam). Eventualno neka petorka ostatka svijeta protiv SAD-a bi imala teoretske sanse...ali samo teoretske i to da SAD imaju los dan...Nash, Manu, Scola, Nowitzki, Gasol, Calderon, Kirilenko (dodajte slobodno po zelji jos koga :D) itd. itd. Nadam se finalu SAD-Litvanija i Spanija - Argentina za trece mjesto (uzimaju Spanci).
Ovaj mali Rubio iz Spanije je fakat fenomen...i bas me zanima u kakvog ce igraca izrasti, samo da ne izgori prije vremena...
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#110 Re: Košarka na OI

Post by Arminovski »

A ja mislio kosarka najpopularnija. :)

I ja se nadam Litvancima .
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#111 Re: Košarka na OI

Post by JThomas »

Arminovski wrote:A ja mislio kosarka najpopularnija. :)

I ja se nadam Litvancima .
ne, ni izbliza. američpkom fudbalu ne može ni priprditi po svim statistikama ;-)
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#112 Re: Košarka na OI

Post by Arminovski »

Dobro de. Pogrijesio sam. Preskocite taj dio. :D Mislim da ipak stoji ono oko resursa a i oko popularnosti (globalno gledajuci). Ovde u Engleskoj gdje sam trenutno je kosarka toliko popularna da prije prenosa imas frajera koji objasnjava kako se vodi lopta, sta je dvokorak itd... U Svedskoj curling ima vise mjesta na tv-u neko kosarka (slobodno se nadovezite sa jos primjera)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#113 Re: Košarka na OI

Post by Comrad »

Ma meni je drago sto se pokazalo gdje se igra najbolja kosarka. Otislo nekoliko evropljana u NBA, pobijedili nekoliko puta kao eto nekakav Dream Team (koji se pripremao 7 dana) i eto priblizili se mi amerima, nismo mi ni blizu (mislim Evropa). Nego trebali su pozvati i kakvog ludog dunkera sa onih all star takmicenja, pa da gledamo opet malo ovoga :D

iako se i ovim sad dviljackim kucama nema sta prigovoriti... :D
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#114 Re: Košarka na OI

Post by LSD »

Ovaj Weiss preko kojeg je Carter zakucao je visok 218 cm...ovo je fakat bilo divljacki :mrgreen: ...lik nije znao znao šta ga je snašlo.
User avatar
Layne
Posts: 5717
Joined: 24/04/2008 14:12

#115 Re: Košarka na OI

Post by Layne »

Ma nije ovo ništa. Ja se sjećam prije par godina (u stvari poodavno, još Castle u diti igr'o), naš domaći all-star :oops: :-) , Hukić uzima flašu sprite-a (mislim da je bila od 1l) i zakucava preskačući istu :shock:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#116 Re: Košarka na OI

Post by Ali_G »

Evropska kosarka jos nije na nivou amerikanaca, ali napredak je vise nego osjetan. Tesko da ce se pribliziti na njihov nivo jer ameri imaju prostor sa kojeg crpe igrace kao citava Evropa. Mada imam osjecaj da ce se dream team namuciti protiv nekoga.
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#117 Re: Košarka na OI

Post by Risto Kuglarić »

JThomas wrote:
Arminovski wrote:A ja mislio kosarka najpopularnija. :)

I ja se nadam Litvancima .
ne, ni izbliza. američpkom fudbalu ne može ni priprditi po svim statistikama ;-)
mislim da je čak i bejzbol ispred košarke, a da je košarka tu negdje oko 3. i 4. mjesta u pet deka sa hokejom.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#118 Re: Košarka na OI

Post by Neelix »

naprijed argentina 8)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#119 Re: Košarka na OI

Post by JThomas »

ovo je bila čista banana :x

majku im :x
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#120 Re: Košarka na OI

Post by LSD »

Neelix wrote:naprijed argentina 8)
:thumbup: samo 9 koševa razlike na poluvremenu za amere...može se ovdje desiti cudo...bar se nadam :-)
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#121 Re: Košarka na OI

Post by tech10 »

Sad je 19
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#122 Re: Košarka na OI

Post by LSD »

Ne može,nije moglo nikako...ne može ih niko spustiti ispod 100 koševa-nema šanse (još ameri katastrofa u šutu...nebitno jel za 2,za 3,sa slobodnih..)...na kraju 101-81...Argentina najbolje prošla-samo 20 razlike zijanila.
User avatar
Hamzinho
Posts: 81
Joined: 24/05/2006 13:28

#123 Re: Košarka na OI

Post by Hamzinho »

Šteta što se Ginobili povrijedio, samo nisam upratio zbog čega onakav broj tehničkih u trećoj četvrtini.
User avatar
Vaso
Posts: 245
Joined: 14/04/2008 01:44

#124 Re: Košarka na OI

Post by Vaso »

Layne wrote:Ma nije ovo ništa. Ja se sjećam prije par godina (u stvari poodavno, još Castle u diti igr'o), naš domaći all-star :oops: :-) , Hukić uzima flašu sprite-a (mislim da je bila od 1l) i zakucava preskačući istu :shock:
sjecam se toga. spektakularno :D

hendikep bio + 19,5. i ja ga ne smjeh odigrat. knap
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#125 Re: Košarka na OI

Post by Arminovski »

Dvadeset je debel poraz ali vec nije sramota. Vidim po statistici da su im Argentinci parirali barem pola tekme. Ako se moze jedna cetvrtina uzeti onda mogu i dvije jel? :)
Za one sto su gledali: Kakva je bila utakmica? Utisci? Kakve tehnicke? Ginobili se povrijedio?
Post Reply