kosa ;(((( HELP!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#76 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by male_okice »

Michun wrote:
nova_korisnica wrote:

a ja danas ovaj kupila...je li se meni cini ili je shampon isti, samo dva slova zamjenjena???
masti li ti taj kosu??
sasvim si u pravu...meni se cini da je nirel kopija nerila. Neril je garnier a nirel neki "nas". Gdje ti kupi taj? Ne masti kosu uopste, prala sam kao i obicno.
Nirel je medicinski sampon jos iz bivse Juge, tad je imao drugaciji malo naziv ali ista stvar (rekla mi teta iz apoteke). Uglavnom meni se bio pojavio uzasan problem sa peruti i posto svi skupi samponi nisu pomogli u apoteci mi preporucise njega i stvarno je pomogao i to poslije vec 2-3 pranja stanje se normalizovalo, iako ne pise na njemu bas da je protiv peruti a i nije mi u tom periodu uopste opadala kosa...sto se tice mascenja kose to je ostalo kao i inace...http://proizvodiusluga.files.wordpress. ... el_505.jpg

jos od "domacih" jeftinih a dobrih proizvoda stvarno je dobar ovaj http://zdravljekozmetika.rs/sulfare-pro ... -kose.html; moj brat je koristio ovaj plavi protiv peruti (kod njega je bio pravi ekstremni slucaj pravo sipala perut) i ovaj plavi sampon mu je pravo pomogao, ja se malo nakanjujem da uzmem ovaj protiv masne kose (zeleni) pa ako isprobam uskoro javim valja li
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#77 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by idealnolosa »

Prestati peglati ksu i tretirati je takvim cudima.....
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#78 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

idealnolosa wrote:Prestati peglati ksu i tretirati je takvim cudima.....
ne znam kome si uputila ovaj savjet :?
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#79 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by baby24 »

meni su cijeli zivot govorili da je najbolji obicni sampon od koprive i do skoro sam njim i prala kosu (ponekad jedan djir nekim drugim, cisto radi promjene), medjutim, slucajno probam kamilicu ili npr onaj syoss i kosa opada puno manje, skoro nikako.... eh sad nisam sigurna da je do sampona, mozda i do promjene godisnjeg doba, ali ipak je kopriva za masnu kosu (tip - masna kosa), a ja sam bila ubijedjena da mi je taj tip kose, sto izgleda uopste nije....
zato bolje promijeniti sampon dok se ne ubode onaj pravi... znam da ti michun to radis i trazis onaj najbolji, ovo sam napisala zbog onih koji forsiraju bas samo koprivu iako im tip kose nije taj (sto sam do skoro bila ja:-)).... eh da, sad mi je i perut prestala, a imala sam i sa tim problema :-)
User avatar
snukey
Posts: 65
Joined: 25/06/2010 20:30

#80 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by snukey »

ja sam nedavno kupila koene šampon za masnu kosu. što se tiče mašćenja, poboljšalo mi se stanje, međutim... kako imam tanku kosu, a i farbam je, užasno se zapetlja, ne mogu ni da je raščešljam (regenerator rijetko stavljam jer mi se i od njega brže umasti). nekad mi se i čvorovi naprave, strašno :S. čak mislim da mi je od njega počela i kosa opadati. mislim da mi je vrijeme za promjenu :D. od prijateljice sam čula za taj šampon sa pantenolom i ad kapima, mogla bih to smiksati, baš me zanima :). bolje masna kosa, nego bez kose, ha ja...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#81 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

snukey wrote:ja sam nedavno kupila koene šampon za masnu kosu. što se tiče mašćenja, poboljšalo mi se stanje, međutim... kako imam tanku kosu, a i farbam je, užasno se zapetlja, ne mogu ni da je raščešljam (regenerator rijetko stavljam jer mi se i od njega brže umasti). nekad mi se i čvorovi naprave, strašno :S. čak mislim da mi je od njega počela i kosa opadati. mislim da mi je vrijeme za promjenu :D. od prijateljice sam čula za taj šampon sa pantenolom i ad kapima, mogla bih to smiksati, baš me zanima :). bolje masna kosa, nego bez kose, ha ja...
imas sad ove regeneratore u spreju...oni ne maste kosu. samo naspricas kad operes kosu i cesljas. ne ispiraju se.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#82 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by idealnolosa »

Michun wrote:
idealnolosa wrote:Prestati peglati ksu i tretirati je takvim cudima.....
ne znam kome si uputila ovaj savjet :?
Svima koji se zalče da im je kosa suha i ocajna a svaki dan koriste pegle i kojekakva cuda.


Najbolji je obicni sampon od Afrodite-kopriva i pantenol.Izuzetno dobar
User avatar
5okraka
Posts: 85
Joined: 25/07/2011 05:43
Location: Naples,FL

#83 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by 5okraka »

amy55 wrote:eh ovako..... (smrc ;() kosa mi je totalno unistena (peglanjem, farbanjem) i frizerka mi je preporucila da kupim neku kremu MIDOLLO & PLACENTA, kaze nema nista bolje za ostecenu kosu.....

koristil iko od vas tu kremu i znatel gdje se ima kupit u sarajevu?
I ako znate jos neku dobru masku ili kremu za kosu molim vas napisite.... :-D
:lol:

furas se na lady gagu ?

Ljudi do sada nisu imali takvih problema, razmisli malo :-)

P.S.I to sto su ti preporucili ce imati neki ''side effect''.... :run:...ne razumijem ove ''moderne'' zene nikako
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#85 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by mumy »

ev ja preporucujem selektive mineralana ulja,odlicna stvar ako imate suhu kosu i bez sjaja...ludilo se sjaji.Sad sam kupila za brzi rast i obnovu kose pa cemo da vidimo :D

I ne maste kosu nikako iako je ulje u pitanju :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#86 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

mumy wrote:ev ja preporucujem selektive mineralana ulja,odlicna stvar ako imate suhu kosu i bez sjaja...ludilo se sjaji.Sad sam kupila za brzi rast i obnovu kose pa cemo da vidimo :D

I ne maste kosu nikako iako je ulje u pitanju :)
gdje se kupuje Oto :D
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#87 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by mumy »

Michun wrote:
mumy wrote:ev ja preporucujem selektive mineralana ulja,odlicna stvar ako imate suhu kosu i bez sjaja...ludilo se sjaji.Sad sam kupila za brzi rast i obnovu kose pa cemo da vidimo :D

I ne maste kosu nikako iako je ulje u pitanju :)
gdje se kupuje Oto :D
imas u dm-dvije ampule dodju...malo pakovanje :D
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#88 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Friesian »

@michun imas li mozda koji pokvaren zub? kosa naglo pocne opadati zbog toga.. to je jako cest problem iako malo ljudi povezuju ta dva problema..
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#89 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by radenska »

Sve i jedna peglate kosu dok je skroz ne unistite, i onda plac. Nije mi jasno sto to radite, cujem da neke djvojke peglaju kosu obicnom peglom za odjecu. Kosa kada je njegovana moze se i oblikovati za kratko vrijeme. Ja sam shvatila da nikad necu imati dugu kosu jer se farbam u plavo i orecesto je perem pa je sisam svaki treci mjesec, dva puta sedmicno maska po pola sata, jednom maslinovo, cickovo i orahovo ulje, a drugi put lorearova maska za tanku kosu. I kad god je operem treba mi 3 min da je isfeniramda izgleda lijepo. Izbacite te pegle iz upotrebe
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#90 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

Friesian wrote:@michun imas li mozda koji pokvaren zub? kosa naglo pocne opadati zbog toga.. to je jako cest problem iako malo ljudi povezuju ta dva problema..
nemam nista tako - prije dvije i po godine mi je opalo haman pa 30% kose. vadila SVE nalaze od stitne do hormona. nista nije bilo na nalazima. izgleda stres da je bio tada.
sad ne znam koji mi je klinac :( ko malo se smirilo (da kucnem). perem onim nirelom i onom mjesavinom (sampon, ampule, ulje). i kupila sam neki losion u apotreci na carsiji, domace proizvodnje, zara, pantenol i nesto tako. 12 KM. i to mazem.
sjoooo dever :x
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#91 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

radenska wrote:Sve i jedna peglate kosu dok je skroz ne unistite, i onda plac. Nije mi jasno sto to radite, cujem da neke djvojke peglaju kosu obicnom peglom za odjecu. Kosa kada je njegovana moze se i oblikovati za kratko vrijeme. Ja sam shvatila da nikad necu imati dugu kosu jer se farbam u plavo i orecesto je perem pa je sisam svaki treci mjesec, dva puta sedmicno maska po pola sata, jednom maslinovo, cickovo i orahovo ulje, a drugi put lorearova maska za tanku kosu. I kad god je operem treba mi 3 min da je isfeniramda izgleda lijepo. Izbacite te pegle iz upotrebe
iskreno ja ni ne znam sta je pegla i kako se koristi. ko ima jaku kosu moze je maltretirat kako hoce. ja smao znam da nasljedno imam slabu kosu i malo stresa i vrucine i odeeee. jbga :sad:
User avatar
Saray_li
Posts: 141
Joined: 20/08/2010 12:56

#92 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Saray_li »

AD kapi sa obcnim PH samponom su super za kosu.
Odlicno je i prilikom susenja kose koristi samo peskir.

Sretno. :)
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#93 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by hurmasica »

Na koji nacin koristite AD kapi? Da li se stavljaju u sampon ili da nanosim na mokru kosu i ne ispirem?

Kupila sam fitoval sampon i platila sam ga nesto vise od 13 Km, nadam se da ce imati efekta. Vidjela sam da ima i neki losion na kojem pise da povecava gustocu kose i do 43%. Ima li ikakvog efekta od toga? Samo jos da mi je znati gdje nadjose taj pocenat hehe
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#94 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

Last edited by Michun on 15/09/2011 08:39, edited 3 times in total.
User avatar
Saray_li
Posts: 141
Joined: 20/08/2010 12:56

#95 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Saray_li »

hurmasica wrote:Na koji nacin koristite AD kapi? Da li se stavljaju u sampon ili da nanosim na mokru kosu i ne ispirem?

Kupila sam fitoval sampon i platila sam ga nesto vise od 13 Km, nadam se da ce imati efekta. Vidjela sam da ima i neki losion na kojem pise da povecava gustocu kose i do 43%. Ima li ikakvog efekta od toga? Samo jos da mi je znati gdje nadjose taj pocenat hehe
Uzmes 1l sampona u AD kapi dodju u pakovanju manjem. Mozda zvuci glupo ali se ne mogu sjetiti ni odoka koliko ml ima.
Sve se izmjesa i time se masira tjeme - dakle peres kosu ali i tjemem masiras laganim pokretom.

To je to.

Ipak ako ti previse ispada kosa a to ranije nije bio slucaj otidji dermatologu. Takodjer manjak zeljeza zna biti jedan od uzroka.

Sretno :)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#96 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by male_okice »

idealnolosa wrote:
Michun wrote:
idealnolosa wrote:Prestati peglati ksu i tretirati je takvim cudima.....
ne znam kome si uputila ovaj savjet :?
Svima koji se zalče da im je kosa suha i ocajna a svaki dan koriste pegle i kojekakva cuda.


Najbolji je obicni sampon od Afrodite-kopriva i pantenol.Izuzetno dobar
sad kako kome...ja sam isprobala taj sampon bas jer sam citala ovdje na forumu i kupila onu litru oprala 1x kosu i hajd ono ok poslije 2-3x pranja dobila peruti 3 tone iako prije toga nisam je imala...onda morala ganjati po apoteci da rjesim problem peruti. Sve je to individualno i isto kako ne odgovara svakoj kozi svaka krema tako ne odgovara ni svaki sampon. Meni kosa budes super od Garnier Fructis Oil Repair i Shauma (Q10, ona sa sheabutter i sad isto mi je super kosa od ove nove Cotton)
Vi Mahaluse
Posts: 1
Joined: 14/09/2011 18:53

#97 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Vi Mahaluse »

Da i ja izložim svoj problem :)

Imam zdravu, nefarbanu, gustu, dugu kosu. Koristim kanu (i da odmah opovrgnem one priče da ima živu i da je štetna, meni je fantastična). Dlaka mi je malo tanja, a kosa teška i tu volumen zaplati. Poprilično se brzo i umasti (2 dana plafon, onda vezanje).

Može li neko preporučiti nesto za malčice veći volumen? I ovaj homemade šampon sa AD kapima i pantenolom, kakve rezultate daje u praksi?

Iskustva sa pranjem kose sapunom i preporuke?

Unaprijed jako zahvalna :)
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#98 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by naja22 »

A da ja vas pitam, kako protiv peruti ? Perem kosu svaka 2 dana, a nekad i svaki dan u posljednje vrijeme jer uvijek ima peruti sto me jako iritira :x :x
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#99 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Loulou »

naja22 wrote:A da ja vas pitam, kako protiv peruti ? Perem kosu svaka 2 dana, a nekad i svaki dan u posljednje vrijeme jer uvijek ima peruti sto me jako iritira :x :x
Nećeš problem s peruti riješiti tek tako, čestim pranjem. Uzmi specijalizirane šampone.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#100 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by naja22 »

Loulou wrote:
naja22 wrote:A da ja vas pitam, kako protiv peruti ? Perem kosu svaka 2 dana, a nekad i svaki dan u posljednje vrijeme jer uvijek ima peruti sto me jako iritira :x :x
Nećeš problem s peruti riješiti tek tako, čestim pranjem. Uzmi specijalizirane šampone.
Ok, a ima neko iskustva bilo bi mi lakse da kaze koji tacno da uzmem :)
Post Reply