Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#301 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

noviclan wrote:Image

Jevo lud zbunjebog 285mm fleks a maksumalno da viri 150-160mm
vjerovatno štamparska greska, naime: 150 mm x 2=300 mm, minimalno, na tododas precnik glave- barem 80mm=380 mm, dakle, 385 mm
ili- kupi npr Husqvarna automatsku glavu T25, vijak 3/8 cola, ili T35 vijak M10- obe kostaju 25 KM, u nju motas 6 m najlona; kad se potrosi, samo pri malom gasu lupni o tlo i silk sam izadje...
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#302 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

esso_sa wrote:Nedavno preko PIK-a kupim Demon trimer 5,2KS, ne znam koliko je pozdan i kako ce se ponasati u buducnosti, ali za sada je mrcina prava, zemlju dize koliko je jak :mrgreen:
Dodje sa dosta opreme, ukljucujuci i uprtac-prsluk. Ko trazi sta slicno, a za neku prihvatljivu cifru, evo link

https://www.olx.ba/artikal/25328374/tri ... a-dostava/
Pozdrav, kako ti se pokazao ovaj trimer? Koliko si ga često koristio i je li poslužio, kvarovi?
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#303 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by esso_sa »

newklear wrote:
esso_sa wrote:Nedavno preko PIK-a kupim Demon trimer 5,2KS, ne znam koliko je pozdan i kako ce se ponasati u buducnosti, ali za sada je mrcina prava, zemlju dize koliko je jak :mrgreen:
Dodje sa dosta opreme, ukljucujuci i uprtac-prsluk. Ko trazi sta slicno, a za neku prihvatljivu cifru, evo link

https://www.olx.ba/artikal/25328374/tri ... a-dostava/
Pozdrav, kako ti se pokazao ovaj trimer? Koliko si ga često koristio i je li poslužio, kvarovi?
Radi evo jos uvijek. Koristi se stalno. Cim malo trava naraste ide kosenje, a kosimo veliku povrsinu (oko 1000 m2). Nije bilo nikakvih kvarova.
Jedini trosak je silk i to je to :thumbup:
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#304 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by lorente »

Imam jedno pitanje, posto za trimer koji sam kupio ide silk 24mm, taj je i dosao sa njim.. A prodavac mi je gratis dao silk 32mm ja mislim, mogu li i taj koristiti ili mora biti 24?
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#305 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

esso_sa wrote:
newklear wrote:
esso_sa wrote:Nedavno preko PIK-a kupim Demon trimer 5,2KS, ne znam koliko je pozdan i kako ce se ponasati u buducnosti, ali za sada je mrcina prava, zemlju dize koliko je jak :mrgreen:
Dodje sa dosta opreme, ukljucujuci i uprtac-prsluk. Ko trazi sta slicno, a za neku prihvatljivu cifru, evo link

https://www.olx.ba/artikal/25328374/tri ... a-dostava/
Pozdrav, kako ti se pokazao ovaj trimer? Koliko si ga često koristio i je li poslužio, kvarovi?
Radi evo jos uvijek. Koristi se stalno. Cim malo trava naraste ide kosenje, a kosimo veliku povrsinu (oko 1000 m2). Nije bilo nikakvih kvarova.
Jedini trosak je silk i to je to :thumbup:
Hvala ti
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#306 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

lorente wrote:Imam jedno pitanje, posto za trimer koji sam kupio ide silk 24mm, taj je i dosao sa njim.. A prodavac mi je gratis dao silk 32mm ja mislim, mogu li i taj koristiti ili mora biti 24?
Ako ti može proći kroz onu rupicu na nastavku za silk onda možeš raditi... Kod mog prošlog trimera nije moglo deblje od 2,4 mm
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#307 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by lorente »

newklear wrote:
lorente wrote:Imam jedno pitanje, posto za trimer koji sam kupio ide silk 24mm, taj je i dosao sa njim.. A prodavac mi je gratis dao silk 32mm ja mislim, mogu li i taj koristiti ili mora biti 24?
Ako ti može proći kroz onu rupicu na nastavku za silk onda možeš raditi... Kod mog prošlog trimera nije moglo deblje od 2,4 mm
Aha hvala... To cu vidjeti kada budem pokusavao mijenjati silk :D
Koliko otprilike traje silk 15m? Ja sam dva puta po 10ak min radio s trimerom do sada
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#308 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

lorente wrote:
newklear wrote:
lorente wrote:Imam jedno pitanje, posto za trimer koji sam kupio ide silk 24mm, taj je i dosao sa njim.. A prodavac mi je gratis dao silk 32mm ja mislim, mogu li i taj koristiti ili mora biti 24?
Ako ti može proći kroz onu rupicu na nastavku za silk onda možeš raditi... Kod mog prošlog trimera nije moglo deblje od 2,4 mm
Aha hvala... To cu vidjeti kada budem pokusavao mijenjati silk :D
Koliko otprilike traje silk 15m? Ja sam dva puta po 10ak min radio s trimerom do sada
To ti zavisi šta kosiš, ako kosiš "čistu" travu kao na stadionu može ti namotaj slika vječnost, ako kosiš gdje ima deblje i tvrđe trave onda ne može dugo, pogotovo gdje silk dirne u kamen...
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#309 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Free Spirit »

Za ove što se još premišljaju oko kupovine, prije par dana sam kupio Villager BC 1900 S trimer, testirao već par dana i prezadovoljan sam. Pali iz prve, radi fino, ne trese puno. Pokosio nešto preko 1500 m2 bez ikakvih problema. Visoka trava, veći nagib, rad oko voćki, košenje mladica i korova - sve to glat ide sa silkom, nož ću testirati na nekoj šikari pored kuće. Meni lično ništa jače ne treba, ovaj mi je idealan za omjer snage i potrošnje.
Savjet za početnike (kao npr. ja) - odvojite pola sata-sat vremena da fino uštimate položaj trimera, mjesto kačenja, visinu tregera itd jer od toga uveliko zavisi ugodnost u radu. Prvi test od pola sata mi je polomio leđa (ono "nabrzinu" da probam), kasnije sam uštimao tako da samo hodam uspravno i kosim bez umora.
Treba malo vježbe da se vidi u kojem položaju i smjeru košenja vas najmanje zasipaju komadići trave, u svakom slučaju nemojte se učiti bez kacige ili bar zaštitnih naočala.
UPOZORENJE - ako imate voćnjak i neke mlađe sadnice, radite sa minimum gasa oko njih. Trimer okrenuti na stranu i što manju površinu kositi. Ne pitaj kako znam da će silk oguliti koru i oštetiti (čitaj uništiti) sadnicu... Bem ti brzinu :roll:
Ja sam se dugo premišljao oko kosilice i trimera, s obzirom na moj teren noževi kosilice bi stradali svako par sati :lol:

sad se još premišljam oko ovog nastavka - freze, tačnije ove kao univerzalne koje vidim po pik-u. Treba mi za malog vrta i cvijećnjaka, jel koristio neko ono?
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#310 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

Klepilo mi staru samohodnu kosilicu na vikendici.
Premišljam se da li da ponovo uzmem kosilicu ili da probam sa trimerom?!
Ima cca 800 m2 za košenje, pola od toga je fini travnjak, druga polovica baš i nije.
Sa kosilicom sam bio rahat, pali, vozi, bojim se da mi od ovog trimera ne odu leđa u qratz, od nošenja i mahanja.
Svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla! :thumbup:
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#311 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by newklear »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3258447463

Je li ima neko ovaj Straus, je li moguće da je ovoliko KS a 170 KM i još brdo opreme... Najviše mi liči na onaj Demon, samo što je onaj skuplji jedno 50 KM....
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#312 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

Free Spirit wrote:Za ove što se još premišljaju oko kupovine, prije par dana sam kupio Villager BC 1900 S trimer, testirao već par dana i prezadovoljan sam. Pali iz prve, radi fino, ne trese puno. Pokosio nešto preko 1500 m2 bez ikakvih problema. Visoka trava, veći nagib, rad oko voćki, košenje mladica i korova - sve to glat ide sa silkom, nož ću testirati na nekoj šikari pored kuće. Meni lično ništa jače ne treba, ovaj mi je idealan za omjer snage i potrošnje.
Savjet za početnike (kao npr. ja) - odvojite pola sata-sat vremena da fino uštimate položaj trimera, mjesto kačenja, visinu tregera itd jer od toga uveliko zavisi ugodnost u radu. Prvi test od pola sata mi je polomio leđa (ono "nabrzinu" da probam), kasnije sam uštimao tako da samo hodam uspravno i kosim bez umora.
Treba malo vježbe da se vidi u kojem položaju i smjeru košenja vas najmanje zasipaju komadići trave, u svakom slučaju nemojte se učiti bez kacige ili bar zaštitnih naočala.
UPOZORENJE - ako imate voćnjak i neke mlađe sadnice, radite sa minimum gasa oko njih. Trimer okrenuti na stranu i što manju površinu kositi. Ne pitaj kako znam da će silk oguliti koru i oštetiti (čitaj uništiti) sadnicu... Bem ti brzinu :roll:
Ja sam se dugo premišljao oko kosilice i trimera, s obzirom na moj teren noževi kosilice bi stradali svako par sati :lol:

sad se još premišljam oko ovog nastavka - freze, tačnije ove kao univerzalne koje vidim po pik-u. Treba mi za malog vrta i cvijećnjaka, jel koristio neko ono?
Sto se tiče nastavka- freza- vodi racuna da li kroner glave tvog trimera odgovara nastavku- utoru freze. Najbolje bi bilo da skines glavu trimera i u prodavnici vidis da li pase, naslijepo- ne kupuj. Prethodno, dobro razmisli da li ti je takva "freza" zaista potrebna.
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#313 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by noviclan »

Naslovnica wrote:Klepilo mi staru samohodnu kosilicu na vikendici.
Premišljam se da li da ponovo uzmem kosilicu ili da probam sa trimerom?!
Ima cca 800 m2 za košenje, pola od toga je fini travnjak, druga polovica baš i nije.
Sa kosilicom sam bio rahat, pali, vozi, bojim se da mi od ovog trimera ne odu leđa u qratz, od nošenja i mahanja.
Svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla! :thumbup:
https://inter-logistic.ba/?product=trim ... pravljanje :mrgreen:
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#314 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

Naslovnica wrote:Klepilo mi staru samohodnu kosilicu na vikendici.
Premišljam se da li da ponovo uzmem kosilicu ili da probam sa trimerom?!
Ima cca 800 m2 za košenje, pola od toga je fini travnjak, druga polovica baš i nije.
Sa kosilicom sam bio rahat, pali, vozi, bojim se da mi od ovog trimera ne odu leđa u qratz, od nošenja i mahanja.
Svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla! :thumbup:
Teško da ti iko moze dati konkretno mišljenje, pravi savjet. Ja mogu prenijeti samo moje iskustvo: plac od 2000 kvm, polovina je grabova šuma, druga polovina nešto breza, uglavnom trava i korov svake vrste, teren neravan, talasast, sa padom i uzvisinama. 2016 godine sam kupio trimer Husqvarna 525 RX i nisam se pokajao, mada nije bio jeftin. Radi bez ikakvih problema i sasvim se dobro nosi sa travom, korovom i svakakvim drugim rastinjem koje bude u šumi. Potrebno mu je samo minimum pažnje: pred svako treće košenje, stavim malo masti u glavu kardana i to je to. Uvijek pali iz prve (uz čok), a ako pred kraj sezone ostane nešto goriva u rezervoaru, istočim ga, i ništa više. Korisitm bezolovni benzin 95 ili 98 oktana i Husqvarna ulje.
U radu je zaista ugodan za korištenje- težina je svega 4,9 kg+0,5 kg goriva u rezervoaru.
Snaga mu je 1 kW, što je 1,4 KS.
Mislim da pored cijene trimera, treba gledati i na snagu,obzirom na površinu koja se kosi i stvarne potrebe za trimerom, zatim na servisnu mrežu, cijenu cirkularnog noža, da li je glava trimera automatska i NAROČITO- na težinu trimera sa gorivom. Gledao sam teh. opis trimera DEMON, pa i Villager BC 1900 S- oba su zaista jaka (meni ta snaga nije potrebna), cijenom mnogo niži nego moj trimer, ali su zaista teški- bez goriva -Villager je 7,7 kg, a Demon 7,8 kg.
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#315 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Naslovnica »

kuli1961 wrote:
Naslovnica wrote:Klepilo mi staru samohodnu kosilicu na vikendici.
Premišljam se da li da ponovo uzmem kosilicu ili da probam sa trimerom?!
Ima cca 800 m2 za košenje, pola od toga je fini travnjak, druga polovica baš i nije.
Sa kosilicom sam bio rahat, pali, vozi, bojim se da mi od ovog trimera ne odu leđa u qratz, od nošenja i mahanja.
Svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla! :thumbup:
Teško da ti iko moze dati konkretno mišljenje, pravi savjet. Ja mogu prenijeti samo moje iskustvo: plac od 2000 kvm, polovina je grabova šuma, druga polovina nešto breza, uglavnom trava i korov svake vrste, teren neravan, talasast, sa padom i uzvisinama. 2016 godine sam kupio trimer Husqvarna 525 RX i nisam se pokajao, mada nije bio jeftin. Radi bez ikakvih problema i sasvim se dobro nosi sa travom, korovom i svakakvim drugim rastinjem koje bude u šumi. Potrebno mu je samo minimum pažnje: pred svako treće košenje, stavim malo masti u glavu kardana i to je to. Uvijek pali iz prve (uz čok), a ako pred kraj sezone ostane nešto goriva u rezervoaru, istočim ga, i ništa više. Korisitm bezolovni benzin 95 ili 98 oktana i Husqvarna ulje.
U radu je zaista ugodan za korištenje- težina je svega 4,9 kg+0,5 kg goriva u rezervoaru.
Snaga mu je 1 kW, što je 1,4 KS.
Mislim da pored cijene trimera, treba gledati i na snagu,obzirom na površinu koja se kosi i stvarne potrebe za trimerom, zatim na servisnu mrežu, cijenu cirkularnog noža, da li je glava trimera automatska i NAROČITO- na težinu trimera sa gorivom. Gledao sam teh. opis trimera DEMON, pa i Villager BC 1900 S- oba su zaista jaka (meni ta snaga nije potrebna), cijenom mnogo niži nego moj trimer, ali su zaista teški- bez goriva -Villager je 7,7 kg, a Demon 7,8 kg.
Dobar savjet, HVALA!
:thumbup:
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#316 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

Naslovnica wrote:
kuli1961 wrote:
Naslovnica wrote:Klepilo mi staru samohodnu kosilicu na vikendici.
Premišljam se da li da ponovo uzmem kosilicu ili da probam sa trimerom?!
Ima cca 800 m2 za košenje, pola od toga je fini travnjak, druga polovica baš i nije.
Sa kosilicom sam bio rahat, pali, vozi, bojim se da mi od ovog trimera ne odu leđa u qratz, od nošenja i mahanja.
Svaka dobronamjerna sugestija je dobrodošla! :thumbup:
Teško da ti iko moze dati konkretno mišljenje, pravi savjet. Ja mogu prenijeti samo moje iskustvo: plac od 2000 kvm, polovina je grabova šuma, druga polovina nešto breza, uglavnom trava i korov svake vrste, teren neravan, talasast, sa padom i uzvisinama. 2016 godine sam kupio trimer Husqvarna 525 RX i nisam se pokajao, mada nije bio jeftin. Radi bez ikakvih problema i sasvim se dobro nosi sa travom, korovom i svakakvim drugim rastinjem koje bude u šumi. Potrebno mu je samo minimum pažnje: pred svako treće košenje, stavim malo masti u glavu kardana i to je to. Uvijek pali iz prve (uz čok), a ako pred kraj sezone ostane nešto goriva u rezervoaru, istočim ga, i ništa više. Korisitm bezolovni benzin 95 ili 98 oktana i Husqvarna ulje.
U radu je zaista ugodan za korištenje- težina je svega 4,9 kg+0,5 kg goriva u rezervoaru.
Snaga mu je 1 kW, što je 1,4 KS.
Mislim da pored cijene trimera, treba gledati i na snagu,obzirom na površinu koja se kosi i stvarne potrebe za trimerom, zatim na servisnu mrežu, cijenu cirkularnog noža, da li je glava trimera automatska i NAROČITO- na težinu trimera sa gorivom. Gledao sam teh. opis trimera DEMON, pa i Villager BC 1900 S- oba su zaista jaka (meni ta snaga nije potrebna), cijenom mnogo niži nego moj trimer, ali su zaista teški- bez goriva -Villager je 7,7 kg, a Demon 7,8 kg.
Dobar savjet, HVALA!
:thumbup:
Nadam se da ti je pomoglo u odluci.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#317 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zippoo87 »

Free Spirit wrote:Za ove što se još premišljaju oko kupovine, prije par dana sam kupio Villager BC 1900 S trimer, testirao već par dana i prezadovoljan sam. Pali iz prve, radi fino, ne trese puno. Pokosio nešto preko 1500 m2 bez ikakvih problema. Visoka trava, veći nagib, rad oko voćki, košenje mladica i korova - sve to glat ide sa silkom, nož ću testirati na nekoj šikari pored kuće. Meni lično ništa jače ne treba, ovaj mi je idealan za omjer snage i potrošnje.
Savjet za početnike (kao npr. ja) - odvojite pola sata-sat vremena da fino uštimate položaj trimera, mjesto kačenja, visinu tregera itd jer od toga uveliko zavisi ugodnost u radu. Prvi test od pola sata mi je polomio leđa (ono "nabrzinu" da probam), kasnije sam uštimao tako da samo hodam uspravno i kosim bez umora.
Treba malo vježbe da se vidi u kojem položaju i smjeru košenja vas najmanje zasipaju komadići trave, u svakom slučaju nemojte se učiti bez kacige ili bar zaštitnih naočala.
UPOZORENJE - ako imate voćnjak i neke mlađe sadnice, radite sa minimum gasa oko njih. Trimer okrenuti na stranu i što manju površinu kositi. Ne pitaj kako znam da će silk oguliti koru i oštetiti (čitaj uništiti) sadnicu... Bem ti brzinu :roll:
Ja sam se dugo premišljao oko kosilice i trimera, s obzirom na moj teren noževi kosilice bi stradali svako par sati :lol:

sad se još premišljam oko ovog nastavka - freze, tačnije ove kao univerzalne koje vidim po pik-u. Treba mi za malog vrta i cvijećnjaka, jel koristio neko ono?
fino si ovo napisao...ja cu jos dodati,da se moze nastimati da ne trosi puno silka uopste...mora se silk "zakociti" u glavi...pa onda rucno izvlaciti koliko ti treba...ode jedno 10 puta manje silka nego inace,kada je automatsko izvlacenje
sto se tice ove "freze",ako mislimo na isto...ima kao prava freza,sa dva reda uzduznih nozeva i imaju one sto ljudi prave,metalni noz sa dva kraka i okolo kao zastitna "kapa"...ovo drugo sam koristio i nije to nikakva freza,dobro je samo za ciscenje trave oko sadnica...ogoli sve,ostane samo zemlja ...a opet sve zavisi od zemlje
mene je ovo cudo prosle godine zeznulo...kada sam prvi puta stavio noz,nisam dobro okrenuo i vrtio se prema meni i hajde malo da probam,zemlja kamenita joj kada mi je spucalo kamen direktno u cjevanicu...narasla je guta velicine golf loptice i pola noge poplavilo i poljubicastilo...dakle oprez

sto se tice dileme oko trimera ili kosacice,lakse je sa kosacicom ako je dvoriste cisto,ravno,bez kamenica a ako nije ravno,ima tvrde trave i korova,ima kamenica i drugih stvari koje smetaju,bolji je trimer
trimer uz one prave tregere i dobro podesen uopste nije tezak za rad...bukvalno se klacka na tregerima i ti samo malo lijevo desno mrdas i to je to...a ako ga ne nastimas dobro,slomiti ces se i sve ce te boljeti
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#318 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by P.Starck »

Kakvi su električni trimeri? Imam za kositi nekih 100 kvadrata oko kuće, znači ništa posebno ali opet u proljeće raste puno korova u travi, da nisu preslabi za bilo šta drugo osim trave.
edinjeko
Posts: 28
Joined: 28/10/2014 14:23

#319 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by edinjeko »

Pozdrav

Imam dilemu koji trimer kupiti nekako mi izgledaju isto . U Pennyu ima FUXTEC Trimer benzinski FX-PS152 ili ovaj kineski DEMON 5.2KS RQ580
Fuxtc je 315KM a, Demon 240KM
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#320 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by shape of despair »

P.Starck wrote:Kakvi su električni trimeri? Imam za kositi nekih 100 kvadrata oko kuće, znači ništa posebno ali opet u proljeće raste puno korova u travi, da nisu preslabi za bilo šta drugo osim trave.
Samo su za trave. Imam jedan od gazde i patnja vjeruj mi. Čisto trava je OK, čim šta malo jače izraste moram kidat rukom. Ima i ona neka jaka trava nekad mi poraste, i to se pati
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#321 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zippoo87 »

edinjeko wrote:Pozdrav

Imam dilemu koji trimer kupiti nekako mi izgledaju isto . U Pennyu ima FUXTEC Trimer benzinski FX-PS152 ili ovaj kineski DEMON 5.2KS RQ580
Fuxtc je 315KM a, Demon 240KM
dobra su oba,bilo je price o njima ovdje
neko je napisao da je demon potezak a inace je stroj,ima 5 KS...jak je ko tenk
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#322 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

zippoo87 wrote:
edinjeko wrote:Pozdrav

Imam dilemu koji trimer kupiti nekako mi izgledaju isto . U Pennyu ima FUXTEC Trimer benzinski FX-PS152 ili ovaj kineski DEMON 5.2KS RQ580
Fuxtc je 315KM a, Demon 240KM
dobra su oba,bilo je price o njima ovdje
neko je napisao da je demon potezak a inace je stroj,ima 5 KS...jak je ko tenk
Ja imam Stihl-a tezak 6,3 kg vjeruj nako sat dva kosenja sve me boli. Mogu misliti kako je kad je trimer tezak 9-10 kg. Jos imam odlicne oprtace, ali dzaba.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#323 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by zippoo87 »

neko je na nekom forumu napisao da demon ima oko 6-7 kg...ne znam je li ovdje ili negdje drugo
za kraci rad to nije strasno ali za rad od par sati,osjeti se ta tezina itekako
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#324 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

zippoo87 wrote:neko je na nekom forumu napisao da demon ima oko 6-7 kg...ne znam je li ovdje ili negdje drugo
za kraci rad to nije strasno ali za rad od par sati,osjeti se ta tezina itekako
U toj klasi nema lakseg od Stihla, ali odvali ramena. E sad kako je sa tezim to treba pitati one koji ih imaju.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#325 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by shandrprcSA »

gdje uzimate silk i koji? u peniju prije kupovao stihlov i odavno vise nemaju
Post Reply