Alkoholizam, problemi i tako to

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#101 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Dope_Man »

Jimmy McNulty wrote: Inače mi u Zenici imamo jednu kafanu koja je krenula kao fast food pa kafančuga, pa kafana, sad je već nešto ko restorančić ili konoba :)
Cijene ubijaju:
sve pive od 0.5 po 1.5 KM (samo Karlovačko 2)
rakija, pelin, loza i votka po 1 KM
jeger 2 KM
Jack Daniels itd po 3 KM
uštipci sa suhim mesom 3 KM
plata sa mesom sa roštilja 10 KM itd...
Znači svaki vikend uništenje do koski :lol: jeftinije pit tu nego napolju u parku :lol:
Um.. ovaj.. a da li bi mogli opisati gdje se nalazi spomenuti objekat.. ovaj.. ja sam student arhitekture pa me interesira jel dabome ovaj sama gradjevina, stil u kom je projektovana, tehnike gradnje i slicno jel.. pa eto, ako moze ovaj, za naucno-istrazivacke svrhe jel...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#102 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by triconja »

Dope_Man wrote:
Jimmy McNulty wrote: Inače mi u Zenici imamo jednu kafanu koja je krenula kao fast food pa kafančuga, pa kafana, sad je već nešto ko restorančić ili konoba :)
Cijene ubijaju:
sve pive od 0.5 po 1.5 KM (samo Karlovačko 2)
rakija, pelin, loza i votka po 1 KM
jeger 2 KM
Jack Daniels itd po 3 KM
uštipci sa suhim mesom 3 KM
plata sa mesom sa roštilja 10 KM itd...
Znači svaki vikend uništenje do koski :lol: jeftinije pit tu nego napolju u parku :lol:
Um.. ovaj.. a da li bi mogli opisati gdje se nalazi spomenuti objekat.. ovaj.. ja sam student arhitekture pa me interesira jel dabome ovaj sama gradjevina, stil u kom je projektovana, tehnike gradnje i slicno jel.. pa eto, ako moze ovaj, za naucno-istrazivacke svrhe jel...
Ziva istina da postoji, cuo sam prije godinu dvije, ljudi se kunu da je tako jeftino ali nisam bio nesto u tim vodama pa nisam ni pitao za lokaciju :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#103 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Dope_Man »

triconja wrote: Zanima me vase misljenje zasto ljudi od sebe prave budale svaki put kad popiju? Zasto i dalje piju iako znaju da ce praviti budalu i da ce biti belaja (znam da cu popusiti maru svaki put kad prodjem nekom ulicom a ja i dalje idem tom ulicom- analogija)?
Misljenja sam da ovo rade oni koji bi da isto urade u trijeznom stanju al im ofirno, pa pod utjecajem alkohola ce uraditi sve jer ih bolii briga, sutra se sve prasta jer ''kako je loood kad popije ocam''. E takvi ce se i od vode napiti ako im kazes da je rakija :lol: (imam par ovakvih za blize jarane i realno trijezni su ocajni. Ne znaju se zabavljati, ne znaju uzivati. Svasta bi, al sve im ofirno. Ja sam prilicno introvertan ali takvi u klubu ne znaju progovorit dok pice ne udari, a onda je svaki Antonio Banderas).

Licno ne radim nista sto ne bih trijezan, cak cu trijezan uraditi vise gluposti jer sam pijan svjestan da u nekim trenucima nemam punu kontrolu nad rukama i nogama, i da ono sto zamislim vjerovatno nece ispasti onako kako zelim. Ali ja imam bas taj problem da koliko god sam pio, a pio sam i jos znam dobro zalomit, nikad se ne ''iskljuci'' svijest. Znam ko sam, znam gdje sam, iako ne bih mogao hodati pravolinijski ni da se drzim za ogradu mozak je uredu.
Ali cini se da ima i ljudi kojima se jednostavno iskljuci sklopka i onda samo najgluplje i najbazicnije iz njih izlazi.
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#104 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by medvjed23 »

mislim da je to o isključivanju svijesti mit i da svako, dok pije, zna gdje je, šta je, šta radi.. crne rupe, koje u sjećanju nastaju nakon opijanja, su druga priča..

ne zvuči skroz nerealno ova zenička ponuda, s obzirom na to da se u sarajevu može naći votka za dvije i jack za 4 marke.. čitam cjenovnike dok pijem čaj, pa znam..
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#105 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by medvjed23 »

inače, ko sa čajem želi proći jeftnije, neka prilikom narudžbe izričito naglasi: bez meda
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66216
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#106 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by _BataZiv_0809 »

Joj Dzimija sve neku socijalu puca po forumu, a ofirno reklamira sopstvenu kafanu. Dje ce ti dusa matori :oops:

P.S. Sve sto je napisao je tacno. Hrana brutalno dobra baj d vej :shock:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#107 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Fudo387 »

Najbolja kafana u Bosni u koju sam usao bio je granap u mahali.
U neka doba pojavi se i harmonika, upali rostilj, a od bisera i nebuloza koje slusas stomak te zaboli od smijeha.
Znam da smo se svi ponapijali, najeli, ismijali, na kraju da platim, kaze frajer 50 maraka. Umal ovi ne zaratise sa njim, svi u glas, lazes, zakino si ga. Dobro je ljudi, nas deset sjedi od podne a sad cetiri ujutro...popustite lika.
Jebo one folkoteke, diskoteke, i ostale ne mozes od buke progovoriti qrce, sam’ ti se po mozgu skijaju.
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#108 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by medvjed23 »

joj, ne mogu ni ja toga.. kad se moraš nadvikivati sa muzikom.. ja rijetko pijem, a kad pijem, to je uglavnom na tim mjestima gdje niko nikog ne čuje i nema ti druge nego redati pića i buljiti u čašu..
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#109 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Jimmy McNulty »

Kad budem na računaru postavit ću cjenovnik koji sam jednoć uslikao.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#110 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Jimmy McNulty »

Dope_Man wrote:
Um.. ovaj.. a da li bi mogli opisati gdje se nalazi spomenuti objekat.. ovaj.. ja sam student arhitekture pa me interesira jel dabome ovaj sama gradjevina, stil u kom je projektovana, tehnike gradnje i slicno jel.. pa eto, ako moze ovaj, za naucno-istrazivacke svrhe jel...
http://www.zenica360.ba/objekat/717/Fast-food-ZS

A ne mogu naći cjenovnik nigdje mamu mu jbm, imao sam te slike sačuvane negdje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66216
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#111 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by _BataZiv_0809 »

Fudo387 wrote:Najbolja kafana u Bosni u koju sam usao bio je granap u mahali.
U neka doba pojavi se i harmonika, upali rostilj, a od bisera i nebuloza koje slusas stomak te zaboli od smijeha.
Znam da smo se svi ponapijali, najeli, ismijali, na kraju da platim, kaze frajer 50 maraka. Umal ovi ne zaratise sa njim, svi u glas, lazes, zakino si ga. Dobro je ljudi, nas deset sjedi od podne a sad cetiri ujutro...popustite lika.
Jebo one folkoteke, diskoteke, i ostale ne mozes od buke progovoriti qrce, sam’ ti se po mozgu skijaju.
E bravo buraz!
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#112 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Fudo387 »

_BataZiv_0809 wrote:
Fudo387 wrote:Najbolja kafana u Bosni u koju sam usao bio je granap u mahali.
U neka doba pojavi se i harmonika, upali rostilj, a od bisera i nebuloza koje slusas stomak te zaboli od smijeha.
Znam da smo se svi ponapijali, najeli, ismijali, na kraju da platim, kaze frajer 50 maraka. Umal ovi ne zaratise sa njim, svi u glas, lazes, zakino si ga. Dobro je ljudi, nas deset sjedi od podne a sad cetiri ujutro...popustite lika.
Jebo one folkoteke, diskoteke, i ostale ne mozes od buke progovoriti qrce, sam’ ti se po mozgu skijaju.
E bravo buraz!
Dragi moj Subara, jesmo li to u opasnosti da se sjaranimo? :D
Haj, zvacu te na pivu kad dodjem.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#113 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Dope_Man »

Fudo387 wrote:Najbolja kafana u Bosni u koju sam usao bio je granap u mahali.
U neka doba pojavi se i harmonika, upali rostilj, a od bisera i nebuloza koje slusas stomak te zaboli od smijeha.
Znam da smo se svi ponapijali, najeli, ismijali, na kraju da platim, kaze frajer 50 maraka. Umal ovi ne zaratise sa njim, svi u glas, lazes, zakino si ga. Dobro je ljudi, nas deset sjedi od podne a sad cetiri ujutro...popustite lika.
Jebo one folkoteke, diskoteke, i ostale ne mozes od buke progovoriti qrce, sam’ ti se po mozgu skijaju.
Meni bolja komsijina loza (vinova loza iza kuce), cim vidim da je kod kuce eto mene s litrom vina, on ima rakije, eto treceg s komadom mesa, cetvrti nosi drva za rostilj... tri dana kasnije skontamo da treba otic i na posao nekad :lol:
Last edited by Dope_Man on 25/12/2017 22:35, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66216
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#114 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by _BataZiv_0809 »

Fudo387 wrote:
Dragi moj Subara, jesmo li to u opasnosti da se sjaranimo? :D
Haj, zvacu te na pivu kad dodjem.
Kristmas mirakul :D :janpi:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#115 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Dope_Man »

Jimmy McNulty wrote:
Dope_Man wrote:
Um.. ovaj.. a da li bi mogli opisati gdje se nalazi spomenuti objekat.. ovaj.. ja sam student arhitekture pa me interesira jel dabome ovaj sama gradjevina, stil u kom je projektovana, tehnike gradnje i slicno jel.. pa eto, ako moze ovaj, za naucno-istrazivacke svrhe jel...
http://www.zenica360.ba/objekat/717/Fast-food-ZS

A ne mogu naći cjenovnik nigdje mamu mu jbm, imao sam te slike sačuvane negdje.
E otici cu jos ove sedmice, pa pisem ovdje cijene :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#116 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Ramzess Veliki »

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
... ja mislio sad ce neko o stetnosti alkohola ... haj' zivili !!! :janpi:
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#117 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by sumirprimus »

sve ok , ali kako se od piva napijete to mi nikad nece bit jasno :skoljka:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#118 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Russki »

muha_sa wrote:
Fudo387 wrote:
muha_sa wrote: neeeeeeeeee :-) piješ obicnu vodu i nazdravljaš--cetveronoške odeš :lol:

jel obicna voda il ona torabijeva?
tako i ja nisam vjerovo pa se uvjerio :-)

sad cu napisat ono što sam svojim ocima gledo i doživio :-D

jaran s kojim sam se intenzivno družio dodje jedno jutro i kaže da mu je zet (od sestre muž) dobio otkaz--radio u bifeu bolnice Jagomir :)
šta je bilo :?
dvojici koji su bili na lijecenju nasuo u džezvu vodu-serviro 2 fildžana i reko im--evo vam rakija, al šutite-nemojte nikom rec :lol: nacugali se ko crna zemlja :-) ovaj odmah otkaz dobio

bjež ba, mene našo zajebavat-velim mu ja :-D cuj od vode da se neko napije :-)
šta te ba imam folirat-živa istina

pošto sam ja tvrdoglav ko mazga nije me mogo ubijedit--nema šanse :-)

prošlo od toga par mjeseci i mi sjedimo na meraji--jedan Luidji ispod Babica bašte pocalio šporet i mi cesto dolazili i tu sa njim cugali

preko ovog mosta pa desno :-D
Image

imali smo u jednoj flaši vino--u drugoj rakiju i par flaša obicne vode pošto smo neki krompir kuhali :lol:
nas trojica zasjeli istom naidjoše dvojica momaka--malo su na svoju ruku-Mjedenica :-)
pitaju imal ko od nas cigaru :-D ja pušio Cesterfild--dadnem im po cigaru a ovaj moj jaran ih pita hocel šta popit :? oni bi rakiju :-D on im pruži flašu s vodom :-) kako koji od njih povuce strese se :lol: uh jest dobraaaaaaaaa :thumbup: cetveronoške su otišli :lol:

ha Muha mangupe :-) :-) vjeruješ li sad da se od vode može nacugat :? :-)
ostadoh bez teksta
Tačno ti vjerujem...Imao sam slicnu situaciju. Dali kolegi bezalkoholnu pivu..popije...počeo šentat..ne zna ko mu glavu nosi..

Doso drugi kolega i sta ce...mislio da folira i isprebijao ga ko vola u kupusu
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#119 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by Nocty »

triconja wrote: Zanima me vase misljenje zasto ljudi od sebe prave budale svaki put kad popiju? Zasto i dalje piju iako znaju da ce praviti budalu i da ce biti belaja (znam da cu popusiti maru svaki put kad prodjem nekom ulicom a ja i dalje idem tom ulicom- analogija)?
Zato sto nisu nikad probali strawberry cough ili girl scout cookies...
Ili Psilocybin gljive...
sedma_7
Posts: 730
Joined: 03/04/2007 18:24

#120 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by sedma_7 »

Nocty wrote:
triconja wrote: Zanima me vase misljenje zasto ljudi od sebe prave budale svaki put kad popiju? Zasto i dalje piju iako znaju da ce praviti budalu i da ce biti belaja (znam da cu popusiti maru svaki put kad prodjem nekom ulicom a ja i dalje idem tom ulicom- analogija)?
Zato sto nisu nikad probali strawberry cough ili girl scout cookies...
Ili Psilocybin gljive...
:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66216
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#121 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by _BataZiv_0809 »

medvjed23 wrote:mislim da je to o isključivanju svijesti mit i da svako, dok pije, zna gdje je, šta je, šta radi.. crne rupe, koje u sjećanju nastaju nakon opijanja, su druga priča..
Tacno. Za ovih 15tak godina alkoholnog staza samo sam jednom dozivio tu zonu iskljucenja da se bukvalno kroz maglu sjecam pojedinih sekvenci. Kud ces dalje budim se na motelu Neskovic u Lukavici i veze nemam otkud mi tu kad smo slavili momacko u Zenici :D
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#122 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by mali_balon »

Stara mudra: "Treba pit glavom a ne gujcom"
ratomir
Posts: 176
Joined: 23/07/2013 14:31

#123 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by ratomir »

pa dobro konzumiranje alkohola je mozda veliko svjetski brend,pa se konzumenti zele poistovijetiti sa raznim ljudima diljem svijeta.Jer vidimo kako u Engleskoj,americi tako i hu Hrvatskoj ,Srbiji, i ostalim zemljama ispijanje se veze za gledanje sportskih natjecanja,i to je kao neki ispusni ventil nesto samo musko.Tako da mislim da mnogi pocinju i nastave da piju upravo zbog nametnutog standarda.
A mnogi ovi koji toboze brane ili kao ostaju svjesni postupaka nakon ispijanja su nista drugo do alkoholicari koji ne zele da priznaju da su ovisnici.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#124 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by HAVANA »

Nek si im reko.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#125 Re: Konzumiranje alkohola (lokanje)

Post by JThomas »

samo treba ljuljati.

al hvala bogu i na mamurluku, inače bi čovjek samo nastavio...
Post Reply