KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
amer10
Posts: 34
Joined: 11/04/2011 12:23

#801 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by amer10 »

sssa wrote:Ja sam potpisala ugovor sa poslodavcem i trebam poceti raditi ovih dana.. :-D jedino je jos ostalo nedefinisano dal cu dobivati samo onih 350 km ili ce mi i on davati neku naknadu...

zavisi i od firme ako si u nejoj drzavnoj firmi primaces odredjen iznos plus topli obrok plus karta, a sto to 35o ? samo nece ti niko odbiti toliki novac
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#802 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Felidae »

naravno da ce odbiti, i to su doprinosi. ostane ti na ruke nekih 365KM, bar je meni bilo tacno toliko.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#803 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by maxell_sarajevo »

Ja kao pripravnik dobivam 390KM, nemam topli, a ni prevoz.Danas vec peti mjesec kako irgetim :D
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#804 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Felidae »

ja sam svoje odradila, neki dan mi istekao ugovor koji sam sklopila na godinu. zgrnula love, neznam sta bi od nje :-)
amer10
Posts: 34
Joined: 11/04/2011 12:23

#805 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by amer10 »

maxell_sarajevo wrote:Ja kao pripravnik dobivam 390KM, nemam topli, a ni prevoz.Danas vec peti mjesec kako irgetim :D
preko kanotna obavaljao pripravnicki
Di_name
Posts: 4
Joined: 14/04/2011 15:42

#806 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Di_name »

Da li je iko konkurisao za pripravnicki u konkurencijskom vijecu, i RAK-u... ja davno predala.. nikad nikakvog odogovora?!
saskony
Posts: 10
Joined: 26/03/2011 00:45

#807 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by saskony »

Da li je neko konkurisao u CIK za pripravnika ili volontera, ima li pozvanih na testiranje?
saskony
Posts: 10
Joined: 26/03/2011 00:45

#808 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by saskony »

Di_name wrote:Da li je iko konkurisao za pripravnicki u konkurencijskom vijecu, i RAK-u... ja davno predala.. nikad nikakvog odogovora?!
I ja sam konkurisala. Jos nista :?
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#809 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Pacificgirl »

Di_name wrote:Da li je iko konkurisao za pripravnicki u konkurencijskom vijecu, i RAK-u... ja davno predala.. nikad nikakvog odogovora?!
Za RAK se nemoj nadati, čista štela, znam curu koja će tu početi raditi kao pravnik- pripravnik, hvalila se time ima mjesec dana. :roll:
Pravnica007
Posts: 1
Joined: 22/06/2011 12:34

#810 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Pravnica007 »

Pozdrav svima,
Da li je neko bio na testiranju u sudu BiH? Zanima me forma i oblasti sa testa? Ili uopće kako izgledaju ta testiranja u sudovima, ima li sličnosti sa formom javnog ispita za državne službenike? Odgovorite molim vas :)))
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#811 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Pacificgirl »

Pravnica007 wrote:Pozdrav svima,
Da li je neko bio na testiranju u sudu BiH? Zanima me forma i oblasti sa testa? Ili uopće kako izgledaju ta testiranja u sudovima, ima li sličnosti sa formom javnog ispita za državne službenike? Odgovorite molim vas :)))
Ja sam bila u VSTV-u, bilo je 10 pitanja na zaokruživanje, pitanja u vezi VSTV-a, ustavi, nešto o sudskom sistemu BiH i tako to. Slično kao pitanja sa javnog ispita, ista je forma- unaprijed ponuđeni odgovori.
User avatar
Salinea
Posts: 47
Joined: 17/02/2009 12:11

#812 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Salinea »

Pravnica007 wrote:Pozdrav svima,
Da li je neko bio na testiranju u sudu BiH? Zanima me forma i oblasti sa testa? Ili uopće kako izgledaju ta testiranja u sudovima, ima li sličnosti sa formom javnog ispita za državne službenike? Odgovorite molim vas :)))
Bila ja jutros u Sudu BiH. Test se sastojao od 10 pitanja, na koja si morao više manje esejski odgovoriti. Dobili smo pitanja na jednom listu i jednu dvolisnicu. Napomenuli su kome bude trebalo još papira za pisanje neka slobodno traži. :lol:
Najslađi su mi bili ono dvoje iz Suda što su pazili na nas. Kako ko preda rad, oni uzmu pa čitaju, pa se ibrete, face slažu,smijulje se, rukom odmahuju. Profesionalno nema šta. :roll:
blondina
Posts: 205
Joined: 21/04/2011 14:46

#813 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by blondina »

ima li pripravnika na ovom forumu ili su to svi počeli raditi osim mene :sad:
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#814 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by hurmasica »

Salinea wrote:
Pravnica007 wrote:Pozdrav svima,
Da li je neko bio na testiranju u sudu BiH? Zanima me forma i oblasti sa testa? Ili uopće kako izgledaju ta testiranja u sudovima, ima li sličnosti sa formom javnog ispita za državne službenike? Odgovorite molim vas :)))
Bila ja jutros u Sudu BiH. Test se sastojao od 10 pitanja, na koja si morao više manje esejski odgovoriti. Dobili smo pitanja na jednom listu i jednu dvolisnicu. Napomenuli su kome bude trebalo još papira za pisanje neka slobodno traži. :lol:
Najslađi su mi bili ono dvoje iz Suda što su pazili na nas. Kako ko preda rad, oni uzmu pa čitaju, pa se ibrete, face slažu,smijulje se, rukom odmahuju. Profesionalno nema šta. :roll:
a kakva su pitanja bila ako se sjecas?
saskony
Posts: 10
Joined: 26/03/2011 00:45

#815 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by saskony »

Da li je neko bio na intervjuu u CIK-u, kakva su bila pitanja????
amer10
Posts: 34
Joined: 11/04/2011 12:23

#816 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by amer10 »

Moze li meni neko reci, je li neko poceo raditi od ovih pripravnika, ovo sada bas stvarno predugo traje...kao sve je zavrseno odabrano.samo cekamo da nas zovnu na potpisivanje imali neko da je poceo raditi. ili neko da ceka bilo kakve info..
blondina
Posts: 205
Joined: 21/04/2011 14:46

#817 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by blondina »

amer10 wrote:Moze li meni neko reci, je li neko poceo raditi od ovih pripravnika, ovo sada bas stvarno predugo traje...kao sve je zavrseno odabrano.samo cekamo da nas zovnu na potpisivanje imali neko da je poceo raditi. ili neko da ceka bilo kakve info..

moja prijateljica je pocela neki dan raditi kod advokata.ja jos uvijek cekam...
vakuolla
Posts: 48
Joined: 28/02/2010 04:04
Location: Ilidža

#818 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by vakuolla »

ja pocela prošle sedmice, potpisala i ugovor i sva ta procedura zavrsena. Kontaktiraj ti svog poslodavca, da nije ko drugi uletio umjesto tebe, dok ti cekas, mozda vec neko radi, svasta se desava... Sretno :)
amer10
Posts: 34
Joined: 11/04/2011 12:23

#819 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by amer10 »

vakuolla wrote:ja pocela prošle sedmice, potpisala i ugovor i sva ta procedura zavrsena. Kontaktiraj ti svog poslodavca, da nije ko drugi uletio umjesto tebe, dok ti cekas, mozda vec neko radi, svasta se desava... Sretno :)

kontaktirao sam sve, dobio sam odgovor, sva je ta procedura zavrsena samo treba da nas zovu na potpisivanje ugovoora aznam danas ima 8 a nikoga jos nisu zvali...i kakvi su ti detalji okoprimanja jesu ti sta govorili
vakuolla
Posts: 48
Joined: 28/02/2010 04:04
Location: Ilidža

#820 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by vakuolla »

pozvali nas troje i sutradan ugovor potpisali, a sve dosad sam i ja cekala, eto valjda se to pocelo rjesavati napokon
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#821 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by ChataDodajStaHoces »

Agencija CC d.o.o. je kompanija za pružanje računovodstvenih usluga, konsaltinga i poreznog savjetovanja. Raspisujemo oglas za 2 pripravnika u našoj kompaniji.

USLOVI:
- VSS (diplomirani ekonomista, smjer Računovodstvo i revizija ili Finansijski menadžment),
- Odlično poznavanje rada na računaru (MS Office),
- Poželjno poznavanje engleskog jezika,

Zainteresovane kandidate molimo da pošalju opširan CV sa motivacionim pismom isključivo na mail [email protected]

Ukoliko smatrate da sve navedene uslove i ukoliko želite da započnete svoju karijeru u dinamičnom i stimulativnom radnom okruženju molimo Vas da aplicirate do 13.7.2011.

Kandidati koji selekcijom uđju u uži izbor, naknadno će bit pozvani na intervju.
blondina
Posts: 205
Joined: 21/04/2011 14:46

#822 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by blondina »

ja jos cekam poziv od mog poslodavca,navodno jos ga nisu zvali.da li je to moguce :?
ibizza
Posts: 4554
Joined: 05/06/2008 00:46

#823 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by ibizza »

Nikad manje konkursa :? Sve stalo :x
User avatar
neuočljiva
Posts: 579
Joined: 12/03/2011 20:45
Location: i ja se pitam

#824 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by neuočljiva »

ibizza wrote:Nikad manje konkursa :? Sve stalo :x
Nije kad nađeš štelu, tako to fercera u domovini našoj. :)
ibizza
Posts: 4554
Joined: 05/06/2008 00:46

#825 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by ibizza »

neuočljiva wrote:
ibizza wrote:Nikad manje konkursa :? Sve stalo :x
Nije kad nađeš štelu, tako to fercera u domovini našoj. :)
Izgleda da je tako.Zalosno :x
Post Reply