KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3076 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

Je li iko nabavio potvrdu zavoda za zaposljavanje o radjom stazu? Uslov za prijem pripravnika za dva konkursa koja su objavljena u posljednjem mjesecu je da aplikant nema godinu dana radnog iskustva, sto se dokazuje kopiranjem radne knjizice, a nama koji smo se nedavno prijavili na biro potvrda neka zavoda za zaposljavanje koju oni tvrde da nemaju! Evo recimo posljednji konkurs direkcije za koordinaciju policijskih tijela.
Btw, je li se iko prijavio? Znate li kakvi su testovi u pitanju za one koji ispune uslove? Prvi put se prijavljujem pa nisam upucena :)

Hvala!
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#3077 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

Fairy Dust wrote:Je li iko nabavio potvrdu zavoda za zaposljavanje o radjom stazu? Uslov za prijem pripravnika za dva konkursa koja su objavljena u posljednjem mjesecu je da aplikant nema godinu dana radnog iskustva, sto se dokazuje kopiranjem radne knjizice, a nama koji smo se nedavno prijavili na biro potvrda neka zavoda za zaposljavanje koju oni tvrde da nemaju! Evo recimo posljednji konkurs direkcije za koordinaciju policijskih tijela.
Btw, je li se iko prijavio? Znate li kakvi su testovi u pitanju za one koji ispune uslove? Prvi put se prijavljujem pa nisam upucena :)

Hvala!
bolje ti i je i ne salji, po jedno traze, nema hljeba da udjes tu
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3078 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by VenomousV »

...cak i kad ne traze samo jedno sanse su haman nikakve (jedino da razvalis test i razgovor a nemaju dovoljno "preporucenih" pa im treba jos neko da popuni mjesto)

ja sam isla prije 2 godine i pravo da ti kazem ne sjecam se pitanja
mislim da je bilo zaokruzi i dopuni iz nekih lijevih zakona i odmah poslije nakon neka 2-3 sata ko je ispunio normu je pozvan na razgovor (receno nam je da budemo u blizini ako nas pozovu)
da budem skroz iskrena, nisam se nesto posebno pripremala i vise sam otisla onako turisticki cisto da imam i to neko iskustvo obzirom da se unaprijed znalo koga primaju
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3079 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

Hvala na odgovorima! Primaju troje sa drustvenog smjera, za to cu se prijaviti. Vec sam poslala papire, samo ne mogu da skontam kakva bi pitanja mogla biti za drustvenjake s obzirom da je pozadina ljudi koji se mogu prijaviti basss recimo raznolika :D
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#3080 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by dosada_ziva »

Fairy Dust wrote:Je li iko nabavio potvrdu zavoda za zaposljavanje o radjom stazu? Uslov za prijem pripravnika za dva konkursa koja su objavljena u posljednjem mjesecu je da aplikant nema godinu dana radnog iskustva, sto se dokazuje kopiranjem radne knjizice, a nama koji smo se nedavno prijavili na biro potvrda neka zavoda za zaposljavanje koju oni tvrde da nemaju! Evo recimo posljednji konkurs direkcije za koordinaciju policijskih tijela.
Btw, je li se iko prijavio? Znate li kakvi su testovi u pitanju za one koji ispune uslove? Prvi put se prijavljujem pa nisam upucena :)

Hvala!
ja sam tu potvrdu izvadio na Socijalnom, zgrada pored porezne uprave, 10 KM :-D

nisam ne znam sto to radim, svi znamo kako se dobija posao u drzavnoj instituciji :izet:

al eto
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#3081 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by dgL_ »

Fairy Dust wrote:Hvala na odgovorima! Primaju troje sa drustvenog smjera, za to cu se prijaviti. Vec sam poslala papire, samo ne mogu da skontam kakva bi pitanja mogla biti za drustvenjake s obzirom da je pozadina ljudi koji se mogu prijaviti basss recimo raznolika :D
Prijavio sam se ja u zadnjii cas... Pitanja ce biti tipa zaokruzivanja i bit ce iz oblasti upravnog prava i upravnog postupka, odnosno javne uprave... Ustava BiH i ustrojstva BIH, FBiH i RS... Otprilike pitanja budu kao ona pitanja koja se uce za polaganje strucnog ispita... Sve ovo znam jer sam bio na konkursu za pripravnike u Ministaratvu odbrane BIH... Procesura je ista... Test, poslije intervju i to je to...
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3082 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

dosada_ziva wrote:
Fairy Dust wrote:Je li iko nabavio potvrdu zavoda za zaposljavanje o radjom stazu? Uslov za prijem pripravnika za dva konkursa koja su objavljena u posljednjem mjesecu je da aplikant nema godinu dana radnog iskustva, sto se dokazuje kopiranjem radne knjizice, a nama koji smo se nedavno prijavili na biro potvrda neka zavoda za zaposljavanje koju oni tvrde da nemaju! Evo recimo posljednji konkurs direkcije za koordinaciju policijskih tijela.
Btw, je li se iko prijavio? Znate li kakvi su testovi u pitanju za one koji ispune uslove? Prvi put se prijavljujem pa nisam upucena :)

Hvala!
ja sam tu potvrdu izvadio na Socijalnom, zgrada pored porezne uprave, 10 KM :-D

nisam ne znam sto to radim, svi znamo kako se dobija posao u drzavnoj instituciji :izet:

al eto
Smijesno je sto na konkursima pise potvrda zavoda sa zaposljavanje, a ovi kao ne znaju o kojoj se potvrdi radi i salji na pio da dajemo po 10km i cekamo te potvrde :? Koje su u biti od PIO-a!
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3083 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

dgL_ wrote:
Fairy Dust wrote:Hvala na odgovorima! Primaju troje sa drustvenog smjera, za to cu se prijaviti. Vec sam poslala papire, samo ne mogu da skontam kakva bi pitanja mogla biti za drustvenjake s obzirom da je pozadina ljudi koji se mogu prijaviti basss recimo raznolika :D
Prijavio sam se ja u zadnjii cas... Pitanja ce biti tipa zaokruzivanja i bit ce iz oblasti upravnog prava i upravnog postupka, odnosno javne uprave... Ustava BiH i ustrojstva BIH, FBiH i RS... Otprilike pitanja budu kao ona pitanja koja se uce za polaganje strucnog ispita... Sve ovo znam jer sam bio na konkursu za pripravnike u Ministaratvu odbrane BIH... Procesura je ista... Test, poslije intervju i to je to...
Hvala ti puno!! :-D bas me zanima kako to sve izgleda!
haris7002
Posts: 4
Joined: 05/11/2009 10:03

#3084 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by haris7002 »

Je li ko dobio poziv ili bilo kakav odgovor vezano za konkurse za pripravnike u MVP i Min. pravde? Vidim na ads bih pise da su zavrseni konkursi a meni nista nije doslo..
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#3085 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by dgL_ »

haris7002 wrote:Je li ko dobio poziv ili bilo kakav odgovor vezano za konkurse za pripravnike u MVP i Min. pravde? Vidim na ads bih pise da su zavrseni konkursi a meni nista nije doslo..
Ako neko ima ikakvu info za ovaj konkurs sto je bio za pripravnike u koordinaciji policijskih tijela... Neka napise.. Kad bi moglo biti testiranje?
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3086 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

haris7002 wrote:Je li ko dobio poziv ili bilo kakav odgovor vezano za konkurse za pripravnike u MVP i Min. pravde? Vidim na ads bih pise da su zavrseni konkursi a meni nista nije doslo..
Cula sam da ih koci pravo sto su se zalili sa politickih nauka studenti jer je konkurs bio samo za ekonomiju i pravo. Znate li koliko se inace ceka na odgovor?
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#3087 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

Fairy Dust wrote:
haris7002 wrote:Je li ko dobio poziv ili bilo kakav odgovor vezano za konkurse za pripravnike u MVP i Min. pravde? Vidim na ads bih pise da su zavrseni konkursi a meni nista nije doslo..
Cula sam da ih koci pravo sto su se zalili sa politickih nauka studenti jer je konkurs bio samo za ekonomiju i pravo. Znate li koliko se inace ceka na odgovor?
ponisten ce biti
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3088 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

Jesu se ikome javili iz MVP? Ili iz kordinacije? Zna li IKO sta moze biti na ovim testovima, posebno za drustveni smjer??


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#3089 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

nece to jos za koji mjesec a ovi sto se zaposle tek 2018 na posao :D . Bice ti zakoni kao i uvijek
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#3090 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

Fairy Dust wrote:Jesu se ikome javili iz MVP? Ili iz kordinacije? Zna li IKO sta moze biti na ovim testovima, posebno za drustveni smjer??


Sent from my iPhone using Tapatalk
iz koordinacuije bio u oktobru konkurs, jos uvijek nece biti testiranje , kakva smo mi drzava , bukvalno godina dana od konkursa do pocetka radnog odnosa
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#3091 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by dosada_ziva »

postar donese kovertu

ministarstvo pravde 10.02 testiranje :D Jel vise iko dobio :D

zna li neko u koju stranacku centralu treba svratit prije testiranja
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#3092 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

bice uskoro iz koordinacije da znate
haris7002
Posts: 4
Joined: 05/11/2009 10:03

#3093 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by haris7002 »

Dobio sam i ja poziv na testiranje iz MP. Zna li neko sta se propituje? Mislim koje oblasti prava?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3094 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by KB9 »

koje je sad trajanje pripravnickog? da li je istina da po zakonu moze pola godine il je opet godina moranje?
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#3095 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by didzej1602 »

KB9 wrote:koje je sad trajanje pripravnickog? da li je istina da po zakonu moze pola godine il je opet godina moranje?
godina za VSS
User avatar
New_day
Posts: 30
Joined: 14/06/2014 17:31

#3096 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by New_day »

..izašla obavijest o terminu testiranja za volontere u FMBI: http://www.fmbi.gov.ba/bosanski/txt.php?id=11
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#3097 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Opal_89 »

didzej1602 wrote:
KB9 wrote:koje je sad trajanje pripravnickog? da li je istina da po zakonu moze pola godine il je opet godina moranje?
godina za VSS
Godinu dana je trajanje pripravnickog za VSS, s tim da, ovisno od struke, mozes polagati strucni ispit i nakon 6 mjeseci rada, ako radis u obrazovanju.
haris7002
Posts: 4
Joined: 05/11/2009 10:03

#3098 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by haris7002 »

Ima li neko da je isao danas na pismenu provjeru znanja za pripravnika u Ministarstvo pravde BiH? Ako mozete napisati koja ili kakva su pitanja bila? Da zna raja za ubuduće sta se trazi na tim testovima za pripravnike...
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#3099 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Fairy Dust »

haris7002 wrote:Ima li neko da je isao danas na pismenu provjeru znanja za pripravnika u Ministarstvo pravde BiH? Ako mozete napisati koja ili kakva su pitanja bila? Da zna raja za ubuduće sta se trazi na tim testovima za pripravnike...
Ovdje izgleda niko nikome nece da pomogne. Neko ce vam oteti posao eto. [emoji849]
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#3100 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by madesa »

nista ni za koordinaciju jos, kako su spori majko mila
Post Reply