Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#451 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

Dupli
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#452 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by putnik2107 »

Control panel wrote: 11/11/2020 11:03
putnik2107 wrote: 11/11/2020 10:25
Control panel wrote: 11/11/2020 10:07

Zaobidji ti to.
Pisao sam privatnu poruku forumašu koji je ovo kupio, ali mi nije odgovorio... on bi iz prve ruke mogao reći iskustva..

Mada, proizvođač nije loš, jedini nedostatak je što je jedino rad sa silkom, znači za "fino košenje" :D
Bolje uzmi onda kosilicu. Ovo nije prakticno. Trimer je mnogo ptakticniji. Kinez.
https://www.olx.ba/artikal/30523409/tri ... fx-fsr152/

4. slika - Germany
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#453 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

putnik2107 wrote: 11/11/2020 12:09
Control panel wrote: 11/11/2020 11:03
putnik2107 wrote: 11/11/2020 10:25

Pisao sam privatnu poruku forumašu koji je ovo kupio, ali mi nije odgovorio... on bi iz prve ruke mogao reći iskustva..

Mada, proizvođač nije loš, jedini nedostatak je što je jedino rad sa silkom, znači za "fino košenje" :D
Bolje uzmi onda kosilicu. Ovo nije prakticno. Trimer je mnogo ptakticniji. Kinez.
https://www.olx.ba/artikal/30523409/tri ... fx-fsr152/

4. slika - Germany
Jes, jes Germany :lol:

Vidi se da si pocetnik u ovome. Drugarski ti kazem zaobidji, da ne bacis pare.
Koliko para mozes dati za trimer?
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#454 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by putnik2107 »

Control panel wrote: 11/11/2020 13:02
putnik2107 wrote: 11/11/2020 12:09
Control panel wrote: 11/11/2020 11:03

Bolje uzmi onda kosilicu. Ovo nije prakticno. Trimer je mnogo ptakticniji. Kinez.
https://www.olx.ba/artikal/30523409/tri ... fx-fsr152/

4. slika - Germany
Jes, jes Germany :lol:

Vidi se da si pocetnik u ovome. Drugarski ti kazem zaobidji, da ne bacis pare.
Koliko para mozes dati za trimer?
Imam Einhell plavi, peta godina, na kraju ove sezone nešto počelo trokirati, kontam kraj mu je, a ovaj FUXTEC fazon mi se sviđa, još da može nož bilo bi ekstra...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#455 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

putnik2107 wrote: 11/11/2020 13:27
Control panel wrote: 11/11/2020 13:02
putnik2107 wrote: 11/11/2020 12:09

https://www.olx.ba/artikal/30523409/tri ... fx-fsr152/

4. slika - Germany
Jes, jes Germany :lol:

Vidi se da si pocetnik u ovome. Drugarski ti kazem zaobidji, da ne bacis pare.
Koliko para mozes dati za trimer?
Imam Einhell plavi, peta godina, na kraju ove sezone nešto počelo trokirati, kontam kraj mu je, a ovaj FUXTEC fazon mi se sviđa, još da može nož bilo bi ekstra...
Imam stihla peta godina. Tek se razradio, za sljedecih 20 i vise.
kuli1961
Posts: 2423
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#456 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

Nakon poduzeg raspitivanja, gledanja, njuskanja, uporedjivanja, zatim virkanja u vlastiti dzep- odlucio sam se i kupio novu motornu kopacicu (frezu) RURIS DAC 6000 K, 7 KS nazivne, a 6,5 KS nominalne snage. 4-taktni motor, 163 ccm...
Posto je RURIS relativno novi brand kod nas, jedno od bitnijih pitanja mi je i podmazivanje motora/mjenjaca, jer masina dolazi bez ulja. Proizvodjac ima "svoja" ulja, a u uputstvu pisu i ovo: "nase" ulje ili drugo koje zadovljava standard API GL-4 (mjenjac), te API CI-4/SL, ili bolje (npr. API GL/ CI 5).
E sad, ulje API standarda GL-4, onoliko koliko sam uspio istraziti, je u sustini hipoidno ulje za mjenjace standarda SAE 90, a za motor standarda SAE 15W-40.
Nije mi problem da kupim set tog "originalnog" ulja (motor- 0,6 l, mjenjac 1,5 l) ali sudeci po preporukama proizvodjaca koliko cesto treba mijenjati oba ulja, u sezoni ce mi trebati povelika zaliha. U novcu, to izgleda ovako: "originalno" ulje- mjenjac cca 14 KM/litra, motor- cca 10 KM/litra. Ne vidim potrebu da bacam pare, maltene duplo, na jedinicnu cijenu, ako ne moram.
Ima li kakvo iskustvo ili preporuku koje ulje uzeti za mjenjac i motor?
Hvala
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#457 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

kuli1961 wrote: 27/11/2020 23:57 Nakon poduzeg raspitivanja, gledanja, njuskanja, uporedjivanja, zatim virkanja u vlastiti dzep- odlucio sam se i kupio novu motornu kopacicu (frezu) RURIS DAC 6000 K, 7 KS nazivne, a 6,5 KS nominalne snage. 4-taktni motor, 163 ccm...
Posto je RURIS relativno novi brand kod nas, jedno od bitnijih pitanja mi je i podmazivanje motora/mjenjaca, jer masina dolazi bez ulja. Proizvodjac ima "svoja" ulja, a u uputstvu pisu i ovo: "nase" ulje ili drugo koje zadovljava standard API GL-4 (mjenjac), te API CI-4/SL, ili bolje (npr. API GL/ CI 5).
E sad, ulje API standarda GL-4, onoliko koliko sam uspio istraziti, je u sustini hipoidno ulje za mjenjace standarda SAE 90, a za motor standarda SAE 15W-40.
Nije mi problem da kupim set tog "originalnog" ulja (motor- 0,6 l, mjenjac 1,5 l) ali sudeci po preporukama proizvodjaca koliko cesto treba mijenjati oba ulja, u sezoni ce mi trebati povelika zaliha. U novcu, to izgleda ovako: "originalno" ulje- mjenjac cca 14 KM/litra, motor- cca 10 KM/litra. Ne vidim potrebu da bacam pare, maltene duplo, na jedinicnu cijenu, ako ne moram.
Ima li kakvo iskustvo ili preporuku koje ulje uzeti za mjenjac i motor?
Hvala
Cisto sumnjam da su rumuni izmislili toplu vodu. Po meni ako si siguran da su to te oznake ulja onda mozes slobodno bilo koju marku, a ne davati pare za neko najjeftinije prepakovano u ruris bocu.
Malo sam iznenadjen ovo sto si napisao da ce ti trebati poveca kolicina. Jel to trosi vise ulja nego goriva.
kuli1961
Posts: 2423
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#458 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

I meni se cini da Rumuni nisu izmisli nesto novo, vjerovatnije je da su uspjesno iskopirali Hondin ili B&G motor.
Djelimicno je do mene- povrsno sam procitao uputstvo za satavljanje i upotrebu, nece mi trebati "hektolitri" zalihe ulja.
Preporuka za zamjenu ulja u motoru je na svakih 25 sati, a za mjenjac-50 sati. Tokom razradjivanja motora, preporuka je potpuna zamjena ovih ulja nakon 5 radnih sati.
U uputstvu pise- ulje motora standard API CI- 4/SL, ulje mjenjaca standard API GL -4. ili za oboje ulja visih klasa, dakle 5 itd.
E sad, originalno ulje za mjenjac prodaju pod nazivom RURIS G Tronic, a za motor, naziv im je RURIS 4T Max.
Tek sada krece igranka- u Banjaluci gdje zivim, nema nista za RURIS, dakle, online narudzba na "Masineialati.ba" Bijeljina (ili Duboki Potok, negdje kraj Srebrenika, TZ kanton), gdje je ulje za motor 9,5 KM/pakovanje od 0,6 l, plus shipping (minimalno 5 KM) a prema slici kantice ulja sa olx.ba, API standard mu je CH-4/SJ (gradacija 15 W-40, ovo je vjerovatno SAE standard), dakle, originalno ulje je nizeg standarda.
"Originalno" ulje za mjenjac ("Ruris G Tronic") je gradacije T 90 EP2S, sto bi po nekim tabelama odgovaralo SAE 90, hipoidno, dakle, klasicno ulje za transmisije. cijena mu je, isti izvor- 13,90 KM/l.??? Za mjenjac mi treba 1,5 l, za motor 0,6 l. Cijena jednog seta ulja je, prema ovome 14,50 KM (1 litra ulja za motor sa shippingom od 5 KM)+27,80 KM (2 litre ulja za mjenjac, bez shipinga)= 42,30 KM. Oba "originalna" ulja su nizeg API standarda od preporucenog (???) i jos ih moram narucivati. Em realno nepotrebno skupo, nizi API/SAE standard, em smor kod narudzbe, a pod rukom mi benz stanica, gdje imam ulja ovih preporucenih gradacija, i raznih proizvodjaca.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#459 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by shandrprcSA »

jesi li uzeo prikljucke uz nju?
kuli1961
Posts: 2423
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#460 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by kuli1961 »

shandrprcSA wrote: 29/11/2020 11:00 jesi li uzeo prikljucke uz nju?
Nisam, jer nije bilo u paketu,a trenutno mi ne trebaju, dovoljni su mi nozevi za frezanje, a ako bih sta kasnije uzimao, to ce biti bocni tockovi i neki obicni plug.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#461 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by victom »

ja kosim na baterije...
Last edited by victom on 01/03/2021 01:50, edited 2 times in total.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#462 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by ugly duckling »

već par godina radim sa HUSQVARNA 128R
prije toga se patio sa nekim kinezima od šatro 3 ili 5 ks
van sezone smo pa sad treba potražit kakve akcije ili popuste
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#463 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by ainiman »

ugly duckling wrote: 22/12/2020 09:58 već par godina radim sa HUSQVARNA 128R
prije toga se patio sa nekim kinezima od šatro 3 ili 5 ks
van sezone smo pa sad treba potražit kakve akcije ili popuste
Ja imam sve strojeve samohodnu kosacicu, trimer i motornu pilu fuxtec. Zadovoljan.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#464 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by ugly duckling »

ainiman wrote: 22/12/2020 22:35
ugly duckling wrote: 22/12/2020 09:58 već par godina radim sa HUSQVARNA 128R
prije toga se patio sa nekim kinezima od šatro 3 ili 5 ks
van sezone smo pa sad treba potražit kakve akcije ili popuste
Ja imam sve strojeve samohodnu kosacicu, trimer i motornu pilu fuxtec. Zadovoljan.
vjeruj i ja sam razmišljao o fuxtec-u
dobra cijena,trimer se rasklopi i lako transportuje i onda dobih dobru ponudu za ovo
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#465 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by ainiman »

ugly duckling wrote: 23/12/2020 08:54
ainiman wrote: 22/12/2020 22:35
ugly duckling wrote: 22/12/2020 09:58 već par godina radim sa HUSQVARNA 128R
prije toga se patio sa nekim kinezima od šatro 3 ili 5 ks
van sezone smo pa sad treba potražit kakve akcije ili popuste
Ja imam sve strojeve samohodnu kosacicu, trimer i motornu pilu fuxtec. Zadovoljan.
vjeruj i ja sam razmišljao o fuxtec-u
dobra cijena,trimer se rasklopi i lako transportuje i onda dobih dobru ponudu za ovo
Treba gledati i koliko ce masina raditi. Ja odrzavam oko 3 duluma zemlje, pola ravno pola ko Himalaji zato imam trimer. Imam dosta starog voca koje pomalo uklanjam svake godine otud i motorka. Ako imas dosta za raditi onda je pametnije uzeti nesto profesionalnije. Na kraju te finansijski izadje isto al barem radi kad ti treba. Fuxtec nije los, samo ja kupujem skuplja ulja za mjesavinu i za kosilicu i redovno perem i odrzavam.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#466 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by ugly duckling »

pazim i ja na ulje i da mješavina ne stoji dugo,oko dulum kosim ,staro voće sam iskrčio i sad obnavljam, igram se haha
a fuxtec mi se svidio najviše radi transporta
User avatar
Truba
Posts: 81593
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#467 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Truba »

Ja vala ove godine ako ne kupim trimer necu nikad
Dojadilo praviti pozare svake godine
A i trava 150 cm...to nije trava to je dzungla
Nema vise ko pokositi a ja ne stizem svake godine sve manje pokosim a ima oko 3300 kvadrata

Budzet je oko 350

Konto sam u agromehaniku otici rapitat se
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#468 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Humljanin »

Kakva su iskustva sa elektricnim trimerima? Bilo kabal bilo baterije?

Imam oko kuce par stotina kvadrata trave i ponegdje malo jačeg korova. Nemogu sve pokositi sa elektricnom kosilivom jer nije sve u komadu nego rascjepkano u dijelovima a i zasaćeno je voćaka i cvijeća pa je nezgodno manevrirati kosilicom.
Zato sam se nakanio kupiti neki manji trimer.

Gledao one neke XX marke vjerojatno kineske, nisu skupi (pocinju od 120KM pa naviše) ali su mi preveliki. Trazio sam manje benzinske trimere ali ne nađoh ništa osim Stihla koji je podosta skup.

Mislio sam elektricni trimer na kabal, kosta 30-50 KM..to bi mi bilo zgodno, ali kazu mi ljudi da je totalno nejak.

Kakva su vasa iskustva? Šta kupiti za održavanje okućnice od oko 500 kvadrata?
Koje marke se isolate kupvati zbog kvarljivosti i servisa?
Ja jedino znam za Stihl :lol:
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#469 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by BaDa »

moze li preporuka za samohodnu kosilicu do nekih 600km (50km gore dole) da je benzinska? gledam villager i einhell ali nikako da se odlucim sta da uzmem :?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#470 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

Humljanin wrote: 29/04/2021 15:04 Kakva su iskustva sa elektricnim trimerima? Bilo kabal bilo baterije?

Imam oko kuce par stotina kvadrata trave i ponegdje malo jačeg korova. Nemogu sve pokositi sa elektricnom kosilivom jer nije sve u komadu nego rascjepkano u dijelovima a i zasaćeno je voćaka i cvijeća pa je nezgodno manevrirati kosilicom.
Zato sam se nakanio kupiti neki manji trimer.

Gledao one neke XX marke vjerojatno kineske, nisu skupi (pocinju od 120KM pa naviše) ali su mi preveliki. Trazio sam manje benzinske trimere ali ne nađoh ništa osim Stihla koji je podosta skup.

Mislio sam elektricni trimer na kabal, kosta 30-50 KM..to bi mi bilo zgodno, ali kazu mi ljudi da je totalno nejak.

Kakva su vasa iskustva? Šta kupiti za održavanje okućnice od oko 500 kvadrata?
Koje marke se isolate kupvati zbog kvarljivosti i servisa?
Ja jedino znam za Stihl :lol:
Elektricni mozda moze za vimbldonske trave.
A 500 kvadrata nije ni malo.
Stihl ili Husqwarna, ostalo su igracke.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#471 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Humljanin »

Control panel wrote: 04/05/2021 12:44
Humljanin wrote: 29/04/2021 15:04 Kakva su iskustva sa elektricnim trimerima? Bilo kabal bilo baterije?

Imam oko kuce par stotina kvadrata trave i ponegdje malo jačeg korova. Nemogu sve pokositi sa elektricnom kosilivom jer nije sve u komadu nego rascjepkano u dijelovima a i zasaćeno je voćaka i cvijeća pa je nezgodno manevrirati kosilicom.
Zato sam se nakanio kupiti neki manji trimer.

Gledao one neke XX marke vjerojatno kineske, nisu skupi (pocinju od 120KM pa naviše) ali su mi preveliki. Trazio sam manje benzinske trimere ali ne nađoh ništa osim Stihla koji je podosta skup.

Mislio sam elektricni trimer na kabal, kosta 30-50 KM..to bi mi bilo zgodno, ali kazu mi ljudi da je totalno nejak.

Kakva su vasa iskustva? Šta kupiti za održavanje okućnice od oko 500 kvadrata?
Koje marke se isolate kupvati zbog kvarljivosti i servisa?
Ja jedino znam za Stihl :lol:
Elektricni mozda moze za vimbldonske trave.
A 500 kvadrata nije ni malo.
Stihl ili Husqwarna, ostalo su igracke.
Nije malo, a nije ni puno koliko neki ljudi održavaju. :lol:
Naravno da bi volio imati neku skupu makinu, ali ne vidim isplativost da kupujem neke top modele Stihla i da bacam 1000-2000 KM za nesto trave oko kuce.

A nije ni zgodno za to malo iscjepkanih kvadrata trave stavljati one prsluke pa uprtit veliki trimer.

Zato bi volio ili neki manji benzinski sa kojim se može baratati skoro sa jednom rukom , nešto tipa FS45 ili nekakav električni jer mi je sve to blizu, a električni bi trebali biti jeftiniji i lakši za održavati.

Ima li išta od benzinskih trimera klase kao oni manji Stihl (npr FS45) a da nije bijesno puno para? Koliko košta slična Husquarna?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#472 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Control panel »

Humljanin wrote: 05/05/2021 00:14
Control panel wrote: 04/05/2021 12:44
Humljanin wrote: 29/04/2021 15:04 Kakva su iskustva sa elektricnim trimerima? Bilo kabal bilo baterije?

Imam oko kuce par stotina kvadrata trave i ponegdje malo jačeg korova. Nemogu sve pokositi sa elektricnom kosilivom jer nije sve u komadu nego rascjepkano u dijelovima a i zasaćeno je voćaka i cvijeća pa je nezgodno manevrirati kosilicom.
Zato sam se nakanio kupiti neki manji trimer.

Gledao one neke XX marke vjerojatno kineske, nisu skupi (pocinju od 120KM pa naviše) ali su mi preveliki. Trazio sam manje benzinske trimere ali ne nađoh ništa osim Stihla koji je podosta skup.

Mislio sam elektricni trimer na kabal, kosta 30-50 KM..to bi mi bilo zgodno, ali kazu mi ljudi da je totalno nejak.

Kakva su vasa iskustva? Šta kupiti za održavanje okućnice od oko 500 kvadrata?
Koje marke se isolate kupvati zbog kvarljivosti i servisa?
Ja jedino znam za Stihl :lol:
Elektricni mozda moze za vimbldonske trave.
A 500 kvadrata nije ni malo.
Stihl ili Husqwarna, ostalo su igracke.
Nije malo, a nije ni puno koliko neki ljudi održavaju. :lol:
Naravno da bi volio imati neku skupu makinu, ali ne vidim isplativost da kupujem neke top modele Stihla i da bacam 1000-2000 KM za nesto trave oko kuce.

A nije ni zgodno za to malo iscjepkanih kvadrata trave stavljati one prsluke pa uprtit veliki trimer.

Zato bi volio ili neki manji benzinski sa kojim se može baratati skoro sa jednom rukom , nešto tipa FS45 ili nekakav električni jer mi je sve to blizu, a električni bi trebali biti jeftiniji i lakši za održavati.

Ima li išta od benzinskih trimera klase kao oni manji Stihl (npr FS45) a da nije bijesno puno para? Koliko košta slična Husquarna?
Svaki benzinski je bolji i jaci od elektricnog.
Svi kinezi unutra su isti, samo izvana im promijene plastiku i brend, a kilaza je ista cca 10 kg.
Taj FS45 je 433 KM, a FS38 300 KM i sigurno su bolji od elektricnog. Ti trimeri idu bez uprtaca i prilicno su lagani.
Licno imam FS120 on je sad 871 KM odlican. Nikad nista vec 4-5 godina.
Hus ti je u pet deka sa Stihlom. I cijenom i kvalitetom. Stvar je afiniteta.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#473 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by hladan.preminger »

ja sam ovaj villager u poljo apoteci uzeo prije 7 godina i jede malu djecu. jest malo teži, ali je snažan dovoljno. ima dijelova ako zatreba i nisu skupi. ja do sada ništa nisam zamjenio. dva dunuma spraši bez problema. preporučujem i zato jer nije skup. tada je bio 330Km, a mislim da se može naći po tooj cijeni i danas

User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#474 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Humljanin »

Control panel wrote: 06/05/2021 08:37
Humljanin wrote: 05/05/2021 00:14
Control panel wrote: 04/05/2021 12:44

Elektricni mozda moze za vimbldonske trave.
A 500 kvadrata nije ni malo.
Stihl ili Husqwarna, ostalo su igracke.
Nije malo, a nije ni puno koliko neki ljudi održavaju. :lol:
Naravno da bi volio imati neku skupu makinu, ali ne vidim isplativost da kupujem neke top modele Stihla i da bacam 1000-2000 KM za nesto trave oko kuce.

A nije ni zgodno za to malo iscjepkanih kvadrata trave stavljati one prsluke pa uprtit veliki trimer.

Zato bi volio ili neki manji benzinski sa kojim se može baratati skoro sa jednom rukom , nešto tipa FS45 ili nekakav električni jer mi je sve to blizu, a električni bi trebali biti jeftiniji i lakši za održavati.

Ima li išta od benzinskih trimera klase kao oni manji Stihl (npr FS45) a da nije bijesno puno para? Koliko košta slična Husquarna?
Svaki benzinski je bolji i jaci od elektricnog.
Svi kinezi unutra su isti, samo izvana im promijene plastiku i brend, a kilaza je ista cca 10 kg.
Taj FS45 je 433 KM, a FS38 300 KM i sigurno su bolji od elektricnog. Ti trimeri idu bez uprtaca i prilicno su lagani.
Licno imam FS120 on je sad 871 KM odlican. Nikad nista vec 4-5 godina.
Hus ti je u pet deka sa Stihlom. I cijenom i kvalitetom. Stvar je afiniteta.
A kakva je ova marka ECHO?
Čitam to su kao japanci.
Ima par komada polovnih na piku se prodaju.
Na stranim forumima ih hvale.

Sad, pitanje je isplati li se polovne kupovati preko pika i ima li zamjenskih dijelova?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#475 Re: Kosačica, trimer,... - uređivanje oko kuće

Post by Humljanin »

hladan.preminger wrote: 06/05/2021 09:39 ja sam ovaj villager u poljo apoteci uzeo prije 7 godina i jede malu djecu. jest malo teži, ali je snažan dovoljno. ima dijelova ako zatreba i nisu skupi. ja do sada ništa nisam zamjenio. dva dunuma spraši bez problema. preporučujem i zato jer nije skup. tada je bio 330Km, a mislim da se može naći po tooj cijeni i danas

Takav mi ima punac i hvali ga pravo. Ali meni povelik s obzirom koliko imam kvadrata za pokositi i da nije u komadu nego iscjepkano između voćaka i cvijeća.
Ciljao bih na neki manji i laganiji da to mogu nabrzinu upaliti i pokositi bez prevelike pripreme.
Post Reply