KOS u redovima ARBiH

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51 Re: Ševe

Post by _BataZiv_0809 »

Otkud četnici u Velikom parku u aprilu 1992? :shock: :-?

Moze li mi neko objasniti o cemu se radi?
merlinka37
Posts: 52
Joined: 08/07/2015 20:03

#52 Re: Ševe

Post by merlinka37 »

Čitala sam nešto o ovome i kao eto ključ svega je izvjesni Nedžad Herenda. A dalje kažu da je možda ubijen a možda živi u Holandiji. Uglavnom sve se ušuškalo i mislim da se nikad neće otkriti nešto više o njima.
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#53 Re: Ševe

Post by skambrljo »

_BataZiv_0809 wrote:Otkud četnici u Velikom parku u aprilu 1992? :shock: :-?

Moze li mi neko objasniti o cemu se radi?
Ma četnici ko četnici, navratili malo da nas pobiju. A ni ja nikad nisam shvatio zašto baš tu da ih likvidiraju. Vjerovatno je prvobitna namjera bila da ih privedu i ispitaju, ali po direktivi koja je stigla u međuvremenu su likvidirani na takvom mjestu. To su te ratne igre. Ne ponovilo se.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54 Re: Ševe

Post by _BataZiv_0809 »

skambrljo wrote:
Ma četnici ko četnici, navratili malo da nas pobiju. A ni ja nikad nisam shvatio zašto baš tu da ih likvidiraju. Vjerovatno je prvobitna namjera bila da ih privedu i ispitaju, ali po direktivi koja je stigla u međuvremenu su likvidirani na takvom mjestu. To su te ratne igre. Ne ponovilo se.
Prvi put sam cuo za ovo kad je Woody pisao.

Eh sad znas njega i njegov opus na ovim temama :roll:

Ne kontam kako to da ih bas u Velikom parku likvidiraju.
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#55 Re: Ševe

Post by skambrljo »

_BataZiv_0809 wrote:
skambrljo wrote:
Ma četnici ko četnici, navratili malo da nas pobiju. A ni ja nikad nisam shvatio zašto baš tu da ih likvidiraju. Vjerovatno je prvobitna namjera bila da ih privedu i ispitaju, ali po direktivi koja je stigla u međuvremenu su likvidirani na takvom mjestu. To su te ratne igre. Ne ponovilo se.
Prvi put sam cuo za ovo kad je Woody pisao.

Eh sad znas njega i njegov opus na ovim temama :roll:

Ne kontam kako to da ih bas u Velikom parku likvidiraju.
Ma da shvatam, ali kao što rekoh moje mišljenje je da su takvu odluku donijeli naknadno. Ili je ovaj bio toliko lud pa na svoju ruku ih pobio, mada je to mala vjerovatnoća. Gadno je to vrijeme bilo, čak i sada je to osjetljiva tema. Zamisli da smo tad ti i ja diskutovali o ovome. Danas bi se mnogi pitali ko je smaknuo Batu i Skambrlja :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56 Re: Ševe

Post by _BataZiv_0809 »

skambrljo wrote:
Ma da shvatam, ali kao što rekoh moje mišljenje je da su takvu odluku donijeli naknadno. Ili je ovaj bio toliko lud pa na svoju ruku ih pobio, mada je to mala vjerovatnoća. Gadno je to vrijeme bilo, čak i sada je to osjetljiva tema. Zamisli da smo tad ti i ja diskutovali o ovome. Danas bi se mnogi pitali ko je smaknuo Batu i Skambrlja :lol: :lol:
:lol: :lol:
Ja sam na meti nekoliko dijasporskih jastrebova, da se zna ako mi sta bude :D

ON TOPIC:

Cekamo nekog upucenijeg da nam objasni o cemu se radi. Ovaj dopis sto je stavio Sarajmnen me samo jos vise zbunio :-?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#57 Re: Ševe

Post by pirpa »

tipra
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58 Re: Ševe

Post by _BataZiv_0809 »

Sarajmen wrote:Ratni zločin nad zarobljenicima je isuviše ozbiljna stvar, pa mi vaše keslanje govori da se ne zadržavam na temi i gubim vrijeme. pozz
Sarajmen, ja bih te zamolio da nastavis pisati na temi. Sto se mene tice, keslanje prebacujem na drugi podforum.
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#59 Re: Ševe

Post by skambrljo »

http://forum.klix.ba/seve-tajna-antiter ... 01s50.html
http://forum.klix.ba/istina-o-sevama-t113444.html

I ovdje se može naći poneka informacija.
@sarajmen, svakako jeste ozbiljna tema, ali nije nam sad glava u torbi pa da moramo biti smrtno ozbiljni. Ljudi su se i u ratu zajebavali, a kamoli danas. Pozzz.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#61 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by Smail Aga Cengic »

https://www.youtube.com/watch?v=d4bqAJDTDvU


film Semira Halilovića - "Bilo jednom na Igmanu"

vrijedi pogledati
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#62 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by Smail Aga Cengic »

.
Last edited by Smail Aga Cengic on 09/03/2016 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#64 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by ljevoruki »

Pratim, dobra tema.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#65 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by asurbanipal »

Jedan KOS-ovac daje intervju Preporodu :mrgreen:


http://preporod.com/index.php/drustvo/i ... -terorizma
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#66 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by Smail Aga Cengic »

To je najgora sorta, trebace nam mnogo vremena da ih se rijesimo...
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#67 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by asurbanipal »

Smail Aga Cengic wrote:U drzavi u kojoj je SDA na vlasti niko da se od njihovih glasaca ne javi i ne kaze kako tolerisu ovakvog lika u svojim redovima i kako to da su mu povjerili svoj glas?

Ili jos internet nije dospio do glasaca doticne stranke?

Zato što je sve to povezano. Evo, uzmi i pogledaj biografiju Alije Izetbegovića. Koliko samo šupljina ima. Pogotovo period od 1949. do 1990. Uzmi samo npr. dio koji govori o njegovom prvom boravku u zatvoru iz biografije koju je napisao Zehrudin Isaković:

Po završetku rata, a na zaprepaštenje tadašnji komunističkih vlasti, organizacija nastavlja raditi sa obnovljenim entuzijazmom. Njeni aktivisti Mladi muslimani su za početak dobili diskretno (pred)upozorenje, a kada ono nije urodilo plodom, dat je nalog za njegovo hapšenje. Tako se Alija Izetbegović prvi put obreo u zatvoru. Budući da se nalazio na odsluženju vojnog roka tadašnje FNRJ, vojni sud ga je osudio na tri godine strogog zatvora, u koji je otišao marta 1946., a iz kojeg je izašao 1949. godine. U toku istrage, Izetbegović je boravio u vojnom zatvoru kasarne „Maršal Tito“ u Sarajevu. Bio je smješten u sobu u kojoj je polovica zatvorenika bila osuđena na smrt. Među njima je, dok su čekali konačnu odluku „po žalbi na presudu“, vladala mučna atmosfera. Izetbegovićeva zatvorska kazna od tri godine smatrana je u takvom okruženju prilično blagom, jer su neki politički zatvorenici osuđivani na smrt ili duge godine zatvorske robije. Međutim, valjalo je, ni kriv ni dužan, iza zatvorskih rešetki proboraviti punih hiljadu dana i isto toliko noći. Prvo je upućen na izdržavanje kazne u Zenicu, ali već nakon dva mjeseca biva prebačen u Stolac. Ovdje je „preležao“ sedam mjeseci, pa opet biva prebačen na novu lokaciju. Ovaj put se radilo o „vaspitno-popravnom radu“ na gradilištu kod Boračkog jezera. Ironija sudbine je htjela da Izetbegović radi na budućoj zgradi UDB-e (Uprava državne bezbjednostijugoslavenska politička policija), gdje su se kasnije odmarali i „njegovi“ udbaši, ljudi koji su ga isljeđivati tokom istrage.
Preko Hasana Bibera, potpuno tajno, Izetbegović se ponovo povezao sa „Mladim muslimanima“. Tačno četrdesetog dana njihovog kontaktiranja, 11. aprila 1949., Biber biva uhapšen. U istrazi su ga strašno pritiskali da svjedoči o ponovnom Alijinom mladomuslimanskom angažmanu. On je, međutim, ostao čvrst, dok drugi članovi organizacije još uvijek nisu znali za Izetbegovićevu aktivnost. Tako je, zahvaljujući Biberu, ostao na slobodi, u kojoj, još neoporavljen od netom odležane tri godine zatvora, praktično još uvijek nije imao vremena uživati. Biber je na suđenju u julu osuđen na smrt, a revnosni komunisti su kaznu realizirali već u oktobru 1949. godine.

I tako, Aliji život, a Biber u smrt, baš kao i Omer Stupac, Halid Kajtaz, Nusret Fazlić. Alija je dalje nastavio sa obrazovanjem, završio pravo, dobio posao, u međuvremenu se oženio Halidom (čija je biografija također interesantna), a sve to u "zlom komunističkom režimu". Još pri tome ide u Ameriku, piše Islamsku deklaraciju, koja mu se štampa u Beogradu, druguje sa Ćosićem. Ko je u stvari bio Alija ? Šta je on ? Čiji je igrač ili projekat bio ? Mislim da malo toga još znamo o njemu.

Zato i ne čude veze Izetbegovića sa KOS-ovcem Muslimovićem. Je li Bakir Muslimovićev, ili Muslimović Bakirov. Prije bih rekao da je ovo prvo u pitanju:

Uloga Fikreta Muslimovića u porodici Izetbegović i kakve veze s njim imaju Iran, Haag, KOS...



http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/370 ... uzije.html

Image
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#68 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by Smail Aga Cengic »

Ovdje ima dosta o Alijinom zivotu iz tog vremena i kako je postao dosunik KOS-a

Pazi, u ono doba, da ti kao osudjenik, zavrsis faks, i radis svoj posao u drzavnoj firmi NIJE MOGLO da se desi osim direktne saradnje sa vlastima..
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#70 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by Smail Aga Cengic »

Okupljenom narodu u Kozluku je u proljece 1992. godine rekao nek im je Bog na pomoci, on im kao predsjednik ne moze pomoci, i to naravno radio vezom...Kanije je ljude izvukao komunista rahmetli Fadil Banjanovic Bracika.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#71 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by asurbanipal »

User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#72 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by Smail Aga Cengic »

asurbanipal wrote:
kako stari spijuncina prica o svojim miljenicima...siroma Fica.... :lol: :lol: :lol:
slavonskilola
Posts: 302
Joined: 20/02/2016 11:27
Location: Našice Koška

#73 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by slavonskilola »

KOS još vonja i tu na forumu .
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#74 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by SkyLimit »

Da li je bilo ubačenih elemenata u Armiji R BiH? Izgledno. Ali ta pojava kao i njen utjecaj se paranoično i višestruko preuveličava. Vjerovatno su neke te prično svjesno ubačene od suprotne strane kako bi izazvala nepovjerenje i pomutnju. Pa tako osobe iz samog vojnog vrha Armije R BiH ispadaju ubačeni elementi.

Jednog dana će vjerovatno i sam Alija ispasti srpski igrač. Evo čak bih i ja uspio a koristeći se mnogim istinitim činjenicama iskonstruisati uvjerljivu pričicu:

"Čukundjed Alije Izetbegovića bio je zapovjednik odbrane Beograda u osmanlijskoj vojsci. Upravo je on predao grad srpskoj vojsci.

Djed Alije Izetbegovića po kojem je on i dobio ime bio je načelnik Šamca za vrijeme 2. svjetskog rata. Ostao je upamćen po tome da se nakon atentata na Ferdinanda 1914. oštro suprostavio i spriječio pritvaranje i ispitivanje šamačkih Srba od strane austrougarske vlasti.

1944. godine Alija Izetbegović je u blizini Gradačca uhvaćen od četnika pod optužbom da je "partizanski kurir". Prijetila mu je likvidacija, ali je nakon hitne intervencije i informacija upućenih tadašnjem četničkom pukovniku Keseroviću on osobno naredio da tom momku(Aliji) ne smije zafaliti "dlaka s glave".

Iako su više puta prije i tokom rata Srbi imali priliku da Aliju jednostavno "sklone" na ovaj ili onaj način, njima to nikad nije padalo na pamet da urade. Zapravo je poznato da je upravo Dobrica Ćosić, bojeći se da bi u suprotnom neko drugi mogao doći na čelo bošnjačkog naroda, aktivno lobirao da se Aliju pusti iz zatvora.

Itd.

"

Eto ga, Alija stari "KOS - ovac". Dobra ideja za Sefera i Semira za novu knjigu ili film.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#75 Re: KOS u redovima ARBiH

Post by nightvision »

Ma ne treba nama gori KOS od bakira i novalica, sto cetnici vojno nisu uspjeli unistiti to ovi sada u rukavicama sjebase...
Post Reply