Konjicani

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
pelin
Posts: 60
Joined: 11/09/2006 22:46

#1 Konjicani

Post by pelin »

Ili se spremajte za rat ili se spremajte za iseljenje! Nema vam druge, ili vi ili hidrocentrale!
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2

Post by kekec »

pelin wrote:Hidrocentrale u gornjem toku Neretve kreditira EBRD
S. Lemo 13.10.2006 21:48
...

Emir Miro Hadžialić, predsjednik Udruženja građana zaštite Boračkog jezera i gornjeg toka Neretve "Gorsko oko", najavio je da će građani učiniti sve kako bi spriječili gradnju hidrocentrala. "Niti su 'zeleni', niti rafteri za njihovu gradnju. Koristit ćemo sva demokratska sredstva kako bismo spriječili gradnju hidrocentrala. Spremni smo i na blokadu puta i gradilišta", najavio je Hadžialić.
Jezgro otpora je formirano.
Akcijama "Zelenih" ce se pridruziti svi oni
koji budu na vrijeme obavjesteni i koji su
u mogucnosti da daju svoj doprinos, na ovaj
ili onaj nacin, na licu mjesta ili u svom gradu,
firmi, organizaciji, forumu....
mucho
Posts: 24
Joined: 21/12/2002 00:00

#3 Mucho

Post by mucho »

Upravo to,nemojte misliti Vi koji niste iz Konjica da cemo se tako lako predati,
Ok mozda ce se od ovoga biti najteze odbraniti,al kao sto mislim rade se super potezi tako da i nesumnjam da cemo uspjeti...

Neretva to zasluzuje!!!
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#4

Post by BHG »

zaustaviti gradnju hidrocentrale po svaku cijenu....hocel bit kakvog protesta...
Kefallo
Posts: 34
Joined: 25/11/2003 00:00
Location: uh daleko brate(od Bosne naravno)

#5

Post by Kefallo »

Znali se tacno gdje bi trebala da bude brana?
Prijasnji plan je predvidzao da buden negdije oko Spiljanskog mosta.
Sa tim novim planom govori se o Glavaticevu ili jos dalje.
Zna li iko gdje tacno?
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#6

Post by repeater »

BHG wrote:zaustaviti gradnju hidrocentrale po svaku cijenu....hocel bit kakvog protesta...
hoce: RATA.
koliko je rusija imala nezaposlenih prije revolucije??
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#7

Post by kekec »

User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#8

Post by kekec »

Image
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#9

Post by kekec »

Image
reformator
Posts: 282
Joined: 02/11/2006 09:27

#10 konjicani

Post by reformator »

najbolje bi bilo kad bi srbi promijenili tok neretve i sproveli je u rijeku trebisnjicu.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#11

Post by kekec »

Dragi Konjičani razmislite!
Ako pukne brana Glavatičevo visoka 140 metara, a nedavno ste odustali od kompenzacione brane Konjic, koja je ko biva mogla da malo ublaži
fatalni udar od tog pucanja (ma ni djeca više ne vjeruju u tu bajku) šta će biti sa vama i vašim gradom?. Mnogo manji vodeni talas je uništio cijelu Faraonovu vojsku i to je zabilježeno u svim svetim monteističkim knjigama svijeta. Brana Glavatičevo se gradi na seizmički nestabilnom tlu na širem području koje je podložno najrazornijim zemljotresima što postoje. Poznato vam je i da sama velika akumulacija koja bi se stvorila može da dovede do seizmičkog ili geološkog pomjeranja tla. Na visinu vodenog talasa koji će se sručiti na Konjic dodajte dodatno ubrzanje 50 metara visinske razlike između Glavatičeva i Konjica.
I onda još na sve to dodajte ubrzanje (prema Bernulijevom zakonu fizike fluida ) koje će vodeni talas dobiti kroz klisuru Neretve krečući se od Glavatičeva do Konjica. Dakle bez pretjerivanja, brana Glavatičevo je najopasnija brana po jedno naseljeno mjesto na cijelom ovom svijetu. U Konjičkom parku je na jednom stećku označena tačka plavnog vala. Plavni val će vam sasvim sigurno odnijeti te stećke. Ali možda neće Vas: civilna zaštita, obavještavanje putem medija itd će pravovremeno reagovati.
Dozvolite da Vas upozorim: Kota plavnog vala označena na Vašim stećcima je kota KAMENOG vala. Ne zaboravite da je Neretva i niko drugi probila brda visoka i po nekoliko stotina metara i napravila sebi put do mora. Zamislite kolike stijene je polomila na svom putu i odnijela ih sve do mora, udaljenog preko sto kilometara.
Stijene koje će Neretva nositi , vjerujte mi, ako pukne brana Glavatičevo, će biti veće od Vaših kuća. A šta će tek uraditi sa Vašim kućama?
Među dosadašnjim spektakularnim projektantskim promašajima u gradnjama brana je i brana Idbar nizvodno od Konjica, koja nije srušena, ali nikad nije stavljena u funkciju zbog nestabilnosti desnog boka (kako nije bio predviđen valjan temeljni ispust, prilikom probnog punjenja jezera, voda se morala ispustiti kroz eksplozivom napravljen otvor).
Taj svjetski poznat graditeljski debakl je i sada nezaobilazan kao spomenik i opomena nečije nesposobnosti i gluposti, i to kad krenete Idbarom uzvodno prema Prenju. Citat je uzet sa linka džemata Idbar IZ Konjic. Eh, oh, tako vam je to kad se brani Božijoj vodi da teče. (Stari Bogumili su jednom izvoru Idbra dali ime Hada - Božija voda, a budite sigurni da oni nisu tako olako pripisivali taj atribut bilo kome ili čemu osim samom Bogu). Dođoše poslije komunisti, ustanoviše da su to bapske priče i krenuše sa gradnjom brane na Idbru. Kako su prošli, vidi se i mnogo godina kasnije. Elem, onom ko ima mozga to bi bilo sasvim dovoljno. Ali izgleda da nije. Prošli vas nisu ni pitali a neki novi klinci krenuše opet protiv Božije vode. A znate li koji je Božiji dar u izvornom Islamu najcjenjeniji? Hoćete li im to dozvoliti?
http://www.rakitnica.blogspot.com/
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#12

Post by metal_rules_cura »

Najvece sranje koje je drzava proizvela zadnjih 10 godina! Nisam iz Konjica, pa bih ih vlastitim rukama sprijecila! I vidis, ne bi se niko trebao seliti... :-)
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#13

Post by Vasa Kisa »

dragi Konjičani...ako bog dadne belaja pa budete morali bježat, molim vas nemojte u Mostar. Ionako smo prepuni vaših sugrađana koji su nam jebali od tave dršku i napravili sa svojim mansardama veći urbicid nego sve tri vosjke što su ga rušili...

a za Neretvu vas i ja stojim
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#14 Re: Konjicani

Post by Josip »

daragi Konjičani..... govori vam Mostarac.

dakle pustite vi ove ljubomorne neradnike što po čitav dan ispijaju kave i imaju marku u đepu.
moja bivša je konjičanka. izbjegla je iz konjica i sada živi u Mostaru. iako me je ostavila vi ste meni skroz dragi ljudi. niste vi krivi što ste morali bježati. također sam radio sa konjičanima. vi ste jedna dobra čeljad.
nemam blage o čemu je ova tema bila, ne čitam duge postove. ali o čemu god da je ja vam dajem podršku jer znam da vi nećete ništa pogrešno raditi.

eto toliko od mene. živi i pozdravljeni budite
Post Reply