Konkurs u Elektroprenosu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
mk ultra
Posts: 19474
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#126 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by mk ultra »

Ja sam otpisao to skroz, i ovako zaradim tu negdje, neki mjesec i dosta vise... neka njima njihovih strucnjaka...
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#127 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by nagibSA »

mk ultra wrote:Ja sam otpisao to skroz, i ovako zaradim tu negdje, neki mjesec i dosta vise... neka njima njihovih strucnjaka...
Ja ne znam u kojoj to drugoj firmi bolje placaju energeticara. inzinjer ima preko 2000KM sigurno, jer su pripravnici imali toliko. :) Sto se strucnjaka tice, uglavnom predratni ljudi, nema 'ljeba od mladjih. Znam, jer sam saradjivao sa njima dok sam radio na nekim priojektima gdje su bili investitori. :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19474
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#128 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by mk ultra »

radim u jednoj privatnoj + sa strane poslići (40h + 10-20h sedmično) pa pređe tu cifru..
moee
Posts: 1389
Joined: 07/06/2011 10:44

#129 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by moee »

Ja sam energetičar, radim u privatnoj firmi (2 god stara + 5 god trenutna), ne radim ništa ''sa strane'' i u 2017.g. sam samo jednu platu dobio manju od 2.000 KM :izet:

Problem je što je to tako trenutno i što plata ide po principu ''pola račun-pola koverta'' i banke mi nude samo milostinju od kredita.

Elektroprenos bi tu napravio glavnu razliku :bih:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#130 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by nagibSA »

moee wrote:Ja sam energetičar, radim u privatnoj firmi (2 god stara + 5 god trenutna), ne radim ništa ''sa strane'' i u 2017.g. sam samo jednu platu dobio manju od 2.000 KM :izet:

Problem je što je to tako trenutno i što plata ide po principu ''pola račun-pola koverta'' i banke mi nude samo milostinju od kredita.

Elektroprenos bi tu napravio glavnu razliku :bih:
Nista ne radis sa strane jer i ne mozes stici. :D

I u mojoj bivsoj firmi je islo tako za koverte/racuna ali samo za 'radnike' elektromonteri, bravari, vozaci...Racun fiksna plata, koverta terenski rad. Medjutim koliko se radi i 2000KM je malo, tako da to nije sad nesto... Mi inzinjeri smo imali fiksnu platu bez obzira da li bili na terenu ili mimo.

Terenski rad je njesra jedno veliko za mene, meni je to smetalo jer se uglavnom na tome zasnivalo, pa smo se razisli. :)

EDIT: Nisam strogo ogranicen samo na energetiku, radio sam i u ICT sektoru, zanimljiviji posao, vece zarade, trazenije. :)
Post Reply