Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#326 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

ovo_malo_duse wrote:Prenosi te beo, nek ti hrle da tableticu.
Zaboravljas sta si pisao, a vidim i ne citas sta ja pisem.

Moj otac i mati hvala bogu ziv i zdrav zivi u Bosni.
On svoju kucu sagradio otprilike u godinama kad i ja kupio svoju. Nesto kesa nesto kredita, drugi vakat bio.

Ima imanje vikendicu na selu. Kucu u gradu, basca i penzija uziva covjek pod stare dane.

Toliko za tebe i iskljucujem se iz diskusije uzivaj u svom defetizmu uzmi hrleta pod ruku pa opletite zajedno.

Sad da dodam nesto kolegi prog321 njegove postove citam i cjenim stavove sa drugih tema, pa da ne ostanem ne do recen.

Ja sam kolega jos dok sam studirao nakon rata u SA skontao da mi Bosna ne moze obezbjediti ono sto hocu da postignem. Nisam ni ocekivao drzava izasla iz rata. Ali poceo sam i primjecivati ko dobija stipendije ko na guzove polaze ispite. Ja sam sutio ucio i radio. Imao srecu da upoznam dance koji su mi ponudili da dozem ovdje i da ostvarim sve. Postujem ih i zahvalan sam im. Oni meni dali mogucnost, otvorili mi vrata svijeta a ja im placam porez i vracam znanjem.
Bosnu volim ko mater nista nisam trazio od nje a dao bih joj sve. Dao sam joj krv i opet bih sutra. Ulazem u nju koliko mogu.
Tuga je da moram zivjet u danskoj da bih postigao to sto jesam ali sa druge nije ni to strasno. U Bosni sam cesto sad od kako wizz leti jos cesce. Nije mi tesko volim svoju carsiju svoje drustvo a i ratne drugove( bar ovo sto nas prezivilo)
Vodim i djecu odrzavm im casove istorije, i utiskujem im ljubav prema domovini. Da znaju ko su i sta su. Ako ti sebe cijenis, svi ce te cijenit. Osjetio sam to na svojoj kozi. Ne ko ovi bilmezi ala Hrle ne znaju ni jesu posli il su dosli.
Eto drug moj. Mislim da je uspjeh imat svoju kucu pa makr i na kredit. Misim da je uspjeh obici svijet ( Nisam jos bio u Australiji ali planiram). Mislim da je uspjeh otic i poducavati druge i u Sarajevu i Indiji i u Kini i USA. Bio bi uspjeh i bit ucesnik na tim seminarima a jos je veci izaci pred grupu ucesnika kao predavac pa im se predstavit i reci da si Bosanac a 60 % ih i ne zna gdje je to. Pa vidis da googlaju da pronadzu gdje je Bosna. I pitaju otkud ti Bosanac iz Danske. Et
Jesi im bar pokazao sliku kuce i dvorista Bosanac iz Danske? :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#327 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

beobasket wrote:Ti si jako drzak i bezobrazan covjek koji je sebi umislio u glavu da je dar covjecanstvu. Nisi mi dorastao do one stvari koju istovarim kad idem u toalet zbog velike nuzde. Prvo si poceo pricati price o stvarima u Danskoj i nasima iz perioda 1992 - 1995 a nije te ovdje bilo. Dosao si u Dansku mozda prije 13 godina i sad se kurcis kao da si boga poceso za muda. Tebi Danac dao svoje auto, rodjenom bratu nisu u stanju a tebi. Jel ti jos tocio gorivo i na svoj racun... hranis se lazima, eto kako se ljecis. Ti si taj koji ode u Bosnu kurciti se kako para pada sa grane. Zabog tebe i slicnim tebi ljudi u po Sarajeva misle kako umjesto kise para pada sa neba u Danskoj. Takav kao ti nema prijatelja u Danskoj, niti medju Dancima niti medju nasima, nema nigdje prijatelja. Hajde vuk samac pokrij se po usima. Hajd nam se jos malo pohvali kako ti Danci titraju, de nam malo o firmi kako ona hara svijetom... da mozda nisi prodavac Adriini kamp prikolica, jer u Koldingu imaju glavni park... Upoznao sam par posljeratnih doseljenika, niko sa vama nece i iza ledja vam se samo smijemo.
Sto sta je rec cim ih izbjegavate? Vjerovao ili ne u Dojclandiji ista slika. Ovi starosjedioci nece da znaju za ove frisko doseljene.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#328 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ovo_malo_duse »

prog321 wrote:dobro. to sve stoji.
neki se snadju i u BiH. u BH telekomu, Eronetu, Mtelu. drugi odu u Dansku.
mislim nije ni kod vas sve jednako. ti si se u Danskoj snasao ali vecinu kojih ja znam tamo i nisu toliko sretni.
zelim ti sve najbolje ali mislim da je dobro sto mozemo cuti sve strane.
tvoj je cilj ostaviti kosti u Danskoj dok u mom komsiluku u Banjaluci svi su em iz Danske ili Svedske, i vecina su u prijevremenoj penziji. imaju svoje kuce otplacene u BiH, i svi zive ko lordovi. putovanja, izlasci i sl.
ti si izabrao drugi put. to ne znaci da je njihov pogresan.
Gdje ce dusa na nos to samo Svevisnji zna. Ali kosti ce u Bosnu. Cak sta vise ne pada mi na pamet ovdje ih ostavit ali opet ja se ne pitam, pita se najveci.
To za Banjalucane se slazem i pokusavam ovoj dvojici defetista da pojasnim. Ljudi ba vecinom dobro zive i uzivaju. Ima naravno i drugacijih prica kad saberes i oduzmes Danska je osim klime drzava za pozelit. Nikad i nigdje se nisam napisao lose za bilo koga osim ovih bilmeza a ni njima nisam nikad napisao sto nije istina.
Ljude cijenim po ljudskosti. Znam jedan dio banjalucana cak sam i dolazio u Seher i Novoseliju kod nekih od njih.

Zao mi je sto mladi ljudi napustaju Bosnu, volio bih da nije tako ali tako je. Kad se vec odluce doci ovdje gledam da im pomognem, naravno koliko mogu a ne da ih ubijam u pojam.
Nista se ne dobija na guzove i nikad nigdje nisam napisao da se dobija na lijepe oci. I ja sam istovarao kamione dok sam studirao, nisam imao pravo na SU. Nisam ko ovaj bilmez beo napisao 15 godina radi i dan i noc i onda si miran. Jesi ali na tabletama ko i on. Mislim ima imas ljudi koji su izabrali takav zivot i ja to postujem al nemoj onda pljuvat po svemu. Moj savjet djeci omladini je skola pogotovo ovdje jer imaju izbor.
Na kraju poceo sam da pisem o sebi a nisam trebao, bezze da pokazem kako nije sve crno kako oni postavljaju pocnem pisat o sebi bezze naglabam sa budalama. Socijalci na tabletama. Do podne nemogu sebe a popodne nikog zivog ubise defetizmom i negativnoscu. Koji mi hargijas to treba, ono lazovi i ublehasi te nazovu lazovom a ti im sve crtas. Ali ne moze njihov mozak svarit da ima neko ko moze svoj zivot zivit drugacije.
Eto toliko od mene.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#329 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

Nemas ti meni sta objasnjavati. Imam ja havera u Ålborgu koji poznaje onu Bosanku.

No nesto drugo vezano za vas posljeratne doseljenike. Kaze upozno gore u Ålborgu nakog iz Sanskog Mosta. Kaze oteko a sisa se na celavo isti kao da su ga pcele izujedale. Kaze kako samo palamudi i prodaje neke price isto kao da svi mi koji smo tokom rata dosli sisamo vesla a tom istom nema jos 40 godina. Kaze dosao u Dansku na osnovu braka prije 5 - 6 godina, ozenio neku koja je zivila u jednom okolnom gradu gdje ostali nasi nemogu te nase ogranski, jer su kako veli toliko podli ljudi. Taj isti celo njemu se pohvali kako je porezo ruku na poslu a onda izvuko ostecenje 150.000 kruna. Kaze nesto kasnje se drugom nasem covjeku pohvalio kako je dobio 250.000 kruna odstet. :lol:

Prog, ka jedine Banjalucanine koje poznam u Danskoj se pisu Kulenovic (predstavljo se kao pravnik) i Dzebo. I nebi zelio usiroko pisati o nihovom stanju u Danskoj. Proveli smo skupa godinu dana u izbjeglickom centru i znam da jedni nemaju nista u Banja Luci a nisu penzionirani.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#330 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

hrle1976 wrote:
beobasket wrote:Ti si jako drzak i bezobrazan covjek koji je sebi umislio u glavu da je dar covjecanstvu. Nisi mi dorastao do one stvari koju istovarim kad idem u toalet zbog velike nuzde. Prvo si poceo pricati price o stvarima u Danskoj i nasima iz perioda 1992 - 1995 a nije te ovdje bilo. Dosao si u Dansku mozda prije 13 godina i sad se kurcis kao da si boga poceso za muda. Tebi Danac dao svoje auto, rodjenom bratu nisu u stanju a tebi. Jel ti jos tocio gorivo i na svoj racun... hranis se lazima, eto kako se ljecis. Ti si taj koji ode u Bosnu kurciti se kako para pada sa grane. Zabog tebe i slicnim tebi ljudi u po Sarajeva misle kako umjesto kise para pada sa neba u Danskoj. Takav kao ti nema prijatelja u Danskoj, niti medju Dancima niti medju nasima, nema nigdje prijatelja. Hajde vuk samac pokrij se po usima. Hajd nam se jos malo pohvali kako ti Danci titraju, de nam malo o firmi kako ona hara svijetom... da mozda nisi prodavac Adriini kamp prikolica, jer u Koldingu imaju glavni park... Upoznao sam par posljeratnih doseljenika, niko sa vama nece i iza ledja vam se samo smijemo.
Sto sta je rec cim ih izbjegavate? Vjerovao ili ne u Dojclandiji ista slika. Ovi starosjedioci nece da znaju za ove frisko doseljene.
Misle da smo mi spavali od 1992 pa sve do njihovog dolaska. Pocnu drzati predavanja o zivotu u Danskoj a jedva njih cetvero moze skockati 25 godina skupnog boravka. Izmisljaju price. Uvelicavaju se. Svako od njih ima firmu u Bosni, uvazene su licnosti kao sto i ovaj o sebi misli. Vidis kako on sebe persira kao da je Sofija Loren a ne mozda iz okolice Sanskog Mosta.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#331 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

prog321 wrote:dobro. to sve stoji.
neki se snadju i u BiH. u BH telekomu, Eronetu, Mtelu. drugi odu u Dansku.
mislim nije ni kod vas sve jednako. ti si se u Danskoj snasao ali vecinu kojih ja znam tamo i nisu toliko sretni.
zelim ti sve najbolje ali mislim da je dobro sto mozemo cuti sve strane.
tvoj je cilj ostaviti kosti u Danskoj dok u mom komsiluku u Banjaluci svi su em iz Danske ili Svedske, i vecina su u prijevremenoj penziji. imaju svoje kuce otplacene u BiH, i svi zive ko lordovi. putovanja, izlasci i sl.
ti si izabrao drugi put. to ne znaci da je njihov pogresan.

Jarane, imati posao u Danskoj je jedno. A sasvim pedeseto je biti BEG. U Danskoj biti BEG trazi mnogo cega a ne samo kupiti na kredit kucu, i to jos u nekom selu na Jyllandu. Ovo malo duse zivi negdje na Jyllandu u gradicu jednakom Bihacu ili Busovaci. Imas Vejle, Kolding, Horsens, Fredericiju i sve skupa broji manje stanovnika nego Odense, znaci 160.000. Za Århusa i kupovine kuce tamo on nema prebijene pare da mu odobre kredit. Billund gdje je taj aerodorm koji spominje je selo od 6.000 stanovnika. U citavom tom trokutu imas dvije firme koje zauzimaju dobro na svjetskoj sceni, Lego i Vestas vjetrenjace. Ostalo je sve Dansih Crown mesare i Arla mljekare. Ko ima platu 1.500 maraka i svoju kucu u Bosni za isto ti treba ovdje posao od 25.000 kruna na ruke i srece na lotu. Ko god kaze da nije tako laze te. U Danskoj kupiti kucu od 200m2 i jos imati u dzepu za 20 godina poreza da bi nekako bili na nivou sa prosjecnom kucom u Bosni a sa porezom nije moguce pa zato uzmam u obzir 20 godina. Neka je rijec o Banja Luci znaci to je Århus u Danskoj. Razlike izmedju cijena u Århusu i Kopenhagenu su minimalne pa zato moze biti rijec i o Sarajevu. Za jednu kucu od 200m2 u Kopenhagenu ili Århusu teba izdvojiti 4,5 miliona kruna plus 1,2 miliona za poreze i ostale vlasnicke troskove. Znaci 5,7 miliona kruna (20 godina). Moras na lotu pogoditi.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#332 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

Ljudi ohladite malo. Licno nikoga od vas ne poznajem i najvjerovatnije necu nikada sto je i dobro, jer kakvi ste preko foruma sta onda da ocekivam uzivo?

Ja sam rekao svoje vezano za zivot u Danskoj. I smatram da sam u stanju poslje 25 godina borvaka da nesto konkretno kazem. Znaci nisam ovdje od jucer. Danci su pretezno skrti i 1/4 njih organski mrzi svakog stranca a od ostalih kako ko. Ovim nije receno da necete nikada naci posao u Danskoj ali brojnim ce duplo pokazivanje biti potrebno. Ko misli kako stvari stoje drugacije bujrum moze kdo mene na konak. Treba te vi samo cuti sta izvaljivaju DF, ona Inga iz Venstre i sada ovi neki sa onom plavusom Pernillom.

Sto se tice nasih i kupovine kuca, 95 % propali biznis.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#333 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ovo_malo_duse »

hrle1976 wrote:koji si ti bolesnik... tebije sevap bilo poginuti u ratu jer kad covjek vidi kakav si kompleksas djeca ce biti ista... a sliku aviona stavio na image share sa interneta mazno :lol: :lol:
Ovako Hrle gleda u ogledalo i vidi Beobasket.
:mrgreen: :-) :lol: :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=_X4x78j5cSk
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#334 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by O'zone »

beobasket wrote:Ti si jako drzak i bezobrazan covjek koji je sebi umislio u glavu da je dar covjecanstvu. Nisi mi dorastao do one stvari koju istovarim kad idem u toalet zbog velike nuzde. Prvo si poceo pricati price o stvarima u Danskoj i nasima iz perioda 1992 - 1995 a nije te ovdje bilo. Dosao si u Dansku mozda prije 13 godina i sad se kurcis kao da si boga poceso za muda. Tebi Danac dao svoje auto, rodjenom bratu nisu u stanju a tebi. Jel ti jos tocio gorivo i na svoj racun... hranis se lazima, eto kako se ljecis. Ti si taj koji ode u Bosnu kurciti se kako para pada sa grane. Zabog tebe i slicnim tebi ljudi u po Sarajeva misle kako umjesto kise para pada sa neba u Danskoj. Takav kao ti nema prijatelja u Danskoj, niti medju Dancima niti medju nasima, nema nigdje prijatelja. Hajde vuk samac pokrij se po usima. Hajd nam se jos malo pohvali kako ti Danci titraju, de nam malo o firmi kako ona hara svijetom... da mozda nisi prodavac Adriini kamp prikolica, jer u Koldingu imaju glavni park... Upoznao sam par posljeratnih doseljenika, niko sa vama nece i iza ledja vam se samo smijemo.
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» beobasket

7 dana

hrle1976 wrote:koji si ti bolesnik... tebije sevap bilo poginuti u ratu jer kad covjek vidi kakav si kompleksas djeca ce biti ista... a sliku aviona stavio na image share sa interneta mazno :lol: :lol:
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» hrle1976

Mjesec




Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» ovo_malo_duse

7 dana
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#335 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ibi »

Iskrene cestitke na drugom banu ZVIZ/HRLE, covjek 100% nije zdrav pa psihickoj osnovi.

Nadam se da ce dobiti trajni ban, kako bi prestao da truje ovaj forum, i ubija ljude u psihu.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#336 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by prog321 »

mnoga toga je istina sto Hrle prica.
meni je interesantno cuti misljenja iz razlicitih perspektiva.
otvori svoj forum pa onda baniraj koga hoces.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#337 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by drastic »

prog321 wrote:mnoga toga je istina sto Hrle prica.
meni je interesantno cuti misljenja iz razlicitih perspektiva.
otvori svoj forum pa onda baniraj koga hoces.
nije politicki korektan :mrgreen:
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#338 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

drastic wrote:
prog321 wrote:mnoga toga je istina sto Hrle prica.
meni je interesantno cuti misljenja iz razlicitih perspektiva.
otvori svoj forum pa onda baniraj koga hoces.
nije politicki korektan :mrgreen:
Nema niko potrebe da pakuje stvari. Kod nas se sve moze javno vidjeti cak i rodjendan ako imas duga na autu.

Ono sto nasi u Danskoj zanemaruju je cinjenica da imamo negativni rast cijene kada kupis kucu. Jednostvano receno (gotovo) nije moguce opariti se prodajom kuce, a ako upali plusic opet je simbolican ako imas fin posao, jer obicno tu dobiti je moguce ustedit kroz relativno kratko vrijeme.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#339 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Mentha_Piperita »

Dragi ljudi, ne kvarite temu. Svi smo kao ljudi različiti i imamo svoja razmišljanja kao i način kako smo "prošli u životu", dobro je vidjeti mišljenja i iskustva drugih ljudi... 100 ljudi 100 iskustava i svako je priča za sebe, nema poterbe za ubjeđivanjima, vrijeđanjima i slično...
:thumbup:
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#340 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

Zivim u Danskoj 25 godina. Vidio sam svega i svacega kao npr. danas kako ministrica za integraciju i izbjeglice tortom slavi broj 50 u redu od zakona kada je rijec o stezanju svega i svecega do ne drzavljana tj. stranaca i potencialnih doseljenika, ali mimo svega opet najvise sam vidio nasih kako su kao zeton propali zbog kupovine kuce ili stana u Danskoj. Nema ovdje pare na brzaka i preko noci.

Inace nasi su u neutralnoj zoni a opet vole se diciti kako su stranci. I ako medju nasima ima previse kriminala opet nije bas meta rasprave u javnom prostoru, ali dzaba nasi se digli zbog kolaca! Ove sto znam i imam na FB kao da ministrica im vadi zdrav zub. Koga ovim stite one iste sa kojima nebi sjeli zajedno u gradski autobus tj. arape, tamnoputane i tako dalje. Cudni su nasi :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#341 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

Cujem u Danskoj prije gotovo 150 godina uveli postu tad trajalo 6 dana poslati pismo sa kraja na kraj kazu opet ce ici to old school i da ce vam postari djeliti postu samo jednom sedmicno :D :D sta je reci u drzavi vjecite mladosti i veselja????
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#342 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by drastic »

hrle1976 wrote:Cujem u Danskoj prije gotovo 150 godina uveli postu tad trajalo 6 dana poslati pismo sa kraja na kraj kazu opet ce ici to old school i da ce vam postari djeliti postu samo jednom sedmicno :D :D sta je reci u drzavi vjecite mladosti i veselja????
dxobrodosao nazad mogu ti rec da je dosadno bez tebe
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#343 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

drastic wrote:
hrle1976 wrote:Cujem u Danskoj prije gotovo 150 godina uveli postu tad trajalo 6 dana poslati pismo sa kraja na kraj kazu opet ce ici to old school i da ce vam postari djeliti postu samo jednom sedmicno :D :D sta je reci u drzavi vjecite mladosti i veselja????
dxobrodosao nazad mogu ti rec da je dosadno bez tebe
Hvala, hvala.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#344 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by ibi »

evo bananog hrle/zviz :roll: :roll: :roll: :roll:
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#345 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

hrle1976 wrote:
drastic wrote:
hrle1976 wrote:Cujem u Danskoj prije gotovo 150 godina uveli postu tad trajalo 6 dana poslati pismo sa kraja na kraj kazu opet ce ici to old school i da ce vam postari djeliti postu samo jednom sedmicno :D :D sta je reci u drzavi vjecite mladosti i veselja????
dxobrodosao nazad mogu ti rec da je dosadno bez tebe
Hvala, hvala.

Rijec je o prijedlogu a sada ako upali dogovor da neko treci isplati 3.500 postara koji su zaposleni doslovno dozivotno je druga prica. Ali ima tu jos jedna mala prepreka sa Svedskom, jer Svedska i Danska imaju zajednicku postu, PostNord. Posto Svedjani su dopustili odabir izmedju digitalne i fizicke poste kad su u pitanju drzavne ustanove, dok Danska je samo odredjenim gradjanima dopustila takav odabir. Danski dio PostNord ili Danska posta je u minusu nepunu milijardu Eura. Zato sve kaze da ce samo preporucena 24h posta ici svaki dan dok sve drugo uklj. i pakete, samo jednom sedmicno. Naravno, komitragedija je sto bi usvajanje prijedloga znacilo vracanje u prve dane poste kada je stvarno kociji trebalo 6 - 7 dana.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#346 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Matijevic_Vlado »

Zviznuti pise sam sa sobom, kao Zviz i beobasket?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#347 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

Matijevic_Vlado wrote:Zviznuti pise sam sa sobom, kao Zviz i beobasket?

Cuo sam pricu da tvoji se razveli zbog Zviza.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#348 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

beobasket wrote:

Rijec je o prijedlogu a sada ako upali dogovor da neko treci isplati 3.500 postara koji su zaposleni doslovno dozivotno je druga prica. Ali ima tu jos jedna mala prepreka sa Svedskom, jer Svedska i Danska imaju zajednicku postu, PostNord. Posto Svedjani su dopustili odabir izmedju digitalne i fizicke poste kad su u pitanju drzavne ustanove, dok Danska je samo odredjenim gradjanima dopustila takav odabir. Danski dio PostNord ili Danska posta je u minusu nepunu milijardu Eura. Zato sve kaze da ce samo preporucena 24h posta ici svaki dan dok sve drugo uklj. i pakete, samo jednom sedmicno. Naravno, komitragedija je sto bi usvajanje prijedloga znacilo vracanje u prve dane poste kada je stvarno kociji trebalo 6 - 7 dana.
Moje saucese, bez uvred ali koji kandahar su sve nordiske zemlje. :-)
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#349 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by hrle1976 »

Sudeci po istrazi, Danska najgora / najteza po pitanju prijateljstva sa lokalcima, prijaznosti i dobrodoslici
Image

Takodje po pitanju opcija u slobodnom vremenu i osobnoj radosti
Image

Po nekim vaznijim pitanjima daleko ste od Ceske
Image
Image
Image

Sta hladnoca radi od ljui, ubija ih ko mraz paprike.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#350 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by beobasket »

Mene cudi zasto nismo stvaro dno dna :D Nacin druzenja u Danskoj i Bosni se razlikuje kao nebo i zemlja. Nisu Danci blentavi do te mjere da vjeruju koje kakvim pricama kako stranc je iskljucivo dosao u drzavu iz razloga sto obozava dansku hranu, vrijeme i obicaje. Poljaci, Rumuni, Grci, Spanci i tako dalje su samo zbog para - ekonomski emigranti. Zive jako skrto i stisnuto a svakog prvog na trk do poste pa preko Western Uniona salji ocu, majki, bratu, sestri, djedu, zeni ako nije ovdje i tako dalje. Danci su 2017 znatno zatvoreniji nego 1992 kada smo dosli ali imaju 1001 razlog biti odbojni i zatvoreni prema strancima. Da samo vidite ponasanje vecine stranaca i sve bi vam jasno bilo. Imaju pravo kad kazu stranci su vaki-naki, a pojedini nasi brane iste te strance pa cak i nase koji prave od drzave smece.
Post Reply