Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#351 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by P.Starck »

Kosa je zakon, još kad izvadiš belegiju...
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#352 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zippoo87 »

P.Starck wrote:Kosa je zakon, još kad izvadiš belegiju...
jos kada naletis na ravnu travu,ona kao na stadionu...ti mases ali ne kosi nista :D

neki kukaju na trimer,kako ih umara...kako li bi kukali na kosu :lol:
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#353 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

Kosa je zakon, ne postoji vježba da odjednom radi više mišića nego kad čovjek kosi kosom
Naslovnica
Posts: 27836
Joined: 20/03/2013 15:38

#354 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

newklear wrote:Kosa je zakon, ne postoji vježba da odjednom radi više mišića nego kad čovjek kosi kosom
Ja da sam htio da vježbam išao bih u teretanu.
Kada kosim ne želim puno zajebancije i ne želim da vježbam. Ne želim da 3 dana pijem diklofenake.
8-) :-)
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#355 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zippoo87 »

newklear wrote:Kosa je zakon, ne postoji vježba da odjednom radi više mišića nego kad čovjek kosi kosom
:lol: :lol: :lol:
od kose cak i kosa boli ...ne preporucujem je nikome...dobro si rekao,ne postoji misic koji ne radi kada rucno kosis :D
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#356 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by noviclan »

Uz belegiju i kosu si u fit formi kakva terektana i fitnesss studio
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#357 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

Koristi li neko onaj nastavak za trimer motorna pila? Vidim prodaje se od 70-100 KM pa da vidim prvo iskustva...
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#358 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by brkox »

Našao ove dvije pa ukoliko bi mogao savjet koju izabrati...
Einhell motorna kosačica kosilica GC-PM 40 PM S-P
399KM
Ili..
Villager motorna kosačica kosilica V 42 T isto 399KM
Obje imaju 2 g. garancije i moguće kupiti i na rate?
Ima li tko iskustva.
Naslovnica
Posts: 27836
Joined: 20/03/2013 15:38

#359 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

brkox wrote:Našao ove dvije pa ukoliko bi mogao savjet koju izabrati...
Einhell motorna kosačica kosilica GC-PM 40 PM S-P
399KM
Ili..
Villager motorna kosačica kosilica V 42 T isto 399KM
Obje imaju 2 g. garancije i moguće kupiti i na rate?
Ima li tko iskustva.
Koliko ja vidim, ovaj Villager ti nije samohodna, a na prethodnoj temi si tražio samohodnu.
399 KM nije puno para za samohodnu kosilicu kao što je ovaj Einhell, ali je motor, po meni, apsolutno slab. Ja bih ti preporučio nešto jače, i iz ličnog iskustva, ganjaj nešto sa Briggs motorom.
Ovo što ću sada napisati je moje lično mišljenje, ali mislim da za te pare koje si namjenio možeš naći zvijer oloovnih koslica, u fenomenalnom stanju, sa minimalno 3 puta jačim i pouzdanijim Briggs motorom.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#360 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by no_sekirli »

Ja lani kupio neku samohotku polovnu iz 2008. sa B&S motorom, oznaka motora 40. Dvije i pol stoje bez korpe, jer mi ne treba. Za vikend kosio travu od 30 cm u vocnjaku 4 sata i nije se zagusila nikako. Do sad je pokosila barem 2 ha.
Ukoliko imas puno za kositi i ako mislis uzeti tu novu za 400, radije uzmi polovnu sa kvalitetnim motorom i jednostavnim pogonom za 300.

Imas pogona sa nekim plasticnim zupcanicima za ukljucivanje koji se izlizu kad se nakupe trave i zemlje, ili nekih gdje je remen za pogon neka luda dimenzija 6x500, i moras potrosit 100 km telefona ili goriva da ga nadjes.
Obavezno uzmi masinu na cisti benzin, nikako na mjesavinu.
Sovex
Posts: 124
Joined: 31/12/2013 09:05

#361 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Sovex »

Pozdrav narode,

Ima li neko kakvih korisnih savjeta za kupovinu polovnih trimera. Na sta bi se trebala obratiti paznja? Nisam neki expert sto se tice kosilica i trimera al planiram nabavit jedan za vikendicu gdje bi se kosilo nekih 2-3 duluma povremeno. Za oko mi je zapao jedan polovni Stihl fs 120. Onako na prvu u dobrom stanju.

Svi savjeti su dobrodosli :)
Naslovnica
Posts: 27836
Joined: 20/03/2013 15:38

#362 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

Sovex wrote:Pozdrav narode,

Ima li neko kakvih korisnih savjeta za kupovinu polovnih trimera. Na sta bi se trebala obratiti paznja? Nisam neki expert sto se tice kosilica i trimera al planiram nabavit jedan za vikendicu gdje bi se kosilo nekih 2-3 duluma povremeno. Za oko mi je zapao jedan polovni Stihl fs 120. Onako na prvu u dobrom stanju.

Svi savjeti su dobrodosli :)
Ako nisi radio prije s trimerom prvo provjeri da li će ti odgovarati rad s njim. Po meni, 2-3 duluma s trimerom je puno za košenje, slomiće te. Ja sam probao u svojoj avliji i odustao nakon 100tinjak kvadrata, nije to za mene i moja leđa. Ako ne insistiraš na trimeru možda ti je samohodna bolja opcija?!
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#363 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

Sovex wrote:Pozdrav narode,

Ima li neko kakvih korisnih savjeta za kupovinu polovnih trimera. Na sta bi se trebala obratiti paznja? Nisam neki expert sto se tice kosilica i trimera al planiram nabavit jedan za vikendicu gdje bi se kosilo nekih 2-3 duluma povremeno. Za oko mi je zapao jedan polovni Stihl fs 120. Onako na prvu u dobrom stanju.

Svi savjeti su dobrodosli :)

To je zvijer od trimera. Imam ga ja. Lagan, tih, radio sa njim sa silkom, trokrakim i cirkularom sve reze.
Ali da ti nije preveliko to 3 duluma za trimer.
Neunistiv. Ne kvari se.
User avatar
aCme
Posts: 3443
Joined: 23/04/2010 01:06

#364 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by aCme »

Control panel wrote:
Sovex wrote:Pozdrav narode,

Ima li neko kakvih korisnih savjeta za kupovinu polovnih trimera. Na sta bi se trebala obratiti paznja? Nisam neki expert sto se tice kosilica i trimera al planiram nabavit jedan za vikendicu gdje bi se kosilo nekih 2-3 duluma povremeno. Za oko mi je zapao jedan polovni Stihl fs 120. Onako na prvu u dobrom stanju.

Svi savjeti su dobrodosli :)

To je zvijer od trimera. Imam ga ja. Lagan, tih, radio sa njim sa silkom, trokrakim i cirkularom sve reze.
Ali da ti nije preveliko to 3 duluma za trimer.
Neunistiv. Ne kvari se.
Nema ga da je tih. Svi su oni isti :izet:
DaD00
Posts: 91
Joined: 03/07/2009 13:48

#365 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by DaD00 »

pozdrav ljudi. imam jedno pitanje nadam se da će mi neko pomoći. imam trimer Fuxtec FX-RT126/CG260EH. ne razumim se baš u te stvari baš najbolje. radi super zadovoljan sam s njim za moje potrebe je ok. problem je u tome što se relativno brzo ugrije i poslije toga neće da upali dok se ne ohladi. e sad meni nije jasno kako se on relativno brzo ugrije, dal je to do mješavine, do goriva, do ulja ili šta već. :-D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#366 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by hladan.preminger »

DaD00 wrote:pozdrav ljudi. imam jedno pitanje nadam se da će mi neko pomoći. imam trimer Fuxtec FX-RT126/CG260EH. ne razumim se baš u te stvari baš najbolje. radi super zadovoljan sam s njim za moje potrebe je ok. problem je u tome što se relativno brzo ugrije i poslije toga neće da upali dok se ne ohladi. e sad meni nije jasno kako se on relativno brzo ugrije, dal je to do mješavine, do goriva, do ulja ili šta već. :-D
obicno lakse bi trebao paliti kad se ugrije,

a mora se brzo ugrijati nema mu druge
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#367 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by corolla02 »

Image

Kupljen novi Echo gas trimmer, mall ga isprobavo veceras
Moj stari Toro otišo ocu; ovaj echo je dosta laganiji, motor drugačije zvuci i treba se malo navici
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#368 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by RagibUzoriti »

Ja sam sebi uzeo kosacicu Stiga multimower 48S. Originalni Stiga proizvod,nije kineska izvedba.
Mogu samo reci da se ne urekne :)

Trimer uzeo onaj na baterije,sto kosacica ne pokosi,da sa njim samo malo dotjeram. Flex marka,posto mi je sav alat od istog proizvodjaca pa kontao a baterije budu kompaktibilne.
Armin2013
Posts: 436
Joined: 19/08/2013 15:37

#369 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Armin2013 »

Ako ima majstora da malo testiramo znanje :)

Imam trimer bbc kupljen prije cca 3 godine.

Prije par dana kosio i samo se ugasi, i neće da upali.

Svjećica uzeta nova, karburator očišćen, rezervar očišćen, ručica za gas ok, probao i sa dugim gorivom ništa, ni da trzne.

E sad, provjeravo sam svjećicu na motorki i duplo više baci iskru nego na trimeru, i kada palim na trimeru neće da baci iskru svaki put, ali ako držim svjećicu rukom udari svaki put.


Hvala unaprijed.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#370 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

Armin2013 wrote:Ako ima majstora da malo testiramo znanje :)

Imam trimer bbc kupljen prije cca 3 godine.

Prije par dana kosio i samo se ugasi, i neće da upali.

Svjećica uzeta nova, karburator očišćen, rezervar očišćen, ručica za gas ok, probao i sa dugim gorivom ništa, ni da trzne.

E sad, provjeravo sam svjećicu na motorki i duplo više baci iskru nego na trimeru, i kada palim na trimeru neće da baci iskru svaki put, ali ako držim svjećicu rukom udari svaki put.


Hvala unaprijed.
Provjeri kablove od struje, da se nije negdje prekinuo pa nema negdje kontakta....

ja sam imao situaciju da nije htio da se ugasi, uglavnom odlemila se žica sa ručice gdje je ON/OFF i tako riješeno... popravka bezveze ali glava boli...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#371 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by RagibUzoriti »

Kontakt On-OFF ili bobina.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#372 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

RagibUzoriti wrote:Kontakt On-OFF ili bobina.
Gdje dođe bobina na trimeru?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#373 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by O'zone »

zippoo87 wrote:istina je da se umori ali boze moj...prezivi se
ja sam nedavno kosio skoro 3 sata sa njim...bas sam se umorio ali sutradan bude vec bolje
meni su nekako najgore vibracije,iako je ovaj novi bas slab sa vibracijama...ali opet nakon sat dva,ruka utrne skroz :D
moj ovaj bavaria ima oko 2 KS i na donjoj granici je za moje potrebe...kada mlatim veliku travu i debelu,osjeti se da je to to sto se tice snage
onaj prosli sto sam imao je bio ja mislim jaci ali je kupljen polovan pa nije bio cemu,kasnije poceo zezati sa paljenjem i kupio sam drugi nov
ovaj je sada milina...naspem goriva i pali hladan iz 2-3 poteza
Ferceral ti još ova Bavaria? Ja u potrazi za jeftinim trimerom pa je jučer gledah u FIS-u 229 KM Bavaria black BBC 52/1. Samo me interesuje kakvi su kajševi za nošenje jedno ili dva ramena? Ipak je poteška da budu beze tregeri.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#374 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by hladan.preminger »

obavezno naprtnjača na dva ramena, inače će te boliti donji dio kičme, pogotovo ako je neravan teren pa ne možeš težinu ravnomjerno rasporediti.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#375 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

Poz,

imam frezu od 12 KS, pravi stroj, YET YAGMUR, ustvari kopija SEP freze..

zna li neko postoji li neki nastavak za ovu frezu da može kositi travu

nešto ovako slično

https://images.app.goo.gl/U4frRM8Mpy277sTY8
Post Reply