KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
ibizza
Posts: 4553
Joined: 05/06/2008 00:46

#1 KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by ibizza »

Jeli neko dobio odgovor iz Ureda za reviziju institucija BiH??
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#2 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

Nisam jos ni ja nista ni da sam prosao test ni da nisam. status quo
ibizza
Posts: 4553
Joined: 05/06/2008 00:46

#3 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by ibizza »

akcija007 wrote:Nisam jos ni ja nista ni da sam prosao test ni da nisam. status quo
rekli su za 15 dana...to je onda trebalo biti u Petak...evo,sutra je srijeda,20-ti dan cekamo...jesu spori,ne mogu 120 testova pregledati :cry:
hanumica82
Posts: 108
Joined: 25/03/2010 18:05

#4 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by hanumica82 »

Je li ko dobio poziv za Ustavni sud i Djikic consalting od biroa?
nezaposlena
Posts: 18
Joined: 11/03/2010 23:01

#5 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by nezaposlena »

Za pripravnike koji su konkurisali za Minist. sigurnosti izasao je spisak na stranici Ministarstva za polaganje prijemnog!
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#6 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

Nezaposlena, hvala ti velika za informaciju javio sam se na taj oglas cini mi se bio je u novembru mjesecu .Cudno mi da nisam dobio nikakav poziv postom. Sjecam se da je taj oglas bio otvoren samo 4 dana.
nezaposlena
Posts: 18
Joined: 11/03/2010 23:01

#7 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by nezaposlena »

Akcija 007, nisam ni ja dobila poziv postom, ako nebi poslali ovih dana! Jeste, konkurs je izasao u novembru bio je kratak rok za prijavu ali su ga u medjuvremenu produzili!Jel i ovdje mozamo ocekivati pitanja sa javnog ispita ili mozda nesto drugo?
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#8 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

I ja predpostavljam pitanja s javnog ispita, mada zadnja dva puta u finansijama i pravdi je bilo iz finansiranja institucija bih .
Odakle i gdje ima da se skine zakon o finansiranju institucija bih ?
nezaposlena
Posts: 18
Joined: 11/03/2010 23:01

#9 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by nezaposlena »

http://www.trezorbih.gov.ba/bos/images/ ... oj%203.pdf
Pokusaj ovdje, ovo je Zakon o finansiranju institucija BIH, pogledaj pa vidi jel to sto je bilo na ispitu!
hanumica82
Posts: 108
Joined: 25/03/2010 18:05

#10 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by hanumica82 »

Mene jucer zvali sa biroa za zaposljavanje da se javim. Dali su mi uputnicu za Ustavni sud da se javim na razgovor. I ja tako naivna, nazovem odmah gospodu koju su mi naveli kao kontakt osobu, da zakazem "razgovor". zena mi se nasmija u slusalicu i rece da moram prvo do pisarnice uzeti formulare i predati dokumente pa ako me pozovu. POmislih, pa logicno. Danas odem do Ustavnog suda i pitam gdje je pisarnica da bi mi portir mrtav hladan rekao da je konkurs ponisten.
Vratila sam se na biro da vratim uputnicu. Teta sa biroa mi je rekla da taj konkurs ne moze biti ponisten jer je biro odobrio sredstva da zaposle cak pet ljudi u Ustavnom sudu. I pokazala mi hrpu uputnica koje su joj vracene od jutros. Znaci u roku od 24 sata pozvani su ljudi da se javi i istovremeno je konkurs ponisten. E hajte vi meni recite ko je tu lud??? Ocigledno sam ja najludja, kao i ostalih par nesretnika, koji smo se ponadali da cemo bar otici na razgovor za posao.
Mislim ako su vec ta mjesta "rezervisana" za povlastenu djecu robovlasnika i veleposjednika, zasto su me uopste bihuzurili i zvali da se idem javljati?!?!?!?!?!?!
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#11 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

hanumica82, ti si trebala opet zvati kontakt osobu na Sudu i reci joj tako da ne mozes uzeti jer ti je portir rekao da je konkurs ponisten.

Stigao danas poziv iz Min. sigurnosti i Min. pravde da sam polozio pismeni i da imam inervju.

Iz Ureda za reviziju jos nista nisam dobio nikakvu obavijest o rezultatima testiranja, a cuo sam da su neki vec pozvani na intervju tako da vjerovatno nisam polozio pismeni test ....
fauna
Posts: 19
Joined: 27/03/2010 00:11

#12 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by fauna »

Planira li neko da se žali na prijem pripravnika u Ministarstvu odbrane? :bih:
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#13 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

Zar ste dobili odbijenicu iz MO ? Ja jos uvijek nisam dobio odbijenicu
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#14 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by leigh »

akcija007 wrote:Stigao danas poziv iz Min. sigurnosti i Min. pravde da sam polozio pismeni i da imam inervju.
Koliko si uradio u min.pravde? Kod mene sedam tačnih, a očekivao sam šest, tako da sam se prilično iznenadio koverti, mada me niko nije kontaktirao telefonom, a rekli su da hoće. Tako da ne očekujem ništa posebno da se desi na intervjuu, ali vrijedi probati.
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#15 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

leigh, 9 tacnih sam imao .
Zvali su me iz Teloptica na razgovor po onom konkursu sto biro placa. Jel ko vec bio tamo na razgovoru i na sta lici taj razgovor ?
hanumica82
Posts: 108
Joined: 25/03/2010 18:05

#16 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by hanumica82 »

akcija007 wrote:leigh, 9 tacnih sam imao .
Zvali su me iz Teloptica na razgovor po onom konkursu sto biro placa. Jel ko vec bio tamo na razgovoru i na sta lici taj razgovor ?
Ja sam upravo danas dovbila odbijenicu od Teloptica, a bila sam na razgovoru prije tri ili cetiri sedmice. Uglavnom s obzirom da sam ja diplomirani pravnik, ispitivala me je mladja djevojka koja je isto pravnica i jedan stariji godpodin pravnik.
Ona mi je postavljala pitanja i to prilicno ne vjesto tako da ni sama nisam znala sta me tacno pita. Uglavnom prvo pitanje je bilo sta ja mislim da jedan pravnik radi u njihovoj firmi. Medjutim, s obzirom da ja nemam radnog iskustva oblas koju obuhvata pravo je presiroka, nisam imala pojma sta bih joj rekla. POcela sam petljati nesto oko ugovora o prodaju, transportu, zaposlenju novih radnika, sporova i bla bla. Onda me je pitala da li se vise snalazim u radu u grupi ili individualno. Zatim da li postoji ikakva preporeka u koliko su u pitanju poslovna putovanja, mislila je na porodicu. Onda se gospodin pravnik javio i rekao da i ako sada nemam porodicu imat cu je u buducnosti a to ce mi stvarati prepreku. Cista diskirminacija, samo zato sto sam zensko!!!!

Za koje si radno mjesto konkurisao?
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#17 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

hanumica82, ja sam konkurisao za dipl.ekonomista -pripravnik bez iskustva ovo sto Kanton sufinansira zaposljavanje .
Onda ce i mene vjerovatno nesto tako slicno pitati. Mada, imam osjecaj da je to cisto izrabljivanje radnika. Dobiju radnika preko biroa dzaba i ogule ga ko crnca. Ja sam bio isto preko biroa u nekoj privatnoj firmi 2 testiranja i razgovor radi se svaku subotu nemas ni toplog ni kartu plata samo ta nesto sto ostane od biroa oko 300 KM. Godisnji odmor mi je 2 radna dana+vikned. Pa nisam rob .
fallout1
Posts: 91
Joined: 17/12/2009 12:08

#18 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by fallout1 »

i mene danas zvali iz teloptica...ali sam cuo dosta o njima tako da nista od toga
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#19 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by LaCici »

fauna wrote:Planira li neko da se žali na prijem pripravnika u Ministarstvu odbrane? :bih:
Malo si zakasnio/la. Rok za zalbu je bio 8 dana od dana objavljivanja rezultata, iako nisu objavili da ima uopste roka za zalbu ali se to podrazumijeva.
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#20 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

fallout1 , ajd reci nesto da znam o Telopticu ili posalji na PP . Predpostavljam da se ko crnac rinta samo za platu s biroa.
Dafri
Posts: 75
Joined: 09/02/2008 21:20

#21 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by Dafri »

e ljudi ovo s biroa, znaci od 600 ti oduzmu rashode za penziono-socijalno i od firme ako sta dobijes'?
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#22 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

Dafri wrote:e ljudi ovo s biroa, znaci od 600 ti oduzmu rashode za penziono-socijalno i od firme ako sta dobijes'?

Upravo tako Dafri. Ostane ti "na ruke " oko 300 do 350 KM. A od firme cisto sumnjam da iko ista daje .
fauna
Posts: 19
Joined: 27/03/2010 00:11

#23 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by fauna »

akcija007 wrote:Zar ste dobili odbijenicu iz MO ? Ja jos uvijek nisam dobio odbijenicu
Dobio sam odbijenicu prije dva dana. Ni sam ne znam šta da radim.
Zna li neko šta bi nam moglo biti na testiranju u M.sigurnosti?
fauna
Posts: 19
Joined: 27/03/2010 00:11

#24 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by fauna »

LaCici wrote:
fauna wrote:Planira li neko da se žali na prijem pripravnika u Ministarstvu odbrane? :bih:
Malo si zakasnio/la. Rok za zalbu je bio 8 dana od dana objavljivanja rezultata, iako nisu objavili da ima uopste roka za zalbu ali se to podrazumijeva.
Nije tačno, rok za žalbu je 15 dana od dana uručenja obavještenja.
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#25 Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Post by akcija007 »

Fauna, jesi ti prosao u MO na intervju ? Ako jesi, ti si dobio odbijenicu, ja nisam prosao dalje na intervju pa nemam odbijenice. Mozda mi je nece ni poslati nikako.

Sigurnost imam osjecaj da ce biti javni ispit jer nas ima vise fakulteta zajedno .
Post Reply