Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#26 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by MarlboroGold »

Hajvan wrote: 08/09/2021 11:31 Pajel’ komstantno ili u pauzama?!
U pauzama sam mislio na to da dođe period kad ne zuji nikako... 2-3 dana recimo, pa onda zuji 5-6 dana neprekidno.

Ništa vidjeću šta će mi doktor reći... kao što navodite moguće je da je od kičme i vrata problem, jer imam s tim problema neko vrijeme. Nisam imao koronu.

Zahvaljujem :)
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#27 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Škobo Habu »

MarlboroGold wrote: 08/09/2021 10:24 Poz raja

Ima li neko problem sa zujanjem u ušima - dakle oba uha? Ja to imam već bar par mjeseci unazad i toliko me počelo iritirati da ću u petak otići kod doktora jer sam dobio uputnicu. Pritisak sam mjerio i uvijek je dobar čak i dok imam to zujanje. Otprilike 15-20 dana u mjesecu mi zuje uši. Nekad ne bude nikako, a nekad ne mogu zaspati od toga. Također povremeno imam i osjećaj vrtoglavice kao da ću se srušiti i kao da plivam kad legnem. Kad god sam prije nalaze vadio isti su bili savršeni.

Pa eto ako ovo ima još neko volio bih čuti kako se sa time borite, a još bolje kako ste riješili
Riječ je o tinitusu. Postoji i drugačiji naziv, ali zaboravio sam ime po kom je dobio naziv taj sindrom.

Uglavnom, nema adekvatnog lijeka za tinitus. Barem ne kod nas. Možeš se raspitati kod doktora, ali će ti oni dati uvijek isti odgovor.

Ja sa tim imam "problem" od sredine svojih dvadesetih, i pojavio se iznenada. Na početku je to bio užasan psihički pritisak. Kasnije, kada shvatiš da moraš živjeti sa tim, navikneš se...jer moraš.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#28 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by insaneinthebrain »

I kod mene se pojavilo zujanje pocetkom ove godine. Tad sam otprilike poceo da primjecujem. Malo vise na lijevo uho i najcesce kad legnem da spavam. Kad ne cujem druge zvukove ili kad se fokusiram bas. Polako se navikavam jer kako se cini nema lijeka koliko sam istrazivao.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#29 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by spinel_ »

@Quaresma jel tebi stalo?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#30 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by spinel_ »

@MarlboroGold moguce da dobijes Betaserc tablete. Javi sta ti je rekao i sta su ti preporucili.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#31 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Quaresma »

spinel_ wrote: 08/09/2021 13:27 @Quaresma jel tebi stalo?
opa, jos jedan member grupe 'tinitus' xD


nije, zna nekad skroz utihnuti, a nekad pojacati. a trebam sad na revakcijaciju iduci vikend, iskren da ti budem, dvoumim se, al cu na kraju najvjerovatnije i otici.

lijenost mi jos nije dala da se javim doktoru, jer eto meni je kafa bitnija poslije posla, a opet ne smeta mi zujanje, uspijevam ga nekako ignorisati.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#32 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by spinel_ »

Quaresma wrote: 08/09/2021 14:07
spinel_ wrote: 08/09/2021 13:27 @Quaresma jel tebi stalo?
opa, jos jedan member grupe 'tinitus' xD


nije, zna nekad skroz utihnuti, a nekad pojacati. a trebam sad na revakcijaciju iduci vikend, iskren da ti budem, dvoumim se, al cu na kraju najvjerovatnije i otici.

lijenost mi jos nije dala da se javim doktoru, jer eto meni je kafa bitnija poslije posla, a opet ne smeta mi zujanje, uspijevam ga nekako ignorisati.
Da, ma mnogi ljudi u svijetu ima s tim problema. Neko vise, neko manje. Treba se samo uciti da je barem podnosljivo.
A mozda ti da pokusas kad vec nisi isao doktoru sa Bilobil kaspulama od 120 mg. Nemas sta izgubiti s tim jer je svakako biljka i moze se bez recepta uzeti...
Meni nije pomoglo ali eto, mozda tebi pomogne :mrgreen:
Becky7
Posts: 849
Joined: 25/11/2017 16:31

#33 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Becky7 »

Meni se poslje covida ovo cesto desava, kratko traje pa ne javi se duze...
plava strijela
Posts: 332
Joined: 08/04/2014 17:50

#34 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by plava strijela »

Najčešći uzrok tinitusa je dugotrajna izloženost buci.Isto tako vratna kičma može biti uzrok.Začepljenost krvnih sudova itd.Ići doktoru je gubljene vremena i neće ti pomoći jer lijek ne postoji.Za slabu prokrvljenost probati stugeron forte(bilobil je bezveze ).Budi srećan da imaš samo zujanje,inače bude puno raznih zvukova.Kod mene je bilo 5, u oba uha.Trebalo mi je skoro 4 godine da se povratim psihički,zato oprez sada uši su osjetljive.Obično bude za čitav život i kako stariš biće sve gore.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#35 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by MarlboroGold »

Eh et kaže doktorica da je najvjerovatnije od povišene masnoće i da bi to mogao biti neki blaži oblik vertiga zbog povremenih vrtoglavica. Radio sam nalaze... ista je 5,2 gornja granica, a kod mene 5,8. Trigliceridi su normalni, kao i sve ostalo. Dalje mi je rečeno da odradim ultrazvuk abdomena i da provjerim jetru i gušteraču, ali to ću sljedeće sedmice ganjati. Moram masnoću skinuti svakako, pa ću ovo dalje pratiti i vidjeti hoće li se bar smanjiti. Nije ni ona zvučala nešto uvjerljivo, pa ću možda tražiti druga mišljenja vezano za zujanje ako mi se bude dalo nakon ultrazvuka abdomena.

Uspio sam danas to završiti i zamolio da me prime umjesto sutra... čudi me da su mi izašli u susret
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#36 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by emmir1 »

MarlboroGold wrote: 09/09/2021 19:14 Eh et kaže doktorica da je najvjerovatnije od povišene masnoće i da bi to mogao biti neki blaži oblik vertiga zbog povremenih vrtoglavica. Radio sam nalaze... ista je 5,2 gornja granica, a kod mene 5,8. Trigliceridi su normalni, kao i sve ostalo. Dalje mi je rečeno da odradim ultrazvuk abdomena i da provjerim jetru i gušteraču, ali to ću sljedeće sedmice ganjati. Moram masnoću skinuti svakako, pa ću ovo dalje pratiti i vidjeti hoće li se bar smanjiti. Nije ni ona zvučala nešto uvjerljivo, pa ću možda tražiti druga mišljenja vezano za zujanje ako mi se bude dalo nakon ultrazvuka abdomena.

Uspio sam danas to završiti i zamolio da me prime umjesto sutra... čudi me da su mi izašli u susret

Ma nije 100 posto od povišene masnoće.

Ja sam otišao kod bar 20 doktora, nekoliko i u inozemstvu, rijetko da su dva rekli isto mišljenje.

Kod mene masnoće bile i ispod
Čak trigliceridi ispod granice, normalno od 0.5 do 1.9
Kod mene 0.4
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#37 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by MarlboroGold »

Vjerujem... ma ništa pratiću neko vrijeme. Svakako ovu masnoću moram sanirati
User avatar
dulekrele
Posts: 3814
Joined: 10/04/2014 18:25

#38 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by dulekrele »

Meni zujanje nije nikad prestalo ali sam se navikao i zivim s tim. Meni je od muzike i slusalica.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#39 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Billy The Pljuc »

Ja sa istim živim evo 13 godina, lijevo uho, načeto nekad u ratu a definitivno dovršeno 2008-e u Iraku. Kod mene nije zujanje nego svojevrsna sirena i ispočetka me je izluđivalo a navikao sam se. Nikada nisam otišao da vidim šta je konkretno, pretpostavljam da je došlo do oštećenja, koliko i u kojoj mjeri nemam pojma. Vremenom sam morao da se odreknem ronjenja jer ne podnosim više pritisak i boli pri pokušaju zarona, letove za sada podnosim kao i prije. Jedino što sam primjetio kroz godine jeste pojačano lučenje "smole" u oba uha i to pripisujem godinama.

Dok traje - traje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#40 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Sanjarko »

Tinitus, mozda blaza forma, ali od tlaka moze bit isto zujanje u usima, cak i kod ostecenja sluha i uha. Rahmetli stari mi je bio nagluh, od tumora uha mu sluh na jedno uho otisao bio, a na drugo vremenom oslabilo, i on je imao cesto zujanje u usima.

Jbna boljka kao i moji floateri/musice u vidnom polju, isto u amebe da gledam.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#41 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by insaneinthebrain »

pogledajte video i pokusajte s vjezbama. mozda nekom pomogne

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#42 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by -Chesterfield- »

Može li biti uzrok zujanja visoki pritisak?

Sinoć legao zdrav a jutros ustao sa više simptoma, od pojačanog zujanja u desnom uhu, glavobolje u potiljku, vrtoglavice i lijevo oko nešto zeza.

Najgora je bila vrtoglavica ali evo sada se smirilo.
Popio od mame četiri tablete i malo poslijepodne odspavao. Trenutno još zeza ovo zujanje i blaga glavobolja.

Moram još malo pa u noćnu na posao. Valjda se neće vrtoglavica vratiti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#43 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Sanjarko »

-Chesterfield- wrote: 26/06/2023 16:05 Može li biti uzrok zujanja visoki pritisak?

Sinoć legao zdrav a jutros ustao sa više simptoma, od pojačanog zujanja u desnom uhu, glavobolje u potiljku, vrtoglavice i lijevo oko nešto zeza.

Najgora je bila vrtoglavica ali evo sada se smirilo.
Popio od mame četiri tablete i malo poslijepodne odspavao. Trenutno još zeza ovo zujanje i blaga glavobolja.

Moram još malo pa u noćnu na posao. Valjda se neće vrtoglavica vratiti.
Uzmi bolovanje ili odsustvo i hitno doktoru. Moze ne daj Boze bit pred mozdani udar ili nesto slicno. Rahmetli stari mi je imao tako nekakve simptome pred mozdani udar, cak je imao mozda i blazi mozdani prije mozdanog udara nakon kojeg je mjesec dana poslije preminuo.

Nemoj se igrati, idi doktoru.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#44 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by DZONPI »

Pasa moj da cujes u mene zujki.Iso hecimu kaze u desnom uhu ima nesto treba bit ko otvoreno u mene to zatvoreno i radi toga zuja.Pisti ko kod sudije pistaljka.Doduse 60 mi je banki pa je i pritisak povisen.Ali zuji non stop.Probudi me u noci oko 2 nekad 3 ujutro i hajde zaspi.Sve u svemu belaj.
User avatar
muha_sa
Posts: 128482
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#45 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by muha_sa »

DZONPI wrote: 16/11/2023 06:47 Pasa moj da cujes u mene zujki.Iso hecimu kaze u desnom uhu ima nesto treba bit ko otvoreno u mene to zatvoreno i radi toga zuja.Pisti ko kod sudije pistaljka.Doduse 60 mi je banki pa je i pritisak povisen.Ali zuji non stop.Probudi me u noci oko 2 nekad 3 ujutro i hajde zaspi.Sve u svemu belaj.
Požutio rodni list :lol:

:kiss:
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#46 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by DZONPI »

Haha to je garant ali fakat zujka opasna.Ma zacepilo sa svih strana.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#47 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by -Chesterfield- »

Kakvo je stanje sa ovim bubnjićem, razumije li se neko?
Ja vidim jednu dlaku i dvije rupe, jednu veću i manju?
Last edited by -Chesterfield- on 22/02/2024 20:41, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 6896
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#48 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by n+1 »

Brate, zamalo povratih, skloni to.
Post Reply