Kontaktne leće - Sve o njima

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#876 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Anabella_ »

Jel neko narucivao iz Poljske?

https://soczewa.pl


Za koliko stignu?

:sax: :bih: :bih:
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#877 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by isx »

Sto bi narucivao iz poljske kad imas kod nas.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#878 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by alibegoa »

isx wrote:Sto bi narucivao iz poljske kad imas kod nas.
Vjerovatno jer je jeftinije.
Naručivao sam ja iz Poljske brzo stigne izuzev kad sam jednom naručio dailies i mučio se s carinom da je to sve za jednu osobu a ne namjenjeno daljoj preprodaji. Dakle ne naručivati veće količine.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#879 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by kokuz_sa »

TRANCE wrote:Dobar Ebay prodavač za Air Optix leće:
https://www.ebay.com/itm/Air-Optix-Aqua ... 7MdVw6aOiQ

Naručio 2.11., stiglo za 5 dana 7.11. preporučenim pismom iz Češke. Cijena 44,20 KM za tri para. Jedina je mana što u kovertu stavi račun, pa u slučaju da carinici otvore kovertu, a narudžba bude preko 50 KM, mogu vas oderati.
Pa sad carine free do iznad 300KM
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#880 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by TRANCE »

isx wrote:Coopervision biofinity, ima li iko iskustva?
Moja djevojka je u zadnjih godinu dana probala Proclear, Air Optix Aqua, Biofinity i Purevision 2, a rangiranje bi prema udobnosti nošenja bilo:
1. Air Optix Aqua
2. Biofinity
3. Proclear
4. Purevision 2
Što ne znači da bi i kod drugih bilo tako.
Biofinity leće sadrže visok procenat vode (48%), što znači da nisu baš za ljude sa suhim očima, jer kad ta voda tokom dnevnog nošenja ispari, mora se nadoknaditi upijanjem suza, a to dovodi do suhoće oka. Zato se za suhe oči više preporučuje nošenje klasičnih polutvrdih leća koje sadrže 0% vode umjesto ovih mekanih. Jedina je mana što polutvrde leće imaju udobnost pivske flaše u oku početnih sedmicu-dvije dok oko ne ogugla :mrgreen:
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#881 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by isx »

Evo imam biofinity par dana u očima i odlične su. Prve leće da nemam nikakav osjećaj da su u oku. Čak ni nakon spavanja ujutru nikakvog problema.
Akalia
Posts: 48
Joined: 12/06/2018 19:30

#882 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Akalia »

u Lorisu uzimala 10 godina Bausch and Lomb sociva. Ne osjeca se nista u oku, mada meni nakon 7-8h nosenja pocne smetati i skinem ih. Sada sam presla na Air Optik. Dosta su mi tvrdja i napatim se dok ih izvadim iz oka. Cim istrosim ovu kutijicu vracam se na BL. Air Optik uzela u Ocultu. Cekala 4 sedmice na kutiju. Isporucili pogresnu dioptriju, za 0,25 vecu. Dali su mi ih da koristim i tecnost besplatno jer je greska njihova. Nakon toga jos 4 sedmice za ispravnu dioptriju.
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#883 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by plucna mahramica »

imam na prodaju airoptix 6kom -3
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#884 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by nivla »

ja sebi narucujem iz optikaonline.hr jer nisu nista skuplji od poljaka od kojih sam ranije narucivao(hamerlik)
do sad narucivao soflens toric i nisu mi odgovarale, pa sam uzeo purevision toric koje su mi odlicno legle i nemam vecih problema, sad sam iz hrvatske narucio purevision 2 toric za 146,5 km sa dostavom(dvije kutije), materijal je isti kao kod obicnih purevision ali bazna krivina je nesto veca, javim utiske kad stignu lece

sto se tice pregleda sve obavim u optici salihbegovic(besplatno mercator opticar je dino) kod kojih ipak ne narucim sociva jer za jednu kutiju su trazili 140, 160 ili 180 km (soflens-purevision-purevision2)
generalno problem sa cilindrima je da sto su oni veci sociva su neudobnija pa su lece sa dioptriom -2 i cilindrom 1,25 udobnije od onih sa 2,25 cilindrom pa opticar mora procijeniti kako da dodje do nesto manje optimalnog ali ipak ok vida kombinujuci jacu dioptriju recimo -2,5 sa 1,25 cilimdrom kako bi se postigla i bolja udobnost
ja bih volio probati i hibridna rucno pravljena godisnja sociva ali ista kod nas nisu u opciji za nabaviti(kombinacija nekog polimera sa jezgrom tvrdih sociva za sto bolju 100% propusnost kisika)
kod sociva je jako bitna i propusnost kisika i sto je ona veca dosta je bolji i prirodniji osjecaj sa 120dkt u odnosu na 90dkt
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#885 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Xillenn »

Evo taman da vas pitam, bio sam maloprije u Optic Centru kod Katedrale, pregled i konsultaciju imali, isprobao leće, sve super, može hajd' da naručim i uzmem po preporuci neke Air Optix mjesečne, u kutiji dođe 6 leća, budući da mi treba za oba oka različite jer mi se razlikuje dioptrija (levat :D ), odabrah da naručim dvije kutije. Sve super, kaže 150KM x 2 i platim. I čudim se reko kako tako puno u sebi kad izađoh.

Prodavačica mi je napričala svašta nešto, da se prave posebne leće sa posebnim udubljenjima i stepenom za moje oko budući da nosim cilidnre, da je to ono "custom-made", bla bla.. Pije li to vode?

Jesu li me momački opalili po ušima ili je to baš tako skupo? :D
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#886 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by nivla »

Xillenn wrote:Evo taman da vas pitam, bio sam maloprije u Optic Centru kod Katedrale, pregled i konsultaciju imali, isprobao leće, sve super, može hajd' da naručim i uzmem po preporuci neke Air Optix mjesečne, u kutiji dođe 6 leća, budući da mi treba za oba oka različite jer mi se razlikuje dioptrija (levat :D ), odabrah da naručim dvije kutije. Sve super, kaže 150KM x 2 i platim. I čudim se reko kako tako puno u sebi kad izađoh.

Prodavačica mi je napričala svašta nešto, da se prave posebne leće sa posebnim udubljenjima i stepenom za moje oko budući da nosim cilidnre, da je to ono "custom-made", bla bla.. Pije li to vode?

Jesu li me momački opalili po ušima ili je to baš tako skupo? :D
pa realno mogo si zate pare sto si dao 4 kutije kupit, toricne lece se moraju cekati, znam da se svugdje cekaju, tako i da vjerovatno prave tu dimenziju u fabrici i posalju preko distributera, sljedeci put uzmi tu dioptriju koja pise na kutiji i naruci iz poljske ili hrvatske(optikaonline.hr)
https://www.optikaonline.hr/proizvod/ai ... -6-komada/

da su lece bas custom za tvoje oci i da su toricne imas ove
https://www.optikaonline.hr/proizvod/pr ... ade-toric/
one bas imaju opcija i pravljene su apsolutno po mjeri za tvoje oko
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#887 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Xillenn »

nivla wrote:
Xillenn wrote:Evo taman da vas pitam, bio sam maloprije u Optic Centru kod Katedrale, pregled i konsultaciju imali, isprobao leće, sve super, može hajd' da naručim i uzmem po preporuci neke Air Optix mjesečne, u kutiji dođe 6 leća, budući da mi treba za oba oka različite jer mi se razlikuje dioptrija (levat :D ), odabrah da naručim dvije kutije. Sve super, kaže 150KM x 2 i platim. I čudim se reko kako tako puno u sebi kad izađoh.

Prodavačica mi je napričala svašta nešto, da se prave posebne leće sa posebnim udubljenjima i stepenom za moje oko budući da nosim cilidnre, da je to ono "custom-made", bla bla.. Pije li to vode?

Jesu li me momački opalili po ušima ili je to baš tako skupo? :D
pa realno mogo si zate pare sto si dao 4 kutije kupit, toricne lece se moraju cekati, znam da se svugdje cekaju, tako i da vjerovatno prave tu dimenziju u fabrici i posalju preko distributera, sljedeci put uzmi tu dioptriju koja pise na kutiji i naruci iz poljske ili hrvatske(optikaonline.hr)
https://www.optikaonline.hr/proizvod/ai ... -6-komada/

da su lece bas custom za tvoje oci i da su toricne imas ove
https://www.optikaonline.hr/proizvod/pr ... ade-toric/
one bas imaju opcija i pravljene su apsolutno po mjeri za tvoje oko
Ma hajd nek im je na ćeif da su ljudi malo rahat

Uzimam obavezno sljedeći put leće sa ove Poljske stranice onda.. Žao mi što sam se zajebo al život je škola :D
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#888 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Anabella_ »

Ja narucivala od poljaka, nemam zamjerki, osim što sam duplopvoljnije prošla :run:
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#889 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by The BEN10 »

nivla wrote:ja sebi narucujem iz optikaonline.hr jer nisu nista skuplji od poljaka od kojih sam ranije narucivao(hamerlik)
do sad narucivao soflens toric i nisu mi odgovarale, pa sam uzeo purevision toric koje su mi odlicno legle i nemam vecih problema, sad sam iz hrvatske narucio purevision 2 toric za 146,5 km sa dostavom(dvije kutije), materijal je isti kao kod obicnih purevision ali bazna krivina je nesto veca, javim utiske kad stignu lece
Koliko para im je dostava za Bosnu i koliko brzo dostave?

Btw, neko je postavljao link na stranicu od ovog tipa:
https://www.ebay.com/sch/billiglinsenon ... rom=&rt=nc
Više puta sam kupovao od njega, ali sad nema nijednog itema na prodaju. Nije mi jasno kako to.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#890 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by nivla »

The BEN10 wrote:
nivla wrote:ja sebi narucujem iz optikaonline.hr jer nisu nista skuplji od poljaka od kojih sam ranije narucivao(hamerlik)
do sad narucivao soflens toric i nisu mi odgovarale, pa sam uzeo purevision toric koje su mi odlicno legle i nemam vecih problema, sad sam iz hrvatske narucio purevision 2 toric za 146,5 km sa dostavom(dvije kutije), materijal je isti kao kod obicnih purevision ali bazna krivina je nesto veca, javim utiske kad stignu lece
Koliko para im je dostava za Bosnu i koliko brzo dostave?

Btw, neko je postavljao link na stranicu od ovog tipa:
https://www.ebay.com/sch/billiglinsenon ... rom=&rt=nc
Više puta sam kupovao od njega, ali sad nema nijednog itema na prodaju. Nije mi jasno kako to.
dostava je 35 kuna za bih preko optika online, sto se tice hamerlika bilo je oko 15-20km, davno sam narucivao
sto se tice dostave, obicne dioptrije mozes ocekivati za 15ak dana, toricne mozes i malo duze, jer se svake narucuju, tj nemaju ih na stanju, meni su moje vratili sa carine pa su mi ih ponovo poslali, trebale bi doci do utorka, racunaj za toricne oko 30 radnih dana od dana narucivanja, sto i nije lose jer prodjes duplo jeftinije nego ovdje
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#891 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by isx »

Smartbuyglasses.co.uk

Vrhunska dostava DHLom za dva tri dana.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#892 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by insaneinthebrain »

nosio nekoliko godina Airoptix Aqua i pretprosle godine uzeo Hydra Glyde. bio sam koliko toliko zadovoljan. prosle godine uzmem Biofinity i fakat koliko sam primjetio da su puno bolje, udobnije i da bolje vidim sa ovim socivima. moja preporuka :thumbup:

Image
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#893 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by isx »

Biofinity upravo i kupujem na sajtu iznad, vrh su.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#894 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by insaneinthebrain »

koliko je dostava za BiH :?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#895 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by kokuz_sa »

Koliko Vas izadje par leca za 3mj..

Ja uzimam za 20KM..vec par god u jednoj optici..
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#896 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by isx »

insaneinthebrain wrote:koliko je dostava za BiH :?
£2.99

Nije loše za DHL express. :)
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#897 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by The BEN10 »

The BEN10 wrote: Koliko para im je dostava za Bosnu i koliko brzo dostave?

Btw, neko je postavljao link na stranicu od ovog tipa:
https://www.ebay.com/sch/billiglinsenon ... rom=&rt=nc
Više puta sam kupovao od njega, ali sad nema nijednog itema na prodaju. Nije mi jasno kako to.
Evo tip je ponovo dostupan za naručivanje. Ja sam naručivao više puta, za sedmicu stignu sočiva.
omarrr994
Posts: 20
Joined: 04/01/2019 12:08

#898 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by omarrr994 »

Ljudi koliko inače čekate na sočiva iz poljske. Ja sam evo prvi put narucio sa soczewkikontaktowe.istore.pl 21.12.2018., i sociva jos uvijek nisu stigla. Evo sta kaze tracking:
Number: RR196244305PL
Package status: In transit
Destination: Bosnia and Herzegovina
2018-12-28 14:40 Poland, PLWAWA - WARSZAWA WER, Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )
2018-12-28 10:11 Poland, PLWAWA - WARSZAWA WER, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
2018-12-21 18:54 PL41851, Prijem pošiljke od korisnika
Origin: Poland
2018-12-28 10:11 WER Warszawa, Sent from Poland
2018-12-21 18:00 Package in transportation
2018-12-21 16:00 PP Zabrze S101, Posted
======================================
Powered by www.17track.net

Jel normalno da se ovoliko čeka?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#899 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Vitezanin »

omarrr994 wrote:Ljudi koliko inače čekate na sočiva iz poljske. Ja sam evo prvi put narucio sa soczewkikontaktowe.istore.pl 21.12.2018., i sociva jos uvijek nisu stigla. Evo sta kaze tracking:
Number: RR196244305PL
Package status: In transit
Destination: Bosnia and Herzegovina
2018-12-28 14:40 Poland, PLWAWA - WARSZAWA WER, Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )
2018-12-28 10:11 Poland, PLWAWA - WARSZAWA WER, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
2018-12-21 18:54 PL41851, Prijem pošiljke od korisnika
Origin: Poland
2018-12-28 10:11 WER Warszawa, Sent from Poland
2018-12-21 18:00 Package in transportation
2018-12-21 16:00 PP Zabrze S101, Posted
======================================
Powered by http://www.17track.net

Jel normalno da se ovoliko čeka?
Meni je uvijek dolazilo u roku 7-8 dana. Naručivao sam već 3 puta. Možda su nešto naši ujeb... u pošti. Ili je do snijega. :D
omarrr994
Posts: 20
Joined: 04/01/2019 12:08

#900 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by omarrr994 »

Vitezanin wrote:
omarrr994 wrote:Ljudi koliko inače čekate na sočiva iz poljske. Ja sam evo prvi put narucio sa soczewkikontaktowe.istore.pl 21.12.2018., i sociva jos uvijek nisu stigla. Evo sta kaze tracking:
Number: RR196244305PL
Package status: In transit
Destination: Bosnia and Herzegovina
2018-12-28 14:40 Poland, PLWAWA - WARSZAWA WER, Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )
2018-12-28 10:11 Poland, PLWAWA - WARSZAWA WER, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
2018-12-21 18:54 PL41851, Prijem pošiljke od korisnika
Origin: Poland
2018-12-28 10:11 WER Warszawa, Sent from Poland
2018-12-21 18:00 Package in transportation
2018-12-21 16:00 PP Zabrze S101, Posted
======================================
Powered by http://www.17track.net

Jel normalno da se ovoliko čeka?
Meni je uvijek dolazilo u roku 7-8 dana. Naručivao sam već 3 puta. Možda su nešto naši ujeb... u pošti. Ili je do snijega. :D
Imas li kakav savjet sta da radim? Postoji li kakva opcija povrata novca ili nesto slicno?
Post Reply