Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#1 Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Demonijak »

Zdravo svima, znam da sigurno ima raje sa foruma koji su se prijavili na konkurs za vojnike, pa bih volio cisto da podijelimo informacije/iskustva, koliko sam upucen poceli su zvati na ljekarski prosle sedmice, da li su vas vec zvali? Da li ocekujete da cete biti pozvani? Zna li neko da li zovu abecedno ili kako vec?


Prelistavam one stare teme, a vidim da ovogodisnje nema a stare su vec zamrle.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#2 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Dope_Man »

Sta te ima zanimati.. das koliko treba, kome treba i eto te. :lol: (ne lupam, imam raje u vojsci, pola komsiluka, i znam koliko su dali. Jedan je upao bez davanja - tako kaze).

E, malo je drugacije ako si ''H komponenta'' kako to oni kazu, jer ljudi sa odgovarajucim imenima da popune tu kvotu izgleda fali pa primaju svaku susu.
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#3 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Demonijak »

Dope_Man wrote:Sta te ima zanimati.. das koliko treba, kome treba i eto te. :lol: (ne lupam, imam raje u vojsci, pola komsiluka, i znam koliko su dali. Jedan je upao bez davanja - tako kaze).

E, malo je drugacije ako si ''H komponenta'' kako to oni kazu, jer ljudi sa odgovarajucim imenima da popune tu kvotu izgleda fali pa primaju svaku susu.
Ma toga je uvijek bilo, o tome necu ni da pricam ni da raspravljam, prozvakana tema X puta. Ali eto dok je ovo jos uvijek aktuelno da se malo i prodiskutuje.

Uglavnom, momak samnom na testiranju i intervju-u bio i evo i sad smo u kontaktu, bez stele je pozvan na ljekarski pregled, cisto zbog potrebe vezista receno mu je odmah da ima velike sanse da upadne bez obzira na rezultate fizicke spremnosti. Bio u prvoj grupi na ljekarskom, doduse A.A., pa ako se ide abecedom i logicno je da ce biti prvi. Nadam se samo da ga nece oboriti na ljekarskom, sto nebi bio prvi ni posljednji slucaj.
Dino79
Posts: 804
Joined: 05/02/2017 13:41

#4 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Dino79 »

Plata nikakve nemogu prebaciti hiljadu jedino ako nije kakav oficir. . Bolje je biti bilo kakav majstor.
Stoja dnevnica minimalno. Ili sofer imas platu milju ipo bilo gdje.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by JThomas »

"problem" je što treba znati, naučiti biti majstor...
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#6 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Demonijak »

bolje 750KM u drzavnoj nego 1500KM kod privatnika, barem meni.

Pa jos kad ti produzava ugovor po mjesec dana, sramota te reci da si u radnom odnosu. Fuj.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#7 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Dope_Man »

Izadju neki i vise.. Jest da vecina ima nesta oko 8-9 stoja cini mi se (bar ovi prasinari) ali moguce je izaci i do 1100 cak, vidio sam licno izvod jednog koji je izganjao nekakvih beneficija. A pri tom "radi" sedmicu, dvije kuci. Tubsedmicu na strazi dabome ne radi apsolutno nista.

E sad, on je izuzetak, nije pravilo, ali eto ima i takvih slucajeva koji se uvale u predobre pozicije. Pa sad zamisli. Ne radis apsolutno nista, primas 1000-1100 plus beneficirani radni staz, i imas svo vrijeme ovog svijeta da ucis i radis nesto privatno ako zelis. Bosnian dream.
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#8 Re: Konkurs za vojnike OSBiH 2019

Post by Demonijak »

Dope_Man wrote:Izadju neki i vise.. Jest da vecina ima nesta oko 8-9 stoja cini mi se (bar ovi prasinari) ali moguce je izaci i do 1100 cak, vidio sam licno izvod jednog koji je izganjao nekakvih beneficija. A pri tom "radi" sedmicu, dvije kuci. Tubsedmicu na strazi dabome ne radi apsolutno nista.

E sad, on je izuzetak, nije pravilo, ali eto ima i takvih slucajeva koji se uvale u predobre pozicije. Pa sad zamisli. Ne radis apsolutno nista, primas 1000-1100 plus beneficirani radni staz, i imas svo vrijeme ovog svijeta da ucis i radis nesto privatno ako zelis. Bosnian dream.
Meni ako se posreci da upadnem u tu vojsku iskoritit cu i to vrijeme i taj novac u skolovanje za koje nisam imao uslove na vrijeme, pa ako bude srece neki cin veci zaganjati a i ako ne onda bar kad izadjem iz te vojske cu imati visu skolu. Kako god, to su opet samo planiranja i sve je to na dugom stapu. I opet kazem bolje 750 od drzave nego 1500 od privatnika, ne bih se zalio ni sa tom minimalom, s obzirom na to koliko se radi i sta se radi tih 7-8 stoja je i vise nego dovoljno.
Post Reply