Konstantno lajanje komsijskih cuka, preporuka sta raditi?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Sociolog

Konstantno lajanje komsijskih cuka, preporuka sta raditi?

Post by Sociolog » 09/06/2015 16:18

Pozzdravljam, Postovanje svim forumashima!

Cekao, sam pune 2 godine, da pokrenem temu, da cujem misljenja, savjete šta uraditi. Živim, u padinskoj naselju, u Novom Sarajevu, na početku ulice, i naime 2 komšija, ostave svoja 4 psa i odu na posao. Ostave ih u baštu, i oni konstantno laju, od 7 ujutro, do 4-5 poslijepodne. A laju cijeli dan, na svakoga, jer je ulica frekventa masa ljudi prolazi( gore-dole)... šta raditi? Ne može se učiti, ni raditi, ni spavati...nikakvog konstatnot mira... Probali smo, 3-4 x puta ljudski s njima pričati...ali kreteni se samo idiotski postave.

Je li to slučaj za policije, ili šta...znam, da će biti zajebancije na odgovorima, ako mogu korisni savjeti... Čitava ulica je na slomu živaca..

Hvala, svima :)

muminovic

Re: Konstantno lajanje komsijskih cuka, preporuka sta raditi?

Post by muminovic » 09/06/2015 16:29

Za pocetak, pokusaj razgovarati sa komsijom, i objasnitu mu svoj problem.

Tito_i_Partija

Post by Tito_i_Partija » 09/06/2015 16:35

Kazes da si vec prob'o s njima pricat', ali ne ide. Cisto sumnjam da ce ti policija ista tu pomoc, ali mozes da probas.

Ako to ne upali, sakupis ljude iz ulice (jer kazes da je citava ulica na slomu zivaca), i pravac njima pred kucu.

Image

Njanjavi

Post by Njanjavi » 09/06/2015 16:42

Kupi hejbet petardi, kad god krenu lajat frkni blizu njih, pa kome prije dosadi ;-)

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 09/06/2015 16:48

Tito_i_Partija wrote:Kazes da si vec prob'o s njima pricat', ali ne ide. Cisto sumnjam da ce ti policija ista tu pomoc, ali mozes da probas.

Ako to ne upali, sakupis ljude iz ulice (jer kazes da je citava ulica na slomu zivaca), i pravac njima pred kucu.

Image

Image

fazer

Post by fazer » 09/06/2015 17:00

Imam isti problem sa lajanjem psa u komsiluku. Negdje sam citao da se u Hr. moze zvati inspekcija ili nesto slicno koja utvrdjuje kolika je buka, ako je preko 35 dB po danu ( preko 25 dB po noci) onda se poduzimaju odredjene mjere.
No kako u ovoj drzavi nista nije uredjeno sumnjam da bi ikakvo obracanje opcini ili kome vec, urodilo plodom.
Buka od auta, radova, pasa itekako utjece na kvaliteu zivota, rada i sna. Nekad mi dodje da si u glavu pucam, toliko bude iritantno.

Dabogda se ja preselio

kucniljubimac

Post by kucniljubimac » 09/06/2015 17:03

Postani prijatelj s cukama, i nece na tebe lajati :P

muzicar_iz_parka

Post by muzicar_iz_parka » 09/06/2015 17:14

Nabavi sebi većeg cuku od njihovog, da vidiš onda muk.

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 09/06/2015 18:37

Ja licno bi mu ih potrovao. :zen:

PM72

Post by PM72 » 09/06/2015 19:35

Imam provjeren recept."Naučno" dokazan :lol:
Uzmi suhog mesa i u njega natrpaj totmast.Ona za podmazivanje.Baciš im onako "nehajno" ,kao voliš džukele.Oni to proždru i nakon 10 minuta dobiju takav proljev da nesmiju lanuti jer litaju "ko foke".To traje po dva dana.To ih ne može ubiti ali ih onesposobi za duže vrijeme.

Provjereno i isprobano.

MJAU - da

Post by MJAU - da » 09/06/2015 19:39

:lol: čime se ljudi sve koriste. Ako pas laje, smeta, ne zatvara usta, onda je valjda logično da se to prijavi kao remećenje javnog reda i mira. Prijavite, neka lijepo istreniraju pse, jer jelte, nisu to ovce, da se trenirati da laje i ne laje kad treba, ili ne treba.

PM72

Post by PM72 » 09/06/2015 19:43

Nisam čuo da je neko vodio paščad na dresuru radi lajanja...postoje rase koje manje laju kao i one što njuške ne zatvaraju.Tri ili četiri u dvorištu je teferič u kasno doba.Probaj ti jarane ovu totmast pa ako ni to ne pomogne... :fazlija:

MJAU - da

Post by MJAU - da » 09/06/2015 19:47

Lik očito ne razmišlja kao ti, da pati životinju, zato se i javlja da mu se daju savjeti. Izvini ti paša što razumijem čovjeka. Nekad davno u mojoj mahali cuko usta nije zatvarao, i to je strašno bilo dok nismo lijepo komšije pozvale prvo inspekciju, pa policiju, nismo zvali ove šintere, jer pas je dobar, samo traži pažnju. I naravno da se da trenirati, pitaj ove cukoljupce, sve se može i to je osnov, samo trening.

bumerangss

Post by bumerangss » 09/06/2015 19:49

L u c i f e r wrote:Ja licno bi mu ih potrovao. :zen:

Slazem se :D kupi one roze kocke otrova za miseve i u prolazu diskretno zafrljacis preko ograde :run:

PM72

Post by PM72 » 09/06/2015 20:03

MJAU - da wrote:Lik očito ne razmišlja kao ti, da pati životinju, zato se i javlja da mu se daju savjeti. Izvini ti paša što razumijem čovjeka. Nekad davno u mojoj mahali cuko usta nije zatvarao, i to je strašno bilo dok nismo lijepo komšije pozvale prvo inspekciju, pa policiju, nismo zvali ove šintere, jer pas je dobar, samo traži pažnju. I naravno da se da trenirati, pitaj ove cukoljupce, sve se može i to je osnov, samo trening.

Veliš,moje razmišljanje je patnja životinja? :-) Ja ne samo da volim pse ( i životinje uopšte) nego mislim da su bolji hajvani nego insani.Ali,sve ima svoje granice i norme.A paščad kad pate ljude - onda je sve ok? Kod Bošnja,naročito istočnobosanske pasmine,lijepa riječ je kao znak nemoći i kukavičluka.Što mu se ljepše obratiš on umisli da si se prepao ili kakav pederčić.

MJAU - da

Post by MJAU - da » 09/06/2015 20:48

PM72 wrote:
MJAU - da wrote:Lik očito ne razmišlja kao ti, da pati životinju, zato se i javlja da mu se daju savjeti. Izvini ti paša što razumijem čovjeka. Nekad davno u mojoj mahali cuko usta nije zatvarao, i to je strašno bilo dok nismo lijepo komšije pozvale prvo inspekciju, pa policiju, nismo zvali ove šintere, jer pas je dobar, samo traži pažnju. I naravno da se da trenirati, pitaj ove cukoljupce, sve se može i to je osnov, samo trening.

Veliš,moje razmišljanje je patnja životinja? :-) Ja ne samo da volim pse ( i životinje uopšte) nego mislim da su bolji hajvani nego insani.Ali,sve ima svoje granice i norme.A paščad kad pate ljude - onda je sve ok? Kod Bošnja,naročito istočnobosanske pasmine,lijepa riječ je kao znak nemoći i kukavičluka.Što mu se ljepše obratiš on umisli da si se prepao ili kakav pederčić.

Pa kako nije bolan, čuj totmast. Neka prvo proba sa inspekcijom, pa paolicijom zaprijetiti, znam da balkancu ne možeš fino objasniti da smeta, ali ima policija, neka se žale. Pas ne smije uznemiravati komšije, građane kao ni ljudi, jednostavno.

muminovic

Post by muminovic » 09/06/2015 20:54

vrhunski odgovori :-D :-D :-D :-D :-D

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 09/06/2015 22:43

:mrgreen: :evil: :fazlija: a imamo i novu pasminu hahahahhah
Last edited by vjesticanametli on 10/06/2015 13:55, edited 1 time in total.

insomnia78

Post by insomnia78 » 09/06/2015 22:59

PM72 wrote:

Pa onda nalupaj njega, sta ces kera ni krivog ni duznog trovati

Meni su tako, pazi cuda autohtone, komsije otrovali kera, niko nije dos'o da kaze, smeta il' nesto

Post Reply