Korupcija u UN

Post Reply
Aulus Agerius
Posts: 70
Joined: 07/08/2005 01:24

#1 Korupcija u UN

Post by Aulus Agerius »

Njujork -- Zvaničnik Ujedinjenih nacija Aleksandar Jakovljev, koji je radio u programu "Nafta za hranu", priznao je da je primio mito.

Nezavisna istražna komisija koju su formirale UN preporučila je u ponedeljak podizanje optužnice protiv Jakovljeva zbog sumnje da je primio mito, 950.000 dolara. Preporučeno je podizanje optužnice i protiv šefa programa "Nafta za hranu", kiparskog diplomate Benona Sevana, osumnjičenog da je primio oko 150.000 dolara.

Generalni sekretar UN Kofi Anan ukinuo je u ponedeljak diplomatski imunitet obojici diplomata, a Jakovljev je optužen pred Federalnim sudom u SAD.

Članovi komisije navode da će Ananova uloga u tom slučaju i dalje biti istraživana, budući da je utvrđeno da je njegov sin Kodžo imao veze s jednom firmom koja je imala koristi od jednog ugovora sa Irakom.

Program UN, vredan 67 milijardi dolara, bio je najobimniji humanitarni program u istoriji UN. Kao deo pomoći iračkom narodu on je startovao u decembru 1996, a završen je 2003. okupacijom Iraka i zbacivanjem Sadama Huseina.

izvor: B92
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#2

Post by Svemirski_Jebach »

i tebe to čudi?

volio bih da si vidio kako UN izgleda iznutra (mislim na njihov rad i organizaciju) pa ti ništa što se događa na ovom svijetu ne bi bilo ni najmanje čudno. :(

u pravu je G W Bush, makar je jednom, UN -u ne treba dati lovu dok se ne reformira, a nikad se neće reformirati zbog svog mastodontskog karaktera
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#3

Post by horns&drums »

Ja mislim da je Angelina Jolie postena :D:D:D


Sta ti mislis, o Svemirski nas Jebacu? :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#4

Post by Svemirski_Jebach »

jašta je.

ja pito, nije mi dala...garant je poštena. :D :D

Pitam ja nju :ho'š mi dat'?
Ona: Ne dam.
Ja: Što bona? Daj mi samo malo, samo glavić. Neću nikom pričat', hljeba mi!
Ona: Ne dam ti i gotovo. Nemoj biti dosadan.
Ja: Hajd' molim te anđo!
Ona: Joj, jesi naporan. Hajd', al' samo malo. Al' pazi.
Ja: Hoću, paziću.

I tako ode glava...a anđa se prevari jer ne bi ramena da zaustave :D

joj što i mene prenosi, ti mi vazda shebeš koncepciju
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#5

Post by horns&drums »

hehehe, nije ona bila u Bosni na terenu pa ne zna jadnica. A ti se naso da joj objasnis "Hajde bona samo malo, nista ti se ruzno nece desiti, pazicu..." :D:D:D:D:D


Nego, kada smo kod korupcije u UN tu su se stvari nesto popravile nego ranijih godina.

Sada radno mjesto u toj cijenjenoj organizaciji kosta 3000KM, a prije dvije godine se kretalo oko 7000KM.

Think positive
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#6

Post by Svemirski_Jebach »

ja bi taj UN ukinuo...ali bi anđelinu ostavio za ambasadora dobre i bolje, pardon volje :D

da budem dobre volje, kad mi ona dođe objasniti probleme u svijetu, a ja joj, k'o Ali G kažem, boring, boring, angie...fancy a blow job :D :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#7

Post by horns&drums »

Ma bjezi bolan, kakav si nezasitan isto bi predlozio i Kofiju Ananu :D:D :lol: :lol:
Indijanka
Posts: 2
Joined: 09/08/2005 15:52

#8

Post by Indijanka »

Korupcija u UN ?

uvijek dobra tema da se zaboravi korupcija u BiH.
Post Reply