Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21551
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1 Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by MarlboroGold »

Poz raja

Ima li neko problem sa zujanjem u ušima - dakle oba uha? Ja to imam već bar par mjeseci unazad i toliko me počelo iritirati da ću u petak otići kod doktora jer sam dobio uputnicu. Pritisak sam mjerio i uvijek je dobar čak i dok imam to zujanje. Otprilike 15-20 dana u mjesecu mi zuje uši. Nekad ne bude nikako, a nekad ne mogu zaspati od toga. Također povremeno imam i osjećaj vrtoglavice kao da ću se srušiti i kao da plivam kad legnem. Kad god sam prije nalaze vadio isti su bili savršeni.

Pa eto ako ovo ima još neko volio bih čuti kako se sa time borite, a još bolje kako ste riješili
mali_balon
Posts: 11353
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by mali_balon »

Men zuji od blago povisenog pritiska. Vec sam na terapji i kad pocne da zuji ja popijem jos jednu tebletu. I to radim ako duze zuji ako zuji vise od sat npr.
User avatar
shape of despair
Posts: 3104
Joined: 09/04/2008 18:41

#3 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by shape of despair »

Ili je pritisak a vjerovatnije je suženje vratnih arterija ili kako se već zove. Doktor ti to ustanovi, dobiješ možda neke lijekove za bolju cirkulaciju i preporuči profesionalnu masažu.
Zujanje u učima je samo simptom nečega.
Prijateljica imala identične siptome kao i ti i bilo joj ovo sa arterijama.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5607
Joined: 04/08/2020 19:22

#4 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by -Chesterfield- »

MarlboroGold wrote: 08/09/2021 10:24 Poz raja

Ima li neko problem sa zujanjem u ušima - dakle oba uha? Ja to imam već bar par mjeseci unazad i toliko me počelo iritirati da ću u petak otići kod doktora jer sam dobio uputnicu. Pritisak sam mjerio i uvijek je dobar čak i dok imam to zujanje. Otprilike 15-20 dana u mjesecu mi zuje uši. Nekad ne bude nikako, a nekad ne mogu zaspati od toga. Također povremeno imam i osjećaj vrtoglavice kao da ću se srušiti i kao da plivam kad legnem. Kad god sam prije nalaze vadio isti su bili savršeni.

Pa eto ako ovo ima još neko volio bih čuti kako se sa time borite, a još bolje kako ste riješili
Zuji i kod mene, ali samo jedno uho.
Probao sam ovaj sprej. Par puta našpricao i ispirao - nije pomoglo.

https://webljekarna.vasezdravlje.com/uh ... lje-za-uho

Mislim da je kod mene problem zbog kičme? Uglavnom, teško da će i doktor otkriti uzrok.

Hajde ako ustanoviš uzrok napiši ovdje.

Jučer mi je zujalo, a danas ništa.
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#5 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by dulekrele »

Meni zuji u oba. Kad sam pitao doktora specijalistu sta da radim on mi je rekao da se moze pokusati lijeciti ali da su rezultati lijecenja cesto neuspjesni.
Prvo treba probati sa onim osnovnim, a to je prociscavanje usiju kod ljekara. Ako to ne pomaze onda je problem teze prirode.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#6 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by hadzinicasa »

MarlboroGold wrote: 08/09/2021 10:24 Poz raja

Ima li neko problem sa zujanjem u ušima - dakle oba uha? Ja to imam već bar par mjeseci unazad i toliko me počelo iritirati da ću u petak otići kod doktora jer sam dobio uputnicu. Pritisak sam mjerio i uvijek je dobar čak i dok imam to zujanje. Otprilike 15-20 dana u mjesecu mi zuje uši. Nekad ne bude nikako, a nekad ne mogu zaspati od toga. Također povremeno imam i osjećaj vrtoglavice kao da ću se srušiti i kao da plivam kad legnem. Kad god sam prije nalaze vadio isti su bili savršeni.

Pa eto ako ovo ima još neko volio bih čuti kako se sa time borite, a još bolje kako ste riješili
kazu da je tinitis simptom a ne bolest, ali ne guglaj...
:D
User avatar
jazzer
Posts: 7187
Joined: 20/12/2004 14:44

#7 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by jazzer »

Procitah naslov ove teme skontam da i meni trenutno zuji :) .

Desava mi se povremeno, traje par dana i prestane.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32126
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Bobi »

Da ja laički to vama :lol: , vecina tog zujanja nastaje usljed nekog fizickog ndražaja mjesta koji uzrkokuje zujanje. Znaci, nekontrolisano pomjeranje vilice, naglo pomjeranje glave, udarac i tako nešto. Nastane ozljeda ali ostane zujanje :D.Mislim da je do neurona, oni se ne mogu popravit :D.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by hadzinicasa »

Bobi wrote: 08/09/2021 11:21 Da ja laički to vama :lol: , vecina tog zujanja nastaje usljed nekog fizickog ndražaja mjesta koji uzrkokuje zujanje. Znaci, nekontrolisano pomjeranje vilice, naglo pomjeranje glave, udarac i tako nešto. Nastane ozljeda ali ostane zujanje :D.Mislim da je do neurona, oni se ne mogu popravit :D.
nemoj ti vise tjestiti svijet ziv bio :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32126
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Bobi »

hadzinicasa wrote: 08/09/2021 11:22
Bobi wrote: 08/09/2021 11:21 Da ja laički to vama :lol: , vecina tog zujanja nastaje usljed nekog fizickog ndražaja mjesta koji uzrkokuje zujanje. Znaci, nekontrolisano pomjeranje vilice, naglo pomjeranje glave, udarac i tako nešto. Nastane ozljeda ali ostane zujanje :D.Mislim da je do neurona, oni se ne mogu popravit :D.
nemoj ti vise tjestiti svijet ziv bio :lol:
:mrgreen: zasto, ljudi vecinom aktivno zive, nisu ni svjesni da neke aktivnosti koje uzrokuju pomjeranje glave ili dijela mogu uzrokovati nestabilnosti u istoja a time dodju i posljedice. Na prm, trknes se u glavu kad nesto hoces uzet ispod stola, osjetis bol koja prodje ali ...to je najosjetljivi dio ljudskog tijela :D.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#11 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Sydnor »

Meni zuji od marta u desnom uhu.

Prva 2 mjeseca bio na ivici samoubistva sad navikao.

Ne bih mogo zaspat da mi ne zuji :lol:

Povadio sve nalaze, sve super.
Jebiga pajdo, počni se navikavat.

Ako ti je pritisak ok
Masnoće ok
Vratna kičma ok ...

... Jebo si mačku mater.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#12 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Hajvan »

Pajel’ komstantno ili u pauzama?!
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#13 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by drugtito2011 »

Zvanicno nisam imao koronu. Nezvanicno sam imao 100%.

U oktobru prosle godine, dobio temp. i bio 17 dana u karanteni. Tad je pocelo zujanje i nikad nije prestalo. Bilo je dana kad sam bio ubijedjen da to zujanje cuju i ukucani. Dovodilo me do ludila. Onda sam primijetio da slabije cujem, jer na lijevo uho sam cuo vrlo malo i nerazgovijetno. Takodje sam primijetio da ne razumijem sta mi neko govori ako ima se cuje vise glasova. Odlazak raznim doktorima i specijalistima, gomile lijekova, terapija, pregleda...Konstatuju da imam ostecenje sluha na lijevoj strani 60% i na desnoj 20%. Jedan od doktora mi ke rekao da ovo ostecenje moze biti posljedica korone ili ratnih desavanja, jake detonacije u blizni. U februaru ove godine se pojavio i problem sa centrom za ravnotezu koji je rijesen nakon 4 mjeseca. Od marta ove godine sam poceo piti Betaserc i koristio ga 6 mjeseci. Nikakvih spec. promjena. Zujanje jos uvijek prisutno ali ne onako glasno kao ranije.
Last edited by drugtito2011 on 08/09/2021 11:35, edited 2 times in total.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#14 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by i agree »

Da nije muva?
emmir1
Posts: 4483
Joined: 07/06/2013 15:28

#15 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by emmir1 »

Možeš pogledat osnovno, da ne treba pročistit uši i to bude često.

Naviknut ćeš se a nekad možda i prestane.

Mene je izludjivalo.
Trebalo bi mi 45 minuta da ti samo napišem koje sam sve pretrage uradio, dao sam 10 000 km na sve moguće preglede...
Magnete radio i glave i kičme i vrata, 9 puta emng radio.

Sve u redu.

Meni je prestalo nakon godinu mada i sada ponekad se desi da zuji
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#16 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by izvrsni direktor »

i agree wrote: 08/09/2021 11:34 Da nije muva?
Iliti muha
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#17 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by izvrsni direktor »

Srednje uho, tj centar za ravnotezu. Komsija je imao taj problem koji mu semanifestovao zujanjem u usima da je lik ludio. Doduse, i vid mu se bio poceo mutit, i povracanje..ali tek kasnije. Tako su saznali sta mu je
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by hadzinicasa »

Bobi wrote: 08/09/2021 11:29
hadzinicasa wrote: 08/09/2021 11:22

nemoj ti vise tjestiti svijet ziv bio :lol:
:mrgreen: zasto, ljudi vecinom aktivno zive, nisu ni svjesni da neke aktivnosti koje uzrokuju pomjeranje glave ili dijela mogu uzrokovati nestabilnosti u istoja a time dodju i posljedice. Na prm, trknes se u glavu kad nesto hoces uzet ispod stola, osjetis bol koja prodje ali ...to je najosjetljivi dio ljudskog tijela :D.
ma mislila sam na zadnji dio s neuronima.
a u pravu si. sto je specificno za glavu jeste da je opasnija "trauma" kad je glava u pokretu (stresanje) zbog specificne strukture mozga i spleta neurona nego kad je u stanju mirovanja. a uvijek se trknemo u pokretu.
no nije to samo s glavom, nego i sa nervima isto. hvatistima misica, ligamentima...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32126
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Bobi »

Bože Šerbo :mrgreen:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#20 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by banjaluka078 »

Meni to od vratne kičme.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#21 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by spinel_ »

Da se ne lazemo. Ako traje duze, nema lijeka.
Lijek je privikavanje na isto.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#22 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by dječak sa šibicama »

Meni susti u lijevom uhu evo vec 4 godine, nije zujanje vec kao da nesto susti unutra, nisam nesto puno po doktorima hodao u startu znam da je tinitis, vjerovatno neki polip negdje unutar uha zapravo jeste. Navikao, zivim sa tim, nekad se malo pojaca usljed nervoze kad pocnem primjecivati ali navikao. Nevjerovatno da covjek i na to moze navici, sad bi mi bilo cudno da nema sustanja :roll:

Zujanje je obicno od tlaka ili slabe prokrvljenosti, mozda kicma. Ali to je u oba uha.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45437
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#23 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Chmoljo »

Meni je sustalo u uhu par mjeseci. Smetalo, ali nije izludjivalo.

Izlijecio tako sto sam otkrio uzrocnika. Slucajno izvukao dlaku od kose iz uha koja je bila cijelom duzinom usla u kanal.

:mastakazes:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21551
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#24 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by MarlboroGold »

Hajvan wrote: 08/09/2021 11:31 Pajel’ komstantno ili u pauzama?!
U pauzama sam mislio na to da dođe period kad ne zuji nikako... 2-3 dana recimo, pa onda zuji 5-6 dana neprekidno.

Ništa vidjeću šta će mi doktor reći... kao što navodite moguće je da je od kičme i vrata problem, jer imam s tim problema neko vrijeme. Nisam imao koronu.

Zahvaljujem :)
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#25 Re: Konstantno zujanje u ušima (u pauzama)

Post by Škobo Habu »

MarlboroGold wrote: 08/09/2021 10:24 Poz raja

Ima li neko problem sa zujanjem u ušima - dakle oba uha? Ja to imam već bar par mjeseci unazad i toliko me počelo iritirati da ću u petak otići kod doktora jer sam dobio uputnicu. Pritisak sam mjerio i uvijek je dobar čak i dok imam to zujanje. Otprilike 15-20 dana u mjesecu mi zuje uši. Nekad ne bude nikako, a nekad ne mogu zaspati od toga. Također povremeno imam i osjećaj vrtoglavice kao da ću se srušiti i kao da plivam kad legnem. Kad god sam prije nalaze vadio isti su bili savršeni.

Pa eto ako ovo ima još neko volio bih čuti kako se sa time borite, a još bolje kako ste riješili
Riječ je o tinitusu. Postoji i drugačiji naziv, ali zaboravio sam ime po kom je dobio naziv taj sindrom.

Uglavnom, nema adekvatnog lijeka za tinitus. Barem ne kod nas. Možeš se raspitati kod doktora, ali će ti oni dati uvijek isti odgovor.

Ja sa tim imam "problem" od sredine svojih dvadesetih, i pojavio se iznenada. Na početku je to bio užasan psihički pritisak. Kasnije, kada shvatiš da moraš živjeti sa tim, navikneš se...jer moraš.
Post Reply