KONY 2012

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

BloodOverdrive

KONY 2012

Post by BloodOverdrive » 07/03/2012 23:45

Pozdrav!
S obzirom da ovaj video i pokret jako popularan ovih dana i mislim da zaslužuje temu odnosno pažnju ovdje.
O istom ne bih puno govorio i objašnjavao,nego predlažem da se pogleda i ostavi utisak.

Enofazni števec

Re: KONY 2012

Post by Enofazni števec » 07/03/2012 23:55

Ogledah ga jutros uz kafu kad sam izasao . Ne znam sta da kazem ideja mi se svidja i svaka cast ovom liku a i onoj omladini al moram jos malo progooglati da istrazim i drugu stranu medalje.

Cudno mi sto se ovo sad tek pokrece u izbornoj godini u USA pogotovo sto je izborna godina .

Vrijeme ce pokazati kakvo je stanje u svemu ovome i da li ce neko profitirati iz ovoga

UnscarD
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

Post by UnscarD » 08/03/2012 00:18

Enofazni števec wrote:Ogledah ga jutros uz kafu kad sam izasao . Ne znam sta da kazem ideja mi se svidja i svaka cast ovom liku a i onoj omladini al moram jos malo progooglati da istrazim i drugu stranu medalje.

Cudno mi sto se ovo sad tek pokrece u izbornoj godini u USA pogotovo sto je izborna godina .

Vrijeme ce pokazati kakvo je stanje u svemu ovome i da li ce neko profitirati iz ovoga
Evo malo vise pogleda na ono sto vec sada izgleda kao najveca viral kampanja ikada :
http://www.foreignaffairs.com/articles/ ... ?page=show
http://justiceinconflict.org/2012/03/07 ... n-a-notch/
http://securingrights.wordpress.com/201 ... bout-kony/

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 08/03/2012 08:28

Vidjeh slike Anđe Jolie i Bono Vox-a kao ljude koji podržavaju ovakve aktivnosti. Sve što oni podržavaju i ja sam za.
Bojim se da je @Enofazni števec u pravu i da ovo ima veze sa USA izborima ove prestupne godine.

Čudi me da ICJ nije nadležan i za građane USA?
Može li se desiti da se neki kony pojavi i tamo kod njih?
Da li je istina da Barak Obama ima dionice nekih kompanija čiji je posao u vezi sa dijamantima i coltanom?
Ti dijamanti i mineral coltan su iskopani u Africi rukom i krampom djece-robova rudara.
Coltan je mineral bez kojeg nema ni jednog mikroelektronskog uređaja, pa se može reći da je svaki pixel na bilo kojem našem ekranu krvav od krvi afričke djece koja kopaju dijamante i mineral coltan. U uskoj vezi sa pobunjenicima u Centralnoj crnoj Africi su protjerivanja stanovništva širom Ugandi obližnjeg DR Konga, Ruandi, etc.
Protjerivanja stanovništva od strane pobunjenika je u cilju mirnog nesmetanog kopanja. USA je ''očistila'' kongoansku provinciju Katangu bogatu uranijumom tako što je plaćala iseljenje porodicama. Imao sam pomoćnika/slugu koji je iz Katange doselio u Orijentalnu provinciju, grad Kisangani.

Nije sve baš tako jednostavno.

Podržavam ovo što se dešava u vezi sa privođenjem ICJ u Den Hag ovog JOSEPHA KONY-a.

Ostaje bezbroj upitnika iznad moje glavuše.

BloodOverdrive

Post by BloodOverdrive » 08/03/2012 09:32

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 08/03/2012 11:56

jaaooo marketinga evo i sa x se ukljucio :-)

e sad ga necu namjerno pogledati... :-)

SaPnA

Post by SaPnA » 08/03/2012 12:30

Ideja je odlicna, samo su mozda previse zagrizli, mozda se trebalo krenuti sa rjesavanjem manjih problema, ali sta ja znam? :skoljka: :thumbup:

svemirska_vjeverica

Post by svemirska_vjeverica » 08/03/2012 15:30

BloodOverdrive wrote:Pozdrav!
S obzirom da ovaj video i pokret jako popularan ovih dana i mislim da zaslužuje temu odnosno pažnju ovdje.
O istom ne bih puno govorio i objašnjavao,nego predlažem da se pogleda i ostavi utisak.

Vrlo simpaticna screparajuca inicijativa za bolje sutra. I jos da dodam: Iranci su teroristi a posebno one zemlje koje imaju bogate rezerve nafte! :bih: :sax:

dezurni_ucenik
Been thanked: 1 time

Post by dezurni_ucenik » 08/03/2012 16:01

jefferson

Post by jefferson » 08/03/2012 16:47

PipiDugaDevetka wrote:Vidjeh slike Anđe Jolie i Bono Vox-a kao ljude koji podržavaju ovakve aktivnosti. Sve što oni podržavaju i ja sam za.
Bojim se da je @Enofazni števec u pravu i da ovo ima veze sa USA izborima ove prestupne godine.

Čudi me da ICJ nije nadležan i za građane USA?
Može li se desiti da se neki kony pojavi i tamo kod njih?
Da li je istina da Barak Obama ima dionice nekih kompanija čiji je posao u vezi sa dijamantima i coltanom?
Ti dijamanti i mineral coltan su iskopani u Africi rukom i krampom djece-robova rudara.
Coltan je mineral bez kojeg nema ni jednog mikroelektronskog uređaja, pa se može reći da je svaki pixel na bilo kojem našem ekranu krvav od krvi afričke djece koja kopaju dijamante i mineral coltan. U uskoj vezi sa pobunjenicima u Centralnoj crnoj Africi su protjerivanja stanovništva širom Ugandi obližnjeg DR Konga, Ruandi, etc.
Protjerivanja stanovništva od strane pobunjenika je u cilju mirnog nesmetanog kopanja. USA je ''očistila'' kongoansku provinciju Katangu bogatu uranijumom tako što je plaćala iseljenje porodicama. Imao sam pomoćnika/slugu koji je iz Katange doselio u Orijentalnu provinciju, grad Kisangani.

Nije sve baš tako jednostavno.

Podržavam ovo što se dešava u vezi sa privođenjem ICJ u Den Hag ovog JOSEPHA KONY-a.

Ostaje bezbroj upitnika iznad moje glavuše.
Slazem se s vecinom tvojih postova, ali mislim da nasa politika ljudima stvarno uzima zdravu pamet, i da SVE, ali bas SVE dogadjaje u sviejtu poistovjecuju sa politickim procesom u BiH.
Indikativno je da bilo kakva akcija kod nas prvo zahtjeva cist racun, da je utemeljena na najvisim moralnim standardima i da ima nekoliko sigurnosnih mehanizama da bi BiH se ukljucila u tako nesto, jer boze moj, ko zna sta se ne do bog valja iz atoga.
S druge strane, BiH je drzava koja je najmanje kompetentna da govori o tome kome treba pomoci ili ne. Mi smo izgradili mentalitet da samo pomoc Bosni nije upitna, ali da svaka pomoc drugima mora da se dobro ispita, jer boze moj Obama moze imati dionice.
Ako vec forumase interesuje finansijsko stanje Obame i njegove sire i uze porodice, sve moze naci na internetu, pa i koliko je para potroseno na njegovog cuku!
Nemam nista protiv tebe, ali ljudi Obamu, Angelu markel ili japanskog cara konstantno positovjecuju sa Brankovicem, Dzaferovicem, Covicem i slicnim likovima! Ono sto se radi u BiH ne mora znaciti da tako funkcionise u svijetu. Da funkcionise tako u svijetu i svijet bi bio "razvijen" isto kao i mi!

Djate priliku za neku akciju da nema odmah 1000 upitnika o nekoj zavjeri!

Mikado

Post by Mikado » 08/03/2012 16:53

Dok traje kampanja, evo šta se zbiva u SAD. :shock:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zast ... 03209.aspx

jefferson

Post by jefferson » 08/03/2012 16:55

Mikado wrote:Dok traje kampanja, evo šta se zbiva u SAD. :shock:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zast ... 03209.aspx
Da i? Dodje socijalna sluzba i rjesit ce se problem! Hoces jedno 100 clanaka sta se zbiva u BiH? Hocel policija doci i ispitati sto 4-clana porodica zivi u 6 kvadrata?
Dajte ba tema je Kony i njegova sranja.

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 08/03/2012 17:55

30.000 djece je oteto

i vi meni pricate o izbornim kampanjama i gdje Obama ima dionice.
Onaj ko je pametan vidi da je ovo prvenstveno poziv na pritisak prema Obaminoj administraciji da uradi nesto. A mi ostali mozemo pomoci da i ovi nasi mlatomudani postanu svjesni toga pa potegnu to pitanje u UN-u i slicnim organizacijama.

jefferson

Post by jefferson » 08/03/2012 23:55

snaga_znanja wrote:30.000 djece je oteto

Onaj ko je pametan vidi da je ovo prvenstveno poziv na pritisak prema Obaminoj administraciji da uradi nesto. A mi ostali mozemo pomoci da i ovi nasi mlatomudani postanu svjesni toga pa potegnu to pitanje u UN-u i slicnim organizacijama.
Daj ba budi ozbiljan.
Nikad necu zaobraviti cunami kad se desio u jugoistocnoj aziji.
Neki opcinski vijecnik u opcini Livno predlozi eto da se odreknu dnevnog pausala te da se pare uplate da se pomogne ljudima. Samo on glasao za odricanje!
Tako da ako poceno pricati o Obami i dionicama mozda vrlo brzo tema dospije na nekih 100 stranica, pa cak sta vise, mozda i nesto bude od ove akcije uz toliku posjecenost!
Mi smo previse sebican narod da bi bilo kome pomogli. U BiH humanitarna pomoc moze samo doci (mi danas donacije smatramo pravom) ali nikako otici iz BiH drugome.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 09/03/2012 00:45

snaga_znanja wrote:30.000 djece je oteto

I Klinton i Obama imaju dionice tamo nekog Kralja Dijamanata. USA nije potpislala ta neka dokumenta i ICJ ne može privesti nikoga od USA građana barem da ga ispita.

Malo mi čudno!

Al' hajd' nema veze. Ko može, neka naruči taj neki kit INVISIBLE CHILDREN za potragu za KONY-jem:
http://invisiblechildrenstore.myshopify.com/
Prekrasne majice T-SHIRTs i biće ovog ljeta i proljeća sigurno IN.

Tamo ovi pobunjenici siluju bebe namrtvo jer kontaju da je to lijek protiv SIDE. Mobutu Sese Seko je pio ljudsku krv vjerujući da će preuzeti snagu i moć iz te krvi i tako se spasiti od raka prostate u poodmakloj fazi.
Tamo je zakonom zabranjeno fotografisanje ljudi na ulici jer vjeruju da im se na taj način ''oduzima snaga''.
Tamo je HIV pozitiva oko 35%. Ko muhe umiru, a bolnice kao uzrok smrti stavljaju nepoznato jer je to sramota saznanje za rodbinu i njihov ugled. Putem tv. samo sport, muzika (predivna), političko-propagandni program.
Ovi pobunjenici, Božji Otpor Armija (L.R.A.) nemaju veze sa Bogom i Hrišćanstvom. Regrutuju djecu koja jurišaju kao da se radi o filmu nekom. Najopasniji vojnici. UN imaju program njihovog preodgoja, pa sam ih vidio u UN-u.

M'Zungui, bjelčuge hoće da u provinciji KIVU koja je relativno blizu Ugande imaju adresu kojoj se mogu obratiti, samo da isporuke minerala coltana budu redovne i sigurne. Da li će to biti regularne snage države ili pobunjenici, njih ne interesuje. Da li će zelenkasti mineral coltan kopati djeca robovski rudari čekićem i dlijetom ili odrasli rudar sa šljemom i svom ostalom opremom, njih ne interesuje. Najlakše je organizovti iskop ako ima što manje naroda na području bogatom coltanom. Manje naroda = manje problema sa isporukom coltana.

Svako malo ratuju i genocid čine. U jednom momentu 1998.g. je bilo preko trideset državnih armija koje su se borile na tim područjima Centralne Crne Afrike. UN imaju oko 17 000 vojnika. Među njima je i afrički EUFOR. Kada pobunjenici zarobe M'Zungua-bjelčugu, ubiju ga, pa mu pojedu prijesnu jetru, srce i penis. Inače, bjelačko meso je najneukusnije, po priči onih koji su kušali.

Slažem se da se treba priključiti ovoj akciji pomaganja da se ovaj suludi zločinac privede u ICJ (Čuj, Božji Otpor Armija-L.R.A.) :shock:

ImageImageImage
$25 košta ova majica koja će ovog proljeća ili ljeta SIGURNO BITI IN!
Last edited by PipiDugaDevetka on 09/03/2012 15:39, edited 1 time in total.

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 09/03/2012 10:28

PipiDugaDevetka

Nemam ja nista protiv da se svaki takav zlotvor privede pravdi. Ma koliko ta medjunarodna pravda zna biti smijesna. Mi smo imali brutalan rat i znamo kako je to kad ostatak svijeta blago zaboli cuna na desavanja sta se tu desava.

Tesko je ocekivati da se novcano pomaze ovaj projekat iz Bosne i Hercegovine. Ali mozemo ako nista poslati e-mail ambasadoru u UN-u da inicira pitanje, temu ili debatu u nekom od tijela UN-a. Dovoljno da se prica o njemu.

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 09/03/2012 10:30

I kad smo kod privodjenja pravdi. Moje misljenje je da je bolje da mu se metak u celo zabije nego da se ko Seselj sepuri po Hagu...

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 09/03/2012 12:48

Idemo sad pogledati i drugi kontekst.

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 09/03/2012 13:08

male_okice

Post by male_okice » 09/03/2012 13:09

nekad mi se cini da u ovoj Africi niko normalan nema, svi su zlocinci i ubice na neki nacin a oni koji nisu samo je pitanje vremena kad ce postati :? Mozda je najbolje pobjeci iz tog mjesta glavom bez obzira jer tu niko nije dovoljno pametan da uvede neko normalno stanje

krompir i riza

Post by krompir i riza » 09/03/2012 15:07

u sridu :thumbup:

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 09/03/2012 15:50

Posebno su mi interesantni ovi ruski izvjestaji kad se na ovom forumu navode.
Jako mi je zanimljivo da pogledamo iz istih izvora i drugu stranu price rata u BiH. O tome kako su braca branila pravoslavlje od povampirenih islamistickih terorista pojacani zlotvorima amerikancima.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/03/2012 15:50

snaga_znanja wrote:I kad smo kod privodjenja pravdi. Moje misljenje je da je bolje da mu se metak u celo zabije nego da se ko Seselj sepuri po Hagu...
Apsolutno sam protiv nasilja po principu METAK-ČELO, a za suđenje na sudu koji je uspostavljen odmah poslije WWII.
Da tamo ispriča šta je sve radio. Po mogućnosti da se pokaje.
To je civilizacija, rješavanje najtežih zločina na sudu, a ne ratom nasiljem, zločinima.

Ponosan sam na svoj narod koji se nije svetio počiniteljima genocida nad njim, nego prepustio ''osvetu'' sudovima.

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 09/03/2012 16:09

snaga_znanja wrote:Posebno su mi interesantni ovi ruski izvjestaji kad se na ovom forumu navode.
Jako mi je zanimljivo da pogledamo iz istih izvora i drugu stranu price rata u BiH. O tome kako su braca branila pravoslavlje od povampirenih islamistickih terorista pojacani zlotvorima amerikancima.
Gledao sam taj prilog, ali oko amerikanaca su upravu.

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 09/03/2012 16:19

Mr.Penguin wrote:
snaga_znanja wrote:Posebno su mi interesantni ovi ruski izvjestaji kad se na ovom forumu navode.
Gledao sam taj prilog, ali oko amerikanaca su upravu.
pa dobro, i da su rusi u pravu u vezi ameirikanaca, sta? ljudi hoce naftu, fino ce dovest kompanije i vadit je i uganda ce imati nesto od toga. ovako nema nista.
ja na mapi ne znam pokazati ugandu, ali se sigurno moze naci dosta materijala koji govori o svim zlocinima pa i o zlocinima ovog konyja. ima li gdje dokaza koji negiraju tvrdnje ovog filma kony2012?

u svakom slucaju, ako moram birati izmedju amerikanaca i brace rusa, iako ni jedni ni drugi nisu bog zna sta, ipak cu izabrati amere.

Locked