Konzum kupuje cjelokupnu maloprodaju VF komerca

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#26

Post by helo »

_BosanaC wrote:
Corto Maltese wrote:Ja predlažem bojkot Slovenačkih proizvoda i utakmica fudbalske reprezentacije BiH.
Najbolje je svratiti u Merkator pa pogledati kako taj bojkot u praksi izgleda... Merkator nikada puniji nije bio.
Slažem se potuno brate sa tobom, to je mentalitet našeg glupog naroda što nemože dalje od svohga nosa da vidi. Svi kukaju kako je stanje nama u državi užasno, kako nemamo posla kako nemožemo da proizvodimo prodajemo domače i jačamo našu BIH ekonomiju, a na kraju ode i slovencima pare da, pa kako če nam biti onda bolje ako te pare ne ostaju kod nas u našoj državi. Nije nama niko neprijatelj ni dušman, nego smo mi sami sebi što volimo tudže a nevolimo naše. Primjer u Americi bilo sajam u kvalitetu vode na svjetu, od prvi prvog do petog mjesta Bosansko Hercegovačke vode osvojile prva 4 mjesta. Svjet vidi kvalitet ne samo vode več svega što se proizvodi ovdje. Jedino Bosanci i Hercegovci vole sve što nije domače, užas nema dalje, teško našoj zemlji sa ovakvim ljudima danas u BiH
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#27

Post by DobroJutroKolumbo »

iceman ze wrote:imamo mi kvalitetnih domacih proizvoda.......evo ja se davim MIG-ovim jogurtom, fakat je super....dzabe Dukatu i sl. :-)
Off topic meni je takodje MIG-ov jogurt najbolji sto sam pio...bolji je od Fukata 100 puta... :thumbup: :thumbup: :bih:
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#28

Post by Celicna_saka »

helo wrote:
iceman ze wrote:imamo mi kvalitetnih domacih proizvoda.......evo ja se davim MIG-ovim jogurtom, fakat je super....dzabe Dukatu i sl. :-)
E da smo svi poput teba nebi došlo do ovoga da izgubimo, jedinog Bosanskog giganta u trgovini koji zapošljava preko 1500 radnika i još toliko puta porodica. Pored toga prvi u regionu su počeli da koriste online trgovinu http://www.vfkomerc.ba. Ljudi koji su forsirali domače i koji su bili najbliže dostupni domačim proizvodžačima. Svima vama sada nije to baš kako treba i smeta što se VF prodaje, a sada kada pročitate ovo otičete u Merkator i Intereks i kupičete dukat ili alpsko mljeko pa če te opet se popišati na sve to što je domače, jadno je to ali takva je stvarnost danas kod nas.
Nije bas tako kako ti govoris, VF je medju dobavljacima poznat kao vrlo los platisa, firme znaju cekati i po 6 mjeseci cak i vise van ugovorenog roka placanja na naplatu svojih potrazivanja, takodjer, su vrlo cesto predmet ucjene od strane VF ili igraj po nasim pravilima (citaj platim ti kad hocu) ili vise neceme "poslovati". U tom smislu, eventualno ce sam dolazak Konzuma biti koristan za domace proizvodjace ukoliko bi imali fer tretman u odnosu na proizvode iz hrvatske.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#29

Post by Panasonic »

Sa rijeci treba preci na djela. Ko je za odlazak ispred Mercatora i dijeljenja papira sa objasnjenjem zasto NE treba u Meractoru (i co.) kupovati? Ko je za?


A sto se tice rjesenja za vracanje nasih prodavnica u nase ruke, treba uraditi sljedece: Osnovati lanac prodavnica sa nizim cijenama nego u Mercatoru i co. (uprkos nizih cijena, zbog vece posjete imat ces veci profit),

i, treba povecati moral ljudi o vaznosti kupovine domacih proizvoda.
Post Reply