konstantan strah i terapija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
anihilacija
Posts: 8
Joined: 25/07/2018 14:36

#1 konstantan strah i terapija

Post by anihilacija »

Ugl... isla sam kod 2 psihijatra i prva terapija mi nije pasala i iskreno strah me piti je jer me bukvalno strah svega. medjutim, da bih bila bolje (ako tablete uopste pomazu) moram piti terapiju... e ova druga terapija su mi Prospera tablete 2 mg te Dipresan, ne znam koliko tacno imaju mg jer ih nisam pocela jos piti.... ugl. jesu li one stetne puno? Imam osjecaj da ludim pa me strah da jos vise ne doprinesu i da doktori ustvari ne pokusavaju pomoci vec samo da se pokusavaju rijesiti pacijenata kljukajuci nas tabletama, umrtvljujuci nasa osjecanja dok nas potajno ubijaju!!!

Ljudi, je li vas strah smrti i bolesti? Ja ne znam sta da radim
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#2 Re: konstantan strah i terapija

Post by mali Ninja »

Strah moze biti koristan...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#3 Re: konstantan strah i terapija

Post by hekaton »

anihilacija wrote:Ugl... isla sam kod 2 psihijatra i prva terapija mi nije pasala i iskreno strah me piti je jer me bukvalno strah svega. medjutim, da bih bila bolje (ako tablete uopste pomazu) moram piti terapiju... e ova druga terapija su mi Prospera tablete 2 mg te Dipresan, ne znam koliko tacno imaju mg jer ih nisam pocela jos piti.... ugl. jesu li one stetne puno? Imam osjecaj da ludim pa me strah da jos vise ne doprinesu i da doktori ustvari ne pokusavaju pomoci vec samo da se pokusavaju rijesiti pacijenata kljukajuci nas tabletama, umrtvljujuci nasa osjecanja dok nas potajno ubijaju!!!

Ljudi, je li vas strah smrti i bolesti? Ja ne znam sta da radim
Polako.

Prvo, ako ne vjerujes jednom doktoru onda nemoj traziti misljenje na forumu nego potrazi misljenje drugog doktora.

Drugo, jesi li pokusala da potrazis pomoc psihologa, da razgovaras sa nekim o problemu koji imas, nisi usamljen slucaj i cesto se to desava da se ljudi boje smrti, boje raznih bolesti, umisljaju da ih nesto boli, obicna bol u stomaku je odmah tumor...ili nesto slicno...
Vjerovatno ti nije prijatno kad se u tvom prisustvu prica o bolestima, imas napade panike, nestaje ti zraka, tesko gutas, lupa ti "ispod prsa"...

Pokusaj da potrazis savijet psihoterapetu, pihologa a u krajnjem slucaju i psihijatra.
Takodjer pokusaj da radis na sebi i sa sobom, odnosno povecaj fizicku aktivnost, nadji neki hobiji, izlazi razgovaraj i druzi se sa ljudima.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#4 Re: konstantan strah i terapija

Post by malocvijece »

Ja bih ti savjetovala da odeš nekom psihoterapeutu. Lijekovi ti vjerovatno ne trebaju za napade panike. Možeš pitati u nekom udruženju koje pruža psihološku pomoć i edukaciju. Preko doma zdravlja ide sporije koliko ja znam.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#5 Re: konstantan strah i terapija

Post by MaksprotivMarksa »

Ne slusaj new age filozofe koji savjetuju neke holisticke mjere, za promjenu prepusti se carima farmakologije i tvoji problemi ce prestati. Ako ke tvoja dijagnoza samo anksiozno depresivni poremecaj, to ces terapijom lako iskontrolirayi i poboljsati kvalitet zivota. Uz farmakolosku terapiju mozes ici i na psihoterapiju da bi razjasnila sebi kako si dosla u takvo stanje. Mnogo srece zelim i molim te uzimaj terapiju kako ti je ljekar propisao, sve ce biti ok, ako ti terapija ne odgovara onda otidji i promijeni je, na kraju ces sa svojim ljekarom pronaci dobitnu kombinaciju medikamenata.

I da, ludi ljudi nemaju strah od ludila jer tog nisu svjesni jr ne mogu biti, kada lud covjek postane svijestan sopstvenog ludila on se u pravilu ubija, samo si hiperinteligentna i previse razmisljas o stvarima koje bi trebala ostavljati za sobom, to ce lijekovi iskontrolirati, a ti unutrasnje sukobe mozes rijesiti na psihoterapiji.

Sretno !
Post Reply