Kontaktne leće - Sve o njima

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
dycy91
Posts: 11
Joined: 05/06/2012 00:06

#801 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by dycy91 »

Je li stiglo? Ja sam cekao 7 dana dok posalju, i onda za 7 dana stiglo iz Poljske u moj grad, znaci jos dan-dva je trebalo iz Sarajeva dok stigne do mene. A imas da pratis posiljku na njihovom sajtu, tacno vidis kad je poslato dokle je stigla...
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#802 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by AmirBaa »

dycy91 wrote:Je li stiglo? Ja sam cekao 7 dana dok posalju, i onda za 7 dana stiglo iz Poljske u moj grad, znaci jos dan-dva je trebalo iz Sarajeva dok stigne do mene. A imas da pratis posiljku na njihovom sajtu, tacno vidis kad je poslato dokle je stigla...
aha, za 10 dana je stiglo meni :)
User avatar
Benny Lava
Posts: 153
Joined: 02/04/2010 18:23

#803 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Benny Lava »

miss_gemini wrote:
Benny Lava wrote:
miss_gemini wrote:Naručila sam sočiva sa ove stranice http://www.soczewkikontaktowe.istore.pl, i stigla su pogrešna. Umjesto Air Optix Day&Night, dobila sam obična Air Optix. Slala sam e-mail prodavcu i pisala preko pomenute stranice, ali ne javlja se par dana...

I meni se isto desilo; prije 20-ak dana narucena sociva B+L Pure Vision 2 HD, dosla obicna Pure Vision 2. Na e-mail su mi samo kratko, neprofesionalno i nepismeno odgovorili da su to ista sociva, jedna za istocno a druga za zapadno trziste...
:?
Da, javili su se uz ogromna izvinjenja za njihovu grešku. Sasvim pristojno. U toku je razmjena sočiva, pošto nisam htjela da zadržim prvobitna. Uplatiti će na paypal iznos poštarine. Ipak, preporuke za ovu stranicu stoje.
:thumbup:

Nego, da se nadovezem, Pure Vision 2 su uzasna sociva, ako vam je bitna udobnost - ne kupujte ih, izrazito su neugodna za nosenje, oci se jako brzo zamore, i naravno tvrdnja "PureVision2 contact lenses are designed to reduce halos and glare..." zbog koje se odlucih za kupovinu i pokusaj, se pokazala neistinitom. :(
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#804 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by mk ultra »

kokuz_sa wrote:
kiki-miki wrote:Gdje se u Sa mogu najjeftinije nabaviti cilindricna sociva?

kono.mislim da nema jeftinijih sociva bilo kakvih nego kod Durak optike
Jesu li to ovi u TC otoka?

Moram i ja sebi da narucim nove.. koristim bioxy eyeye
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#805 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by valter.ba »

Zar ima jeftinije od optike OKO u I.Sarajevu??? 60 KM 3 para.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#806 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by kokuz_sa »

16KM u Durak optici bile..imas im 3 radnje koliko znam..sada mi rekose da su izgleda poskupili na 20KM jedan par..
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#807 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by r_faruk »

Benny Lava wrote:
r_faruk wrote:Koja biste sociva preporucili umjesto airoptics.
Vec drugi put mi se desava da mi se muti vid na desnom oku. Kada otpakujem novo socivo, sve bude u redu prvih deset dana, a onda se zamuti, pa izbistri itd. Lijevo oko je ok.
Koju vodicu koristis, mozda je do vodice?! Kod mene je bio slucaj da mi nije odgovarala Opti-free i isto mi se desavalo.
Promijenio sam, umjesto optifree uzeo sam proculin, sve super. Evo treci par sociva nosim bez problema... :)

Moram uskoro opet narucivati... Sada nosim airoptics... Imaju li jos neka sociva u tom rangu ili bolja?
denis1212
Posts: 871
Joined: 16/02/2014 18:27

#808 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by denis1212 »

dycy91 wrote:
dycy91 wrote:Narucio sam juce cilindricne lece sa ove stranice http://www.soczewkikontaktowe.istore.pl sad cekam :-D
Ostavljam preporuku na stranicu, sve uredno stiglo :)
Koliko para te došlo sa poštarinom ?
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#809 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by r_faruk »

denis1212 wrote:
dycy91 wrote:
dycy91 wrote:Narucio sam juce cilindricne lece sa ove stranice http://www.soczewkikontaktowe.istore.pl sad cekam :-D
Ostavljam preporuku na stranicu, sve uredno stiglo :)
Koliko para te došlo sa poštarinom ?

ja pokusavam da narucim, ali mi ovaj link za potvrdu narudzbe ne radi... dosao sam do confirmation i tu zaglavio, kada kopiram link pise da je narudzba confirmed, ali i dalje ne mogu da platim. da li si cekao jos jedan mail ili.....

na racunu mi pise da moram platiti i da ce mi onda poslati narudzbu, logicno, ali kako da platim? zabrao sam paipal kada mi je nudio opcije..... da li oni obrade narudzbu posebno?
Armin2013
Posts: 438
Joined: 19/08/2013 15:37

#810 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Armin2013 »

Pozdrav

Ima li ko iskustva sa dr Pašić iz Tuzle, kupujem kod njega sočiva ali koliko vidim po netu prilično su skuplja od ostalih prodavača?

Radi se o ovim sočivima

http://coopervision.com/contact-lenses/ ... 5-aspheric (na kutiji piše broj 6 a ja dobijem 3 komada)

http://coopervision.co.uk/practitioner/ ... xcel-toric

Ako ima neko preporuku za nabavku bio bi zahvalan (iz Gračanice) sam, nisam zainteresovan za kupovinu preko neta.

Lp
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#811 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by JoseMujica »

r_faruk wrote:
ja pokusavam da narucim, ali mi ovaj link za potvrdu narudzbe ne radi... dosao sam do confirmation i tu zaglavio, kada kopiram link pise da je narudzba confirmed, ali i dalje ne mogu da platim. da li si cekao jos jedan mail ili.....

na racunu mi pise da moram platiti i da ce mi onda poslati narudzbu, logicno, ali kako da platim? zabrao sam paipal kada mi je nudio opcije..... da li oni obrade narudzbu posebno?
moraš kreirati account na stranici...loguj se pa onda naručuj...pobacaš sve u korpu i kreneš sa narudžbom...može kartica i može paypal...prvo kao naručiš, pa onda odeš nanarudžbe na svom accountu i izvršiš plaćanje

poštarina je kod ovih flat 18zlota
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#812 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by SSemir »

ja ljudi vec 2 godine nosim sociva ali nemam pojma nista o njima. odem kod doktora na pregled, narucim sociva i tak ostalno. vjerovatno me guli. kakva je razlika npr ozmedju Air Optix Day&Night i Air Optix ? na sta da obracam paznju itd
sad nosim ove sto bi trebale da traju mjesec dana, pa onda novi par.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#813 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by r_faruk »

heh, podavno sam narucivao, ali hvala na info. imam jos sociva iz ovog proslog paketa. kada to potrosim probacu ovo sto si predlozio..... meni su se javili par dana nakon sto sam im mail poslao i rekli da samo izvrsim novu narudzbu.....
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#814 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by r_faruk »

SSemir wrote:ja ljudi vec 2 godine nosim sociva ali nemam pojma nista o njima. odem kod doktora na pregled, narucim sociva i tak ostalno. vjerovatno me guli. kakva je razlika npr ozmedju Air Optix Day&Night i Air Optix ? na sta da obracam paznju itd
sad nosim ove sto bi trebale da traju mjesec dana, pa onda novi par.
kod mene je razlika ogromna.... 100KM tri mjeseca u BiH, 80KM 6 mjeseci iz Poljske, Air optix... to je sto se para tice, ovo drugo nisam probao
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#815 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by stetoskop »

Pazite se one carine za pošiljke preko 50 KM, nešto ga sad dođe komplikovano pravo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#816 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by JoseMujica »

od ovih poljaka narući 2x paketića 3+1 mjesečnih i 1 paket sočiva u boji...sve izašlo oko 100 zlota...dakle ispod 50KM

ps

evo juče stiglo...bez ikakvih problema
Armin2013
Posts: 438
Joined: 19/08/2013 15:37

#817 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Armin2013 »

Pozdrav,

Za jedno oko koristim torično sočivo, do sada sam koristio FREQUENCY 55 Coper Vision (i prezadovoljan sam s njima) sada mi u apoteci nude sočiva od Air-optik. Ima li ko iskustva jesu li bolja od Coper V.?

Hvala,
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#818 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by palmica »

Ima li neko da je naručivao u zadnje vrijeme ali da su preko 50 km? Da li je bilo problema? Mene dođu za 6 mjeseci za oba oka oko 150km? Ostalo mi još za jedan mjesec pa me već polako panika hvata... :skoljka:
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#819 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by deda_jr »

palmica wrote:Ima li neko da je naručivao u zadnje vrijeme ali da su preko 50 km? Da li je bilo problema? Mene dođu za 6 mjeseci za oba oka oko 150km? Ostalo mi još za jedan mjesec pa me već polako panika hvata... :skoljka:
Ja evo cekam u narednim danima da mi stigne paket sa istom cijenom, pa prijavim.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#820 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Mr.Who »

palmica wrote:Ima li neko da je naručivao u zadnje vrijeme ali da su preko 50 km? Da li je bilo problema? Mene dođu za 6 mjeseci za oba oka oko 150km? Ostalo mi još za jedan mjesec pa me već polako panika hvata... :skoljka:
Meni došlo u petak iz Poljske.Nije ni otvoren paket.Cijena je bila sa dostavom 51 KM.
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#821 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by DiA 2005 »

Mr.Who wrote:
palmica wrote:Ima li neko da je naručivao u zadnje vrijeme ali da su preko 50 km? Da li je bilo problema? Mene dođu za 6 mjeseci za oba oka oko 150km? Ostalo mi još za jedan mjesec pa me već polako panika hvata... :skoljka:
Meni došlo u petak iz Poljske.Nije ni otvoren paket.Cijena je bila sa dostavom 51 KM.
Kakva je razlika izmedju https://soczewkikontaktowe.istore.pl/ i http://soczewkomania.pl/ ?

I zna li neko kakva je situacija sa optikama i apotekama u RS po pitanju cijena sociva ? Cula sam da su dosta jeftinija nego po Sarajevu. Meni treba Bausch & Lomb (sestomjesecna).

Editovala sam post sto puta :roll:
Last edited by DiA 2005 on 09/03/2017 16:03, edited 2 times in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#822 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by uglavnomja »

koiko je ljepsi zivot bez sociva, cvika ...

operacija ociju se isplati finansijski za godinu dvije, zavisno od raznih faktora

al rahatluka 8)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#823 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by JoseMujica »

sve zavisi koliko se patiš sa tim problemom i kakav je


ja sam npr. relativno novi cvikeraš sa -1,5 pa mi nije neka zajebancija oko cvika ili kompleks...štaviše kažu da djelujem pametno :D zamisli kolko sam onda glup bez njih :lol: :lol: :lol: :lol:
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#824 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by Mr.Who »

DiA 2005 wrote:
Mr.Who wrote:
palmica wrote:Ima li neko da je naručivao u zadnje vrijeme ali da su preko 50 km? Da li je bilo problema? Mene dođu za 6 mjeseci za oba oka oko 150km? Ostalo mi još za jedan mjesec pa me već polako panika hvata... :skoljka:
Meni došlo u petak iz Poljske.Nije ni otvoren paket.Cijena je bila sa dostavom 51 KM.
Kakva je razlika izmedju https://soczewkikontaktowe.istore.pl/ i http://soczewkomania.pl/ ?

I zna li neko kakva je situacija sa optikama i apotekama u RS po pitanju cijena sociva ? Cula sam da su dosta jeftinija nego po Sarajevu. Meni treba Bausch & Lomb (sestomjesecna).

Editovala sam post sto puta :roll:
Kćerki kupujem na ovoj drugoj stranici B&L Purevision 2 HD.Dođe za dessetak dana.Ukupno 51 KM.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#825 Re: Kontaktne leće - Sve o njima

Post by uglavnomja »

JoseMujica wrote:sve zavisi koliko se patiš sa tim problemom i kakav je


ja sam npr. relativno novi cvikeraš sa -1,5 pa mi nije neka zajebancija oko cvika ili kompleks...štaviše kažu da djelujem pametno :D zamisli kolko sam onda glup bez njih :lol: :lol: :lol: :lol:

cudno, dobiti minus kao odrasla osoba

inace, minus se operise bez problema

meni su bila dva velika problema, prvi je odlazak na more i kupanje bez cvika i leca (ima ih u moru puno :-? ) pa ne vidim ko je na plazi
a drugi je ulazak u toplo sa hladnog, pa se zamagli.

mada je tebi (jos) mala dioptrija
Post Reply