KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#76 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by franceska »

StupskaBitanga wrote:
franceska wrote:Dozivjela sam neugodnosti u skoro svim supermarketima osim u Mercatoru. Nisu to neke velike, strasne scene, ali neljubazno osoblje je vise nego dovoljno da se vise ne vratim u tu prodavnicu, supermarket, kafic. U Mercatoru su uvijek ljubazni i usluzni, i zato tamo obavljam svoju kupovinu. S druge strane, nikad ne pijem kafu tamo jer su konobari grozni, a i kafa za koju treba 20 minuta da donesu. Nikad ne provjeravam bar kodove, tako da sam sigurno nekad negdje zakinuta. Od sada cu gledati i to, mada ce mi trebati onda puno duze vremena za kupovinu.
Najgori ubjedljivo je Robot, po svemu
meso koje je crno od starosti
moja noga u Robot neće kročiti
Da, i smrdi na kilometar :cry:
Katastrofa prava. A o ljubaznosti prodavaca bi se mogla otvoriti posebna tema :roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#77 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by StupskaBitanga »

franceska wrote:
StupskaBitanga wrote:
franceska wrote:Dozivjela sam neugodnosti u skoro svim supermarketima osim u Mercatoru. Nisu to neke velike, strasne scene, ali neljubazno osoblje je vise nego dovoljno da se vise ne vratim u tu prodavnicu, supermarket, kafic. U Mercatoru su uvijek ljubazni i usluzni, i zato tamo obavljam svoju kupovinu. S druge strane, nikad ne pijem kafu tamo jer su konobari grozni, a i kafa za koju treba 20 minuta da donesu. Nikad ne provjeravam bar kodove, tako da sam sigurno nekad negdje zakinuta. Od sada cu gledati i to, mada ce mi trebati onda puno duze vremena za kupovinu.
Najgori ubjedljivo je Robot, po svemu
meso koje je crno od starosti
moja noga u Robot neće kročiti
Da, i smrdi na kilometar :cry:
Katastrofa prava. A o ljubaznosti prodavaca bi se mogla otvoriti posebna tema :roll:
a evo gledao sam cijenu mlijeka u Konzumu i u interexu
u konzumu 0,99 a u interexu isto 1,20 domaće blago gradačačko
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#78 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by StupskaBitanga »

predlažem da se tema preimenuje u Trgovački centri all about
franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#79 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by franceska »

StupskaBitanga wrote:predlažem da se tema preimenuje u Trgovački centri all about
Slazem se. Ima se stosta napisati o svakom od njih
:thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#80 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by StupskaBitanga »

franceska wrote:
StupskaBitanga wrote:predlažem da se tema preimenuje u Trgovački centri all about
Slazem se. Ima se stosta napisati o svakom od njih
:thumbup:
od malog granapa do velikog lanca trgovina
User avatar
alica.k
Posts: 8777
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#81 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by alica.k »

franceska wrote:Dozivjela sam neugodnosti u skoro svim supermarketima osim u Mercatoru. Nisu to neke velike, strasne scene, ali neljubazno osoblje je vise nego dovoljno da se vise ne vratim u tu prodavnicu, supermarket, kafic. U Mercatoru su uvijek ljubazni i usluzni, i zato tamo obavljam svoju kupovinu. S druge strane, nikad ne pijem kafu tamo jer su konobari grozni, a i kafa za koju treba 20 minuta da donesu. Nikad ne provjeravam bar kodove, tako da sam sigurno nekad negdje zakinuta. Od sada cu gledati i to, mada ce mi trebati onda puno duze vremena za kupovinu.
Najgori ubjedljivo je Robot, po svemu
samo u merkatoru ima na kasi ona jedna UVIJEK je nad*****a i uvijek je nevjerovatno neljubazna, i na njenoj kasi je uvijek najmanji red. SLJEDECI PUT CU JE SLIKATI KAD ODEM. inace, merkator je meni naj.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#82 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

Skyfox wrote:
d2 wrote:meni se cini da im je sef podjelio moju sliku dole :D
da znas da snimaju sve... jednom se ja mucim da izvucem neku bombonjeru za poklon kad iz onog kucerka istrca neka zena "dajte da vam pomognem" ja ostao paf... :D
sjoooooooo velikim koracima idu naprijed, mislim da im je to sefica (al bih rekao da je smjenjena posto je sada neki tip sef), ja jednom tako pokusavao izvuci ne znam sta iz rafa tamo kod kafe a hanuma strazar me samo gleda blijedo - valjda konta da je ona tu da neko nesto ne ukrade a ne da nesto pomogne kupcima... doduse to je bilo prije ovog novog, sokantnog, drvoprometa :D

da nije kakvo takmicenje u ljubaznosti pocelo dole :D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#83 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by madnessa »

ma drvopromet salta te radnike iz poslovnice u poslovnicu... bar sam jednu te istu seficu srela u vise poslovnica i svaki put mi je odgovorila: "sad sam malo ovdje"... to ti doslovno kako ti grah padne... nekad usluzni nekad nisu... :lol:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#84 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

d2 wrote:
Skyfox wrote:
d2 wrote:meni se cini da im je sef podjelio moju sliku dole :D
da znas da snimaju sve... jednom se ja mucim da izvucem neku bombonjeru za poklon kad iz onog kucerka istrca neka zena "dajte da vam pomognem" ja ostao paf... :D
sjoooooooo velikim koracima idu naprijed, mislim da im je to sefica (al bih rekao da je smjenjena posto je sada neki tip sef), ja jednom tako pokusavao izvuci ne znam sta iz rafa tamo kod kafe a hanuma strazar me samo gleda blijedo - valjda konta da je ona tu da neko nesto ne ukrade a ne da nesto pomogne kupcima... doduse to je bilo prije ovog novog, sokantnog, drvoprometa :D

da nije kakvo takmicenje u ljubaznosti pocelo dole :D
a da ih ne ureknemo... pu pu pu :D
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#85 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by osa »

evo kako konzum reagira na kritike u matičnoj državi.



HRVATSKI narod koji je od početka godine na udaru galopirajuće inflacije i koji, kako pokazuju statistike, kupuje sve manje hrane i osnovnih živežnih namirnica, spasit će najveći hrvatski feudalac, Ivica Todorić, stvoritelj i čelni čovjek prehrambenog carstva Agrokora. Naime, od danas će mlijeko, kruh, jaja, brašno, ulje, šećer i tjestenina te još neke osnovne namirnice biti jeftiniji u svim prodavaonicama njegovog Konzuma koje je načičkao u svakom kutu Lijepe naše. U Agrokoru kažu da ovako oni odgovaraju na globalno povećanje osnovnih životnih troškova.

A Todorić se sada pokazuje široke ruke nakon što je objavljeno da je upravo on najveći korisnik poljoprivrednih poticaja za 2007. godinu, kada su njegove kompanije dobile ukupno 103 milijuna kuna. Sada će napaćena čeljad vidjeti i kakve blagodati mogu imati od Todorićevog poravnavanja Baranje i zasađivanja najmanjeg neobrađenog djelića ovog dijela Hrvatske.

Tako je Ivica Todorić prvi poslušao Ivu Sanadera, koji je prvog radnog dana nakon godišnjih odmora najavio da će javno dijeliti opomene i odašiljati packe prema onim trgovcima koji neopravdano drže visoke marže i održavaju visoke cijene hrane. Premijer je poručio kako bi i trgovci mogli imati malo manju dobit kad je već ovakva situacija i pomoći mu pri smanjivanju inflacije. A nakon Sanaderovog vapaja dosad je bilo neodgovoreno pitanje tko su oni koje predsjednik Vlade proziva da dobivaju subvencije i podižu cijene? Čitavo vrijeme odgovor je bio - Agrokor.

Plan Agrokora jest do kraja godine sniziti cijenu do 220 artikala, što će Konzum koštati 50 milijuna kuna, rekao je na konferenciji za novinare Darko Knez, predsjednik uprave Konzuma te dodao kako zbog toga neće biti kompenzacija u cijenama drugih proizvoda.

Najavljeno sniženje posljedica je sniženja marži Konzuma i proizvođača (poput Vindije, Dukata, Kraša, Podravke, itd.), a većinu u tom odricanju na sebe će preuzeti sam Konzum, naglasila je Ljerka Puljić, izvršna potpredsjednica Agrokora za strategijske poslovne grupe. Dodala je kako je poziv premijera Ive Sanadera gospodarstvenicima da utječu na sniženje razine cijena isto tako odigrao bitnu ulogu.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#86 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by dadoka84 »

Sinoc u merkatoru (c-faza). Teke sa tvrdim povezom a4 na akciji 0,59kf.
Izadjem s racunom u ruci, kad ista teka naplacena 1,70 KM :x
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#87 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by madnessa »

dadoka84 wrote:Sinoc u merkatoru (c-faza). Teke sa tvrdim povezom a4 na akciji 0,59kf.
Izadjem s racunom u ruci, kad ista teka naplacena 1,70 KM :x
a onda nalijevokrug i lagano sve po spisku poslovodji!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#88 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by PipiDugaDevetka »

Konzum Wisa prije mjesec dana, otprilike:
Akcija: Domaća tjestenina Mlinotest-Slo. 0,95KM - Stara cijena: 4,90
Uzmem 2 pakovanja, na kasu, kad ja tamo, a ono, medjutim, tjestenina naplaćena po staroj cijeni.

Kažem poštovanoj kasirki (ropkinja) da mi pričuva kolica da još jednom provjerim jesam li dobro vidio cijenu one tjestenine. Provjerim, iŠčupam onu akcijsku tablu sa starom i novom cijenom i na kasu. Nema šefice da stornira, ...show, gleda me narod sa onom tablom kao transparentom,...ništa nisam pravio frku, vikao,...ili slično,...i njima nezgodno. Vratiše mi pare jer više mi nije bilo do tjestenine, nisam je htio nikako.

Sudeći po ostalim postovima i samoj temi, ova razlika u cijenama na polici i na kasi izgleda, NIJE SLUČAJNA.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#89 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

PipiDugaDevetka wrote:Konzum Wisa prije mjesec dana, otprilike:
Akcija: Domaća tjestenina Mlinotest-Slo. 0,95KM - Stara cijena: 4,90
Uzmem 2 pakovanja, na kasu, kad ja tamo, a ono, medjutim, tjestenina naplaćena po staroj cijeni.

Kažem poštovanoj kasirki (ropkinja) da mi pričuva kolica da još jednom provjerim jesam li dobro vidio cijenu one tjestenine. Provjerim, iŠčupam onu akcijsku tablu sa starom i novom cijenom i na kasu. Nema šefice da stornira, ...show, gleda me narod sa onom tablom kao transparentom,...ništa nisam pravio frku, vikao,...ili slično,...i njima nezgodno. Vratiše mi pare jer više mi nije bilo do tjestenine, nisam je htio nikako.

Sudeći po ostalim postovima i samoj temi, ova razlika u cijenama na polici i na kasi izgleda, NIJE SLUČAJNA.
a neko bi paltio jer bi se unzezgodio, a to sa cijenom sto si donio na kasu mi je potez godine :thumbup: :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#90 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

drvopromet grbavica veceras, nadjem masinicu za gnjecenje bijelog luka sa cijenom 8.99 koja je prekrizena i naljepljena nova cijena 4.99, na kasi su to ocitali naravno kao 8.99, kazem zeni da je masinica snizena, ona kaze da je sto se nje tice cijena 8.99, obavijestim je da mi masinica ne treba po duploj cijeni.

dobri stari drvopromet, nedostajao mi je :)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#91 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

gdje nalazis te spravice i masinice :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#92 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by mIRCerka »

d2 wrote:drvopromet grbavica veceras, nadjem masinicu za gnjecenje bijelog luka sa cijenom 8.99 koja je prekrizena i naljepljena nova cijena 4.99, na kasi su to ocitali naravno kao 8.99, kazem zeni da je masinica snizena, ona kaze da je sto se nje tice cijena 8.99, obavijestim je da mi masinica ne treba po duploj cijeni.

dobri stari drvopromet, nedostajao mi je :)
Isto mjesto, prije 2 sata....pise fino VITO KONZERVA 1,10 KM, kasa kuca 1,28....
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#93 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

Skyfox wrote:gdje nalazis te spravice i masinice :D
ma meni nista draze nego se zaroviti u neki zaboravljeni cosak, konkretno sam ovo nasao samo na onoj zadnjoj polici kad prodjes sve deterdzente, preko puta onih sredstava za uljepsavanje mirisa wc šolje :lol: :lol: :lol:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#94 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

mIRCerka wrote:
d2 wrote:drvopromet grbavica veceras, nadjem masinicu za gnjecenje bijelog luka sa cijenom 8.99 koja je prekrizena i naljepljena nova cijena 4.99, na kasi su to ocitali naravno kao 8.99, kazem zeni da je masinica snizena, ona kaze da je sto se nje tice cijena 8.99, obavijestim je da mi masinica ne treba po duploj cijeni.

dobri stari drvopromet, nedostajao mi je :)
Isto mjesto, prije 2 sata....pise fino VITO KONZERVA 1,10 KM, kasa kuca 1,28....
ja sam tek nedavno poceo gledati takve stvari i stvarno se pitam koliko sam stvari platio vise nego sto sam mislio za sve ove godine
jedna bivsa je vazda govorila gledaj dobro sta rade na kasi i kad dodjemo na kasu gleda onu kasirku ko jastreb, meni vazda blam bilo, govorio joj to je bolan sve informatika, nema sanse da pogresno otkuca, bar kodovi, stanje na skladistu, cijene, sve je to uvezano ... kad ono... :shock:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#95 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

merkur (onaj pored interexa a ne merkur od pivare) im zestoko konkurise po pitanju ljubaznosti... ljudi su nevjerovatno ljubazni
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#96 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by amrica »

d2 wrote:merkur (onaj pored interexa a ne merkur od pivare) im zestoko konkurise po pitanju ljubaznosti... ljudi su nevjerovatno ljubazni

Ako mislis na Merkur pored Interexa na Stupu, tu se nema sta porediti, to nije hipermarket i tamo ne ides po jogurt ili cak po citavu fasungu pa brojis pf (zbog principa i lopovluka, ne zbog kokuzluka). Ali ko ides kupovati bijelu tehniku, ostale kucne djidje itd, poneses "brdo" para, i potrosis ih, normalno da ce biti ljubazni.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#97 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

Amrice pogledaj post iznad moga pa ce ti biti malo jasnije.
Kemal_S
Posts: 51
Joined: 28/01/2007 14:22
Location: Cazin

#98 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Kemal_S »

Ja sam u Konzumu kupio neki Ledenic caj. Nisam ni primjetio rok upotrebe je prosao prije dvije godine. Primjetio sam tek kad sam pola flase popio i osjecao se kao da sam jeo pokvareno meso. Odem ja sa flasom u Konzum, objasnim im tamo problem. Standardno oni ce: "NIJE MOGUCE, MA KAKO!?" -odemo do police a ono tamo komplet sve prosao rok upotrebe. Izvinjavaju se... kazem im da trebaju to povuci s polica a oni obecavaju kako hoce. Inace, veliku frku sam napravio.

Odem nakon sedam dana u isti prodajni centar Konzum i reko hajd da vidim onaj Ledenic caj. Nisu ga sklonili iako je rok upotrebe prosao. Opet zovem prodavace, njih par - prodavacica i galamim kako ih nije sramota. One kazu kako ce sigurno ovaj put skloniti.

Nisam dugo bio u Konzumu, ovaj put najmanje deset dana... i, odem opet do onog stalka, ni dan danas nisu sklonili proizvode sa proslim rokom trajanja. Zanima me, u koju inspekciju se mogu obratiti za ovo? -inace, bio sam u Konzumu Sanski Most.
melb26sa
Posts: 2454
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#99 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by melb26sa »

Kemal_S wrote:Ja sam u Konzumu kupio neki Ledenic caj. Nisam ni primjetio rok upotrebe je prosao prije dvije godine. Primjetio sam tek kad sam pola flase popio i osjecao se kao da sam jeo pokvareno meso. Odem ja sa flasom u Konzum, objasnim im tamo problem. Standardno oni ce: "NIJE MOGUCE, MA KAKO!?" -odemo do police a ono tamo komplet sve prosao rok upotrebe. Izvinjavaju se... kazem im da trebaju to povuci s polica a oni obecavaju kako hoce. Inace, veliku frku sam napravio.

Odem nakon sedam dana u isti prodajni centar Konzum i reko hajd da vidim onaj Ledenic caj. Nisu ga sklonili iako je rok upotrebe prosao. Opet zovem prodavace, njih par - prodavacica i galamim kako ih nije sramota. One kazu kako ce sigurno ovaj put skloniti.

Nisam dugo bio u Konzumu, ovaj put najmanje deset dana... i, odem opet do onog stalka, ni dan danas nisu sklonili proizvode sa proslim rokom trajanja. Zanima me, u koju inspekciju se mogu obratiti za ovo? -inace, bio sam u Konzumu Sanski Most.
Prvo trzisna a onda sanitarna inspekcija - prodaja proizvoda sa isteklim rokom trajanja. Pa jesu ti bar zamijenili taj istekli sok sa nekim drugim?
Post Reply