Korida u pizd*****

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#51 Re: Korida u pizd*****

Post by mIRCerka »

mostarac wrote:
pa nije to bas samo 80.000. bojim se da je cifra mnogo veca.juche je samo na jednom mjestu bilo 80.000, a bojim se da je broj mnogo mnogo veci, a da ima i do ovih sto ne izlaze na izbore, ima i ta tvrdnja svoje mjesto i ispravna je s tim sto su ovih 80.000 glasaci koji su stalni i redovni i uvijek glasaju za iste bez obzira sta ovi radili.
pa sad je an tebi i meni da animiramo 80 hiljada onih sto nece da glasaju pa da anuliramo tih 80 hiljada za sveto trojstvo .... ja ljude muntam da idu glasati kako god...ako nece ZA neku stranku, onda nek glasaju PROTIV neke druge...samo nek glasaju...a ne da mi 25% ukupnog glasackog tijela kroji sudbinu...

kako god, pala sam na kladionici, yvanicno Cunami nula bodova...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#52

Post by mostarac »

Gargamel wrote:Mostarac, nisam se htio ranije javljati, ali sereš k'o foka. Ovo što ti ovdje propagiraš je čisti fašizam. Znaš li ti šta uopšte znači 'akademik'?! Jesi li svjestan koliko bi ljudi imalo pravo glasa kada bi samo 'akademici' imali pravo glasa?! S druge strane, sereš o socijalizmu, a ako je istina ono što si pisao koliko imaš godina, to znači da si u takvom sistemu živio tek nakon smrti TITA. To tvoje ponižavanje sela i seljaka je jadno. Upravo zato svi ti seljani osjećaju želju da dođu živjeti u gradove. Ovo što si ispisao na temi je dno dna. Tolerancija na zavidnom nivou. Bljak. :x
Izvini ali ja ne ponizavam seljake. Ja samo kazem da bi promjenio izborni zakon i pravo glasa bi znatno ogranicio, tj. da glasati mogu samo oni koji su sposobni donositi politicke odluke, tj. oni koji znaju sta to znaci. Ako si ti u tome prepoznao da je vecina ruralnog stanovnistva onda to nije moj problem. Vjerovatno je i stvarno tako. Ja samo kazem da glasati trebaju samo oni koji znaju sta to znaci. U svim oblastima ljudskog zivota vazi pravilo da odluke donose samo oni koji znaju o cemu pricaju dok donose tu odluku, pa zasto ne bi to pravilo vazilo i u sferi politickog odlucivanja. Sta je tu lose?
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#53

Post by ahmed&nedzad »

mostarac wrote:
Gargamel wrote:Mostarac, nisam se htio ranije javljati, ali sereš k'o foka. Ovo što ti ovdje propagiraš je čisti fašizam. Znaš li ti šta uopšte znači 'akademik'?! Jesi li svjestan koliko bi ljudi imalo pravo glasa kada bi samo 'akademici' imali pravo glasa?! S druge strane, sereš o socijalizmu, a ako je istina ono što si pisao koliko imaš godina, to znači da si u takvom sistemu živio tek nakon smrti TITA. To tvoje ponižavanje sela i seljaka je jadno. Upravo zato svi ti seljani osjećaju želju da dođu živjeti u gradove. Ovo što si ispisao na temi je dno dna. Tolerancija na zavidnom nivou. Bljak. :x
Izvini ali ja ne ponizavam seljake. Ja samo kazem da bi promjenio izborni zakon i pravo glasa bi znatno ogranicio, tj. da glasati mogu samo oni koji su sposobni donositi politicke odluke, tj. oni koji znaju sta to znaci. Ako si ti u tome prepoznao da je vecina ruralnog stanovnistva onda to nije moj problem. Vjerovatno je i stvarno tako. Ja samo kazem da glasati trebaju samo oni koji znaju sta to znaci. U svim oblastima ljudskog zivota vazi pravilo da odluke donose samo oni koji znaju o cemu pricaju dok donose tu odluku, pa zasto ne bi to pravilo vazilo i u sferi politickog odlucivanja. Sta je tu lose?
A kome bi to ti dozvolio da glasa?! :roll:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#54 Re: Korida u pizd*****

Post by mostarac »

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:
pa nije to bas samo 80.000. bojim se da je cifra mnogo veca.juche je samo na jednom mjestu bilo 80.000, a bojim se da je broj mnogo mnogo veci, a da ima i do ovih sto ne izlaze na izbore, ima i ta tvrdnja svoje mjesto i ispravna je s tim sto su ovih 80.000 glasaci koji su stalni i redovni i uvijek glasaju za iste bez obzira sta ovi radili.
pa sad je an tebi i meni da animiramo 80 hiljada onih sto nece da glasaju pa da anuliramo tih 80 hiljada za sveto trojstvo .... ja ljude muntam da idu glasati kako god...ako nece ZA neku stranku, onda nek glasaju PROTIV neke druge...samo nek glasaju...a ne da mi 25% ukupnog glasackog tijela kroji sudbinu...

kako god, pala sam na kladionici, yvanicno Cunami nula bodova...
Teze je animirati jednog glasaca lijevice nego 101 desnice i tako je bilo od kad je svijeta i vijeka i bice tako uvijek. Dakle ta opcija bas ne pije vode jer nije produktivna.
Custos Morum
Posts: 95
Joined: 04/07/2006 16:48

#55

Post by Custos Morum »

Izvini ali ja ne ponizavam seljake. Ja samo kazem da bi promjenio izborni zakon i pravo glasa bi znatno ogranicio, tj. da glasati mogu samo oni koji su sposobni donositi politicke odluke, tj. oni koji znaju sta to znaci. Ako si ti u tome prepoznao da je vecina ruralnog stanovnistva onda to nije moj problem.
Slazem se-ali ako cemo iskljuciti po istom principu i sve unazad 3+ koljena sto šljegnu u grad i sada emancipovan prica o politici.

Dakle, 3 i vise koljena odrasla u gradskom ambijentu i okruzenju gdje je politika nesto vise od seoskog teferica.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#56

Post by mostarac »

Gargamel wrote:
mostarac wrote:
Gargamel wrote:Mostarac, nisam se htio ranije javljati, ali sereš k'o foka. Ovo što ti ovdje propagiraš je čisti fašizam. Znaš li ti šta uopšte znači 'akademik'?! Jesi li svjestan koliko bi ljudi imalo pravo glasa kada bi samo 'akademici' imali pravo glasa?! S druge strane, sereš o socijalizmu, a ako je istina ono što si pisao koliko imaš godina, to znači da si u takvom sistemu živio tek nakon smrti TITA. To tvoje ponižavanje sela i seljaka je jadno. Upravo zato svi ti seljani osjećaju želju da dođu živjeti u gradove. Ovo što si ispisao na temi je dno dna. Tolerancija na zavidnom nivou. Bljak. :x
Izvini ali ja ne ponizavam seljake. Ja samo kazem da bi promjenio izborni zakon i pravo glasa bi znatno ogranicio, tj. da glasati mogu samo oni koji su sposobni donositi politicke odluke, tj. oni koji znaju sta to znaci. Ako si ti u tome prepoznao da je vecina ruralnog stanovnistva onda to nije moj problem. Vjerovatno je i stvarno tako. Ja samo kazem da glasati trebaju samo oni koji znaju sta to znaci. U svim oblastima ljudskog zivota vazi pravilo da odluke donose samo oni koji znaju o cemu pricaju dok donose tu odluku, pa zasto ne bi to pravilo vazilo i u sferi politickog odlucivanja. Sta je tu lose?
A kome bi to ti dozvolio da glasa?! :roll:
procitaj dva posta prije, sve sam lijepo objasnio
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#57 Re: Korida u pizd*****

Post by mIRCerka »

mostarac wrote:
Teze je animirati jednog glasaca lijevice nego 101 desnice i tako je bilo od kad je svijeta i vijeka i bice tako uvijek. Dakle ta opcija bas ne pije vode jer nije produktivna.
mostarac...nezdravo je razmisljati da treba animirati samo glasace ljevice...
ako 90% glasackog tijela kaze da zeli da nas vodi sveta trojka, onda nek nas vodi...
90% je vecina, ali jbnih 25% je NISTA!!! a tako nam bi na proslim izborima... i tako ce nam biti dokle god ne nadignemo svo galsacko tijelo da ode na glasacko mjesto u subotu i zapisha svoj listic... :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#58

Post by mostarac »

Custos Morum wrote:
Izvini ali ja ne ponizavam seljake. Ja samo kazem da bi promjenio izborni zakon i pravo glasa bi znatno ogranicio, tj. da glasati mogu samo oni koji su sposobni donositi politicke odluke, tj. oni koji znaju sta to znaci. Ako si ti u tome prepoznao da je vecina ruralnog stanovnistva onda to nije moj problem.
Slazem se-ali ako cemo iskljuciti po istom principu i sve unazad 3+ koljena sto šljegnu u grad i sada emancipovan prica o politici.

Dakle, 3 i vise koljena odrasla u gradskom ambijentu i okruzenju gdje je politika nesto vise od seoskog teferica.
ja bi i tad imao pravo glasa :-) ali ne mislim na to, nego na ono napisano na prethodnoj stranici. Glasati mogu samo oni koji znaju sta je to, a ako je takvih vise u gradu nego na selu, meni je stvarno zao. Treba raditi na obrazovanju sela.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#59 Re: Korida u pizd*****

Post by mostarac »

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:
Teze je animirati jednog glasaca lijevice nego 101 desnice i tako je bilo od kad je svijeta i vijeka i bice tako uvijek. Dakle ta opcija bas ne pije vode jer nije produktivna.
mostarac...nezdravo je razmisljati da treba animirati samo glasace ljevice...
ako 90% glasackog tijela kaze da zeli da nas vodi sveta trojka, onda nek nas vodi...
90% je vecina, ali jbnih 25% je NISTA!!! a tako nam bi na proslim izborima... i tako ce nam biti dokle god ne nadignemo svo galsacko tijelo da ode na glasacko mjesto u subotu i zapisha svoj listic... :D
lijepo je biti entuzijasta, samo sto onda zaboli kad tresnes od zemlju i vratis se u realnost to je cudo jedno :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#60 Re: Korida u pizd*****

Post by mIRCerka »

mostarac wrote:
mIRCerka wrote:
mostarac wrote:
Teze je animirati jednog glasaca lijevice nego 101 desnice i tako je bilo od kad je svijeta i vijeka i bice tako uvijek. Dakle ta opcija bas ne pije vode jer nije produktivna.
mostarac...nezdravo je razmisljati da treba animirati samo glasace ljevice...
ako 90% glasackog tijela kaze da zeli da nas vodi sveta trojka, onda nek nas vodi...
90% je vecina, ali jbnih 25% je NISTA!!! a tako nam bi na proslim izborima... i tako ce nam biti dokle god ne nadignemo svo galsacko tijelo da ode na glasacko mjesto u subotu i zapisha svoj listic... :D
lijepo je biti entuzijasta, samo sto onda zaboli kad tresnes od zemlju i vratis se u realnost to je cudo jedno :(
ne mostarac,ja ne zivim u oblacima vec ti kazem iskreno AKO 90% GLASACKOG TIJELA odluci da treba da nas vodi nacio trojac...ja cu se pomiriti s time i radicu na tome da se one stranke koje ja preferiram bolje izbore slijedeci put...

tako se meni nije islo na koridu u gorazde kad sam bila mala i u posjeti familiji, ali ode cijeli dzemat, za njima i ja...pa placem kad se rogovima podbodu...a svi navijaju za Garonju...a mene strah...al sutim i trpim...dok nisam vidjela da dajdza ide prema kuci...pa ja brze bolje za njim...
kontas?
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#61

Post by ahmed&nedzad »

mostarac wrote:
Gargamel wrote:
mostarac wrote: Izvini ali ja ne ponizavam seljake. Ja samo kazem da bi promjenio izborni zakon i pravo glasa bi znatno ogranicio, tj. da glasati mogu samo oni koji su sposobni donositi politicke odluke, tj. oni koji znaju sta to znaci. Ako si ti u tome prepoznao da je vecina ruralnog stanovnistva onda to nije moj problem. Vjerovatno je i stvarno tako. Ja samo kazem da glasati trebaju samo oni koji znaju sta to znaci. U svim oblastima ljudskog zivota vazi pravilo da odluke donose samo oni koji znaju o cemu pricaju dok donose tu odluku, pa zasto ne bi to pravilo vazilo i u sferi politickog odlucivanja. Sta je tu lose?
A kome bi to ti dozvolio da glasa?! :roll:
procitaj dva posta prije, sve sam lijepo objasnio
Hajde malo obiđi univerzitete po Bosni pa se raspitaj odakle dolazi većina studenata?! Iz kojih sredina?! A svi koji studiraju su akademski građani. Pa češ onda shvatiti da sam sebi skačeš u stomak što prozivaš ljude koji su se okupili na koridi. Jer vjerovatno barem pola njih studira ili ima završen fakultet, a ostali imaju sinove koji studiraju po gradovima koji i sami idu na te događaje. :oops:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#62 Re: Korida u pizd*****

Post by mostarac »

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:
mIRCerka wrote: mostarac...nezdravo je razmisljati da treba animirati samo glasace ljevice...
ako 90% glasackog tijela kaze da zeli da nas vodi sveta trojka, onda nek nas vodi...
90% je vecina, ali jbnih 25% je NISTA!!! a tako nam bi na proslim izborima... i tako ce nam biti dokle god ne nadignemo svo galsacko tijelo da ode na glasacko mjesto u subotu i zapisha svoj listic... :D
lijepo je biti entuzijasta, samo sto onda zaboli kad tresnes od zemlju i vratis se u realnost to je cudo jedno :(
ne mostarac,ja ne zivim u oblacima vec ti kazem iskreno AKO 90% GLASACKOG TIJELA odluci da treba da nas vodi nacio trojac...ja cu se pomiriti s time i radicu na tome da se one stranke koje ja preferiram bolje izbore slijedeci put...

tako se meni nije islo na koridu u gorazde kad sam bila mala i u posjeti familiji, ali ode cijeli dzemat, za njima i ja...pa placem kad se rogovima podbodu...a svi navijaju za Garonju...a mene strah...al sutim i trpim...dok nisam vidjela da dajdza ide prema kuci...pa ja brze bolje za njim...
kontas?
kontam ja tebe, samo jos da definisemo glasacko tijelo. Ako mislis na danasnje glasacko tijelo, ono meni nije relevantno sekunde jer sigurno i odgovorno tvrdim da preko 60% biracha koji pristupe procesu glasanja u danasnjoj BiH apsolutno nema pojma sta to on cini i kako to utice na njegov zivot. Da ima pojma, u Srebrenici ne bi izabrali one koji koaliraju sa SDS-om.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#63

Post by mostarac »

Gargamel wrote:
mostarac wrote:
Gargamel wrote: A kome bi to ti dozvolio da glasa?! :roll:
procitaj dva posta prije, sve sam lijepo objasnio
Hajde malo obiđi univerzitete po Bosni pa se raspitaj odakle dolazi većina studenata?! Iz kojih sredina?! A svi koji studiraju su akademski građani. Pa češ onda shvatiti da sam sebi skačeš u stomak što prozivaš ljude koji su se okupili na koridi. Jer vjerovatno barem pola njih studira ili ima završen fakultet, a ostali imaju sinove koji studiraju po gradovima koji i sami idu na te događaje. :oops:
jesam ja igdje rekao da ti studenti ne mogu glasati :shock:
a zivio sam sa tim studnetima dosta vremena i isto tako mogu ti reci da je njihov nivo politickog obrazovanja vise nego zalostan iako su studenti, a put od studenta do Muhameda Filipovica je i vise nego duuuuuuug.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#64

Post by ahmed&nedzad »

....ups.
Last edited by ahmed&nedzad on 01/08/2006 01:37, edited 1 time in total.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#65

Post by ahmed&nedzad »

mostarac wrote:
Gargamel wrote:
mostarac wrote: procitaj dva posta prije, sve sam lijepo objasnio
Hajde malo obiđi univerzitete po Bosni pa se raspitaj odakle dolazi većina studenata?! Iz kojih sredina?! A svi koji studiraju su akademski građani. Pa češ onda shvatiti da sam sebi skačeš u stomak što prozivaš ljude koji su se okupili na koridi. Jer vjerovatno barem pola njih studira ili ima završen fakultet, a ostali imaju sinove koji studiraju po gradovima koji i sami idu na te događaje. :oops:
jesam ja igdje rekao da ti studenti ne mogu glasati :shock:
a zivio sam sa tim studnetima dosta vremena i isto tako mogu ti reci da je njihov nivo politickog obrazovanja vise nego zalostan iako su studenti, a put od studenta do Muhameda Filipovica je i vise nego duuuuuuug.

Znači ti ostaješ pri svom?! Da ti Muhamed Filipović, Abdulah Sidran(koji nikad nije dovršio fakultet), Nikola Koljević i još najviše 15-ak sličnih odlučuju?! :-?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#66

Post by mostarac »

Gargamel wrote:
mostarac wrote:
Gargamel wrote: Hajde malo obiđi univerzitete po Bosni pa se raspitaj odakle dolazi većina studenata?! Iz kojih sredina?! A svi koji studiraju su akademski građani. Pa češ onda shvatiti da sam sebi skačeš u stomak što prozivaš ljude koji su se okupili na koridi. Jer vjerovatno barem pola njih studira ili ima završen fakultet, a ostali imaju sinove koji studiraju po gradovima koji i sami idu na te događaje. :oops:
jesam ja igdje rekao da ti studenti ne mogu glasati :shock:
a zivio sam sa tim studnetima dosta vremena i isto tako mogu ti reci da je njihov nivo politickog obrazovanja vise nego zalostan iako su studenti, a put od studenta do Muhameda Filipovica je i vise nego duuuuuuug.

Znači ti ostaješ pri svom?! Da ti Muhamed Filipović, Abdulah Sidran(koji nikad nije dovršio fakultet), Nikola Koljević i slični odlučuju?! :-?
Ja sam za to da odlucuju oni koji ispune uslove da odlucuju, makar to bile i nane sa koride, a koji su to uslovi sam naveo na prethodnoj stranici. Tada moze vaziti pravilo jedan covjek - jedan glas. Do tada je to pravilo vise nego diskriminirajuce
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#67 Re: Korida u pizd*****

Post by mIRCerka »

mostarac wrote: kontam ja tebe, samo jos da definisemo glasacko tijelo. Ako mislis na danasnje glasacko tijelo, ono meni nije relevantno sekunde jer sigurno i odgovorno tvrdim da preko 60% biracha koji pristupe procesu glasanja u danasnjoj BiH apsolutno nema pojma sta to on cini i kako to utice na njegov zivot. Da ima pojma, u Srebrenici ne bi izabrali one koji koaliraju sa SDS-om.
to se obrati na http://www.izbori.ba pa im fino nacrtaj da su duzni pred izbore odrzati trening politicki neobrazovanoj populaciji...

moras postivati odluku biraca u Srebrenici...jer ne smijes nametati svoj izbor nikome...tvoje je da uputis ljude u poentu izlaska na izbore...
a ne da im drobis BOLJE NE IZACI NEGO GLASATI ZA SDA....
bolje je glasati i za SDA nego ne izaci na izbore i dopustiti da ti neko drugi odlucuje...
tako i sa koridom...sramotno je da Tihic to koristi ko preizbornu govornicu, ali sta ces...nisu u Cevljanovicima ko u bugojnu...tamo su ga istjerali iz dzamije jer je poceo politiku vazit...
sad nesto kontam...sta bi mogao Zlatko reci u Cevljanovicima? nista... koliko sam upratila njegova stranka se bazira na obrazovanje, plate za radnike itd itd...

a poljoprivrednike i seljake svi iskoristavaju pred izbore i onda gooze do naredne rpedizborne kampanje...
ja cekam dan kad ce doci seljaci sa vilama pred parlament za vrijeme sjednice i kad ce im konacno reci DOSTA VISE....402 dana poljoprivrednici kampuju....i jos neko ima obraza prigovoriti radi lijanovica i dnevnica...
pa sve malverzacije za koje je lijan optuzivan su proistekle neuredjenom situacijom u poljoprivrednom sektoru BiH.... radi subvencija u CRO i SCG je njihova roba jeftinija kao uvozna nego nasa kao domaca...ali eto, izbori su tu pa se i tome sad kao staje u kraj...dok opet ne zajasu fotelje...

a na nama je da ih nabijemo na rogove, makar virtuelne....
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#68 Re: Korida u pizd*****

Post by mostarac »

mIRCerka wrote:
mostarac wrote: kontam ja tebe, samo jos da definisemo glasacko tijelo. Ako mislis na danasnje glasacko tijelo, ono meni nije relevantno sekunde jer sigurno i odgovorno tvrdim da preko 60% biracha koji pristupe procesu glasanja u danasnjoj BiH apsolutno nema pojma sta to on cini i kako to utice na njegov zivot. Da ima pojma, u Srebrenici ne bi izabrali one koji koaliraju sa SDS-om.
to se obrati na http://www.izbori.ba pa im fino nacrtaj da su duzni pred izbore odrzati trening politicki neobrazovanoj populaciji...

moras postivati odluku biraca u Srebrenici...jer ne smijes nametati svoj izbor nikome...tvoje je da uputis ljude u poentu izlaska na izbore...
a ne da im drobis BOLJE NE IZACI NEGO GLASATI ZA SDA....
bolje je glasati i za SDA nego ne izaci na izbore i dopustiti da ti neko drugi odlucuje...
tako i sa koridom...sramotno je da Tihic to koristi ko preizbornu govornicu, ali sta ces...nisu u Cevljanovicima ko u bugojnu...tamo su ga istjerali iz dzamije jer je poceo politiku vazit...
sad nesto kontam...sta bi mogao Zlatko reci u Cevljanovicima? nista... koliko sam upratila njegova stranka se bazira na obrazovanje, plate za radnike itd itd...

a poljoprivrednike i seljake svi iskoristavaju pred izbore i onda gooze do naredne rpedizborne kampanje...
ja cekam dan kad ce doci seljaci sa vilama pred parlament za vrijeme sjednice i kad ce im konacno reci DOSTA VISE....402 dana poljoprivrednici kampuju....i jos neko ima obraza prigovoriti radi lijanovica i dnevnica...
pa sve malverzacije za koje je lijan optuzivan su proistekle neuredjenom situacijom u poljoprivrednom sektoru BiH.... radi subvencija u CRO i SCG je njihova roba jeftinija kao uvozna nego nasa kao domaca...ali eto, izbori su tu pa se i tome sad kao staje u kraj...dok opet ne zajasu fotelje...

a na nama je da ih nabijemo na rogove, makar virtuelne....
ta odluka dovoljno govori koliko su oni relevantni da je donesu. mislim da je nakon ove cinjenice sve jasno. I ako ce glasati za SDA za mene je bolje da ne izadje na izbore nego da glasa za Tihica&co. Da li trebam pojasniti razloge?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#69 Re: Korida u pizd*****

Post by mIRCerka »

mostarac wrote:
ta odluka dovoljno govori koliko su oni relevantni da je donesu. mislim da je nakon ove cinjenice sve jasno. I ako ce glasati za SDA za mene je bolje da ne izadje na izbore nego da glasa za Tihica&co. Da li trebam pojasniti razloge?
a da ne bit mozda ti iz mostara nekome u srrebrenici odredjivao ko ce njima biti u vlasti?
za moj glas se zna kome ide dok ne bude bolje politicke opcije, ali meni to ne daje za pravo da nekome kazem to sto ti zelis...
AKO CES GLASATI ZA SDA/SDS/HDZ ONDA NEMOJ NI GLASATI!! pu pu pu gluho bilo i daleko...
ja NEMAM PRAVO nametati svoj izbor nekome!
ono sto ja mogu uraditi je nekoga probati uputiti u ZASTO JE BOLJE GLASAT ZA MOJE NEGO ZA TVOJE... :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#70 Re: Korida u pizd*****

Post by mostarac »

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:
ta odluka dovoljno govori koliko su oni relevantni da je donesu. mislim da je nakon ove cinjenice sve jasno. I ako ce glasati za SDA za mene je bolje da ne izadje na izbore nego da glasa za Tihica&co. Da li trebam pojasniti razloge?
a da ne bit mozda ti iz mostara nekome u srrebrenici odredjivao ko ce njima biti u vlasti?
za moj glas se zna kome ide dok ne bude bolje politicke opcije, ali meni to ne daje za pravo da nekome kazem to sto ti zelis...
AKO CES GLASATI ZA SDA/SDS/HDZ ONDA NEMOJ NI GLASATI!! pu pu pu gluho bilo i daleko...
ja NEMAM PRAVO nametati svoj izbor nekome!
ono sto ja mogu uraditi je nekoga probati uputiti u ZASTO JE BOLJE GLASAT ZA MOJE NEGO ZA TVOJE... :D
Ne, ja nikom ne zelim da odredim ko cemu biti u vlasti. Problem je u tome sto oni stalno meni odredjuju. Ja ne govorim nikome sta on treba da zeli, a da cu se truditi da taj koji misli glasati za bilo koji dio famozne petorke 3+2 ne izadje na izbore, to cu uvijek, jer svaki glas na koji racunaju a ne dobiju ga je jednostavnom matematikom glas vise za normalnije opcije :D
Ne znam sta je tu sporno, a jos ako taj glas predje tim normalnijim opcijama, sto je vrlo tesko, to su cak dva glasa vise. Dakle za one za koje znam da ceglasati za 3+2 uvijek cu se truditi da im kazem da su izbori sranje i da ne treba glasati :D
To nema veze ni sa cim osim sa elementarnom matematikom.

Jos nesto, ja iz mostara ne odredjujem srebrenici ko ce im biti u vlasti, ali ti ocito nisi shvatila. Ja govorim o kompetentnosti birackog tijela koje u Srebrenici izabere SDS da im vlada, jer ga naravno dobijaju u paketu sa "nashim".
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#71

Post by zavrzlama »

@mostarac

Iako si jedan od mojih omiljenih forumasa,jer volim tvoj stil rezonovanja stvari,mislim da si malo izabrao pogresne rijeci da opises tu tkz. koridu i da si joj bez potrebe dao previse prostora.

80 000 ljudi na koridi i tu na licu mjesta Tihic...pa spominjanje sda glasaca i sl. Za laika je to jednoncionalni skup muslimana samo su falile slike optuzenih muslimana za ratne zlocine i da skup bude isti ko onaj na ravnoj gori.

Korida,vasar.proslava su oduvijek bili folklor ruralnih sredina i tradicija pojedinih regija u BiH,a to sto je bio prisutan Tihic...dobro rece neko trebao je i Zlatko,Mirnes, Lamija i drugi ustati ranije pa put koride.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#72

Post by Helem »

i Jablan,kao djoja, pokleknu, i zabi rogove Rudonji,carskom volu ispod vrata. Krv siknu......

A Lujo, zadoliga....


Grmecka Korida premjestena je u Sanicu a borba bakova,neostrojenih volova, predstavlja simboliku borbe sirotinje protiv jebene vlastele...


Toreador Suljo.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#73

Post by novel »

Šta je danas građanska opcija u BiH?Šta je danas građanstvo u ovoj zemlji? Ko su njegovi predstavnici? Imaju li pravo,pojedinci na ovom forumu, koji se očito smatraju sastavnim dijelom građanstva, na ovakav način, s visine i s gnušanjem, govoriti o onima kojima je EVENT Čevljanovićka korida? Da li je to rahmetli Alija Sirotanović, nešto manje vrijedan od forumskih lezihljebovića, jer je volio koridu?

Kad sam bio dječak, pomalo bi mi bilo čudno, što mamin daidža, praški student, pravnik i maestro na klaviru, tako rado i tako često, na nekadašnjoj pijaci kod Vijećnice, razgovara sa nanama u dimijama i pod šamijama....Mnoge od njih ,nisu imale sto za kojim bi prodavale svoje proizvode.Sjedile bi na podu, a ispred njih,u vrećama: buranija, grah, čajevi, poneka tikva....Nisam tada, razumio ono o čemu bi pričali, a znam da su pominjali grad, tuču, sinove rudare, vrelinu....I znam, da bi im, nakon što bi obavio pazar, poljubio ruke....Ispucale, naborane....Jednom sam, nakon što sam smogao hrabrosti, jer me takvih ruku bilo strah i sam poljubio ruke jedne starice....Mirisale su na sapun....Mirisale su isto, kao i njegovane ruke moje nane, hadžihafiz-Selime
...
:thumbup:

@mostarac http://www.sanu.ac.yu/
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#74

Post by novel »

sad nesto kontam...sta bi mogao Zlatko reci u Cevljanovicima? nista... koliko sam upratila njegova stranka se bazira na obrazovanje, plate za radnike itd itd...
zasto SDP nema nekoga ko bi imao sta reci u tim cevljanovicima i dobrog mudonju da se bode sa rudonjom :roll:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#75

Post by mostarac »

novel wrote:
sad nesto kontam...sta bi mogao Zlatko reci u Cevljanovicima? nista... koliko sam upratila njegova stranka se bazira na obrazovanje, plate za radnike itd itd...
zasto SDP nema nekoga ko bi imao sta reci u tim cevljanovicima i dobrog mudonju da se bode sa rudonjom :roll:
da obidjes jedno prosjecno selo i pricas sa ljudima treba ti minimalno cijeli dan i kosta te otrpilike 10 puta vise nego da obidjes neki gradski kvart za sta ti treba 3-4 sata. Rezultati su da u tom kvartu dobijes na birackom mjestu 300 glasaova, a u selu na birackom mjestu dobijes 10-20 glasova uz neizostavnih osamdeset posto za SDA i gdje je tu racunica, nigdje. Hodao sam po selima i nastojao i pricati sa ljudima i sve je to uredu, ali na kraju popusis. Jednostavno neko gore rece, da ruza tesko uspjeva na tvrdoj i ispucaloj zemlji punoj korova, dok hodze i imami vaze za zelene svakodnevno, a uzimaju ih na jeftinu pricu koja uvijek prolazi, ma sta ja govorio o mirisu ruze.
Post Reply