Konvoj

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#26

Post by The_Fluid »

tekst za tu deen-ovu pjesmu je napisao Dzemaludin Latic
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#27

Post by Lace »

ne znam ko ju je napisao al je prvobitno izvedena (kao ilahija) od strane jednog od onih momaka koji obicno rade bajramski koncert (dodji najdrazi)...ne znam kako se momak zove :-?
Engram::X
Posts: 1037
Joined: 17/10/2004 12:08
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#28

Post by Engram::X »

:lol:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#29

Post by Lace »

sjetila sam se...momak koji je prvobitno otpjevao "ja sam vjetar zaljubljeni" se zove Burhan Saban


a ti frki umjesto sto se smijes...mogao si pomoci...ipak su bajramski koncerti nesto sto ti pratis :D :P
sa_sar
Posts: 14
Joined: 13/01/2005 21:58

#30

Post by sa_sar »

Image

:lol: :lol: :lol: lac-lac
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#31

Post by Lace »

jel to ti meni prijedis? :-? :?
Danger
Posts: 27
Joined: 29/12/2004 19:47
Location: Tamo negdje u dalekom gradom, neznam mu ime...
Contact:

#32

Post by Danger »

Lace wrote:
The_Fluid wrote:
Lace wrote:
u pravu si a ja se sjecam jedne ilahije koja je izvedene uz veoma slicnu muziku :-? :D

ne mislite li da je cijeli album prozhet elementima koje susretjemo u ilahijama i sevdalinkama? Na stranu naznake Rundeka..
nisam slusala album al je ova pjesma definitivno uzela par taktova iz ilahije (u refrenu)...moja prva asocijacija nakon sto sam je slusala bila je ista kao kad sam cula deenovu "ja sam vjetar zaljubljeni"...poznato al drugacije... :D mada je deen cini mi se uzeo kompletan tekst i prepjevao a ovi su uzeli muziku (...ljubav je nasa vodilja...)...cak mislim da se ova recenica i spominje u nekoj ilahiji mada nisam sigurna za rijec ljubav :D
Gdje ces pariti Deena i Konvoj stare ti tvoje???? ehhehhe..........Stvarno svasta da cujem.....To ti je kao da paris crno i bijelo, nikakve asociacije nema, stil muzike totalno drugaciji i naravno KVALITET produktivne muzike.
U svakom slucaju, Konvoj je vise od lokalno benda, i naravno u mom misljenju jako tralentovan bend.
xxxl
Posts: 2
Joined: 14/01/2005 22:46

#33

Post by xxxl »

Pozdrav svima!!!!
Narocito onima koji vole grupu Konvoj!!!!
Ja mislim da bi svako ko zeli poslusati KOnvoj na pravi nacin, ipak morao biti malo naslusaniji muzike opcenito, razlicitih stilova.
Momci nisu ograniceni na jedan fol i imaju smisla za humor, a oni koji ne shvataju njihove pjesme nek sebi skuhaju veliku posudu pure ili palente... :-D
Za sve neupucene u dosadasnji rad grupe Konvoj evo linka za njihov novi web site http://www.konvoj.co.ba/
Thi.No1
Posts: 27
Joined: 20/12/2004 17:54

#34

Post by Thi.No1 »

onaj.........neznam shta bi vam rekao grupa mi se fakat svidja jer imaju smisla za humor i lake refrene koje je lahko nauchit,isto kao zabranjeno pusenje i punkt imaju lude pjesme
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#35

Post by Hendrix »

Konvoj ima vrhunske muzičare ali kao i Real Madrid koji ima najbolji tim to ne znači neki muzički mega uspjeh.Meni ovaj njihov album izgleda totalno bezidejno i beznačajno.Preslušo sam ga par puta i ništa,ništa što bi se moglo upamtit kao super pjesma.MOžda ja i ne slušam taj stil,ali im je album nakaradan pravo i nema govora o nekom njihovom stilu.Sve nabacano,pa šta ko voli nek uzme.Zbog ovoga će ostati na nivou benda koji napravi promociju i onda svi zaborave i za šta su promociju napravili.
zgen
Posts: 10
Joined: 15/01/2005 20:02

#36

Post by zgen »

Pa gdje si Hendriče! :)
Nadimak ti je cool, svidja mi se 8)
Kako sam vidiš mišljenja su podjeljena kao i uvijek, ne bi valjalo da je drugačije, zato ovakvi forumi jesu super.
Ja ne mislim da je novi album Konvoja bog zna kakvo čudo, ali da je "bezidejno i beznačajno" nikako se ne bih slozio.
Ne znam šta bi za tebe predstavljalo "super pjesmu", možda mi možeš navesti neke od domaćih bendova (naravno da nisu prijeratne zvijezde) koji po tebi posjeduju nešto što bi te zadovoljilo, ili ti samo ne podržavaš našu scenu generalno.Ja bih sa albuma izdvojio pjesme : ratovi, slika, ograjisana, stara ljubav, ako fakat mislis da su to bezidejne pjesme onda ne znam šta si to preslušao.Ja podržavam sve BiH bendove koji iole vrijede jer kada u ovo vrijeme uspiju opstati i izdati album mislim da je to već veliki uspjeh! :-)
Pratim Konvoj od prvog albuma i mislim da oduvijek posjeduju izvjesnu širinu i različitost pjesama, za mene je to vrlina, a ne mana.
S druge strane napravili su veliku pauzu i to je greška, a na nijednom albumu ne mogu sve pjesme biti super (hitovi).
ALL THE BEST!!!!! :-D
in_my_skin
Posts: 87
Joined: 14/09/2004 21:12
Location: Sarajevo

#37

Post by in_my_skin »

Meni je ''Ograisana'' extra!
Uvijek moram pjevati uz nju! :razz:
''riješi nas,Dragi,dušmana''...!!!extra
Last edited by in_my_skin on 15/01/2005 20:52, edited 1 time in total.
zgen
Posts: 10
Joined: 15/01/2005 20:02

#38

Post by zgen »

Dušmana ima vazda jel` da? :x :-D
in_my_skin
Posts: 87
Joined: 14/09/2004 21:12
Location: Sarajevo

#39

Post by in_my_skin »

Uvijek,uvijek!
Gunslinger
Posts: 3
Joined: 15/01/2005 19:56

#40

Post by Gunslinger »

Ne znam to, moguće, ali jest mi šega zazvučalo prvo porediti nešto sa Real-om i onda nalijepiti. Ne vidim logiku, sem možda "nalijepimo domaće kako god" :) + ironija da riječ "vrhunski" (i to domaći), bude dovedena u negativan kontext svakako... Zar treba još jedan "Magbet" sa ne vrhunskim(blago rečeno) muzičarima, uz izgovor"Raja ih voli"?

Mislim da nije problem u "Konvoju" koliko u mentalitetu većinskog dijela slušalačke mase, bar ovdje.
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#41

Post by Hendrix »

Pa mislio sam kad se skupe ljudi koji sve rade perfektno ne znači da mora ispasti nešto super dobro.I ne lijepim domaće nemoj molim te tu glupost sad potencirat jer znam ja čim nešto kažeš protiv naših muzičara odmah ti prilijepe "eno ne voli naše".Mislim da je Konvoj malo previše evoluirao što bi se reklo,prijašnji albumi su im bolji definitivno,ovaj novi je malo otišo u stranu.Toliko od mene.
xxxl
Posts: 2
Joined: 14/01/2005 22:46

#42

Post by xxxl »

http://www.konvoj.co.ba
interesantno 8-)
Ima dosta informacija, a mogu se poslusati neke pjesme online.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#43

Post by Lace »

Danger wrote:
Lace wrote:
The_Fluid wrote:
ne mislite li da je cijeli album prozhet elementima koje susretjemo u ilahijama i sevdalinkama? Na stranu naznake Rundeka..
nisam slusala album al je ova pjesma definitivno uzela par taktova iz ilahije (u refrenu)...moja prva asocijacija nakon sto sam je slusala bila je ista kao kad sam cula deenovu "ja sam vjetar zaljubljeni"...poznato al drugacije... :D mada je deen cini mi se uzeo kompletan tekst i prepjevao a ovi su uzeli muziku (...ljubav je nasa vodilja...)...cak mislim da se ova recenica i spominje u nekoj ilahiji mada nisam sigurna za rijec ljubav :D
Gdje ces pariti Deena i Konvoj stare ti tvoje???? ehhehhe..........Stvarno svasta da cujem.....To ti je kao da paris crno i bijelo, nikakve asociacije nema, stil muzike totalno drugaciji i naravno KVALITET produktivne muzike.
U svakom slucaju, Konvoj je vise od lokalno benda, i naravno u mom misljenju jako tralentovan bend.
citaj od pocetkla...ne parim ih ali imaju jednu zajednicku crtu...dzone ilahije...jedni u totalu a drugi samo u refrenu :D
zgen
Posts: 10
Joined: 15/01/2005 20:02

#44

Post by zgen »

Evo kako cemo, ako mi uspijes naci ilahiju od koje su ukrali melodiju za refren Ograjisane, posalji mi ziro racun da ti uplatim 50KM.
Sad se pitas zašto sam tako siguran? :roll:
Jer ih poznajem i znam da nisu od tog posla, kao Bregovć ili Merlin recimo, koji džone od a do ž.Al` mogu ti rec` da i to treba znat, pa onda nam plasiraju to kao njihove ideje.Ako ti nesto zvuci poznato ne treba znaciti da je negdje klepljeno, prije bih rekao da je himna za reprezentaciju BiH kopija pjesme "Kad si sretan ti udari dlan o dlan" :lol:
Hajmo Bosno, Bosno,Bosno hajmo Hercegovino.... :)
Gunslinger
Posts: 3
Joined: 15/01/2005 19:56

#45

Post by Gunslinger »

A državna himna ima melodiju od "Ode Spermi" iz Montija Pajtona :)
zgen
Posts: 10
Joined: 15/01/2005 20:02

#46

Post by zgen »

Bravo!, znam za to al` se ne sjetih odmah:lol:
super smo ti mi neki spermatozoidi :D :P
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#47

Post by Lace »

zgen wrote:Evo kako cemo, ako mi uspijes naci ilahiju od koje su ukrali melodiju za refren Ograjisane, posalji mi ziro racun da ti uplatim 50KM.
Sad se pitas zašto sam tako siguran? :roll:
Jer ih poznajem i znam da nisu od tog posla, kao Bregovć ili Merlin recimo, koji džone od a do ž.Al` mogu ti rec` da i to treba znat, pa onda nam plasiraju to kao njihove ideje.Ako ti nesto zvuci poznato ne treba znaciti da je negdje klepljeno, prije bih rekao da je himna za reprezentaciju BiH kopija pjesme "Kad si sretan ti udari dlan o dlan" :lol:
Hajmo Bosno, Bosno,Bosno hajmo Hercegovino.... :)
ne kazem ja da su oni skloni tome...oni su kvalitetna grupa i pjesme su pitke i pamtljive ali svaki autor prije ili kasnije napravi pjesmu koja necim podsjeca na neku drugu...mozda svjesno ili nesvjesno ali se zna desiti da par taktova ili cak citav refren zvuci nekako poznato...umjesto da ja trazim ono na sta me pjesma podsjeca mozda ti (kada ih vec poznajes) mozes pitati njih...kazi da se prica da im refren ograisane zvuci ko ilahija :D :D

ja ne slusam ilahije...da slusama znala bih..ali refren veoma poznato zvuci :D
akyx
Posts: 153
Joined: 11/01/2005 23:45

#48

Post by akyx »

ma boli njih briga, oni se samo zezaju;) haos
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#49 Re: Konvoj

Post by _MaYa_ »

Tisina wrote:Izasao je njihov novi album Pun mjesec.. Licno mi je drago sto su napokon snimili nesto novo i album mi je skroz simpatican

novi ili stari? same shit nisu mi nista...ama bas nista
Gunslinger
Posts: 3
Joined: 15/01/2005 19:56

#50

Post by Gunslinger »

Siguran sam da je Ograjisana namjerno u refrenu urađena u maniru ilahije da bi se uklopila sa textom, i da bi to sve skupa dalo nekakvu kao parodiju na balkansko sujevjerje...vjerujem bez ikakve zle namjere.
Kome to nije sujevjerje, opet mu pjesma svejedno može imati smisla i u tome joj je i jedan od kvaliteta.

Što se tiče konkretnog "đonjenja"-toga nema, dakle da bi nešto bilo pođonjeno treba imati istu harmoniju, istu melodiju, isti tempo, isti manir, isti aranžman, promjenu harmonije na istim mjestima itd...drugo je kad je nešto samo u "folu" nečega, kao što je Ograjisana u folu ilahije, i to je drugo.

Kako sam kažeš:Prica se da im zvuči k'o ilahija...-ja velim:"pa šta"?

Z Pušenje u Lijepa Alma ima ašćare ubačenu ilahiju...ali opet i to je namjerno...itd.

Dok npr. : Merlin je ašćare pođonio (između ostalih)Majkla Džeksona koliko se sjećam u FotoAkšamija, izvinjavam se ako nije u toj pjesmi...ne pratim ga baš...

Dakle: jeli isto ako je nešto konkretno pođonjeno ili u folu nečega? I šta je u ovom potonjem toliko loše?
Post Reply