konkurs za posao - pojasnjenje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#26 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by Opal_89 »

Da li onaj ko aplicira na konkurs u drzavnoj sluzbi podlijeze polaganju nekog dodatnog ispita (u kojem su isti zakoni koji su se polagali na strucnom ispitu) iako je dostavio uvjerenje o polozenom strucnom upravnom ispitu?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#27 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by victom »

Murphy90 wrote:Zanima me da li se kao dokaz o radnom iskustvu može smatrati uvjerenje ili potvrda izdata od strane udruženja.
samo što piše u radnoj knjižici.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:16, edited 2 times in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#28 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by mirsek »

victom wrote:
Murphy90 wrote:Zanima me da li se kao dokaz o radnom iskustvu može smatrati uvjerenje ili potvrda izdata od strane udruženja.
samo što piše u radnoj knjižici.
To ti je radni staz.
Radno iskustvo ti moze napisati i potpisati ovlastena osoba iz firme.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#29 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by mirsek »

Opal_89 wrote:Da li onaj ko aplicira na konkurs u drzavnoj sluzbi podlijeze polaganju nekog dodatnog ispita (u kojem su isti zakoni koji su se polagali na strucnom ispitu) iako je dostavio uvjerenje o polozenom strucnom upravnom ispitu?
IOZ ili ispit opsteg znanja se jednom polozi i potvrda ti vazi zauvijek na nivou FBIH dok na nivou BiH moras svaki put polagati i IOZ.
Mislim da strucni ispit moras polagati svaki put bez obzira da li si ga prije polozio ali nisam 100% siguran.
Najbolje bi ti bilo da direktno nazoves agenciju i da ih pitas sve sto te zanima.
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#30 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by Opal_89 »

mirsek wrote:
Opal_89 wrote:Da li onaj ko aplicira na konkurs u drzavnoj sluzbi podlijeze polaganju nekog dodatnog ispita (u kojem su isti zakoni koji su se polagali na strucnom ispitu) iako je dostavio uvjerenje o polozenom strucnom upravnom ispitu?
IOZ ili ispit opsteg znanja se jednom polozi i potvrda ti vazi zauvijek na nivou FBIH dok na nivou BiH moras svaki put polagati i IOZ.
Mislim da strucni ispit moras polagati svaki put bez obzira da li si ga prije polozio ali nisam 100% siguran.
Najbolje bi ti bilo da direktno nazoves agenciju i da ih pitas sve sto te zanima.
Polozila sam strucni upravni ispit na drzavnom nivou u Ministarstvu pravde, a aplicirala u jednu opstinu u KS, da bi me oni nazvali i rekli da moram polagati kod njih Zakon o namjestenicima... i Uredbu o kancelarijskom poslovanju kao i Statut opcine, kao navodno nije nesto fer prema drugima. Mislim pozicije su sredjene vec nekome, tako da se i ne sekiram puno nego mi je ovo nesto novo.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#31 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by mirsek »

Opal_89 wrote:
mirsek wrote:
Opal_89 wrote:Da li onaj ko aplicira na konkurs u drzavnoj sluzbi podlijeze polaganju nekog dodatnog ispita (u kojem su isti zakoni koji su se polagali na strucnom ispitu) iako je dostavio uvjerenje o polozenom strucnom upravnom ispitu?
IOZ ili ispit opsteg znanja se jednom polozi i potvrda ti vazi zauvijek na nivou FBIH dok na nivou BiH moras svaki put polagati i IOZ.
Mislim da strucni ispit moras polagati svaki put bez obzira da li si ga prije polozio ali nisam 100% siguran.
Najbolje bi ti bilo da direktno nazoves agenciju i da ih pitas sve sto te zanima.
Polozila sam strucni upravni ispit na drzavnom nivou u Ministarstvu pravde, a aplicirala u jednu opstinu u KS, da bi me oni nazvali i rekli da moram polagati kod njih Zakon o namjestenicima... i Uredbu o kancelarijskom poslovanju kao i Statut opcine, kao navodno nije nesto fer prema drugima. Mislim pozicije su sredjene vec nekome, tako da se i ne sekiram puno nego mi je ovo nesto novo.
A znam, za Opstinu Centar, mislim da su sve prozvali. Sto me malo cudi al eto ko sto kazes vjerovatno je stela. :roll:
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#32 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by Opal_89 »

mirsek wrote:[
A znam, za Opstinu Centar, mislim da su sve prozvali. Sto me malo cudi al eto ko sto kazes vjerovatno je stela. :roll:
Ma mene i ne čudi. A i moraju pozvati one koji ispunjavaju uslove, čisto pro forme. Posljednji put kada sam predavala na ovu istu poziciju samo su nas pozvali na razgovor i tu nas usput ispitali nešto o tom radnom mjestu. A sada kao ima puno više kandidata pa moraju nekako "podići kriterij". Živjela :bih:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#33 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by mirsek »

Opal_89 wrote:
mirsek wrote:[
A znam, za Opstinu Centar, mislim da su sve prozvali. Sto me malo cudi al eto ko sto kazes vjerovatno je stela. :roll:
Ma mene i ne čudi. A i moraju pozvati one koji ispunjavaju uslove, čisto pro forme. Posljednji put kada sam predavala na ovu istu poziciju samo su nas pozvali na razgovor i tu nas usput ispitali nešto o tom radnom mjestu. A sada kao ima puno više kandidata pa moraju nekako "podići kriterij". Živjela :bih:
Ja sam se prijavio za VSS poziciju i niko me nije prozvao, jos kako vidim saltaju nas u ADSFBIH sa terminima , pomjerili polaganje sa 28.11. na 16.11. i uzeli nam 12 dana spremanja/ucenja za polaganje strucnog ispita. :-)
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#34 Re: konkurs za posao - pojasnjenje

Post by use your illusion »

Nije mi jasan ovaj prijavni obrazac za adsfbih kod popunjavanja "poznavanje rada na racunaru"..traze od koga je izdat certifikat, broj i datum certifikata.. ako sam na faxu polozio informatiku sta priloziti kao dokaz..kopiju indeksa? koji je broj certifikata?? Datum?
Post Reply