Konjic/VI Korpus ARBiH

Post Reply
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#151 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Nurudin »

Uvoditi u priču zločine Srba na Bošnjacima , kao pokušaj da se umanji zločin nad sedmogodišnjim djetetom , je ono
što Srbi rade kad govore o Srebrenici ili ubijenoj sarajevskoj djeci. Tako se potone u začarani krug
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#152 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Novak20 »

Roccohljup wrote:Hebo te zivot, pa vi nađete na ovakvoj temi da se prepirete, brojite zrtve i krvna zrnca, te procjenjujete koji je zločin tezi ili veci?????

ZLOČIN JE ZLOČIN I ZA SVAKI KRIVCI TREBAJU DA ODGOVARAJU. ......haug.
Naravno. Samo ko da im sudi ? Plemenski poglavica kad je već Sud korumpiran i nesposoban ?

Vladavina prava osnov je svega. Pogotovo u ovakvoj državi, samo što se pravo povlači pred politikom.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#153 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by ovo_malo_duse »

mO k3 wrote:Jeste zlocin i nema nikakvo , "ali" !!
Suditi im se treba i dati najveca kazna ... to je razlika izmedju nas i njih gdje ne velicamo ubice i ratne zlocince ...
Sa ovim njih zna se na koga mislim
Naravno da je zlocin zato je Macic i dobio 12 godina za ovo. Uhapsen je od strane lokalne policije i osudjen na pazi sad na kantonalnom sudu.
Nije bio potreban ni sud BiH ni Hag da ga se uhapsi i osudi osudjen je na lokalnom nivou . Jer svaki normalan covjek ce osudit ovo i malo je dobio sta je trebao

Ali ovo je patetika pkosaj odgovora na ono pismo od nedavno o onoj curici iz Srebrenice. Znaci ne branim zlocinca i krimosa ali pateticni pokusaja izjdnacavanja pojedinacnih zlocina jednog ili par krimosa iz redova Armije sa sistematskim istrebljenjem completnog Bosnjackog stanovnistva min je pun hargijas.

Mi svoje zlocince ne krijemo ne smatramo ih herojima nego nam se gade.....
Jebala vas patetika i trolovi vise ako je ovih 13 nedavno uhapsenih iz konjica krivo. Treba pohapsit pola podrinja.

Kako procitah svaki ovaj uhapseni kriv za po jednog ubijenog ok ( ne branim ih nek ih osude za to) ali ebote u Sumskoj se setaju, sta setaju u strukturama vlasti i policije su ljudi koji su dokazano pobili cijela sela, sve zivo sto je mrdalo i sad treba nesto da se solidarisemo.
Slave ih ko heroje ulice i skole nazivaju po njima...ma odjebaus vise
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#154 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by julisiz es grant »

Nazif_Gljiva wrote:
Roccohljup wrote:Hebo te zivot, pa vi nađete na ovakvoj temi da se prepirete, brojite zrtve i krvna zrnca, te procjenjujete koji je zločin tezi ili veci?????

ZLOČIN JE ZLOČIN I ZA SVAKI KRIVCI TREBAJU DA ODGOVARAJU. ......haug.
Sva poenta
Ok...zašto onda slobodni šetaju Milenko Savčić, Petar Salapura, Momir Jasikovac, Milenko Živanović, Tomislav Šipčić, onaj "Gargija" iz Srebrenice, ima i FB profil...znam da ti ova imena ništa ne znače...to i jeste problem što o ovome ne znamo. A izdvojio sam samo one za koje ima osnova da su krivi za smrt stotina, možda i hiljada ljudi...ima li naše tužilaštvo prioritete prema težini zločina, ili se ravna nacionalnom izbalansiranošću optuženih?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#155 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by julisiz es grant »

ovo_malo_duse wrote:
mO k3 wrote:Jeste zlocin i nema nikakvo , "ali" !!
Suditi im se treba i dati najveca kazna ... to je razlika izmedju nas i njih gdje ne velicamo ubice i ratne zlocince ...
Sa ovim njih zna se na koga mislim
Naravno da je zlocin zato je Macic i dobio 12 godina za ovo. Uhapsen je od strane lokalne policije i osudjen na pazi sad na kantonalnom sudu.
Nije bio potreban ni sud BiH ni Hag da ga se uhapsi i osudi osudjen je na lokalnom nivou . Jer svaki normalan covjek ce osudit ovo i malo je dobio sta je trebao

Ali ovo je patetika pkosaj odgovora na ono pismo od nedavno o onoj curici iz Srebrenice. Znaci ne branim zlocinca i krimosa ali pateticni pokusaja izjdnacavanja pojedinacnih zlocina jednog ili par krimosa iz redova Armije sa sistematskim istrebljenjem completnog Bosnjackog stanovnistva min je pun hargijas.

Mi svoje zlocince ne krijemo ne smatramo ih herojima nego nam se gade.....
Jebala vas patetika i trolovi vise ako je ovih 13 nedavno uhapsenih iz konjica krivo. Treba pohapsit pola podrinja.

Kako procitah svaki ovaj uhapseni kriv za po jednog ubijenog ok ( ne branim ih nek ih osude za to) ali ebote u Sumskoj se setaju, sta setaju u strukturama vlasti i policije su ljudi koji su dokazano pobili cijela sela, sve zivo sto je mrdalo i sad treba nesto da se solidarisemo.
Slave ih ko heroje ulice i skole nazivaju po njima...ma odjebaus vise
To je to :thumbup: ...svi koji se zalijeću treba samo ovo da pročitaju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#156 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by mO k3 »

ovo_malo_duse wrote:
mO k3 wrote:Jeste zlocin i nema nikakvo , "ali" !!
Suditi im se treba i dati najveca kazna ... to je razlika izmedju nas i njih gdje ne velicamo ubice i ratne zlocince ...
Sa ovim njih zna se na koga mislim
Naravno da je zlocin zato je Macic i dobio 12 godina za ovo. Uhapsen je od strane lokalne policije i osudjen na pazi sad na kantonalnom sudu.
Nije bio potreban ni sud BiH ni Hag da ga se uhapsi i osudi osudjen je na lokalnom nivou . Jer svaki normalan covjek ce osudit ovo i malo je dobio sta je trebao

Ali ovo je patetika pkosaj odgovora na ono pismo od nedavno o onoj curici iz Srebrenice. Znaci ne branim zlocinca i krimosa ali pateticni pokusaja izjdnacavanja pojedinacnih zlocina jednog ili par krimosa iz redova Armije sa sistematskim istrebljenjem completnog Bosnjackog stanovnistva min je pun hargijas.

Mi svoje zlocince ne krijemo ne smatramo ih herojima nego nam se gade.....
Jebala vas patetika i trolovi vise ako je ovih 13 nedavno uhapsenih iz konjica krivo. Treba pohapsit pola podrinja.

Kako procitah svaki ovaj uhapseni kriv za po jednog ubijenog ok ( ne branim ih nek ih osude za to) ali ebote u Sumskoj se setaju, sta setaju u strukturama vlasti i policije su ljudi koji su dokazano pobili cijela sela, sve zivo sto je mrdalo i sad treba nesto da se solidarisemo.
Slave ih ko heroje ulice i skole nazivaju po njima...ma odjebaus vise
:thumbup:
Vidi ovo a covjek jos hoda slobodno po bih , sipa i tuzilastvo ne radi svoj posao

Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#157 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Duka Dizel »

Qler wrote:Zločin, i nema šta drugo biti. Ne znam ko može reći da nije ili tražiti opravdanje. Jednostavno, bez diskusije.

Razlika je sto je ovo koliko vidim odham procesuirano, osudjeni su, ili optuzeni svi ukljuceni, i vecinom su to bili izolovani slucajevi a ne plan od vrha vlasti...

Svakako, svi zlocini se trebaju jednako tretirati, bez obzir ko je koga ubijao.
Ako je 25 godina posle za tebe "odmah"...ajd dobro onda.

Ove zločine je neko prikrivao i opstruisao njihovo procesuiranje svo vreme.
A nije u pitanju nikakav individualni zločin, niti incident već zločini koji su rezultirali eliminacijom, uklanjanjem i prisilnim raseljavanjem celokupne srpske populacije u Konjicu.
To nije moglo biti delo nekog blesavog pojedinca. To je takodje UZP, samo treba videti dokle seže i koji nivoi vlasti su umešani.

A činjenica da je konjički ratni kadar posle rata prilično napredovao i neobično mnogo je prisutan u tužilaštvu BiH, može biti samo indicija zašto za ove zločine još niko nije odgovarao.
I ovi prvooptuženi nešto naprasno krepaše.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#158 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Naslovnica »

Ja bih samo volio da imam priliku da pitam ove zločince šta su im skrivili ovi Golubovići iz Konjica, pogotovu dijete od 7 godina, pa da su ovako završili?!
Ono...de mi jarane, bogati, objasni...ZAŠTO?
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#159 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by kiligonzales »

Naslovnica wrote:Ja bih samo volio da imam priliku da pitam ove zločince šta su im skrivili ovi Golubovići iz Konjica, pogotovu dijete od 7 godina, pa da su ovako završili?!
Ono...de mi jarane, bogati, objasni...ZAŠTO?
Nebi ti ni on znao reci vjerovatno...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#160 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by julisiz es grant »

kiligonzales wrote:
Naslovnica wrote:Ja bih samo volio da imam priliku da pitam ove zločince šta su im skrivili ovi Golubovići iz Konjica, pogotovu dijete od 7 godina, pa da su ovako završili?!
Ono...de mi jarane, bogati, objasni...ZAŠTO?
Nebi ti ni on znao reci vjerovatno...
A bi li volio Milana Lukića pitati što je u dvije kuće spalio preko 100 žena i djece....da...žena ii djece i pokojeg đeda.
I nije bio sam, što je najgore. I eno neki dan u tom gradu otkriše slike dvojice najvećih zločinaca...šta bi njih volio pitati?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#161 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Gojeni H »

"Maciću je danas istekla dvanestogodišnja zatvorska kazna na koju je bio osuđen zbog zločina protiv civila, jer je u ratu na teritoriji opštine Konjic ubio porodicu Golubović, oca, majku i dvoje male djece."


Ovakav sistem ce radjati jos mnogo ubica i zlocinaca.
Sud koji ovako osudjuje nasilni kriminal i ratne zlocine je i sam kriminalan.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#162 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by kakotakonikako »

julisiz es grant wrote:
ovo_malo_duse wrote:
mO k3 wrote:Jeste zlocin i nema nikakvo , "ali" !!
Suditi im se treba i dati najveca kazna ... to je razlika izmedju nas i njih gdje ne velicamo ubice i ratne zlocince ...
Sa ovim njih zna se na koga mislim
Naravno da je zlocin zato je Macic i dobio 12 godina za ovo. Uhapsen je od strane lokalne policije i osudjen na pazi sad na kantonalnom sudu.
Nije bio potreban ni sud BiH ni Hag da ga se uhapsi i osudi osudjen je na lokalnom nivou . Jer svaki normalan covjek ce osudit ovo i malo je dobio sta je trebao

Ali ovo je patetika pkosaj odgovora na ono pismo od nedavno o onoj curici iz Srebrenice. Znaci ne branim zlocinca i krimosa ali pateticni pokusaja izjdnacavanja pojedinacnih zlocina jednog ili par krimosa iz redova Armije sa sistematskim istrebljenjem completnog Bosnjackog stanovnistva min je pun hargijas.

Mi svoje zlocince ne krijemo ne smatramo ih herojima nego nam se gade.....
Jebala vas patetika i trolovi vise ako je ovih 13 nedavno uhapsenih iz konjica krivo. Treba pohapsit pola podrinja.

Kako procitah svaki ovaj uhapseni kriv za po jednog ubijenog ok ( ne branim ih nek ih osude za to) ali ebote u Sumskoj se setaju, sta setaju u strukturama vlasti i policije su ljudi koji su dokazano pobili cijela sela, sve zivo sto je mrdalo i sad treba nesto da se solidarisemo.
Slave ih ko heroje ulice i skole nazivaju po njima...ma odjebaus vise
To je to :thumbup: ...svi koji se zalijeću treba samo ovo da pročitaju.
Svaka cast :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#163 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by seln »

Novak20 wrote:PREMINULA TRI DIREKTNA SVJEDOKA
Tri direktna svjedoka u predmetu Bradina misteriozno su preminula, nakon što je Tužilaštvo BiH započelo istragu. Prvo je u septembru 2011. godine umro pripadnik konjičke policije Enes Tucaković. Bio je svjedok u predmetu Miralem Macić. Nakon toga, Miralem Macić se se nagađa sa Tužilaštvom BiH, ali 25. januara 2012. godine umire. Samo nekoliko sati kasnije, mrtav je pronađen i Jasmin Guska, ratni načelnik SJB Konjic, inače nadređeni danas uhapšenom Šefiku Nikšiću.
A ovo je insinuacija u smislu...?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#164 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by llull »

Ok, vidim divna razmisljanja imamo ovdje ...
Oni su zlocinci, klali su i ubijali po Zvorniku, Prijedoru, Srebrenici ...

Sta fali sto je 1992 godine nekoliko nasih jarana likvidiralo cijelu porodicu, dva puta streljalo sedmogodisnjeg djecaka... Sta fali, hajde de i oni su ubijali nas...

Bosno moja, samo treba otici iz tebe ... dok god i bosnjaci i srbi i hrvati budu ovako razmisljali nece nama nikada biti rahat ovdje ...
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#165 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Naslovnica »

julisiz es grant wrote:
kiligonzales wrote:
Naslovnica wrote:Ja bih samo volio da imam priliku da pitam ove zločince šta su im skrivili ovi Golubovići iz Konjica, pogotovu dijete od 7 godina, pa da su ovako završili?!
Ono...de mi jarane, bogati, objasni...ZAŠTO?
Nebi ti ni on znao reci vjerovatno...
A bi li volio Milana Lukića pitati što je u dvije kuće spalio preko 100 žena i djece....da...žena ii djece i pokojeg đeda.
I nije bio sam, što je najgore. I eno neki dan u tom gradu otkriše slike dvojice najvećih zločinaca...šta bi njih volio pitati?
I njega bih isto to volio pitati...
Je li neki problem možda?!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#166 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by mO k3 »

llull wrote:Ok, vidim divna razmisljanja imamo ovdje ...
Oni su zlocinci, klali su i ubijali po Zvorniku, Prijedoru, Srebrenici ...

Sta fali sto je 1992 godine nekoliko nasih jarana likvidiralo cijelu porodicu, dva puta streljalo sedmogodisnjeg djecaka... Sta fali, hajde de i oni su ubijali nas...

Bosno moja, samo treba otici iz tebe ... dok god i bosnjaci i srbi i hrvati budu ovako razmisljali nece nama nikada biti rahat ovdje ...
gdje je to ko napiusao molim da kvotas , hvala unaprijed
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#167 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Naslovnica »

KONJIC / REAKCIJA JOB-a, Patriotske lige i maloljetnih boraca ARBIH Konjic: Niko nije kriv dok mu se ne dokaže pravosnažnom sudskom presudom

Jedinstvena organizacija boraca – branilaca Konjica, Patriotska liga i Udruženje maloljetnih boraca A RBiH općine Konjic obratili su se saopćenjem za javnost, čiji sadržaj prenosimo u cjelosti:
"Poslije prošlomjesečnih presuda u Hagu očekivao se svojevrsni presing antibosanskih snaga, snaga koje u našoj domovini dijele sve na troje pa i ono što se ne moze podijeliti, a to je zločin.

Međutim, po ko zna koji put spektakularni nacin hapšenja patriota ove zemlje od strane pripadnika SIPE su zaprepastili sve građane općine Konjic i Bosne i Hercegovine.

Monstruozne optužbe se našim kolegama stavljaju za grijeh, a to je ni manje, ni više nego zločin protiv čovječnosti uz prinudno raseljenje jednog čitavog naroda.

Riječ je o našim saborcima, patriotima, legalistima, kojima je država iznad svega, ljudi koji su se odazivali pozivima institucija ove zemlje.

Kvalifikacije tužilaštva o prinudnom raseljavanju stanovništva i zločina protiv čovječnosti bile bi smješne, a da nisu žalosne.

Vrlo dobro je poznato ko je grad Konjic terorisao 42 mjeseca, ko je ubio 23 djece, preko 126 civilnih žrtava rata, 500 vojnika, počinio zločina i zločina, a da do sada nije niko odgovarao.

Na žalost, čini se da nisu važni ni argumenti i činjenice važno je u ovoj zemlji podijeliti sve na troje.

Vjerujemo u institucije ove zemlje vjerujemo da su one u konačnici neovisne.

Vjerujemo da će naši saborci u konačnici dobiti i ovu OVAJ PUT – PRAVNU BITKU.

Poštujući pravno načelo da niko nije kriv dok mu se krivica ne dokaže pravosnažnom sudskom presudom, apelujemo na javnost, a posebno na medije, da se ponašaju u duhu ovog načela i ne pokušavaju da se naši saborci etiketiraju kao zločinci i time kaljaju časnu borbu patriota Konjica i BOSNE I HERCEGOVINE.", navodi se u saopćenju za javnost, prenosi portal Novikonjic.ba

Novikonjic.ba
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#168 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by julisiz es grant »

Problem je što tih "Milana" među komšijama koje još žive oko nas (a neki bi voljeli i sa nama) imaš na stotine...jer je ubijanje djece za njih, pazi sad šoka, bila normalna stvar, nikako eksces.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#169 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by kiligonzales »

Duka Dizel wrote:
Qler wrote:Zločin, i nema šta drugo biti. Ne znam ko može reći da nije ili tražiti opravdanje. Jednostavno, bez diskusije.

Razlika je sto je ovo koliko vidim odham procesuirano, osudjeni su, ili optuzeni svi ukljuceni, i vecinom su to bili izolovani slucajevi a ne plan od vrha vlasti...

Svakako, svi zlocini se trebaju jednako tretirati, bez obzir ko je koga ubijao.
Ako je 25 godina posle za tebe "odmah"...ajd dobro onda.

Ove zločine je neko prikrivao i opstruisao njihovo procesuiranje svo vreme.
A nije u pitanju nikakav individualni zločin, niti incident već zločini koji su rezultirali eliminacijom, uklanjanjem i prisilnim raseljavanjem celokupne srpske populacije u Konjicu.
To nije moglo biti delo nekog blesavog pojedinca. To je takodje UZP, samo treba videti dokle seže i koji nivoi vlasti su umešani.

A činjenica da je konjički ratni kadar posle rata prilično napredovao i neobično mnogo je prisutan u tužilaštvu BiH, može biti samo indicija zašto za ove zločine još niko nije odgovarao.
I ovi prvooptuženi nešto naprasno krepaše.
Ne pricaj gluposti. Za zlocine oko Konjica itekako je bilo optuznica i imena. 60 minuta je davno govorila o tome, a bome nije da tome pomena nije bilo u drugim emisijama, tekstovima, medijima.

Gledaj operativnu zonu jedne i druge vojske, gdje je bio raspored tih sela, u njoj ili van nje, da li je zlocin tu bio neminovan zbog toga sto su vojnici i civili bili izmjesani ili nisu, ne moze se tek tako okvalifikovati svaki zlocin kao UZP, da bi optuzio cijelu jedinicu ili njeno rukovodstvo, moras imati naredbu unutar te jedinice, da bi digao to na veci nivo, moras imati cijeli lanac te naredbe i njen put, citavu organizaciju zlocina. Na kraju sve to treba dokazati neoborivim cinjenicama. Istraga i optuznica nisu dovoljni da bi se neko proglasio krivim.

Vidjeli smo to na slucaju Seselja. I Hrvati i Bosnjaci bi se zakleli da je on kriv. Pravo je reklo da nije. Takvih slucajeva je u pravu more.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4819
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#170 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by duh_sa_sjekirom »

Nurudin wrote: Nije riječ o blaćenju političke stranke, nego o vašem licemjernom ponašanju , forumskih multietničara.
Nisam ga ja oblatio, fino ti stoji sve na linku portala Žurnal .
Ne agitujem za sda samo mi se gadite sa svojim licemjerstvom
Kakvim i čijim licemjerstvom?
Kakve veze ima šta piše neki tamo Žurnal i ko garantuje da upravo nisi ti to napisao?
Zašto koristiš tuđu nesreću da osvojiš koji politički poen? Zar to nije za gadljivost?
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#171 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by harač »

VladaFBiH wrote:
llull wrote:
Ovo ocigledno nikoga ne pogadja, nije zlocin ocigledno za vecinu ?
na osnovu čega ovo zaključuješ? npr. ja sam jučer prvi put pročitao ovo i s*ebao se...
cisto sumnjam da bi iko ovo opravdavao ili velicao, ali malo ko zna, dugo se nije smjelo o tome pisnuti, a danas malo koga zanima
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#172 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by kiligonzales »

julisiz es grant wrote:
kiligonzales wrote:
Naslovnica wrote:Ja bih samo volio da imam priliku da pitam ove zločince šta su im skrivili ovi Golubovići iz Konjica, pogotovu dijete od 7 godina, pa da su ovako završili?!
Ono...de mi jarane, bogati, objasni...ZAŠTO?
Nebi ti ni on znao reci vjerovatno...
A bi li volio Milana Lukića pitati što je u dvije kuće spalio preko 100 žena i djece....da...žena ii djece i pokojeg đeda.
I nije bio sam, što je najgore. I eno neki dan u tom gradu otkriše slike dvojice najvećih zločinaca...šta bi njih volio pitati?
To su psihopate, zar se iko takav treba pitati zasto je takvo sto uradio? Cisti zlocin iz mrznje. Kako ces nekome logicno objasniti motiv za takvo sto i takvo ponasanje?

Da ih pitas da li bi zeljeli da neko uradi isto to njima, vjerovatno bi ti rekli ne, ali kad to oni trebaju aminovati drugima, tu je veliko DA.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#173 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by seln »

llull wrote:Ok, vidim divna razmisljanja imamo ovdje ...
Oni su zlocinci, klali su i ubijali po Zvorniku, Prijedoru, Srebrenici ...

Sta fali sto je 1992 godine nekoliko nasih jarana likvidiralo cijelu porodicu, dva puta streljalo sedmogodisnjeg djecaka... Sta fali, hajde de i oni su ubijali nas...

Bosno moja, samo treba otici iz tebe ... dok god i bosnjaci i srbi i hrvati budu ovako razmisljali nece nama nikada biti rahat ovdje ...
Ne izvrci, to niko nije ni pomislio, a kamo li rekao.
Meni kroz tvoje postove provijava potreba da nas divljake misioniras i prevedes u civilizaciju, jer eto ne znamo da cijenimo tudje zrtve.
Niko ovaj zlocin nije poricao ni umanjivao (ja licno smatram da je 12 godina zatvora premalo), no, ima i nekoliko drugih argumenata koji su na mjestu...
cemu patetika? Hoce li zlocin biti manje strasan ako se napisu samo cinjenice umjesto ovog pateticnog teksta?
I ako je zlocinac vec osudjen, cemu zavijanje za pravdom? Moze se kritizirati premala kazna, eventualno nekaznjavanje saucesnika... ovako sam dobio utisak da niko nije ni optuzen.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#174 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Novak20 »

seln wrote:
Novak20 wrote:PREMINULA TRI DIREKTNA SVJEDOKA
Tri direktna svjedoka u predmetu Bradina misteriozno su preminula, nakon što je Tužilaštvo BiH započelo istragu. Prvo je u septembru 2011. godine umro pripadnik konjičke policije Enes Tucaković. Bio je svjedok u predmetu Miralem Macić. Nakon toga, Miralem Macić se se nagađa sa Tužilaštvom BiH, ali 25. januara 2012. godine umire. Samo nekoliko sati kasnije, mrtav je pronađen i Jasmin Guska, ratni načelnik SJB Konjic, inače nadređeni danas uhapšenom Šefiku Nikšiću.
A ovo je insinuacija u smislu...?
Samo konstatacija iz članka. Šta novinar insinuira neka svako zaključi za sebe.

http://www.zurnal.info/novost/20825/ubi ... sjekli-usi...-
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#175 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by BHCluster »

Ovim zlocincima zelim ni manje ni vise nego istu sudbinu njihovi zrtava!
Post Reply