Konjic/VI Korpus ARBiH

costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#326 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by costacurta »

Izvršitelj uhapšen, procesuiran i odslužio kaznu. Znači nije se šutjelo niti ga se skrivalo za razliku od Mladića i Karadžića Dabića i drugih majkojebaca.
Opet se istočni komšiluk a i zapadni davi u vlastitom smradu.
Do jula 92. počinjeno je najvise zla u istocnoj Bosni, npr: 12.juni Pionirska u Visegradu, 25. Maj masakr u Vase Miskina, Semberiji, Brčko, Sarajevo se razaralo, i da ne nabrajam dalje.
Svi ovi zločini nad Srbima su počinjeni kao osveta ili revanšizam zbog počinjenog zla koje su četnici činili tih dana po BiH i radi se o pojedinačnim a nikako organizovanim slučajevima. To i jeste najveća pobjeda Armije BiH i činjenica zbog koje susedi grizu muda.
I btw ako sam dobro shvatio zločin je počinio pripadnik MUPa a ne ARBiH i svi ovi privedeni su optuzeni da su pomagali. Tom logikom danas po RSu ne bi muškog uha trebalo biti na ulici jer ko li pobi sve one ljude samo u Srebrenici? Ko grobnice iskopa? Ko je autobuse vozio? Ko je gorivo sipao? Itd itd a smo Mladića, Krstića, Erdemovića i jos par njih osudise.
Mi Bošnjaci/muslimani smo mentalitetom svjetlosnim godinama daleko od većine nam komšija koji se iz petnih žila trude da nas smjeste pod isti krov. Netje motji. Krivo mi je jedino što ima bolesnika medju nama koji pameti nisu dosli dan danas pa su žešći pljuvači bosanskog nego DVERI Injima slični klošari.
Aj zdrao
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#327 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by hizo ramidovic »

Ima li primjera da je bilo koji sud u rs-u npr 5 godina nakpn rata osudio nekog pripadnika tzv vrs zbog zlocina nad bosnjacima?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#328 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by The 51st State »

hizo ramidovic wrote:Ima li primjera da je bilo koji sud u rs-u npr 5 godina nakpn rata osudio nekog pripadnika tzv vrs zbog zlocina nad bosnjacima?
do 2000tih ne vjerujem da je i optuznica dignuta, a ako i tad.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#329 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by costacurta »

hizo ramidovic wrote:Ima li primjera da je bilo koji sud u rs-u npr 5 godina nakpn rata osudio nekog pripadnika tzv vrs zbog zlocina nad bosnjacima?
9 stranica palamuđenja i dokazivanja da nismo isti. :roll:
Isto ko da njih ba briga. Mi smo Turci za njih i kraj priče, Taman da svvi predjemo na pravoslavlje.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#330 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by hizo ramidovic »

costacurta wrote: 9 stranica palamuđenja i dokazivanja da nismo isti. :roll:
Isto ko da njih ba briga. Mi smo Turci za njih i kraj priče, Taman da svvi predjemo na pravoslavlje.
To su vec sudovi dokazali, ovo ovdje je samo podsjetnik pojedincima.
Premda si u pravu, otislo se od teme...
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#331 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Mirza007 »

Desetak stranica na ovoj temi je napisano, dovoljno da se izvuce neki zakljucak:
- vecina ovdje je saglasna da je zlocin - zlocin, bez obzira na nacionalnost zrtve i ubice. Ubice i nalagodavci bi se trebali naci i primjereno kazniti. Takav je princip, trebao bi vrijediti za sve.
Medjutim imam utisak da postoje i oni koji bi malog Petra i jos hiljadu njih streljali ne tri nego sto i vise puta te da im je gotovo zao sto nije bilo tako. No jos uvijek se trude da izjednace sve tri strane. Sto nije moguce, ponajprije zbog nepostojanja namjere i relativno malog broja takvih slucajeva.
Isto tako, ne mogu razumjeti relativizaciju koja se ovdje provlaci. Ne mogu se zlocinima ucinjenim nad pripadnicima tvoga naroda pravdati zlocini ucinjeni nad pripadnicima drugog naroda. Nema tog zlocina koje ce me uvjeriti da je opravdano ubiti roditelje i dvoje djece koje veze nikakve sa ranije ucinjenim zlocinima nemaju, osim da se desilo da su (ne svojom voljom) iste nacionalnosti kao zlocinci. Ovdje nema i ne smije biti nikakvog "ali". Zbog samih nas, ponajprije.
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#332 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Bodkin »

hizo ramidovic wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Opet vam kažem, ja ne želim da Bošnjaci svoja djela ravnaju prema djelima Hrvata i Srba. Vi morate znati da je Armija RBiH jedina vojska, a RBiH jedina država koja nije osuđena za UZP pred Haškim tribunalom. To govori u prilog da je naša borba bila pravedna. Ali tokom nje su počinjeni zločini i u našem je interesu da se ta fama razbija, zbog nas, ne radi Srba i Hrvata. Jer - dok god postoji ( a postoji ) politička zaštita u procesuiranju ratnih zločina, naš rat i naša borba će biti predmet kompromitacije.

A što se komemoracija tiče, pa i osuđenom ratnom zločincu Rasimu Deliću je intonirana himna, održana komemoracija, bio svečani vod, otišao u crnu zemlju s državnom zastavom, dženazu mu, u prisustvu najvišeg političkog vrha, klanjao tadašnji reis-l-ulema.
ne mislim da je taj stepen sljepila kod bosnjaka isti kao kod druga dva naroda. evo ti i ovaj forum za primjer. niko ne osporava zlocine, samo ne zeli da se relativizira.
Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#333 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by horkesh »

Bodkin wrote: Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
Prije nego se počneš bacakati takvim kvalifikacijama, savjetujem ti da ponovo pažljivo iščitaš temu. Jedna (1) je osoba koja je bila tada u Konjicu i koja je bacila drukčije svjetlo na kontekst. Uvrh glave su tri osobe koje su imale "ali" kvalifikacije.

I na kraju završavaš sa "jedina svijetla tačka su masa forumaša"... WTF? Svi listom osude zločine i traže njihovo procesuiranje. Ti onda namjerno izdvojiš par izuzetaka i još se popišaš na "masu forumaša".
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#334 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by bhnapoleon1 »

pretuzna prica i sramota, govna osudit na najvece kazne.
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#335 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Bodkin »

horkesh wrote:
Bodkin wrote: Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
Prije nego se počneš bacakati takvim kvalifikacijama, savjetujem ti da ponovo pažljivo iščitaš temu. Jedna (1) je osoba koja je bila tada u Konjicu i koja je bacila drukčije svjetlo na kontekst. Uvrh glave su tri osobe koje su imale "ali" kvalifikacije.

I na kraju završavaš sa "jedina svijetla tačka su masa forumaša"... WTF? Svi listom osude zločine i traže njihovo procesuiranje. Ti onda namjerno izdvojiš par izuzetaka i još se popišaš na "masu forumaša".
Iscitao sam temu. Pola postova se odnosi na relativizaciju i "ali oni su to i to".
Kako rekoh, svijetla tacka je sto puno forumasa bez rezerve osudi zlocin i to je to. Kako bi i trebalo..
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#336 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by horkesh »

Bodkin wrote:
horkesh wrote:
Bodkin wrote: Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
Prije nego se počneš bacakati takvim kvalifikacijama, savjetujem ti da ponovo pažljivo iščitaš temu. Jedna (1) je osoba koja je bila tada u Konjicu i koja je bacila drukčije svjetlo na kontekst. Uvrh glave su tri osobe koje su imale "ali" kvalifikacije.

I na kraju završavaš sa "jedina svijetla tačka su masa forumaša"... WTF? Svi listom osude zločine i traže njihovo procesuiranje. Ti onda namjerno izdvojiš par izuzetaka i još se popišaš na "masu forumaša".
Iscitao sam temu. Pola postova se odnosi na relativizaciju i "ali oni su to i to".
Kako rekoh, svijetla tacka je sto puno forumasa bez rezerve osudi zlocin i to je to. Kako bi i trebalo..
Iščitaj ponovo, nije ni pola postova, a sigurno daleko manje forumaša, nego si ih imao par koji su replicirali iznova i iznova.

Perspektiva je zeznuta stvar, ali ako već moraš ulaziti u kvalifikacije i brojanje, barem prebroj kako treba.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#337 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Sanjarko »

Tek sad vidio temu, jer mi je upaljeno bilo moji postovi, sudit, ako se utvrdi da su krivi presudit, i osudit, samo kod nas vise nema smrtne kazne, za ovakve stvari. Da sam ja ovo uradio ne bi se protivio da me na smrtnu kaznu osude, uopste.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#338 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Tek sad vidio temu, jer mi je upaljeno bilo moji postovi, sudit, ako se utvrdi da su krivi presudit, i osudit, samo kod nas vise nema smrtne kazne, za ovakve stvari. Da sam ja ovo uradio ne bi se protivio da me na smrtnu kaznu osude, uopste.
Cak bi reko streljaj te me. Pricu nisam nazalost procitao, samo malo da vidim o cemu se radi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#339 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Sanjarko »

Slobode su lišeni: Nikšić Šefik, rođen 1945. u Konjicu, Alikadić Adnan, rođen 1962. u Konjicu, Pirkić Mitko, rođen 1962. u Konjicu, Ćosić Safaudin, rođen 1974. u Konjicu, Cakić Muhamed, rođen 1968. u Konjicu, Hebibović Ismet zv. "Broćeta", rođen 1956. u Konjicu, Balić Redžo, rođen 1952. u Konjicu, Lukomirak Hamed, rođen 1971. u Konjicu, Padalović Almir, rođen 1968. u Mostaru, Jusufbegović Sead, rođen 1941. u Konjicu, Ćibo Senadin, rođen 1967. u Konjicu, Ramić Agan, rođen 1962. u Konjicu i Ramić Esad, rođen 1966. u Konjicu.
Petar je pod udarima adrenalina policajcima Hadži Maciću i Draženu Markoviću
Sto i ovaj Drazen nije uhapsen. Kako vidim Micic i ovaj su mog vrsnjaka ubili. Ovo je HVO mislim bio sve tada. Na pocetku rata ko ona Handanovic. Ako me pamcenje sluzi.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#340 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by ovo_malo_duse »

Bodkin wrote:
horkesh wrote:
Bodkin wrote: Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
Prije nego se počneš bacakati takvim kvalifikacijama, savjetujem ti da ponovo pažljivo iščitaš temu. Jedna (1) je osoba koja je bila tada u Konjicu i koja je bacila drukčije svjetlo na kontekst. Uvrh glave su tri osobe koje su imale "ali" kvalifikacije.

I na kraju završavaš sa "jedina svijetla tačka su masa forumaša"... WTF? Svi listom osude zločine i traže njihovo procesuiranje. Ti onda namjerno izdvojiš par izuzetaka i još se popišaš na "masu forumaša".

Iscitao sam temu. Pola postova se odnosi na relativizaciju i "ali oni su to i to".
Kako rekoh, svijetla tacka je sto puno forumasa bez rezerve osudi zlocin i to je to. Kako bi i trebalo..
Slabo si iscitao. Niko ovdje nije relativizirao zlocin. Ja bar nisam procitao.
Niko od nas nije rekao da to nije zlocin i za se nije ogradio.

Vama je relativizacija sto vam ne moze proci to da vam priznamo da smo isti. Jer nismo i nikad necemo bit. Mi nismo sjeli i dogovorili se hajmo pobit i protjerati sve dorucerasnjee komsije, sve je ovo sad Srpsko od Prijedora do Trebinja, nema ni jedne mjesne zajednice a ne sela da to nije bilo tako.
Vi bi na osnovu cinova pojedinaca da kazete evo vidi svi smo isti e nece da moze.

PO 50_i PUT , ZLOCINCA UHAPSIO I OSUDIO LOKALNI SUD NA 12 GODINA. I svi smo slozni da je malo dobio trebali su ga objesiti.
Niti ga je neko velicao niti sakrivao a pogotovu murale crtao.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#341 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by bingov buraz »

Sramotno mala kazna.Za ubistvo djeteta ne bi smjele postojati olaksavajuce okolnosti.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#342 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by hizo ramidovic »

Bodkin wrote:
Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
mescini, jarugo, da si ti promasio forum.
nije ovo krstarica a ni poskok...na kliksu si, cisto onako informativno...
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#343 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Bodkin »

hizo ramidovic wrote:
Bodkin wrote:
Ma jasta. Puna tema price "al sta su srbi i hrvati radili". Manji dio je "srbi pobjegli sa namjerom da se vrate kad sve bude gotovo za par dana". Tako su pobjegli i ovi iz naslova teme..

Jedino svjetlo je sto ima masa forumasa koji napisu osudu i tu je kraj. Nema ali, nema i oni su, nema to su pojedinci i slican proliv
mescini, jarugo, da si ti promasio forum.
nije ovo krstarica a ni poskok...na kliksu si, cisto onako informativno...
Dobro si, pravo ih je lagano zamijeniti ovih dana na podforumu politika :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#344 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote: Iscitao sam temu. Pola postova se odnosi na relativizaciju i "ali oni su to i to".
Kako rekoh, svijetla tacka je sto puno forumasa bez rezerve osudi zlocin i to je to. Kako bi i trebalo..
Isti sam utisak stekao.
Tema je krenula sa uvodnim postom i normalno, ali onda kako koja stranica, kreće priča (bez izuzetka, nebitno koju stranu drže forumaši), o svemu i svačemu....pa ne kontam, može li tima o strijeljanju dječaka Petra, o zločinu biti samo to, tema o tom zločinu, a ne o priči sa cijelog jebenog Balkana?!
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#345 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote: Iscitao sam temu. Pola postova se odnosi na relativizaciju i "ali oni su to i to".
Kako rekoh, svijetla tacka je sto puno forumasa bez rezerve osudi zlocin i to je to. Kako bi i trebalo..
Isti sam utisak stekao.
Tema je krenula sa uvodnim postom i normalno, ali onda kako koja stranica, kreće priča (bez izuzetka, nebitno koju stranu drže forumaši), o svemu i svačemu....pa ne kontam, može li tima o strijeljanju dječaka Petra, o zločinu biti samo to, tema o tom zločinu, a ne o priči sa cijelog jebenog Balkana?!
Ne znam druze, bilo bi lijepo da moze. Inace nemam potrebu da komentarisem ovakve teme. Sadvim je normalno da ne mozes podrzavati ubijanje djece , nebitno radi li se o ovom slucaju, djeci srebrenice, palestine ili onog pozorista u rusiji.

Ali sranja koja ljudi pisu, relativizacije i kontekst u koji stavljaju zlocine..
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#346 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Rampage »

Mirza007 wrote:Desetak stranica na ovoj temi je napisano, dovoljno da se izvuce neki zakljucak:
- vecina ovdje je saglasna da je zlocin - zlocin, bez obzira na nacionalnost zrtve i ubice. Ubice i nalagodavci bi se trebali naci i primjereno kazniti. Takav je princip, trebao bi vrijediti za sve.
Medjutim imam utisak da postoje i oni koji bi malog Petra i jos hiljadu njih streljali ne tri nego sto i vise puta te da im je gotovo zao sto nije bilo tako. No jos uvijek se trude da izjednace sve tri strane. Sto nije moguce, ponajprije zbog nepostojanja namjere i relativno malog broja takvih slucajeva.
Isto tako, ne mogu razumjeti relativizaciju koja se ovdje provlaci. Ne mogu se zlocinima ucinjenim nad pripadnicima tvoga naroda pravdati zlocini ucinjeni nad pripadnicima drugog naroda. Nema tog zlocina koje ce me uvjeriti da je opravdano ubiti roditelje i dvoje djece koje veze nikakve sa ranije ucinjenim zlocinima nemaju, osim da se desilo da su (ne svojom voljom) iste nacionalnosti kao zlocinci. Ovdje nema i ne smije biti nikakvog "ali". Zbog samih nas, ponajprije.
:thumbup:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#347 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by hizo ramidovic »

Bodkin wrote: Dobro si, pravo ih je lagano zamijeniti ovih dana na podforumu politika :thumbup:
navika je cudna stvar...
vec jednom rekoh, kad na navedenim forumuma bude broj forumasa koji osudjuju ratne zlocince iz vlastite etnije makar priblizan broju na ovom forumu, moci ce se razgovarati na nekim realnim osnovama...za sada je proporcija obrnuta...do tad se cuvaj halo efekta...
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#348 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Novak20 »

U moru svakakvih vijesti, moguće je da ni u ovoj nije navedena istina ali.... Deklarativna osuda zločina je dobra i poželjna samo što ona nema težinu pravne osude zločinaca. Ako nestane dokaz iz Tužiteljstva BiH valjda je to pokušaj prikrivanja zločina radi oslobađanja optuženih. Kome to treba ? Baca se sjena na rad pravosuđa i produbljuje nepovjerenje.
Tužiteljstvo BiH bi vjerovatno trebalo provesti vlastitu istragu da pronađe počinioca ili nesavjesnog službenika.

http://hms.ba/skandal-u-tuziteljstvu-bi ... a-otrovan/
Iz Tužiteljstva BiH nestao je original dnevnika koji je o ratnim zbivanjima u Konjicu, prije svega kad je riječ o ratnim zločinima nad Srbima, pisao Miralem Macić, nekadašnji pripadnik policije i tzv. Armije RBiH u Konjicu – rekao je za beogradske “Novosti”, odvjetnik Dušan Tomić, koji je svojevremeno zastupao obitelji oštećenih, a zatim i samog Macića, kad je prvobitno izašao iz zatvora.

Tomić podsjeća da je Macić osuđen na 17 godina zatvora, jer je proglašen odgovornim za ubojstvo četvoročlane obitelji Punković iz Konjica.

– Dugo sam nakon tog suđenja razgovarao s Macićem, koji mi je u jednom trenutku rekao da se pokajao – priča Tomić.

– Rekao sam, ako je tako, napiši svojom rukom dnevnik i neka ostane svjedočanstvo o svemu onome što se događalo u Konjicu tijekom rata i kakvi su zločini činjeni, prije svega prema nedužnim srpskim civilima. Miralem je to i učinio, i to precizno, jasno i s niz argumenata i detalja. I taj dokument u vidu dnevnika dostavljen je Tužiteljstvu BiH.

Tomić kaže da je to praktično svjedočenje, pored ostalog, i o zločinima svih 13 osumnjičenih za zločine u Konjicu nad Srbima, kojima je na zahtjev Tužiteljstva BiH sud odredio pritvor.

– Simptomatično je da je original dnevnika nestao, a još u siječnju 2012, kad je iznenada u zatvoru Busovača umro Macić, tvrdio sam i ostajem pri tome da je otrovan, kako ne bi i neposredno svjedočio o zločinu i zločincima – kaže Tomić.

Odgovornost

Miralem Macić je u svom dnevniku naveo i svoju ulogu i odgovornost u tim zločinima. Neko se dobro potrudio da original nestane, ali u dogovoru s postupajućim tužiteljem sve ćemo učiniti da validnost fotokopiranog dokumenta bude maksimalno vjerodostojna – kaže Tomić./HMS/
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#349 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Sanjarko »

Novak20 wrote:...
Petar je pod udarima adrenalina policajcima Hadži Maciću i Draženu Markoviću
Pa evo uhapsite ovog Drazena. Njih dvojica su ga ubili vjerovatno, cak i ako nisu onda Drazo je saucesnik. Ali vidim da Drazu niko ne spominje, sto li.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#350 Re: Treće strijeljanje dječaka Petra iz Konjica

Post by Sanjarko »

I kako vidim ovi navedeni uhapseni neki dan nemaju veze sa ovim. Samo Micic i Drazo imaju. Po prici sam tako shvatio. Dva razlicita slucaja kako sam shvatio su. Jedni uhapseni kako sam shvatio za napad na ovo neko selo a Micic za ovo, ali sto Drazu niko ne uhapsi, bas me zanima. Saucesnik u najmanju ruku.
Post Reply