Konverzacioni kurs engleskog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#1 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by Daphna »

Hm...

Centar Kralj Fahd ima neki kurs, već su počeli ali kao nije problem ubaciti se! Po njihovoj brošuri u pitanju je baš taj konverzacioni, dakle nema sveska, klupa, tabla i piši... Već dođi, sjedi i parlaj! Ja se mislim već dvije sedmice da li da odem ali mi svaki put iskrsne nešto!
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#2 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by simbabimba »

Najbolje ti je da se sjaranis s nekim strejndzerom, vodas ga po gradu, druzite se i lagano opusteno bez stiske pricate, cakulate...
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#3 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by simbabimba »

micki125 wrote:
simbabimba wrote:Najbolje ti je da se sjaranis s nekim strejndzerom, vodas ga po gradu, druzite se i lagano opusteno bez stiske pricate, cakulate...
da, i to crnca nekog po mogucnosti, ha?? :? . bad boy, bad boy, grešne li misli. :D

Ja STVARNO nisam pomislila nista slicno :shock: Nego npr imas international women's club i pregrst zenica spremnih na druzenje...
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#4 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by pogresna »

Mislim da je njabolje za to uzeti privatne časove....kažeš prof. na šta želiš da se baziraš u učenju,konverzacija i lagano :-D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#5 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by anjusha »

Pa dobro, nikakav konverzacioni kurs ne moze proci bez nekog i pisanog materijala. Ipak ako hoces pravilno da pricas, moras da naucis i te neke osnove gramatike, a jos nisam srela osobu dovoljno pametnu da sto joj se jednom kaze, bez da zapise i pogleda to koji put- zapamti. Isto ti dodje i sa ucenjem nepoznatih rijeci. Ok, neke hoces zapamtiti od prve, ali neke ni od trece. Tako da sto mozes uraditi je naci neki kurs sa naglaskom na konverzaciju, ali nikako oslobođen potpuno čitanja i pisanja... Jesi pokusao da nadjes nekog za privatne casove? To bi ti mozda bilo najbolje, buduci da imas tako specijalizirane zelje, tako da i casovi budu "skrojeni" po tebi :)
good luck :)
Lisa Simpson
Posts: 6
Joined: 16/01/2009 19:40

#6 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by Lisa Simpson »

[quote="micki125"]Zadnjih dana trazim po Sarajevu a nikako da nadjem konverzacioni kurs engleskog jezika. ovo sto se nudi su standardni kursevi. zna li iko gdje ima konverzacioni, ako uopste ima.

I ja sam zainteresirana za takav kurs engleskog jezika. Da li je neko isao u SOROS??? Kakva su iskustva?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#7 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by Jara »

simbabimba wrote:
micki125 wrote:
simbabimba wrote:Najbolje ti je da se sjaranis s nekim strejndzerom, vodas ga po gradu, druzite se i lagano opusteno bez stiske pricate, cakulate...
da, i to crnca nekog po mogucnosti, ha?? :? . bad boy, bad boy, grešne li misli. :D

Ja STVARNO nisam pomislila nista slicno :shock: Nego npr imas international women's club i pregrst zenica spremnih na druzenje...
jel u taj the club može svako da se učlani? nije samo za žene ambasadora?
tia
Posts: 3
Joined: 12/05/2008 16:05

#8 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by tia »

U Ženskom edukacionom centru "Nahla" imaš ovakve kurseve, http://www.nahla.ba
User avatar
zaratustra
Posts: 485
Joined: 28/07/2008 21:20

#9 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by zaratustra »

micki125 wrote:Zadnjih dana trazim po Sarajevu a nikako da nadjem konverzacioni kurs engleskog jezika. ovo sto se nudi su standardni kursevi. zna li iko gdje ima konverzacioni, ako uopste ima.

:D
Jesi li probao u British Council-u?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#10 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by Alhemicarkaa »

Sto ne probas u Sorosu? Naravno da oni te kurseve ne nazivaju konverzacioni, ali visi stepeni su bas to. Ides dva puta sedmicno, jedan dan ti casove drzi Britanac, drugi Irac ili Skot (da se naviknes na razlicite naglaske) i da, pratis knjigu, ali se na casovima samo prica i vodi konverzacija, cak dobivas lektiru, neke skracene verzije knjiga o kojima se kasnije prica na casovima. Jesu malo skuplji ali su dobri.
emmikca
Posts: 1
Joined: 17/06/2009 14:04

#11 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by emmikca »

pozdrav,
vidim da je davno nekad postavljeno pitanje, ali evo da se javim, diplomirana prof. engleskog jezika i pruzam privatne casove, pa ako kome odgovara, nek se javi.
emel
PINKI rodjaci
Posts: 2
Joined: 10/02/2010 12:16

#12 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by PINKI rodjaci »

Ako neko zna gdije se moze jeftino, a brzo savladati engleski jezik nek se javi ili nek mi ostavi br. telefona, kako bih mogao stupiti u kontakt sa istim. Takodje je bitno da je instruktor iz Sarajeva.
Thx :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#13 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by alica.k »

mislim da bi prvo trebao savladati bosanski.

inace, nigdje ne mozes brzo savladati nista. sve sto je na brzinu ne valja.
PINKI rodjaci
Posts: 2
Joined: 10/02/2010 12:16

#14 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by PINKI rodjaci »

Pa dobro alica ako mozes pomoci pomozi nisam trazi da me ti komentiras i provijeravas da li ja znam bosanski ili ne.
ukljuci malo mozak pa procitaj ponovno moje pitanje, pussa :run: xD :thumbup:
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#15 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by Sunrise00 »

Ima li neko novih informacija o konverzacionim kursevima? :)
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#16 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by mgogic »

Imam ja jednu ideju:
1.Instaliraj SKYPE
2.Idi na forum.skype.com pa ima sekcija learn languages and more
3.Imas tu more ljudi koji prave grupne pozive gdje se prica na engleskom bas u svrhu unapredjenja jezika
4.Sve je dzaba!!!!
ponovofriendly
Posts: 51
Joined: 22/02/2010 06:19

#17 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by ponovofriendly »

simbabimba wrote:
micki125 wrote:
simbabimba wrote:Najbolje ti je da se sjaranis s nekim strejndzerom, vodas ga po gradu, druzite se i lagano opusteno bez stiske pricate, cakulate...
da, i to crnca nekog po mogucnosti, ha?? :? . bad boy, bad boy, grešne li misli. :D

Ja STVARNO nisam pomislila nista slicno :shock: Nego npr imas international women's club i pregrst zenica spremnih na druzenje...
Gdje je taj club ja ionako govorim engleski pa kad dodjem u bosnu da imam s kim da ne zaboravim jezik...
ponovofriendly
Posts: 51
Joined: 22/02/2010 06:19

#18 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by ponovofriendly »

micki125 wrote:
anjusha wrote:Pa dobro, nikakav konverzacioni kurs ne moze proci bez nekog i pisanog materijala. Ipak ako hoces pravilno da pricas, moras da naucis i te neke osnove gramatike, a jos nisam srela osobu dovoljno pametnu da sto joj se jednom kaze, bez da zapise i pogleda to koji put- zapamti. Isto ti dodje i sa ucenjem nepoznatih rijeci. Ok, neke hoces zapamtiti od prve, ali neke ni od trece. Tako da sto mozes uraditi je naci neki kurs sa naglaskom na konverzaciju, ali nikako oslobođen potpuno čitanja i pisanja... Jesi pokusao da nadjes nekog za privatne casove? To bi ti mozda bilo najbolje, buduci da imas tako specijalizirane zelje, tako da i casovi budu "skrojeni" po tebi :)
good luck :)
naravno da je gramatika osnov bez kojeg se ne moze. no, obzirom da sam do sada na standardnim kursevima presao uglavnom svu gramatiku, i da je uglavnom napisati znam, ali kad trebam progovoriti dođe do blokade, tuc, muc, zato sam se odlucio na konverzaciju. pa vjerovatno cu se i odluciti na privatne casove jer u sarajevu nema konverzacioni kurs, vec samo standardni. neko je pitao za soros, e pa ni tamo nema, vec samo standardni.

Prvo, Iz licnog iskustva cu ti raci da je komunikacija najbitnija pogotovo ako nadjes pravu osobu koja zna dosta rijeci jer ces kroz komunikaciju da ucis. Engleski jezik je jezik fraza i nemoj uciti rijeci tek tako jer moras da naucis recenicu kako je igradjena. Fraze samo mozes da naucis od osobe koja je native speaker znaci engleza, amera ili australca. Ne vidim u cemi je problem biti prijatelj sa crncem jer ih i ja imam i sasvim su ok ako su fino odgojeni i isto kao i mi. Stavise crnci mogu da seru ili pricaju nedogled pa ces prema tome i da naucis. Pusti se kurseva jer tu nema znaja jer ti trazis prakticno znanje koje se ne uci u ucionici ako budes to trazio nikad engleski neces progovorit.

Moras da nabavis knjiga na engleskom i da ih citas fazona romana ili bilo sto jer ces tako pravilno rijeci nauciti jer ces vidjeti kako stoji u recenici i gdje se koristi. Ovo ti je baza za razgovor koji mozes graditi ako ucis rijeci i njihovo pravilno koristenje jer jedna rijec ima mnogo razlicitih znacenja.

ALL THE BEST
User avatar
IMPULS
Posts: 2
Joined: 07/04/2010 12:34

#19 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by IMPULS »

emmikca wrote:pozdrav,
vidim da je davno nekad postavljeno pitanje, ali evo da se javim, diplomirana prof. engleskog jezika i pruzam privatne casove, pa ako kome odgovara, nek se javi.
emel
Koliko imate godina i da li ste ikada radili po CALLAN metodi, kao što je prikazano na klipu niže?



Na časovima se ništa ne zapisuje niti piše vec samo interaktivna konverzacija.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#20 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by LaCici »

I mene interesuje da li postoji u Sarajevu ovakav nacin ucenja engleskog? Vidjela sam da ga u Hrvatskoj vec imaju, i cini mi se kao jako dobar i efikasan nacin.
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#21 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by cellisto »

meni je engleski drugi materinji, ali nemam ovdje nikoga s kim bi pricala...ne mogu da vjerujem, ali kad bi bio ovakav kurs i ja bih razmislila da se upisem, cisto da progovorim koju :(
callan.impuls
Posts: 3
Joined: 22/07/2010 12:55
Location: Sarajevo

#22 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by callan.impuls »

ponovofriendly wrote: Prvo, Iz licnog iskustva cu ti raci da je komunikacija najbitnija pogotovo ako nadjes pravu osobu koja zna dosta rijeci jer ces kroz komunikaciju da ucis. Engleski jezik je jezik fraza i nemoj uciti rijeci tek tako jer moras da naucis recenicu kako je igradjena. Fraze samo mozes da naucis od osobe koja je native speaker znaci engleza, amera ili australca. Ne vidim u cemi je problem biti prijatelj sa crncem jer ih i ja imam i sasvim su ok ako su fino odgojeni i isto kao i mi. Stavise crnci mogu da seru ili pricaju nedogled pa ces prema tome i da naucis.
Sasvim ste upravu i zaista konverzacija na engleskom jeziku je najefikasnija.

Međutim, ne bih se složio sa vama da je potrebno naći bilo koga kome je engleski jezik maternji jer to može imati kontra efekt, da naučite pogrešno govoriti.

Recimo, da li znate koliko danas ima ljudi koji pogrešno govore bosanski jezik?

Da li biste naučili pravilno govoriti bosanski jezik od nekoga ko recimo govori ruralnim jezikom iako mu je to maternji jezik?

Slična situacija je i sa engleskim jezikom. Od vas zavisi šta vi želite da postignete sa svojim znanjem engleskog jezika.

Ukoliko vam engleski jezik treba samo za sporazumijevanje na ulici, onda možete kao što vi kažete pronaći nekoga sa ulice i sa njim učiti engleski jezik. Možda ćete na ovaj način naučiti govoriti gramatički neispravno ali ćete se moći sporazumjeti.

Sa druge strane, ukoliko vam je engleski jezik potreban za zaposlenje kao i da napredujete u poslu, naročito van granica naše zemlje potrebno je da naučite govoriti engleski jezik gramatički ispravno sa naglaskom da biste dobili dobar i plaćen posao.

Visok stepen elokvencije na engleskom jeziku sa gramatički ispravnim govorom možete postići samo sa iskusnim instruktorom koji će se prilagoditi vašem nivou znanja i od samog početka vas učiti kako da gramatički ispravno govorite engleski jezik.

Kod rada sa ovakvim instruktorom od samog početka učite da govorite gramatički pravilno i nekada je bolje za studenta da uopće nema bilo kakvo predznanje iz engleskog jezika jer kada se nešto pogrešno nauči onda je to veoma teško ispraviti.

Vezano za učenje engleskog jezika putem Callan metode, ono što je bitno jeste to, da se instruktor od samog početka drži ''Callan akademskog plana i programa usvajanja engleskog jezika'' koristeći laganu intenzivnu konverzaciju sa lepršavom izmjenom kratkih rečenica iz svakodnevnog života uz glasnu, jaku i zvučnu fonetiku.

Na ovaj način od samog početka učite gramatički pravilno govoriti, zato vam nije potrebno da imate bilo kakvo predznanje iz engleskog jezika.

Primjenom Callan metode uz lagane izmjene kratkih rečenica iz svakodnevnog života u toku od jednog do dva časa izgovori se od 5 do 10 hiljada riječi zavisno od intenziteta i raspoloženja.

Na ovaj način radeći svaki dan u kontinuitetu, moguće je bez puno truda sa Callan metodom obraditi oko 3.500 riječi i idioma koji se obrnu u krug i ponove u prosjeku od deset do dvadeset puta pojedinačno za samo mjesec dana, kao što možete vidjeti na klipu niže.



Učenje Callan metodom je specijalno konceptirano za potrebe svih onih koji žele da za veoma kratko vrijeme nauče engleski jezik a opterećeni su svakodnevnim dnevnim obavezama jer povezuje osobne poslovne interese i jezične ciljeve sa individualnim konceptom usvajanja jezika.

Uz svakodnevno korištenje lagane konverzacije to jeste, interaktivnog iskustva u učenju ova metoda vam omogućuje da se u skladu sa svojim znanjem odmah na samom početku učenja uključite u program.
Last edited by callan.impuls on 23/07/2010 08:52, edited 1 time in total.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#23 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by kockica_kockica »

Nadjes neki Forum gdje je komuniciranje na engleskom jeziku ( Irska, Engleska, Amerika) u zavisnosti koji engleski volis... upoznas se s nekim od clanova i onda imate skype na raspolaganju da pricate... Pisanjem vjezbas pisanje i citanje i prosirujes svoj fond rijeci.. kada dodjete na skype komunikaciju onda vise nema gledanja u rjecnik moras se snalaziti... kad nesto ne razumijes pitas osobu da ti objasni znacenje te rijeci...

Za veci fond rijeci bez pritiska preporucujem knjige na engleskom jeziku... prvo uzmes neku laku literaturu da se ne zamaras bas mnogo ( tih knjiga mozes skinuti sa interneta), a onda uzmes nesto zahtjevnije ... Vremenom prestanes razmisljati i samo citas kao da je maternji...
callan.impuls
Posts: 3
Joined: 22/07/2010 12:55
Location: Sarajevo

#24 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by callan.impuls »

kockica_kockica wrote:Nadjes neki Forum gdje je komuniciranje na engleskom jeziku ( Irska, Engleska, Amerika) u zavisnosti koji engleski volis... upoznas se s nekim od clanova i onda imate skype na raspolaganju da pricate... Pisanjem vjezbas pisanje i citanje i prosirujes svoj fond rijeci.. kada dodjete na skype komunikaciju onda vise nema gledanja u rjecnik moras se snalaziti... kad nesto ne razumijes pitas osobu da ti objasni znacenje te rijeci...

Za veci fond rijeci bez pritiska preporucujem knjige na engleskom jeziku... prvo uzmes neku laku literaturu da se ne zamaras bas mnogo ( tih knjiga mozes skinuti sa interneta), a onda uzmes nesto zahtjevnije ... Vremenom prestanes razmisljati i samo citas kao da je maternji...
Kada ste već spomenuli prof. Jennifer daje instrukcije preko Skypa.
Cijena jednog njenog časa od 45 minuta košta 35 dolara.
Možete je pronaći na linku: http://www.englishwithjennifer.com
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#25 Re: Konverzacioni kurs engleskog jezika

Post by kockica_kockica »

callan.impuls wrote:
kockica_kockica wrote:Nadjes neki Forum gdje je komuniciranje na engleskom jeziku ( Irska, Engleska, Amerika) u zavisnosti koji engleski volis... upoznas se s nekim od clanova i onda imate skype na raspolaganju da pricate... Pisanjem vjezbas pisanje i citanje i prosirujes svoj fond rijeci.. kada dodjete na skype komunikaciju onda vise nema gledanja u rjecnik moras se snalaziti... kad nesto ne razumijes pitas osobu da ti objasni znacenje te rijeci...

Za veci fond rijeci bez pritiska preporucujem knjige na engleskom jeziku... prvo uzmes neku laku literaturu da se ne zamaras bas mnogo ( tih knjiga mozes skinuti sa interneta), a onda uzmes nesto zahtjevnije ... Vremenom prestanes razmisljati i samo citas kao da je maternji...
Kada ste već spomenuli prof. Jennifer daje instrukcije preko Skypa.
Cijena jednog njenog časa od 45 minuta košta 35 dolara.
Možete je pronaći na linku: http://www.englishwithjennifer.com
Ja sam engleski naucila pricajuci sa obicnim ljudima preko skype-a, foruma raznih, pisama, razglednica, citajuci knjige na engleskom... na forumu upoznas uvijek nekoga, imam dosta prijatelja iz amerike i engleske koji me isprave kad pogrijesim u necemu pri razgovoru, ili kad nesto napisem... ne moras nikoga placati za to... sasvim je dovoljno da si nadjes srodnu dusicu koja ce s tobom razgovarati o svemu... spojis ugodno s korisnim :razz:
Post Reply