Konkurs u Elektroprenosu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

sweet88
Posts: 6
Joined: 11/07/2014 11:40

#1 Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by sweet88 »

Zdravo. Zanima me da li je neko konkurisao na prethodni konkurs u Elektroprenosu, i ako jeste iskustva...Kako je bilo na razgovoru, i to... Konkurisala bih sad za ekonomistu, ali ne za pripravnike, jer sam vec odradila pripravnicki. Ako neko ima neku inf. zamolila bih da podjeli s nama. Hvala
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#2 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by zleo »

Draga moja

Ja sam konkurisala na prethodnom konkursu. Pitanja su bila u vezi radnog mjesta (šta ti misliš da to radno mjesto podrazumijeva) i par pitanja iz prakse. Ništa teško, ono što mi svi ekonomisti moramo znati.
Ja sam briljirala (nije da se hvalim), ali nisam primljena. Iz nezvaničnih izvora sam saznala da je čitav konkurs bio samo predstava za javnost. Ljudi koji su trebali biti primljeni (i koji su primljeni) su bili izabrani već prije objavljivanja konkursa.

Ti ako imaš vremena i novca za bacanje, prijavi se i učestvuj u toj lakrdiji. Ja, ovaj put neću.

Sretno
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by karanana »

primljen cvijanovichkin sinchich
sweet88
Posts: 6
Joined: 11/07/2014 11:40

#4 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by sweet88 »

zleo wrote:Draga moja

Ja sam konkurisala na prethodnom konkursu. Pitanja su bila u vezi radnog mjesta (šta ti misliš da to radno mjesto podrazumijeva) i par pitanja iz prakse. Ništa teško, ono što mi svi ekonomisti moramo znati.
Ja sam briljirala (nije da se hvalim), ali nisam primljena. Iz nezvaničnih izvora sam saznala da je čitav konkurs bio samo predstava za javnost. Ljudi koji su trebali biti primljeni (i koji su primljeni) su bili izabrani već prije objavljivanja konkursa.

Ti ako imaš vremena i novca za bacanje, prijavi se i učestvuj u toj lakrdiji. Ja, ovaj put neću.

Sretno
Hvala ti puno. Ja cu pokusati, cisto malo da se naviknem na te razgovore :-) A reci mi za koje si mjesto ti konkurisala i gdje, u Tz ili? Znaci , kako sam skontala pitaju nesto vezano za struku? I jos ako mozes molim te da mi napises jel to bio samo razgovor s komisijom i nista vose? Hvala jos jednom.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#5 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by OldMayor »

Elektroprenos - još jedna uspješna porodična biznis priča.
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#6 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by zleo »

Da ja sam konkurisala u Tz.
Naziv radnog mjesta je bio:Ekonomista za plan, analizu i raspodjelu. Pitali su uopšteno o tome kako bi ja radila, šta mislim da bih tačno radila. Uglavnom pitanja koja smo obrađivali iz predmeta Analiza poslovanja. Razgovor je bio jako ugodan, komisija je bila sastavljena od 3 člana i to je to, a kažu da je konačna odluka donesena u BL.

Doduše, ja sad nešto razmišljam, za ovaj novi konkurs nisam sigurna šta se podrazumijeva pod radnim mjestom:Ekonomista za investicije i kredite.
sweet88
Posts: 6
Joined: 11/07/2014 11:40

#7 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by sweet88 »

Pa, iskreno, nisa, ni ja sigurna sta pod tim radnim mjestom podrazumjevaju. Btw, obicno kad se raspise konkurs, napisu i opis poslova radnog mjesta. Ali, sta da se radi. Hvala ti puno. Vidjecu da li da konkurisem, jednog primaju, a mogu misliti koliko jaka veza treba, ako je Cvijanovickin sin i Tegeltijina cerka primljena :-)
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#8 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by zleo »

Još nisam saznala koga su primili u TZ, ali imajući u vidu da sam čula da im je novi direktor SDA kadar iz Živinica, mogu samo da zamislim.
SSemir
Posts: 4574
Joined: 26/02/2009 08:42

#9 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by SSemir »

gledam parking ispred tuzlanskog elektroprenosa..vozni park je bože :twisted:
dzenisan
Posts: 1
Joined: 14/07/2014 20:45

#10 Re: Bla blaa blaaa

Post by dzenisan »

:shock:
Last edited by dzenisan on 07/09/2020 20:03, edited 2 times in total.
pasha_stambol
Posts: 110
Joined: 29/04/2014 19:35

#11 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by pasha_stambol »

Ma to se unaprijed vec zna, ja sam konkuriso za elektrotehnicara al sve Srbi primljeni kao da se zadrzi taj neki sistem.. u B.L rade sve srbi, u Mostaru sve Hrvati jedino se u Sarajevu trazi da bude po nacionalnom kljucu. a pitanja su bezveze oko struke sve nista tesko ..
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#12 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by shibonja »

Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#13 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by Gandra_1 »

S obzirom da je novi upravni odbor formiran izmedju SDP-a i SNSD-a i da su oni raspisali konkurs, svima je valjda jasno kako doci do posla u Elektroprenosu
Last edited by Gandra_1 on 18/07/2014 09:18, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#14 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by mO k3 »

Gandra_1 wrote:S obzirom da je novi upravni odbro formiran izmedju SDP-a i SNSD-a i da su oni raspisali konkurs, svima je valjda jasno kako doci do posla u Elektroprenosu
:thumbup:
valnea
Posts: 3
Joined: 07/08/2014 09:48

#15 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by valnea »

Ja sam konkurisala isto sad na ovom konkursu koji je ovih dana zaključen, ali na rad.mjestu pod 6 - samostalni stručni saradnik za zastupanje - to mjesto samo po sebi znači zastupanje pred sudom i položen pravosudni ispit. Jel ima neko da je za to konkurisao? I šta je osim "veze" odlučujuće pri izboru kandidata? Jel se gleda nacionalni ključ? :?
Jer ovdje nema ocjena s faxa, ni niš drugo... Startno svi imamo sve isto od papira...
DanaO
Posts: 6
Joined: 13/08/2014 13:20

#16 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by DanaO »

Jesu li pozvali ikoga na razgovor na ovaj drugi konkurs?
valnea
Posts: 3
Joined: 07/08/2014 09:48

#17 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by valnea »

Cula sam da su za pripravnike krenuli zvat na razgovor
Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#18 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by Mario979 »

Gandra_1 wrote:S obzirom da je novi upravni odbor formiran izmedju SDP-a i SNSD-a i da su oni raspisali konkurs, svima je valjda jasno kako doci do posla u Elektroprenosu
Plata sa VSS 3500 KM, pa skontaj kolika stela treba ili koverta?
Grga07
Posts: 175
Joined: 27/12/2009 22:35

#19 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by Grga07 »

ima li ko da je isao na razgovor za pripravnika, predao za SSS-elektrotehnicar pa ako me pozovu slucajno da znam sta mi je za ocekivati na razgovoru :-)
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#20 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by goibos »

Mario979 wrote:
Gandra_1 wrote:S obzirom da je novi upravni odbor formiran izmedju SDP-a i SNSD-a i da su oni raspisali konkurs, svima je valjda jasno kako doci do posla u Elektroprenosu
Plata sa VSS 3500 KM, pa skontaj kolika stela treba ili koverta?
e jesi ga pretjero ... možda oko 2500 za posao u direkciji u OP oko 2200
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#21 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by zleo »

Čisto informativno

Sva radna mjesta u Tuzli su popunjena. Znači ljudi već rade.
Razgovor će biti održan čisto forme radi, da se ispoštuje procedura.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#22 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by nino90 »

U banjaluci se odlucuje ko ce biti primjen. Ovi iz operativnih podrucja im posalju rang liste koje su napravili a ovi gore odlucuju vidjecemo
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#23 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by Capsicum »

Zar ima iko u ovoj drzavi ko jos vjeruje da moze svojim znanjem i sposobnoscu da prodje na konkursu za posao u drzavnoj sluzbi ili u preduzecu u drzavnom vlasnistvu? :lol:

Ljudi dragi, sve i jedan taj konkurs je kad se objavi vec davno "zavrsen". Ko god vam kaze da je prosao bez stele, jednostavno laze.
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#24 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by zleo »

nino90 wrote:U banjaluci se odlucuje ko ce biti primjen. Ovi iz operativnih podrucja im posalju rang liste koje su napravili a ovi gore odlucuju vidjecemo
Da li ti stvarno vjeruješ u ovo?
Ja znam ko je primljan na prošlom konkursu i ko je primljen na ovom. Banja Luka nema veze sa prijemom u Tz.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#25 Re: Konkurs u Elektroprenosu BiH

Post by gidra »

.
Post Reply