KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#3026 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Opal_89 »

Koji je fazon ponistavanja konkursa u drzavnim sluzbama? :? Primit ce svakako onog koga su nanijetili da prime, zar im nije mrsko davati oglas pa ponistiti?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#3027 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by insaneinthebrain »

nista njima nije mrsko :izet: :oops:
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#3028 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by dosada_ziva »

Opal_89 wrote:Koji je fazon ponistavanja konkursa u drzavnim sluzbama? :? Primit ce svakako onog koga su nanijetili da prime, zar im nije mrsko davati oglas pa ponistiti?
sta su to sad ponistili
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#3029 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Opal_89 »

Tuzilastvo (a konkurs bio nekad proslo ljeto, tek ga ponistili prije mjesec) Samo jos cekam da poniste ovu listu za pripravnike sto je izasla.
Last edited by Opal_89 on 29/07/2016 15:24, edited 1 time in total.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3030 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Revolucionar ★ »

Sta se uci za test u Min.odbrane, zna li neko?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#3031 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by insaneinthebrain »

Revolucionar ★ wrote:Sta se uci za test u Min.odbrane, zna li neko?
jel ti dosla obavijest, kad je testiranje :?
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#3032 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by tututuuuu »

Mene su isto zvali sad u petak. Imas na njihovoj stranici. Ugl., meni je receno 21.06. ali imaju mislim i nekakve grupe pa nije svima u isto vrijeme i odrzava se tamo kod njih. Za literaturu mi je receno samo da su pitanja iz opceg znanja.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#3033 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

mene vala niko nije zvao
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#3034 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by insaneinthebrain »

ni mene :roll:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3035 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Revolucionar ★ »

insaneinthebrain wrote:
Revolucionar ★ wrote:Sta se uci za test u Min.odbrane, zna li neko?
jel ti dosla obavijest, kad je testiranje :?
Mene zvali, kazu 21- og u 11 sati, Dom oruzanih snaga, bit ce pismeno, i haman isti dan i usmeno za ove koji prodju !?!? Moze li neko potvrdit da mu je recena ista informacija :D

Sta ide iz opceg znanja uopste, hoce li i kod njih bit informatickih zajebancija i slicno?
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#3036 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by tututuuuu »

Revolucionar ★ wrote:
insaneinthebrain wrote:
Revolucionar ★ wrote:Sta se uci za test u Min.odbrane, zna li neko?
jel ti dosla obavijest, kad je testiranje :?
Mene zvali, kazu 21- og u 11 sati, Dom oruzanih snaga, bit ce pismeno, i haman isti dan i usmeno za ove koji prodju !?!? Moze li neko potvrdit da mu je recena ista informacija :D

Sta ide iz opceg znanja uopste, hoce li i kod njih bit informatickih zajebancija i slicno?
I meni je isto receno. A to za usmeno isti dan je zbog onih sto nisu iz Sarajeva, pa da ne putuju opet na usmeno, tako mi je receno. A to je i O.K. jer je to sigurno ionako vec predodredjeno ko ce dobiti.

A ovo za informatiku i mene zanima. Budem li opet ucio razne zakone a pocnu me ispitivati o precacima na tipkovnici ustati cu se i skociti kroz prozor. :-)
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#3037 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by illbill »

Ima li neko nekih informacija o kokursu u SIPI 35 mladjih inspektora i 10 policajjaca?..gledao sam neki interviju kad direktor sipe govori za je za 2016tu god ovo predvidjeno?
kaluđerica1
Posts: 3
Joined: 02/04/2013 23:08

#3038 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by kaluđerica1 »

madesa wrote:Kad će izaći ta lista firmi koji su ispunili uslove za ovaj iz zavoda za zaposljavanje
Ja sam takođe prijavljena na osnovu ovog programa i smatram da je velika prevara. Svetlana Cenic je pisala nedavno u Danima o njemu. Smatram da je strašno sta rade. Izdvojit cu vam dio teksta:

"Prvo, finansijskim planom FZZ FBiH za 2016. nema ovih 50 miliona. Dakle, treba izmeniti plan, odnosno izvršiti rebalans, onda dobiti saglasnosti Vlade, uputiti parlamentarnim komisijama i na kraju dobiti saglasnost parlamenta na nekoj od sednica. Kako ni započeli nisu s tim, nema šanse ni teoretski da se sve to završi pre jeseni i pare stave FZZ FBiH na raspolaganje.
Juni je, brzo će letnja pauza i kampanja za lokalne izbore. Dok dlanom od dlan i poslodavca na poslodavca, eto jeseni.
Drugo, sam proces zaključivanja ugovora sa 1.692 preduzeća i 2.217 fizičkih lica, koji su se prijavili (zaključno sa 22. 4. 2016.), sve i da su pare kod FZZ FBiH, a nisu, potrajaće do besvesti. Brzina rada naše administracije je nadaleko čuvena. Treće, taksimetar otkucava. Što znači, ne bude li tih isplata, idu tužbe. Na svih tih teoretski potrošenih 50 miliona, idu sudski troškovi i kamate. Cena? Prava sitnica. Ne da će pojesti ćar vajdu, već i advokati dobar deo tih para.
Četvrto, finansijski godišnji plan (sa svim živim do toalet-papira) FZZ FBiH je nekih 56 miliona KM (Službene novine FBiH, broj 102/15), od čega je nekih 15 miliona za isplate kantonima - ostvarivanje materijalne i socijalne sigurnosti nezaposlenih osoba. Praktično, onaj deo koji ide za zdravstvenu zaštitu nezaposlenih. Radi se o oko 250.000 ljudi, a po tom osnovu i nekih 150.000 dece - članova porodice. U toku 2016. godine nijedna marka još nije uplaćena kantonalnim službama! Čeka se valjda zbog ovog programa Sufinansiranja zapošljavanja mladih bez radnog iskustva i samozapošljavanje po Uredbi o poticanju zapošljavanja Vlade FBiH.
I ovde molim za trenutak da se obrati pažnja na još jednom ponovljeni naziv programa, iz kojeg bi se dalo zaključiti da se podstiče zapošljavanje Vlade FBiH. Što očito nije daleko od istine. No s obzirom na stvorenu obavezu, za koju Vlada FBiH nije prenela predviđenih 50 miliona na FZZ FBiH, znači da se može desiti da stotine hiljada ljudi i dece ostanu i bez kakve-takve zdravstvene zaštite.
Teret (poverenja u Vladu FBiH) još uvek snose poslodavci i fizička lica, a radi se o nekih 7.000 novozaposlenih. Poređenja radi, FZZ FBiH ima i druge programe sufinansiranja zapošljavanja i sa iznosom od 36 miliona, po izveštaju, obuhvaćeno je oko 26.000 ljudi. Vraćamo se na ono da je bolje vrabac plaćenih doprinosa u ruci, nego golub plate, doprinosa i poreza na grani.
Može biti da se čeka famozni juli i prva tranša MMF-a. Nisam pametna, jer sudeći po izjavi premijera Federacije, on pojma nema na šta se obavezao Pismom namere MMF-u."
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#3039 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Opal_89 »

A znalo se da je prevara od početka, sam način kako se zapošljava preko tog programa je grozan. Iznajmljivanje radnika na godinu dana (ili 6 mjeseci) pod izgovorom da je to stručno osposobljavanje za rad, sam način izbora pripravnika (kad te u lice ili preko telefona pita ko te je poslao i čiji si). Koliko samo firmi uzima pripravnike i svake godine se uredno prijavljuje da bi dobili radnu snagu.
calamalaful
Posts: 13
Joined: 13/06/2016 17:17

#3040 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by calamalaful »

Ima li iko pojma šta će biti na testu sad u utorak za prijem pripravnika u MO
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3041 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by vješalica »

illbill wrote:Ima li neko nekih informacija o kokursu u SIPI 35 mladjih inspektora i 10 policajjaca?..gledao sam neki interviju kad direktor sipe govori za je za 2016tu god ovo predvidjeno?
to je većinom zauzeto tj. zauzme se pa se objavi javni oglas
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#3042 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by insaneinthebrain »

jeste se spremili za test sutra, da ga razvalimo :izet: 8-)
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#3043 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

insaneinthebrain wrote:jeste se spremili za test sutra, da ga razvalimo :izet: 8-)
dzaba ti ,vec se zna :wink:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#3044 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by insaneinthebrain »

ma znam, rece mi ciko u sudu kad sam vadio uvjerenje o nekaznjavanju. al hajde, treba pokusati
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#3045 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by illbill »

vješalica wrote:
illbill wrote:Ima li neko nekih informacija o kokursu u SIPI 35 mladjih inspektora i 10 policajjaca?..gledao sam neki interviju kad direktor sipe govori za je za 2016tu god ovo predvidjeno?
to je većinom zauzeto tj. zauzme se pa se objavi javni oglas
Sto mislis da je popunjeno vec,imas li neke informacije vezano za ovaj konkurs..kad,sta,gdje? :)
calamalaful
Posts: 13
Joined: 13/06/2016 17:17

#3046 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by calamalaful »

insaneinthebrain wrote:ma znam, rece mi ciko u sudu kad sam vadio uvjerenje o nekaznjavanju. al hajde, treba pokusati
Ma to isto su i meni rekli baš u sudu, jebeš drzavu kad u sudu takve stvari govore :lol: :run:
calamalaful
Posts: 13
Joined: 13/06/2016 17:17

#3047 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by calamalaful »

madesa wrote:
insaneinthebrain wrote:jeste se spremili za test sutra, da ga razvalimo :izet: 8-)
dzaba ti ,vec se zna :wink:
Stvarno se zna hahahahahaha ja cu se praviti da ne znam da se zna, btw sta ste učili za test i zna li ko šta će uopšte biti na testu???
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#3048 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by insaneinthebrain »

calamalaful wrote:
insaneinthebrain wrote:ma znam, rece mi ciko u sudu kad sam vadio uvjerenje o nekaznjavanju. al hajde, treba pokusati
Ma to isto su i meni rekli baš u sudu, jebeš drzavu kad u sudu takve stvari govore :lol: :run:
ne treba ti niko govoriti, to je opcepoznata stvar kod ovakvih konkursa
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#3049 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

ja bas znam za ovaj sad konkurs ,taman ministrica otisla u Ameriku da en bude ofirno , jos ce se sutra znati kandidati :D . Najvise mi zao 15 km sto sam u sudu izvadio za onu glupost, svi traze kad se primi samo ovi kao stavka u konkursu
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#3050 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by tututuuuu »

madesa wrote:ja bas znam za ovaj sad konkurs ,taman ministrica otisla u Ameriku da en bude ofirno , jos ce se sutra znati kandidati :D . Najvise mi zao 15 km sto sam u sudu izvadio za onu glupost, svi traze kad se primi samo ovi kao stavka u konkursu
Sta ce se sutra znati kandidati? Mislis odmah sutra ce se znati ko je primljen?

I ja sam se mislio da li se prijaviti na ovo upravo zbog te potvrde, al eto, kad je bal nek je maskembal. Jos im ne mozes ti predati vec moras postom slati uz njihovo obrazlozenje da je na taj nacin sve transparentno. Ja sam se malo upiskio od smijeha kad mi to rekose. :lol: 20 KM samo za prijaviti se.

I jos sad kao uciti za nesto sto je 99.99% siguno da je vec popunjeno.

I traze ti to uvjerenje odmah i na Sudu BiH/Tuziteljstvu. Da bar vrijedi duze od 3 mj.
Post Reply