Korisnici foruma u FBiH zagovaraju rat

brico al i buregdzija
Posts: 31
Joined: 13/03/2007 17:59

#1 Korisnici foruma u FBiH zagovaraju rat

Post by brico al i buregdzija »

Da je Internet postao sekundarno oružje pojedinih religijskih struktura u BiH pokazuje primer nekih foruma gde se sakupljaju radikalno orjentisani korisnici globalne mreže koji otvoreno zagovaraju rat, zaboravljajući na žrtve i tragediju koja je zadesila tu zemlju.

Posle istupa bošnjačkog lidera Harisa Silajdžića, nezadovoljnog presudom Medjunarodnog suda pravde i pozicija u pogledu reformi Ustava i policije, aktivirali su se forumaši sarajevskog sajta "Sarajevo-x.com", prema kojima su u BiH na pomolu novi sukobi, piše banjalučki "Fokus" u izdanju za četvrtak.

"Rat se sprema, evo već je počelo sakupljanje para po Americi..., kažu, hoće Hare da ukine RS... doduše, ne rekoše kojim sredstvima", poručuje jedan forumaš.

Iako smatra da je ovako ozbiljna tema pokrenuta iz šale, jedan korisnik predvidja da novi visoki predstavnik, Miroslav Lajčak, ima godinu dana da BiH izvuče iz Švarc-Šilingove dimenzije stagnacije koja je možda taktički potez da bi se opravdala predstojeća agresija.

Forumaš piše da se u upućenijim krugovima u ovoj zemlji već otvoreno priča da će biti belaja i u BiH oko RS, ukoliko Kosovo dobije nezavisnost i da se Evropa već priprema za moguće scenarije.

U globalnom smislu kod gradjana BiH postoji strah i od eskalacije sukoba na relaciji SAD - Rusija u pogledu raketnog štita, jer bi se rat na daljinu odvijao i iznad bosanskohercegovačkog neba.

Navedeni forumaš je globalno zabrinut zbog Amerike i Rusije i postavlja pragmatično pitanje gde bi narodi iz BiH u slučaju rata velikih vojnih sila mogli da pronadju izbegličko utočište.

Sudeći po prilikama u BiH, politički, medijski, pa i ekonomski rat u mnogim glavama još nije završen, a da li će više ikada doći do oružanog sukoba verovatno znaju samo oni koji upravljaju našim globalnim selom.

(MONDO)

:lol: :lol: :lol: :lol: ..kako da ovo nije niko vidio ?
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#2 Re: Korisnici foruma u FBiH zagovaraju rat

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:19, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by _BosanaC »

Kazul' sta o moderaciji? :oops: :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#4

Post by prleitihi »

nije li ova tema sad bila zaključana? :shock:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#5

Post by prleitihi »

a dvije postoje.. :D

(paranoja) :D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#6 Re: Korisnici foruma u FBiH zagovaraju rat

Post by klixober »

brico al i buregdzija wrote:Da je Internet postao sekundarno oružje pojedinih religijskih struktura u BiH pokazuje primer nekih foruma gde se sakupljaju radikalno orjentisani korisnici globalne mreže koji otvoreno zagovaraju rat, zaboravljajući na žrtve i tragediju koja je zadesila tu zemlju.
:lol:

Ne tako davno su bosnjaci.net pisali da je ovo antibosnjacki sajt,sada stizu kritike od strane cetnika.Kad vidim od koga su kritike,sve sto mogu reci je :sax:
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#7 Re: Korisnici foruma u FBiH zagovaraju rat

Post by Tomislav MO »

komeba wrote: :lol:

Ne tako davno su bosnjaci.net pisali da je ovo antibosnjacki sajt,sada stizu kritike od strane cetnika.
Netko zloban bi sad rekao da je onda site sigurno hrvatski, ali ja nisam zloban pa to neću reći. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#8 Re: Korisnici foruma u FBiH zagovaraju rat

Post by prleitihi »

komeba wrote:
brico al i buregdzija wrote:Da je Internet postao sekundarno oružje pojedinih religijskih struktura u BiH pokazuje primer nekih foruma gde se sakupljaju radikalno orjentisani korisnici globalne mreže koji otvoreno zagovaraju rat, zaboravljajući na žrtve i tragediju koja je zadesila tu zemlju.
:lol:

Ne tako davno su bosnjaci.net pisali da je ovo antibosnjacki sajt,sada stizu kritike od strane cetnika.Kad vidim od koga su kritike,sve sto mogu reci je :sax:
to je samo potvrda onoga o čemu godinama blebećem..da su to isti mentalni sklopovi..različitih boja.. :-)
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#9

Post by BHG »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rade li novinari u ovoj zemlji ista ili samo svrljaju po forumima u potrazi za temama koje ce im pomoci da napisu gluposti....kreativnost im je izgleda najjace oruzje... :roll:
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#10

Post by BHG »

_BosanaC wrote:Kazul' sta o moderaciji? :oops: :D
ma moderacija je vec za haga... :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#11

Post by mamica papucarka »

:lol: :lol: :lol:
barem navedu izvor informacije :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12

Post by Maraschino »

Respect :sax:

poceli su da slusaju i glas naroda (baze) a ne samo Haretov :D

:sax:

sta kaze :roll: sta se pise na serbianu :D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#13

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:18, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#14

Post by mostarac »

Nancy Drew wrote:
BHG wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rade li novinari u ovoj zemlji ista ili samo svrljaju po forumima u potrazi za temama koje ce im pomoci da napisu gluposti....
paaaaa ... ponekad i pišu ... po forumima 8)
pa andjelka draga nije zar da ti Radoncic daje platu :D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#15

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:18, edited 1 time in total.
IMME
Posts: 2900
Joined: 19/05/2007 12:23

#16

Post by IMME »

Rijetko kad gledam TV program, al eto, desi se cudo da prije 2-3 noci nabasah na dnevnik TV BN, izdanje u 19:00, a kad cuh ono: " ... kada su neprijateljske snage ARBiH ..." ostadoh bez daha.

Hej, zar nema bas nikakvog zakona protiv takvih misljenika koji ARBiH smatraju neprijateljskom a drzavljani su te drzave.
To je dovoljan razlog da se za sva vremena zabrani postojanje te nacionalisticke televizije, moje je misljenje.

Nek mi se niko ne obraca replikom smisla da "zaboravljam postojanje RS" ... ne priznajem republiku kao tvorevinu nastalu na genocidu.
Prema tome, neka se skrase oni kojima ovaj upis ne ide u prilog.
User avatar
karanana
Posts: 47234
Joined: 26/02/2004 00:00

#17

Post by karanana »

Zasto moj post nikad niko ne citira? Ja jos fino napisao da sam otkopao svoga sharca i sanduk s municijom i da je hanuma u mene fino oprala uniformu i bajrak islama.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#18

Post by mostarac »

IMME wrote:Rijetko kad gledam TV program, al eto, desi se cudo da prije 2-3 noci nabasah na dnevnik TV BN, izdanje u 19:00, a kad cuh ono: " ... kada su neprijateljske snage ARBiH ..." ostadoh bez daha.

Hej, zar nema bas nikakvog zakona protiv takvih misljenika koji ARBiH smatraju neprijateljskom a drzavljani su te drzave.
To je dovoljan razlog da se za sva vremena zabrani postojanje te nacionalisticke televizije, moje je misljenje.

Nek mi se niko ne obraca replikom smisla da "zaboravljam postojanje RS" ... ne priznajem republiku kao tvorevinu nastalu na genocidu.
Prema tome, neka se skrase oni kojima ovaj upis ne ide u prilog.
zato sto ta armija vec pocetkom 93. godine prestaje biti armija bosne i hercegovine a pocinje biti svakim danom vise vjersko-stranacka vojska sto je na kraju kulminiralo mudzahedinima i sl. i proglasenjem rata u bosni gradjanskim ratom.
Niko nije kriv sto su bosnu u ratu vodili vjerski fanatici i kriminalci, a ne politicari i drzavnici.
IMME
Posts: 2900
Joined: 19/05/2007 12:23

#19

Post by IMME »

karanana wrote:Zasto moj post nikad niko ne citira? Ja jos fino napisao da sam otkopao svoga sharca i sanduk s municijom i da je hanuma u mene fino oprala uniformu i bajrak islama.
ev ja te citiram da se ne sikiras :D

Neka ste, bar muslimani su poznati po drzanju do higijene... neka ste. Neka je opran i bajrak koji pominjes al... samo da ne zaboravis - zastavom BiH blistaju ljiljani :-D
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#20

Post by tetakk »

karanana wrote:Zasto moj post nikad niko ne citira? Ja jos fino napisao da sam otkopao svoga sharca i sanduk s municijom i da je hanuma u mene fino oprala uniformu i bajrak islama.
Strah ih :D :-)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#21

Post by Pearl »

sreca ne nadjose onu temu o psu sto ga ubi pripadnik Armije BIH... kako bi se tek tu zakuhalo... da vjezbaju na cukama :-) :-)

eto vam ideja, dragi novinari...

seratori svi nacija, ujedinite se..
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#22

Post by nokia6170 »

izgleda da je rat prirodno i urodjeno stanj bh. drustva i balkana generalno. neka mi neko kaze da li postoji ijedna generacija koja nije osjetila rat na ovim prostorima?

ono sto zulja izgleda posmatrace svega sto ovdje pisemo je to sto se politika sa-x. com-a (koliko ja mogu da primjetim) zasniva na ljudskim-univerzalnim principima, bez favoriziranja nacije, vjere, kantona (zupanija), entiteta i slicnih odrednica.

i dalje mislim da sa-x.com ima svojih mana, ali da je daleko daleko ispred svih internet stranica u bosni i hercegovini u pogledu objektivnosti i iznosenja cinjenica.

citao sam par puta fokus, i mogu reci da je obicno smece od novine koja osim servisnih informacija koje mozemo svagdje pronaci, objavljuje clanke totalnih anonimusa koji sire ksenofobiju, lazi i stvaraju vjestacku ugrozenost samo i samo srpskog naroda, gdje na prvom mjestu dolazi RS, pa onda sve ostalo...a Bosna i Hercegovina za njih ne postoji.

mislim da bi mogli poceti da ih prijavljujemo RAK-u za sirenje i podstrekavanje mrznje u Bosni i Hercegovini, kad vec oni sire lazi i pokusavaju od sa-x da naprave fasisticki forum namijenjen iskljucivo srbomrscima koji toliko mrze srbe da su spremni da otpocnu rat opet protiv njih.

ja se evo prvi i licno prijavljujem za tu akciju protiv FOKUSA u pravnom pogledu obracanja RAK-u.

p.s. dobro je da nas citaju, snimaju i napadaju sa svih strana:)
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#23

Post by BSn »

BHG wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rade li novinari u ovoj zemlji ista ili samo svrljaju po forumima u potrazi za temama koje ce im pomoci da napisu gluposti....kreativnost im je izgleda najjace oruzje... :roll:
Ne svrljaju oni po forumima, nego samo po sa-x-u! :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#24

Post by Maraschino »

mostarac wrote:
IMME wrote:Rijetko kad gledam TV program, al eto, desi se cudo da prije 2-3 noci nabasah na dnevnik TV BN, izdanje u 19:00, a kad cuh ono: " ... kada su neprijateljske snage ARBiH ..." ostadoh bez daha.

Hej, zar nema bas nikakvog zakona protiv takvih misljenika koji ARBiH smatraju neprijateljskom a drzavljani su te drzave.
To je dovoljan razlog da se za sva vremena zabrani postojanje te nacionalisticke televizije, moje je misljenje.

Nek mi se niko ne obraca replikom smisla da "zaboravljam postojanje RS" ... ne priznajem republiku kao tvorevinu nastalu na genocidu.
Prema tome, neka se skrase oni kojima ovaj upis ne ide u prilog.
zato sto ta armija vec pocetkom 93. godine prestaje biti armija bosne i hercegovine a pocinje biti svakim danom vise vjersko-stranacka vojska sto je na kraju kulminiralo mudzahedinima i sl. i proglasenjem rata u bosni gradjanskim ratom.
Niko nije kriv sto su bosnu u ratu vodili vjerski fanatici i kriminalci, a ne politicari i drzavnici.
E jesi mu vala i odgovorio :D

Covjek fino pita Kako se moze ABiH nazivati neprijateljskom kada se zna da je to jedina Armija ( i dijelovi HVO-a)koja je branila BiH od okupacije i razaranja.Nije pitao za strukturu iste. :wink:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by _BosanaC »

Ne skrecite mi s ovako vedre teme :D Pa od februara niko od medija nije napao SA-X i vi sad nasli da zachatavate :-) :-) :-) :D

A ni moderaciju ne spominju :D :D
Post Reply