kosa ;(((( HELP!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#1 kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

eh ovako..... (smrc ;() kosa mi je totalno unistena (peglanjem, farbanjem) i frizerka mi je preporucila da kupim neku kremu MIDOLLO & PLACENTA, kaze nema nista bolje za ostecenu kosu.....

koristil iko od vas tu kremu i znatel gdje se ima kupit u sarajevu?
I ako znate jos neku dobru masku ili kremu za kosu molim vas napisite.... :-D
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#2 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

pa hajde bar neko nek odgovori.... ;(((

sigurno znate nestooo.... :-)
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#3 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by baustelac »

prestani s peglanjem i farbanjem :run:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#4 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Skyfox »

User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#5 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by lolita_xx »

hm, ja sam imala slian problem.. probaj liniju proizvoda za suhu kosu, alcina.... imas na ciglanama njihovu prodavnicu...i nemoj vise peglati...





http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 42&t=28067
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#6 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by semmy »

lolita_xx wrote:hm, ja sam imala slian problem.. probaj liniju proizvoda za suhu kosu, alcina.... imas na ciglanama njihovu prodavnicu...i nemoj vise peglati...
da i ja se slazem za alcina proizvode...super su, ja koristim t liniju za suhu i farbanu kosu..a dobili su i novi sampon i balzam za lokne :-D JUPI i fakat su odlicni vec sam probala, sad su mi loknice na mjestu :D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#7 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by lolita_xx »

semmy wrote:
lolita_xx wrote:hm, ja sam imala slian problem.. probaj liniju proizvoda za suhu kosu, alcina.... imas na ciglanama njihovu prodavnicu...i nemoj vise peglati...
da i ja se slazem za alcina proizvode...super su, ja koristim t liniju za suhu i farbanu kosu..a dobili su i novi sampon i balzam za lokne :-D JUPI i fakat su odlicni vec sam probala, sad su mi loknice na mjestu :D
i ja koristim t-liniju :D
vidis, to za lokne nisam znala, morat cu probati, malo amnje ravnam kosu, sad su mi i loknice nekako slatke :D
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#8 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by [Matrix] »

amy55 wrote:pa hajde bar neko nek odgovori.... ;(((

sigurno znate nestooo.... :-)
eee da mi je tvojih problema.meni se kosa "isparila" ili se jos onako mucki povlaci u zadnju lozu glavuse. :D
Nista,uzmi cesalj i cesljaj se cijeli dan i drgaom allahu zahvaljuj sto je jos imas. :evil:

Tema ti je extra,onako europska i bezbrizna na nju ,mislim temu, tesko se moze nakalemiti neka naci-frustracija. :) :-)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#9 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Amazonka27 »

Niko ne moze unistiti kosu ko sam frizer. Nikad se nisam mogla pohvaliti nekim kvalitetom kose....ima nje ali je tanka dlaka (ne rijetka kosa)...pa sam za volumen koristila blagi minival ne onaj frckavi kao kod tetki nego samo prelom kose...dok mi nisu sprzili kosu....e onda sam se osisala na cenat. isprobala sve i svasta...kratka je sta fali....i pramenvoe ovake i onake i sisanje i sa ovim i onim...farbe pomade i sl...zamalo da mi opadne sva kosa od one Paleta farbe...strahoba pogledati koliko dlaka ostane na jastuku...i odlucim da je opet pustim...Pantene sampon svojim novijim i novijim formulama izaziva mi rane po glavi...bacila...uzmem garnier i farbu i sampone i nevjerovatno kojom mi je brzinom kosa porasla...sad vec imam kosu do pola ledja...zdrava je, ne maltretiram je...svako drugi mjesec skidam vrhove, ali me je zadnji put frizerka osisala sa makazama za istancivanje....htjela sam je slomiti...pa jebo te onaj ko te nauci sisati....tanku dlaku sjeces na pola....tako da mi je sad malo sjebala kosu al' evo oporavljam je....sad imam prirodnog volumena...minival ni pod razno ne dolazi u obzir...jedini problem je sto se sada masti vise nego prije...2 dana plafon...al sam kupila loreal sampon (roze) "za dugu tanku kosu koja se brzo masti"...i da kucnem u drvo....super je.
Stvar je samo koliko se prijateljski ponasas prema svojoj kosi...nepotrebno je toliko peglati i ne kontam cure koje imaju lokne da ih non stop ispravljaju...to je tako slatko. bolje je citavu sedmicu kosu vezati u rep nego je svaki dan maltretirati sa peglom.
Eh, da....za jacanje kose sam koristila neki serum "klas"...cijena je negdje oko 8 KM...naneses 2-3 kapljice na vrhove i extra je... Sa srecom i sto manje kod frizera to je bolja kosa i vise para u novcaniku :D
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#10 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by grunt »

ošišaj se na nulu :D !
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#11 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

baustelac wrote:prestani s peglanjem i farbanjem :run:
pa prestala saaaam ;((
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#12 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

[Matrix] wrote:
amy55 wrote:pa hajde bar neko nek odgovori.... ;(((

sigurno znate nestooo.... :-)
eee da mi je tvojih problema.meni se kosa "isparila" ili se jos onako mucki povlaci u zadnju lozu glavuse. :D
Nista,uzmi cesalj i cesljaj se cijeli dan i drgaom allahu zahvaljuj sto je jos imas. :evil:

Tema ti je extra,onako europska i bezbrizna na nju ,mislim temu, tesko se moze nakalemiti neka naci-frustracija. :) :-)

pa ne mogu napisat sve frustracije u uvodu.... hmmm ;((
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#13 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

[quote="lolita_xx"]hm, ja sam imala slian problem.. probaj liniju proizvoda za suhu kosu, alcina.... imas na ciglanama njihovu prodavnicu...i nemoj vise peglati...

tnx probat cu.... a gdje je tacno prodavnica??
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#14 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

grunt wrote:ošišaj se na nulu :D !
joj vidis to mi nije palo na pamet... tnx u svakom slucaju.. :D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#15 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by lolita_xx »

znas li gdje je paris na ciglanama..eh u toj ulici... ali ne na onu stranu prema lori,nego na suprotnu stranu, ima neka knjizara tu, odmah pored je njihova prodavnica
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#16 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

lolita_xx wrote:znas li gdje je paris na ciglanama..eh u toj ulici... ali ne na onu stranu prema lori,nego na suprotnu stranu, ima neka knjizara tu, odmah pored je njihova prodavnica
mislim da znam gdje je to.... hvala :)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#17 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by mamica papucarka »

eee , ja se mogu pohvalit zdravom kosom (barem kosom, jer eno na temi Prodje ljeto trideseto, napisah sta mi sve fali :lol: )
doduse, ja imam jako, jako gustu kosu, plus debelu dlaku. Kad svezem pletenicu, muzeva nana kaze "Uh" :lol: Predlagali su mi nekakva frizerska takmicenja, da im budem model, jer je kosa ocuvana i kvalitetna (pohvali me moja jezicino :oops: :D )

Medjutim, farbam se od 15 godine, glupaca, s time da sam nekoliko puta prekidala farbanje, pa isla jedno vrijeme sa kanom, ili bez icega.E sad, posto sam pofino sijeda, moram se farbat. vec pola godine idem sa kanom. Ne koristim nikakve hemikalije, osim povremeno gel, ili pjenu. Susim kosu fenom, ali samo napola (moram ima je puno, pa bi mi se usta okrenula da je barem malo ne prosusim)
jedino sto moram ici kakav oblik da joj nabacim, inace sam jako zadovoljna :oops: :D
U zivotu mi je samo jedno frizerka ispeglala kosu, mini val nikad nisam dala i samo jednom sam imala pramenove :oops:

ja stvarno ne kontam to toliko peglanje, farbanje, pramenove.... posebno mi nije jasno kad to rade djevojke sa losim kvalitetom kose. Mene bi bilo strah da ne ostanem celava. Ja sad kad vdim da mi opada kosa, hvata me panika. ne znam, ali imam nekakav strah od svih tih hemikalija :roll:
amy55
Posts: 12
Joined: 24/07/2008 16:55

#18 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by amy55 »

mamica papucarka wrote:eee , ja se mogu pohvalit zdravom kosom (barem kosom, jer eno na temi Prodje ljeto trideseto, napisah sta mi sve fali :lol: )
doduse, ja imam jako, jako gustu kosu, plus debelu dlaku. Kad svezem pletenicu, muzeva nana kaze "Uh" :lol: Predlagali su mi nekakva frizerska takmicenja, da im budem model, jer je kosa ocuvana i kvalitetna (pohvali me moja jezicino :oops: :D )

Medjutim, farbam se od 15 godine, glupaca, s time da sam nekoliko puta prekidala farbanje, pa isla jedno vrijeme sa kanom, ili bez icega.E sad, posto sam pofino sijeda, moram se farbat. vec pola godine idem sa kanom. Ne koristim nikakve hemikalije, osim povremeno gel, ili pjenu. Susim kosu fenom, ali samo napola (moram ima je puno, pa bi mi se usta okrenula da je barem malo ne prosusim)
jedino sto moram ici kakav oblik da joj nabacim, inace sam jako zadovoljna :oops: :D
U zivotu mi je samo jedno frizerka ispeglala kosu, mini val nikad nisam dala i samo jednom sam imala pramenove :oops:

ja stvarno ne kontam to toliko peglanje, farbanje, pramenove.... posebno mi nije jasno kad to rade djevojke sa losim kvalitetom kose. Mene bi bilo strah da ne ostanem celava. Ja sad kad vdim da mi opada kosa, hvata me panika. ne znam, ali imam nekakav strah od svih tih hemikalija :roll:

blgo tebi sto imas zdravu kosu.... :-D sad se i ja kajem sto sam svoju peglala.... :-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#19 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Skyfox »

mamica papucarka wrote:(moram ima je puno, pa bi mi se usta okrenula da je barem malo ne prosusim)
:roll:
:lol:
e ja se svaki put otkinem od smijeha kad citam tvoje postove...

on the topic vjerujte muskarcima je jos gore kad pocnu gubit kosu, ja cu u radit presadivanje cim dozivim taj horor... :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

Za mamicu:
http://www.hairstylesdesign.com/
zene, muskarci, selebrtiz...frizura na metar.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#21 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by mamica papucarka »

Michun wrote:Za mamicu:
http://www.hairstylesdesign.com/
zene, muskarci, selebrtiz...frizura na metar.
uh, jel ima kakav frizer da zna stepenasto sisat??? isprobala sam nekoliko frizera u Sarajevu, van Sarajeva u Austriji i nikad me niko nije znao ebeno stepenasto osisat. Ne znam u cemu je problem , ali svaki put mi ostave predugo, pa frizura uopste nema oblika.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#22 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Michun »

mamica papucarka wrote:
Michun wrote:Za mamicu:
http://www.hairstylesdesign.com/
zene, muskarci, selebrtiz...frizura na metar.
uh, jel ima kakav frizer da zna stepenasto sisat??? isprobala sam nekoliko frizera u Sarajevu, van Sarajeva u Austriji i nikad me niko nije znao ebeno stepenasto osisat. Ne znam u cemu je problem , ali svaki put mi ostave predugo, pa frizura uopste nema oblika.
U mene osisana ko zadnja na petoj str. http://www.hairstylesdesign.com/gallery ... php?page=5
mamice, imas pm.
Leiva
Posts: 4
Joined: 25/08/2008 20:42

#23 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Leiva »

Kada je održavanje kose u pitanju,barem vi u Sarajevu imate super frizera Kenana koji koristi Joico profesionalnu kozmetiku za kosu.
Ja sam je probala i oduševljena sam sa njom.
Pošto mi je Zenica bliže,barem kako on kaže, bit će super kad se otvori to zastupništvo i neki frizerski salon u Zenici koji će koristiti ove proizvode. Imaju super tretman obnove kose,pa preporučujem. Molim one koji su iz Zenice da mi jave kada se otvori taj salon. Znam samo da bi sa trebao nalaziti u onom novom trgovačkom centru.
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#24 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by lolita_xx »

Leiva wrote:Kada je održavanje kose u pitanju,barem vi u Sarajevu imate super frizera Kenana koji koristi Joico profesionalnu kozmetiku za kosu.
Ja sam je probala i oduševljena sam sa njom.
Pošto mi je Zenica bliže,barem kako on kaže, bit će super kad se otvori to zastupništvo i neki frizerski salon u Zenici koji će koristiti ove proizvode. Imaju super tretman obnove kose,pa preporučujem. Molim one koji su iz Zenice da mi jave kada se otvori taj salon. Znam samo da bi sa trebao nalaziti u onom novom trgovačkom centru.
koji kenan? i gdje mu je salon u sa?
Leiva
Posts: 4
Joined: 25/08/2008 20:42

#25 Re: kosa ;(((( HELP!!!

Post by Leiva »

Kenan vam se nalazi u centru iza Benetona,mislim da se ulica zove Mehmeda Spahe.
Na salonu ima i logo Joico.
Post Reply