Konkretan primjer manipulacije srebreničkom tragedijom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Škobo Habu

Konkretan primjer manipulacije srebreničkom tragedijom

Post by Škobo Habu » 07/07/2015 21:42

Poštovani forumaši, želim vam skrenuti pažnju na slijedeći tekst, koj na najbolji mogući način pokazuje kako pojedinci trguju i mešetare nad srebreničkom tragedijom iz razloga najnižih poriva. Dotična Dudija Žilić, a ne Zilić, to odgovorno tvrdim, nikada nije za vrijeme rata bila u Srebrenici, niti je izašla iz nje '95, to je čista laž, već je dala petama vjetra '92. godine mjesta Careva Ćuprije, oko tridesetak kilometara od Olova, i preko Hrvatske stigla do Velike Britanije.
Od ovakvih "patriota" najmanje koristi imaju svi oni koji danas leže ispod nišana Memorijalnog centra u Potočarima, a kojima mešatare spodobe tipa Dudije, kojima ni sveti mjesec Ramazan ne znači ništa, niti što predstavlja, i predstavlja se kao "žrtvu" sarebreničkog genocida čiju je epopeju pratila posredstvom tv-a u Londonu.
Ne dozvolimo da se srebrenički genocid na ovakav jedan način kalja, jer ćemo zbog ovakvih pojedinaca kompletnu srebreničku tragediju pretvoriti u banalan šou lažnih bošnjačkim moralista i ljudi bez svojstava, kojima Srebrenica služi samo za ličnu promociju:

Zilić je sa djecom u srebrenički kraj pobjegla iz Olova kada su je protjerale snage Vojske Republike Srpske. Iz Srebrenice je potom pobjegla sa trogodišnjom kćerkom Lejlom i sedmogodišnjim sinom Aldinom, da bi na kraju preko Zagreba, do kojeg je četiri dana putovala kamionom, došla do Manchestera.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/dudij ... /150707071

hAZNADAR

Re: Konkretan primjer manipulacije srebreničkom tragedijom

Post by hAZNADAR » 08/07/2015 00:16

Ova tema je konkretan primjer bosnjacke uskogrudnosti, licemjerja, bolesne zavisti itd. Isto kao tema o intelektualnim ublehama,.. Majstori smo u otkrivanju domaceg prljavog vesa, gledanju samo negativnog kod svojih i ogovaranja. Ocito je tebi Dudija preca od svega ostalog sto spominjes.

crveni il bijeli

Post by crveni il bijeli » 08/07/2015 00:27

hAZNADAR wrote:Ova tema je konkretan primjer bosnjacke uskogrudnosti, licemjerja, bolesne zavisti itd. Isto kao tema o intelektualnim ublehama,.. Majstori smo u otkrivanju domaceg prljavog vesa, gledanju samo negativnog kod svojih i ogovaranja. Ocito je tebi Dudija preca od svega ostalog sto spominjes.

JJao, uze mi rijeci s tipkovnice :thumbup:

Bosnje sto sebe vole ofirati I prosipati.

Škobo Habu

Post by Škobo Habu » 08/07/2015 12:40

hAZNADAR wrote:Ova tema je konkretan primjer bosnjacke uskogrudnosti, licemjerja, bolesne zavisti itd. Isto kao tema o intelektualnim ublehama,.. Majstori smo u otkrivanju domaceg prljavog vesa, gledanju samo negativnog kod svojih i ogovaranja. Ocito je tebi Dudija preca od svega ostalog sto spominjes.

Ovo je slučaj plastičnog primjera, da li iz vlastitog javašluka, ili novinarskog neprofesionalizma i gluposti, koji uzurpira pravo da govore oni koji su srebreničku tragediju doživjeli na najgori način, a daje se pravo glasa onima koji su, kako sama dotična tvrdi, preživjeli genocid u Srebrenici, a postoje svjedoci, evo, konkretno ja, da je iz Velike Britanije dolazila sa humanitarnim konvojem na prostor opštine Olovo, odmah nakon potpisivanja Washingtonskog sporazuma.
Upravo ovakvi slučajevi, kojima nedostaje forma objektivnosti i vjerodostojnosti, tjeraju vodu na mlin Dodiku i sličnim srpskim političarima kada govore o politizaciji i trgovini nad žrtvama srebreničkog genocida.
Vi sa ovakvim možete, komotno, večeras na teraviju, ako vam je stalo do njihove prozirne reklame i laži, ja neću. Neću zbog onih koji će se sahraniti 11. jula u Memorijalnom centru, jer nisu zaslužili da se njihovim kostima mešetari i preprodaje bol njihovih porodica.

BHCluster

Post by BHCluster » 08/07/2015 13:11

:thumbup:

karanana

Post by karanana » 08/07/2015 13:13

ako je istinita informacija, ovakve informacije idu na ruku onima koji govore da je sve laz. zbog nekoliko slucajeva da se disktedituje tragedija i zrtva hiljada drugih, jer pored hiljada primjera neprijatelj ce uzeti nekoliko ovakvih i diskreditovati sve ostale.

ako je istina, ona bi bila perfektan svjedok odbrane mladicu i karadzicu.

Danguba

Post by Danguba » 08/07/2015 13:28

Zilić je sa djecom u srebrenički kraj pobjegla iz Olova kada su je protjerale snage Vojske Republike Srpske. Iz Srebrenice je potom pobjegla sa trogodišnjom kćerkom Lejlom i sedmogodišnjim sinom Aldinom, da bi na kraju preko Zagreba, do kojeg je četiri dana putovala kamionom, došla do Manchestera.

Sta ako je ovo istina?
Postoji mogucnost da su novinari pogrijesili godinu izlaska iz Srebrenice. '92.god protjerana iz Olova pa se smjestila u Srebrenicu. Veliki izlasci su se desili '93.god. prilikom dolaska Moriona a onda otisla na zapad.

...i ti nemas druga posla. Hoces biti bolji, bogatiji, zadovoljniji, hoces bolje spavati...?

karanana

Post by karanana » 08/07/2015 13:33

mada meni nema logike da iz okoline olova bjezis u srebrenicu.
ako bi bjezo, odmah bi bjezo na sire slobodno podrucje i u hrvatsku.

ofo-ono

Post by ofo-ono » 08/07/2015 13:45

Previše je upetljana politika u i oko "Srebrenice" !

Šta uopšte reći? Svake godine ista priča... 1. jula uveliko se počne pričati o Srebrenici, svaki dan klix izbaci kojekakvu temu. 12. jula, kao i svake godine, klix će da izbaci vijest "Srebrenica, dan poslije 11. jula".

Srebrenica je postala pozornica kojekakvim političarima u kupljenju nekakvih poena i "simpatija". Šta ima bilo ko i šta treba da kaže 11. jula u Srebrenici? Šta? Da su dovoljno mudri, k`o što nisu, nebi progovorili ni jednu jedinu rijeć. Ni jednu jedinu...

Black swan

Post by Black swan » 08/07/2015 13:52

evo jedan primjer odrona preživjelih genocida

trebao sam uvezati jednu stranu agenciju s minimalno jednim srebreničaninom kako bi ljudi postavili neka pitanja za znantsveni rad
znate one ankete s pitanjima i zaokruživanjima...što stranci znaju peglati

pristali iz jednog udruženja
hop ovo ono prevedite pitanja pošaljite šaljemo stalo nam je do istine da se ona proširi

ja poslo ni mu ni gu džaba zovi i šalji pitanja
:roll:

što prvo pomisliti...
dilentatizam (zaboravili)
dunđeri (lijeni)
nema keša (interesdžije)
nema koristi npr putovanje (isto)

što pomisliti?
što reći da se neko ne uvrijedi?
što reći da ne ispadneš četalj?

McMoy

Post by McMoy » 08/07/2015 13:57

O agresiji na BiH, ratnim stradanjima, uspjesima i herojstvu najviše pričaju oni koji su sa pristojne daljine posmatrali sva ta dešavanja.

Oni koji su podnijeli najveću žrtvu, na prvom mjestu šehidi, poginuli borci i stradalnici rata koji ne mogu da pričaju, zatim najhrabriji borci, invalidi i porodice žrtava uglavnom šute.

U prvo vrijeme nisu mogli zbog bola i svih strahota koje su proživili, a poslije nisu ni mogli doći od riječi od
političara, ljudi sa bujnom maštom, predsjednika stotina udruženja...

Black swan

Post by Black swan » 08/07/2015 14:01

McMoy wrote:O agresiji na BiH, ratnim stradanjima, uspjesima i herojstvu najviše pričaju oni koji su sa pristojne daljine posmatrali sva ta dešavanja.

isto je i na forumu... ljudi koji su živjeli u njemačkoj danas najviše mrze srbe ruse grke...dok su se oni profesionalno usavršavali, savladali jezik bili dio druge bolje možda najjače kulture, dobili otpremnine, škole nebitno u ruke svi se spasili sada kenjaju i šire mržnju
ja sam recimo bio izbjeglica u staroj kući u hercegovini hobitska rupa

dok recimo u klupi na fizici sam sjedio s likom kojemu je poginula sestra nisam to znao sasvim slučajno (bošnjak)
lijevo od mene cura ranjena u stopalo uvijek sam se pitao što tako čudno hoda (hrvatica)
eeej za 4 godine ja to nisam saznao niti sam osjetio neku mržnju kod ljudi...
drugoj curi brat blizanac poginuo isto tako ( srbi katoličke vere :D )
takvi obično šute ne žele se sjećati

Drinski

Post by Drinski » 08/07/2015 14:02

Black swan wrote:evo jedan primjer odrona preživjelih genocida

trebao sam uvezati jednu stranu agenciju s minimalno jednim srebreničaninom kako bi ljudi postavili neka pitanja za znantsveni rad
znate one ankete s pitanjima i zaokruživanjima...što stranci znaju peglati

pristali iz jednog udruženja
hop ovo ono prevedite pitanja pošaljite šaljemo stalo nam je do istine da se ona proširi

ja poslo ni mu ni gu džaba zovi i šalji pitanja
:roll:

što prvo pomisliti...
dilentatizam (zaboravili)
dunđeri (lijeni)
nema keša (interesdžije)
nema koristi npr putovanje (isto)

što pomisliti?
što reći da se neko ne uvrijedi?
što reći da ne ispadneš četalj?

ja bih prvo pomislio da ste dosadni s tim anketama.

Black swan

Post by Black swan » 08/07/2015 14:04

ljudi su pristali i nisu ispoštovali dogovor za jebenih 12 pitanja

kad je dolazila TV ekipa iz britanije tad su se gurali ko će svoj guz postaviti da ga snimU

medjutim kada treba otipkati dvije tri smislene rečenice o konkretnom pitanju (što je prava pismenost, samo napisano vrijedi... izgovoreno ode i izgubi se u eteru)
tad svi bježe

emmir1

Post by emmir1 » 08/07/2015 14:06

E svašta.

Žena dala izjavu i to manipuliranje Srebrenicom i to kao dokaz.

Uvodničar se osramotio

Drinski

Post by Drinski » 08/07/2015 14:07

Black swan wrote:ljudi su pristali i nisu ispoštovali dogovor za jebenih 12 pitanja

kad je dolazila TV ekipa iz britanije tad su se gurali ko će svoj guz postaviti da ga snimU

medjutim kada treba otipkati dvije tri smislene rečenice o konkretnom pitanju (što je prava pismenost, samo napisano vrijedi... izgovoreno ode i izgubi se u eteru)
tad svi bježe

da. ako se neko obaveze da to uradi, trebao bi to uraditi. ali, meni svako malo iskoci neka anketa na netu, neki naucni rad, istrazivanje klinci-palci, ma zivo me zabole.

dobar osjecaj

Post by dobar osjecaj » 08/07/2015 14:50

Drinski wrote:
Black swan wrote:ljudi su pristali i nisu ispoštovali dogovor za jebenih 12 pitanja

tad svi bježe

da. ako se neko obaveze da to uradi, trebao bi to uraditi. ali, meni svako malo iskoci neka anketa na netu, neki naucni rad, istrazivanje klinci-palci, ma zivo me zabole.

Realno, Srebrenica je mjesto s najvecim brojem nevladinih organizacija po broju stvarnih stanovnika u BiH a i sire. Svako ko gravitira tom kraju a nije negdje suvise daleko (max 100 km) je u nekom trenutku bio uposlenik, vodio neku NVO ili pomisljao kako da pokrene neku NVO. Sitnog novca (koji se doduse promovise uz halabuku) za "projekte" u Srebrenici ima za svaciji dzep i ljudi to naravno koriste. Rijetke su organizacije koje imaju neku stvarnu strukturu, viziju i koje zele nesto konkretno raditi. Vecina ih se prepusta raznim bjelosvjetskim lovcima na dobre poene za zivotopis koji naglo rastu kad ti je zivotopis protkan rijecima Srebrenica. Stranci se promovisu, organizacije dobijaju novac za svoj optanak a ova nasa sica u Srebrenici pristaje na sve. Svi znaju raditi sve i spremni su "odraditi" sta god im se naredi. Nekima se isplacuju fine male plate za rad na projektima koji nemaju nikakvu svrhu, neki izvuku renoviranje kuce, kupovinu namjestaja s objasnjenjem da je to u svrhu jacanja kapaciteta nepostojecih mladih koji ne zive tamo ali ih ulove za poneku fotku. Vidjela sam stotine takvih projekata, izvjestaja. Vidjela sam kako se odobravaju i potpisuju projekti i izvjestaji u kojima nisu ni zavrseni budzeti. Sve prolazi lako i svi to znaju i sto bi se zamarali da popunjavaju neki upitnik.

Škobo Habu

Post by Škobo Habu » 08/07/2015 15:40

emmir1 wrote:E svašta.

Žena dala izjavu i to manipuliranje Srebrenicom i to kao dokaz.

Uvodničar se osramotio

Osramotio se što ukazujem na to kako neko od srebreničke tragedije stvara svoju ličnu, a uopšte nije ni bila u ratu, niti je u njemu učestovala. Provjerio sam i privatnim kanalima ove tvrdnje, i neki ljudi koji poznaju dotičnu smatraju da riječ o čistoj manipulaciji jer misle da ona ovo ne bih nikada izgovorila?
Na lokalnom nivo se već zbijaju šale i dosjetke po pitanju ovoga slučaja. Čista šprdnja. Ko je tu kriv-novinar ili gospođa, tu nisam siguran. Uglavnom, o kome god se radilo, rodbini joj nije nimalo svejedno što ih je dovele u jedan ovakav položaj.
Last edited by Škobo Habu on 08/07/2015 15:49, edited 1 time in total.

Škobo Habu

Post by Škobo Habu » 08/07/2015 15:48

Danguba wrote:[

Sta ako je ovo istina?
Postoji mogucnost da su novinari pogrijesili godinu izlaska iz Srebrenice. '92.god protjerana iz Olova pa se smjestila u Srebrenicu. Veliki izlasci su se desili '93.god. prilikom dolaska Moriona a onda otisla na zapad.

...i ti nemas druga posla. Hoces biti bolji, bogatiji, zadovoljniji, hoces bolje spavati...?

Prvo, ne znam da li me pratiš od početka.

Iz Olova nije nikako protjerana, jer u njemu nije ni živjela, niti su Srbi ikada kontrolisali Olovo. Istina je da je gospođa živjela tridesetak kilometara u jednom selu smještenom na pola puta između Olova i Zavidovića, u koje b.t.w nikada nije pala niti jedna granata, nije bilo ratnih dejstava, niti razaranja, iz kojega je otišla početkom '92. godine u izbjeglištvo u Hrvatsku, a odatle za Veliku Britaniju.
Meni nije cilj da se na ličnoj ravni obračunavam sa dotičnom, već da ukažem da se u ovom slučaju određena osoba predstavlja "žrtvom", a da to nikada nije ni bila. Na ovaj način se uskraćuje mjesto u medijima onima koji to zaista jesu, i koji danas žive u sumornim povratničkim uslovima po srebreničkoj, vlaseničkoj i bratunačkoj opštine, dok se njihovom mukom kite oni, tipa ove gospođe, što je "srebreničku golgotu" proživljavala po Londonu. Sramota. Bruka.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 08/07/2015 17:12

Ako je iz Careve cuprije, kakve ona veze ima sa istocnom Bosnom uopce?

Careva cuprija je izmedju Olova i Vozuce, u dolini Krivaje. U tom dijelu nije ni bilo rata. Nijedna granata nije pala. Tu je isao koridor za Tuzlu, pa preko Konjuha ili kako su sve prolazili.

hAZNADAR

Post by hAZNADAR » 08/07/2015 17:55

Škobo Habu wrote:

Ovo je slučaj plastičnog primjera, da li iz vlastitog javašluka, ili novinarskog neprofesionalizma i gluposti, koji uzurpira pravo da govore oni koji su srebreničku tragediju doživjeli na najgori način, a daje se pravo glasa onima koji su, kako sama dotična tvrdi, preživjeli genocid u Srebrenici, a postoje svjedoci, evo, konkretno ja, da je iz Velike Britanije dolazila sa humanitarnim konvojem na prostor opštine Olovo, odmah nakon potpisivanja Washingtonskog sporazuma.
Upravo ovakvi slučajevi, kojima nedostaje forma objektivnosti i vjerodostojnosti, tjeraju vodu na mlin Dodiku i sličnim srpskim političarima kada govore o politizaciji i trgovini nad žrtvama srebreničkog genocida.
Vi sa ovakvim možete, komotno, večeras na teraviju, ako vam je stalo do njihove prozirne reklame i laži, ja neću. Neću zbog onih koji će se sahraniti 11. jula u Memorijalnom centru, jer nisu zaslužili da se njihovim kostima mešetari i preprodaje bol njihovih porodica.

Da ti je toliko stalo do srebrenicke tragedije, boli porodica, i Ramazana kojeg spominjes,... - nebi ti primjecivao neku Dudiju jer se radi o stvarima koje su toliko ogromne, bitne, vazne,... da ih nebi ni 100 Dudija pokvarilo.

Zasto ti je inace jedna Dudija toliko bitna da pokreces temu zbog nje. Tipicni mentalitet fukare gdje se uvijek bez obzira o cemu zajednickom se radilo - uvijek gledati u neciji tanjir, neciji ves, necije porijeklo i biografiju, i sikirati se koliko je neko mozda hajrio,... Pa dolaze onda ogovaranje, racunice, opanjkivanja, bijes,.. sto je ujedno i jedan od bitnih razloga sto Bosnjaci tesko da nesto mogu izgurati zajednicko a da prodje kako treba. Tako su propale mnoge humanitarne akcije, propale mnoge gradjanske inicijative. mnoge demonstracije, mnoga obiljezavanja,.... jer fukara uvijek krene opanjkivati i prozivati nekoga nasikirana sto je mozda neko nesto zaradio ili imao sansu da zaradi, dobio medijski prostor, imao vecu odgovornost,... i tako se unese razdor i sve zajednicko ili propadne ili izgubi znacaj. Fukara nije sposobna za ista zajednicko i nista joj nije sveto, fukara ne voli ljude a pogotovo ne voli svoje u smislu nacije ili vjere,. fukara vidi samo negativno i nema povjerenje u nikoga.
Sjetimo se samo demonstracija protiv vlasti i korupcije u Tuzli i Sarajevu gdje se kao krenulo zajedno i slozno,.. da bi fukara pocela krasti za sebe iz straha da neko drugi ne ukrade i nedajboze hajri malo vise,.. a oni koji nisu stigli ukrasti su skontali da su neki izabrani da predstavljaju imali sansu mozda da hajre i krenuli ih tracati, opanjkivati, prozivati za materijalnu i medijsku korist. Sve samo zbog zavisti i posmatranja ljudi samo kroz negativan kontekst. I naravno da mnogo toga propadne ili se pokvari.

A pogotovo licemjeran pokusaj zloupotrebe i manipulacije tragedijom i vjerom jer to samo spominjes da bi tvoja prica dobila kao neku vecu vaznost. Lafo neka pravda i patriotizam, vjera,...lafo neka briga,.. a sve samo zato sto je neka Dudija mozda nesto hajrila a nisi ti.

Ucini nam svima uslugu i pobrini se da se ovo ruglo od teme i ruglo od nas - izbrise.

Škobo Habu

Post by Škobo Habu » 08/07/2015 19:14

hAZNADAR wrote:
Da ti je toliko stalo do srebrenicke tragedije, boli porodica, i Ramazana kojeg spominjes,... - nebi ti primjecivao neku Dudiju jer se radi o stvarima koje su toliko ogromne, bitne, vazne,... da ih nebi ni 100 Dudija pokvarilo.

Zasto ti je inace jedna Dudija toliko bitna da pokreces temu zbog nje. Tipicni mentalitet fukare gdje se uvijek bez obzira o cemu zajednickom se radilo - uvijek gledati u neciji tanjir, neciji ves, necije porijeklo i biografiju, i sikirati se koliko je neko mozda hajrio,... Pa dolaze onda ogovaranje, racunice, opanjkivanja, bijes,.. sto je ujedno i jedan od bitnih razloga sto Bosnjaci tesko da nesto mogu izgurati zajednicko a da prodje kako treba. Tako su propale mnoge humanitarne akcije, propale mnoge gradjanske inicijative. mnoge demonstracije, mnoga obiljezavanja,.... jer fukara uvijek krene opanjkivati i prozivati nekoga nasikirana sto je mozda neko nesto zaradio ili imao sansu da zaradi, dobio medijski prostor, imao vecu odgovornost,... i tako se unese razdor i sve zajednicko ili propadne ili izgubi znacaj. Fukara nije sposobna za ista zajednicko i nista joj nije sveto, fukara ne voli ljude a pogotovo ne voli svoje u smislu nacije ili vjere,. fukara vidi samo negativno i nema povjerenje u nikoga.
Sjetimo se samo demonstracija protiv vlasti i korupcije u Tuzli i Sarajevu gdje se kao krenulo zajedno i slozno,.. da bi fukara pocela krasti za sebe iz straha da neko drugi ne ukrade i nedajboze hajri malo vise,.. a oni koji nisu stigli ukrasti su skontali da su neki izabrani da predstavljaju imali sansu mozda da hajre i krenuli ih tracati, opanjkivati, prozivati za materijalnu i medijsku korist. Sve samo zbog zavisti i posmatranja ljudi samo kroz negativan kontekst. I naravno da mnogo toga propadne ili se pokvari.

A pogotovo licemjeran pokusaj zloupotrebe i manipulacije tragedijom i vjerom jer to samo spominjes da bi tvoja prica dobila kao neku vecu vaznost. Lafo neka pravda i patriotizam, vjera,...lafo neka briga,.. a sve samo zato sto je neka Dudija mozda nesto hajrila a nisi ti.

Ucini nam svima uslugu i pobrini se da se ovo ruglo od teme i ruglo od nas - izbrise.

Mogu ti samo jedno reči-fukara je svako onaj ko iz komoditeta ovakav slučaj prešuti iz razloga nekog imaginarnog, većeg cilja.

Problem sa takvim kao ti jeste što ste sebi uzeli za pravo, baš kao i ova gore, da izigravata nekakve "moralne gromade" i da se predstavljate, da l' putem foruma , da l' putem javnosti, kao jedini nosioci takvog morala koji bi svima nama ostalima trebao da bude nepogrešiv uzor.

Nabijem ga ne neku stvar. Kratko i jasno.

Nije srebrenička tragedija ničiji d.o.o ni d.j.l. Za razliku od dotične, za koju sigurno znam da joj niko od bliže rodbine nije zaglavio u srpskim kazamatima, moja jeste. I zato joj nedam pardona. Kao što neću ni tebi dati.

hAZNADAR

Post by hAZNADAR » 08/07/2015 19:27

Škobo Habu wrote:

Mogu ti samo jedno reči-fukara je svako onaj ko iz komoditeta ovakav slučaj prešuti iz razloga nekog imaginarnog, većeg cilja.

Problem sa takvim kao ti jeste što ste sebi uzeli za pravo, baš kao i ova gore, da izigravata nekakve "moralne gromade" i da se predstavljate, da l' putem foruma , da l' putem javnosti, kao jedini nosioci takvog morala koji bi svima nama ostalima trebao da bude nepogrešiv uzor.

Nabijem ga ne neku stvar. Kratko i jasno.

Nije srebrenička tragedija ničiji d.o.o ni d.j.l. Za razliku od dotične, za koju sigurno znam da joj niko od bliže rodbine nije zaglavio u srpskim kazamatima, moja jeste. I zato joj nedam pardona. Kao što neću ni tebi dati.

I na to se svodi sav tvoj veci cilj. Pozeli nesrecu i drugima da bi ti bilo lakse.

Srebrenica pripada svima nama Bosnjacima,.... to je nasa zajednicka nesreca i tice se sviju nas. Kada to budes shvatio, da je nacija jedna velika familija i da tu nema mjesta zavisti i licnim sitnicarenjima mozda i budes nesto vise od znas vec cega - vec sam spomenuo u proslom postu. Ali se ovdje neces moci prodavati kao jedini autorizovani dusebriznik koji na svoju stranu ima i boga,... uostalom vidis i sam koliko si aplauza pobrao svojim nastupom.

TheMule

Post by TheMule » 08/07/2015 20:40

Ne znam koliko je ovo poznata cinjenica, ali kad udjes u Britaniju, oni ti uzmu podatke i napisu datum na obrascu sa podacima.

Škobo Habu

Post by Škobo Habu » 08/07/2015 20:57

hAZNADAR wrote:
I na to se svodi sav tvoj veci cilj. Pozeli nesrecu i drugima da bi ti bilo lakse.

Krivo tumačenje.

Samo ne dam da neko drugi "moje iskustvo rata" potcjenjuje na bilo koji način.

Srebrenica pripada svima nama Bosnjacima,.... to je nasa zajednicka nesreca i tice se sviju nas. Kada to budes shvatio, da je nacija jedna velika familija i da tu nema mjesta zavisti i licnim sitnicarenjima mozda i budes nesto vise od znas vec cega - vec sam spomenuo u proslom postu. Ali se ovdje neces moci prodavati kao jedini autorizovani dusebriznik koji na svoju stranu ima i boga,... uostalom vidis i sam koliko si aplauza pobrao svojim nastupom.

To da srebrenička tragedija pripada svim Bošnjacima, i ne samo njima, već svim ljudima koji u tragediji Srebrenice vide poraz i kolaps ljudske humanosti, posve je tačno, no baš iz stoga razlika, kolektivnog, svaki pojedinac ima obavezu da ne dozvoli trivijalizaciju i banalizaciju jednog takvog usuda, i ja to upravo radim.
Jebeš takva tumačenja nacije i njenih ideala ako treže od tebe da lažeš. To je mitomanski diskurs, a on nema nikakve veze sa onim što je naša kolektivna obaveza pamćenja.

Post Reply