Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#101 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Gray »

Pozdrav, samo da pitam je li ima u Konjicu neko šetalište ili izletište, po mogućnosti da nema saobracaja, gdje se može lijepo prosetati sa kolicima sa bebom? Dosadilo mi stati setati pobsarajevu pa da napravimo izlet :D
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#102 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by esmasaric »

Ahhh Konjic, ljepota. Čula sam nekad davno da u imenu države:
Bosna i Hercegovina, i je za Konjic :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#103 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Pitar s Kariba »

Gray wrote:Pozdrav, samo da pitam je li ima u Konjicu neko šetalište ili izletište, po mogućnosti da nema saobracaja, gdje se može lijepo prosetati sa kolicima sa bebom? Dosadilo mi stati setati pobsarajevu pa da napravimo izlet :D

Ima, ali nek' Konjičani pišu o tome :)

Prelijep grad, samo još da se dotjera i ušminka arhitektonski ... Svaka čast za temu! :thumbup:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#104 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Gray »

Pitar s Kariba wrote:
Gray wrote:Pozdrav, samo da pitam je li ima u Konjicu neko šetalište ili izletište, po mogućnosti da nema saobracaja, gdje se može lijepo prosetati sa kolicima sa bebom? Dosadilo mi stati setati pobsarajevu pa da napravimo izlet :D

Ima, ali nek' Konjičani pišu o tome :)

Prelijep grad, samo još da se dotjera i ušminka arhitektonski ... Svaka čast za temu! :thumbup:

Može li bar ukratko, posto se konjicani bas ne javljaju? :D
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#105 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by ovo_malo_duse »

Gray wrote:
Pitar s Kariba wrote:
Gray wrote:Pozdrav, samo da pitam je li ima u Konjicu neko šetalište ili izletište, po mogućnosti da nema saobracaja, gdje se može lijepo prosetati sa kolicima sa bebom? Dosadilo mi stati setati pobsarajevu pa da napravimo izlet :D

Ima, ali nek' Konjičani pišu o tome :)

Prelijep grad, samo još da se dotjera i ušminka arhitektonski ... Svaka čast za temu! :thumbup:

Može li bar ukratko, posto se konjicani bas ne javljaju? :D

Neznam na sta mislis kad kazes na setaliste bez saobracaja, Ako mislis nesto kao setacka ulica bez ikakvog saobracaja to nema, ali Imas uredzenu setacku stazu (trotoar bez vozila) za pjesake duzinom citavog grada tik pored neretve skroz od novog mosta do stadiona a to je prlicno duga dionica.

Dio od Restorana Han (najnoviji most na putu za boracko ) do Starog mosta je super za setnju nesto kao Vilsonovo samo sto setas pored ciste nertve, na cistom zraku.

Znam da su radili setacku stazu oko citavog grada sa obe strane Neretve ali dokle je to doslo ne znam.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#106 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Pitar s Kariba »

Gray wrote:
Pitar s Kariba wrote:
Gray wrote:Pozdrav, samo da pitam je li ima u Konjicu neko šetalište ili izletište, po mogućnosti da nema saobracaja, gdje se može lijepo prosetati sa kolicima sa bebom? Dosadilo mi stati setati pobsarajevu pa da napravimo izlet :D

Ima, ali nek' Konjičani pišu o tome :)

Prelijep grad, samo još da se dotjera i ušminka arhitektonski ... Svaka čast za temu! :thumbup:

Može li bar ukratko, posto se konjicani bas ne javljaju? :D

Pa, za početak je najbolje, barem sam ja tako, da obiđeš dio oko novog starog mosta. Kad uđeš u Konjic skreneš lijevo na semaforu, parkiraj negdje sa strane i opleti po mostu i oko mosta. Doduše, ja sam išao bez kolica i bebe, ali mislim da neće biti problem :). Ima par restorana okolo sa dobrom ponudom- ja sam prvenstveno tražio ribu, pastrmku naravno. Cijene, koliko se sjećam ne zaostaju puno, ako uopšte zaostaju, za Sarajevom, ali vrijedi pogleda na most, čaršiju i Neretvu :thumbup:

Kad već spomenuh cijene, iznenadilo me jednom, ne znam kako se sad zove to ali, kad se ide iz Sa poslije Konjica sa desne strane, restoran - dobra hrana i sve, ali cijene deračina - skuplje nego na Baščaršiji.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#107 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by ranger »

vjerovatno restoran orahovica...
to ti je restoran "s reputacijom" nesto ala brajlovic, bude muzika pjevaci i tako to, bilo i prije rata... zato i jes deraona.
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#108 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Potočna pastrmka »

Jeste "Orahovica" je naziv restorana, to je malo prije naselja Čelebići.

Imate na ulazu u Konjic od strane Sarajeva fin restoran "Kanjina", hrana je ukusna, cijene ok, na terasi je lijepo sjesti, a ispod protiče rijeka.
Zatim ovaj restoran Orahovica, isto hrana je ukusna, cijene ok, možda malo skuplje, terasa i pogled :thumbup:

Dalje imate u Idbru, mjesto blizu ranije pomenutih Čelebića restoran "Pećina", tu imate odličnu ribu, a i ambijent je super, hladovina, mir, tišina. Dakle na "petlji" u Čelebićima ako idete iz pravca Konjica skrenete desno pa odmah poslije možda 5 m skrenete lijevo ispod podvožnjaka i pratite tablu Idbar. Takodje u tom Idbru se nalazi i "izbušena brana". Lijepo je za obići, onako neobično. Brana, a ispod (pri dnu brane) dvije veće rupe za auta i za protok vode (rijeke). Interesantno mjesto. :thumbup:

A u samom gradu imate obići restoran "Konak" blizu Kamene ćuprije i starog grada, zatim restoran "Han" kod najnovijeg mosta to je uzvodno od stare Kamene ćuprije nekih možda 5 minuta pješice. Također imate restoran "Vidikovac" iznad stare Kamene ćuprije gdje se pruža prelijep pogled na Kamenu ćupriju, stari grad i Neretvu. :thumbup: :bih:

Također Boračko i Jablaničko jezero su interesantni na proljeće i ljeto, zimi možda manje iako ljudi i zimi prošetaju okolo tih jezera. :mrgreen:
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#109 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Pitar s Kariba »

Jes, Orahovica je bila. Restoran sređen, napucan, pun prepariranih životinja, meda, vukova, što mi i nije vala nešto lijepo .. Meni neukusno i neugodno, a sad, raznih ukusa ima :roll:

Ovo ostalo sam uglavnom obišao, osim Kanjine .. Moram i to nekad kad me sljedeći put put nanese.. Sa svime sam zadovoljan :thumbup: i cijene su ok ... Rekoh već, nije baš jeftino i džaba, ali ok, pristojno i prihvatljivo, u granicama očekivanog ... Jedino me ta Orahovica jednom iznenadila :D

Uglavnom, da još jednom ponovim - Konjic je meni super, lijepa i šarmantna bosanska čaršija ... Ljudi vrijedni, radni i prijatni - takav je sve i jedan Konjičanin kojeg poznajem - a onda i grad upravo takav. Izgradnja starog mosta i obnova čaršije je izvanredan potez :thumbup: Za svaku pohvalu!! Opet kažem, samo treba paziti da se sve ne uništi divljom i nekontrolisanom gradnjom što je karakteristično za nas :sad:
O prirodnim ljepotama Konjica i njgovoj okolini suvišno je i govoriti - to ne znam ima li igdje ijedan grad, ne samo u Bosni, nego i šire, u svijetu ... Dovoljno je reći: Neretva, Rakitnica, Prenj, Boračko jezero, malo dalje Visočica, Čvrsnica ... :thumbup: :thumbup: :thumbup: Ljepota koja ostavlja bez daha :bih:
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#110 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by mistek »

Koliko košta povratna autobuska Sa-Konjic?
I nema voza na ovoj relaciji osim onog ranojutarnjeg? :)
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#111 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Sociolog »

pozz jel caffe ''Druga priča'' najbolji kafic u Konjicu..i ona basta pored mosta S-h tako nekako, i Black and White caffe??
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#112 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by lajk »

Najvise volim otici u Konjic odmoriti se ..setnja pored mosta pa do u Han na rucak :-D

Prvi maj proveli u hotelu garden city, odusevljeni ..smjestaj, welnes, hrana sve za 10-ku
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#113 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Haris.ba »

Šteta što će dionica autoceste od Tarčina do Konjica izgleda biti ostavljena za kraj.

Inače, odem u Konjic radi prirode. Sam centar grada se šminka, u odnosu kakav je bio prije "starog" mosta, fantastično izgleda.
Ali, ima tu još bruku posla. Šetnica obalom do stadiona je fina, ali šta kad dođeš do stadiona? Konjicu fali veliki park u centru. Nemojte priča kako je Konjic okružen zelenilom. Čitava Bosna okružena zelenilom. :D
Kad bi se napravio veliki park sa velikim parkingom negdje blizu stadiona, izbjeglo bi se da auta idu u centar grada, posjetioci bi šetnicom mogli do mosta, šetati uz Neretvu, u parku bi imali gdje sjediti, djeca se igrati, trčkarati (nešta ko Pionirska dolina u Sarajevu). A kad bi maštali, kad bi se napravila šetnica dalje prema Hotelu Garden, pa možda i dalje, to bi bila fina kilometraža za prošetati da se nema osjećaj da si prešao grad za 15 minuta. Sarajevo vapi za šetnicama. Velika aleja je puna ljudi, ništa ne rade da je naprave kako treba (paralelna trasa za fijakere), Na Trebeviću već ko redovi za hljeb, a osim hotela nikakvih sadržaja (haj možda onaj adrenalin centar popravi stvar). Na Igmanu nemaš gdje parkirati....

Uglavnom. Isto ko što Sarajevo vapi da se konačno Vilsonovo šetalište pretvori u samo šetalište, te produži, i ko što Ilidži treba duža šetnica uz obalu, tako i Konjicu treba duža šetnica da bi duže zadržao vikend posjetioce, a i poboljšao kvalitet života svojim građanima.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#114 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by perfect_guy »

mistek wrote:Koliko košta povratna autobuska Sa-Konjic?
I nema voza na ovoj relaciji osim onog ranojutarnjeg? :)
14,5 KM je povratna
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#115 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by zijancer »

Haris.ba wrote:Šteta što će dionica autoceste od Tarčina do Konjica izgleda biti ostavljena za kraj.

Inače, odem u Konjic radi prirode. Sam centar grada se šminka, u odnosu kakav je bio prije "starog" mosta, fantastično izgleda.
Ali, ima tu još bruku posla. Šetnica obalom do stadiona je fina, ali šta kad dođeš do stadiona? Konjicu fali veliki park u centru. Nemojte priča kako je Konjic okružen zelenilom. Čitava Bosna okružena zelenilom. :D
Kad bi se napravio veliki park sa velikim parkingom negdje blizu stadiona, izbjeglo bi se da auta idu u centar grada, posjetioci bi šetnicom mogli do mosta, šetati uz Neretvu, u parku bi imali gdje sjediti, djeca se igrati, trčkarati (nešta ko Pionirska dolina u Sarajevu). A kad bi maštali, kad bi se napravila šetnica dalje prema Hotelu Garden, pa možda i dalje, to bi bila fina kilometraža za prošetati da se nema osjećaj da si prešao grad za 15 minuta. Sarajevo vapi za šetnicama. Velika aleja je puna ljudi, ništa ne rade da je naprave kako treba (paralelna trasa za fijakere), Na Trebeviću već ko redovi za hljeb, a osim hotela nikakvih sadržaja (haj možda onaj adrenalin centar popravi stvar). Na Igmanu nemaš gdje parkirati....

Uglavnom. Isto ko što Sarajevo vapi da se konačno Vilsonovo šetalište pretvori u samo šetalište, te produži, i ko što Ilidži treba duža šetnica uz obalu, tako i Konjicu treba duža šetnica da bi duže zadržao vikend posjetioce, a i poboljšao kvalitet života svojim građanima.
parkiraj van grada, pa setaj do bunkera
trebevic, velika aleja, igman..em se ne moze parkirat, em nema adrenalin sadrzaja kad se parkira o boy
nemoj ni odparkiravat, idi pjehe prema aleji i nazad, kud je adrenalin, kud nema problema s parkiranjem, kud je rekreacija
dzenzilla
Posts: 34
Joined: 14/11/2012 20:27

#116 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by dzenzilla »

MoRee....mjenjam stan u Konjicu za slican u Sarajevu..[emoji38][emoji38]

Poslano sa mog GT-I9506 koristeći Tapatalk
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#117 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by duh_sa_sjekirom »

Zna li neko od ovih Konjičana ko je nadležan za održavanje ( novog) mosta preko jezera u Čelebićima?
dzenzilla
Posts: 34
Joined: 14/11/2012 20:27

#118 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by dzenzilla »

Opstina Konjic [emoji38]

Poslano sa mog GT-I9506 koristeći Tapatalk
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#119 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by blecak »

Konjic 1889

Image

Most u Konjicu 1890

Image
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#120 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by newklear »

Može li mi neko reći gdje se u Konjicu nalazi Tužilaštvo HNK (područni ured Konjic)? Je li u istoj zgradi sa Sudom ili odvojeno?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#122 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by _BataZiv_0809 »

Gdje ima parking blizu zgrade Opstine?
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#123 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Luminocity102 »

_BataZiv_0809 wrote: 12/01/2021 19:08 Gdje ima parking blizu zgrade Opstine?
odmah pored ulaza u zgradu ima pravi parking, iako su konjicani citavu tu ulicu napravili sebi parkingom, stanu na trotoar, zmigavac i udri mujo :lol:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#124 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by ovo_malo_duse »

_BataZiv_0809 wrote: 12/01/2021 19:08 Gdje ima parking blizu zgrade Opstine?
Imas Ispod “partizanova” garazu. Provezes de do S. Mosta I pored skole vratis do garaze 1KM sat. Imas stepence direkto pred ops ti I a mos i okolo pored pijace ako ne mos uz stepenice :mrgreen: :skoljka:
Zundo
Posts: 75
Joined: 14/12/2020 15:54

#125 Re: Konjic : najbolje mjesto za život u Bosni?

Post by Zundo »

ovo_malo_duse wrote: 14/02/2021 08:23
_BataZiv_0809 wrote: 12/01/2021 19:08 Gdje ima parking blizu zgrade Opstine?
Imas Ispod “partizanova” garazu. Provezes de do S. Mosta I pored skole vratis do garaze 1KM sat. Imas stepence direkto pred ops ti I a mos i okolo pored pijace ako ne mos uz stepenice :mrgreen: :skoljka:
Odakle si ti kralju' :D :bih:
Post Reply