Kondilomi - help!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
kondilom
Posts: 1
Joined: 08/02/2011 15:26

#76 Re: Kondilomi - help!!!

Post by kondilom »

zdravo svima novi sam ovdje vidim ima o ovoj temi svega i svacega uvjek nesta novo se cuje
posto ja imam te kondilome zapravo imam 2 mozda i vise za te nisam nesta siguran bio sam kod svog doktora poprico sa njim on mi je dao nekakve uputnice iso to ganjo zanima me moj doktor kaze da bi to trebo laserom skidat pito sam ga da li se to placa on kaze da se neplaca pa me interesuje da li se stvarno to placa ili ne hvala
kucna_carolija
Posts: 4
Joined: 10/02/2011 10:52

#77 Re: Kondilomi - help!!!

Post by kucna_carolija »

Ja cu opet potvrditi da je ovo bolje ukloniti nego ostaviti. Ima grooooooooooznih primjera kako to izgleda kod onoga beogradjanina www.drigorjeremic.com i super slike kako je to kasnije napravio bez ikakve operacije. Nije ni bolilo, kaze ona. U pola sata sve rijesio i ona otisla sasvim normalno kuci. A znam da joj je rekao da je jednoj trudnici odbio da radi jer su joj nasi bajni doktori neke kreme propisali pa je to na kraju ispao uzas... Tek kad se porodi onda ce joj skinuti kondilome. Ma to odmah odstraniti inace belaj.
Ovo sada jedino on radi ovdje (znam jer mi je prijateljica isla na uklanjanje). Dodje u onu novu kliniku u Avazu .. Moja klinika, tako se zove. Slike na sajtu Igora govore vise od ikakvih rijeci ili mahalanja. Meni dosta da skontam...
nadja.salihbay
Posts: 24
Joined: 22/11/2010 09:34

#78 Re: Kondilomi - help!!!

Post by nadja.salihbay »

Ja sam čula da te kondilome uzrokuje virus koji kasnije uzrokuje rak grlića materice. Navodno ga 80% ženske populacije ima. A muški ga prenoseee... Kaže mi prof.Arslanagić (privatni dermatolog) da se ona naskidala toga kilama u zadnje vrijeme laserom i da kreme samo zaglade. I da se mora u korjenu spaliti inače virus ostaje iako je na površini čisto. IOnda se samo raznosi po tijelu češanjem, dodirivanjem...I može ko karfiol narasti.
JA sam tražila da me pregleda dole kad sam radila kod nje lasersku epilaciju i kaže da je čisto. Što ne znači da nemam u tijelu virus nego samo nije uzrokovao te bradavice. :shock: A ako mi opadne imunitet...eto ih NDB.
Ako imate sumnji adresa je http://www.dermaclinica.ba/kontakt/

cure, čizma glavu čuva
User avatar
Neila
Posts: 14
Joined: 23/02/2011 13:25

#79 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Neila »

Pozdrav ljudi,
Moze li mi neko preporuciti gdje i kojom metodom je najbolje skidati kondilome? Da li je neko imao iskustva, koliko kosta i da li ostaju oziljci??
buzzkiller
Posts: 74
Joined: 11/03/2011 00:20

#80 Re: Kondilomi - help!!!

Post by buzzkiller »

Prvo kod Dr-Ginekologa

Ja sam skidala Condilox-om, nestali za 15-ak dana. Nisu mi ostali nikakvi ožiljci i obavezno uradi HPV tipizaciju!
User avatar
Neila
Posts: 14
Joined: 23/02/2011 13:25

#81 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Neila »

Isla sam kod tri ginekologa i jednog dermatologa i naravno svi su imali drugacije stavove i misljenja, tako da mi je jedan od njih vec savjetovao Condilox. Idem uskoro da ga kupim, pa cu da vidim dalje. Rekli su mi u apoteci da moram kupiti i neku zastitnu kremu da ne ostetim zdravo tkivo. Tipizaciju namjeravam uraditi cim se rijesim kondiloma, samo ne znam hoce li me primiti ovdje u Sarajevu, posto ne pripadam KS. Ima li negdje da se privatno radi tipizacija i koliko bi to kostalo?
Hvala na savjetima
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#82 Re: Kondilomi - help!!!

Post by male_okice »

nadja.salihbay wrote:Ja sam čula da te kondilome uzrokuje virus koji kasnije uzrokuje rak grlića materice. Navodno ga 80% ženske populacije ima. A muški ga prenoseee... Kaže mi prof.Arslanagić (privatni dermatolog) da se ona naskidala toga kilama u zadnje vrijeme laserom i da kreme samo zaglade. I da se mora u korjenu spaliti inače virus ostaje iako je na površini čisto. IOnda se samo raznosi po tijelu češanjem, dodirivanjem...I može ko karfiol narasti.
JA sam tražila da me pregleda dole kad sam radila kod nje lasersku epilaciju i kaže da je čisto. Što ne znači da nemam u tijelu virus nego samo nije uzrokovao te bradavice. :shock: A ako mi opadne imunitet...eto ih NDB.
Ako imate sumnji adresa je http://www.dermaclinica.ba/kontakt/

cure, čizma glavu čuva

Kondilomi tj. polne bradavice su virusna infekcija (izazvana humanim papiloma virusom- HPV) ,koja se najčešće prenosi polnim putem, a kad su virusne infekcije u pitanju - virus ostaje uvek prisutan u ćelijama organizma. Svaki pad imuniteta je okidac za ponovno ispoljavanje virusne infekcije tj. za pojavljivanje polnih bradavica. Ginekolog koji je ustanovio njihovo postojanje na osnovu lokalizacije i rasprostranjenosti procenjuje da li se trebaju ukloniti i kojom intervencijom. Time se ne uništava virus već eliminišu posledice virusne infekcije tj. bradavice. Ponovna pojava bradavica nije merilo uspešnosti urađene intervencije već stanja Vašeg imuniteta pa se i posle ponovne intervencije može desiti da se one opet pojave nakon izvesnog vremena. Zato se nakon ovih intervencija uvek savetuje i dopunska vitaminska terapija (vitamin C, kompleks vitamina i oligo elemenata kao što je npr. selen ) čime se podiže stepen Vašeg imuniteta. Ukoliko se konstatuje njihovo postojanje, obavezan je i pregled partnera. Kao zaštita od prenošenja savetuje se koršćenje kondoma.
Ova virusna infekcija je uglavnom bezopasna. Naime, postoji veliki broj (stotine) podtipova ovih virusa, a samo su tip 16, 18, 31, 33, 45 i 56 opasni. Oni su u stanju da izazivaju atipicne promene na grliću materice. Zato je potrebno, kod osoba kod kojih se dijagnostikuje prisustvo kondiloma, uredno kontrolisati PAPA test na grlicu uz kolposkopski pregled (1 godisnje).

eh sad metode uklanjanja su tecni azot, laser i radio talasi. S tim da su laser i radio talasi (jedini nacin uklanjanja u trudnoci) najbolji jer ostavljaju najmanje ili haman nikako oziljaka.
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#83 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Bihnela »

Ni jedna vriusna infekcija nIje bezopasna...kondilomi se ne nadgledaju i ne prate oni se ODSTRANJUJU i to OBAVEZNO, inace se sire i ponekad dolazi do ozbiljnih komplikacija njihovim rastom...
tecni azot se u praksi ne koristi za odstranjivavanje polnih bradavica, kao ni podofilin..laser se ne koristi u trudnoci..jedno radiotalasi..koji se u posljednje vrijeme promovisu kao najbolja i najefikasnija metoda uklanjanja kondiloma..
User avatar
Neila
Posts: 14
Joined: 23/02/2011 13:25

#84 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Neila »

Samo da prenesem svoje pozitivno iskustvo sa Condiloxom... Nakon tri mazanja, sve mi je spalo :D. Imam sad male ranice na pojedinim djelovima gdje sam bila nepazljiva, al uglavnom sve sto sam namazala to je i nestalo... Pravo sam se obradovala i nadam se da mi se vise nikad nece pojaviti.
trax
Posts: 1
Joined: 16/03/2011 18:52

#85 Re: Kondilomi - help!!!

Post by trax »

drago mi je da ti je condilox pomogao i ndadam se da se vise nece vracati. moze li se bez recepta nabaviti taj Condilox i koliko kosta? i da li neko zna gdje se u sarajevu ima kupiti aldara jer o njoj sam citala sve najbolje...
User avatar
Neila
Posts: 14
Joined: 23/02/2011 13:25

#86 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Neila »

Jest mi pomogao i iznenadila sam se. Zvala sam sve privatne klinike i bila spremna platiti koliko god samo da ih se rijesim, meni su se sirili, jer sam bila pod velikim stresom i u velikoj depresiji. Otisla sam dr. Taibu Delicu na pregled u polikliniku Sunce i to me je kostalo 25 KM. Svi ostali ginekolozi su predlagali podofilin, al' to se nesto mora naruciti, pa se mazes, pa se peres i bla bla, meni se to nije dalo. I na kraju mi je on propisao Condilox - maze se svakih 12 sati, 3 dana, pa pauza... Meni je nakon 3.mazanja spalo.
Ne znam mozes li ga uzeti bez recepta, al mi se cini da mozes... Jer su meni recept vratili. Kosta 53,70 KM i imas ga kupiti u apoteci na Marijin Dvoru.
Sto se tice kreme Aldara, ja jos nisam cula da se ima kod nas kupiti, al' sam vidjela po nekim forumima da je uzasno skupa. Probaj Condilox, ali prvo otidji na pregled, nek te doktor posavjetuje.
Mikica*26
Posts: 8
Joined: 06/06/2011 14:45

#87 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Mikica*26 »

Neila wrote:Samo da prenesem svoje pozitivno iskustvo sa Condiloxom... Nakon tri mazanja, sve mi je spalo :D. Imam sad male ranice na pojedinim djelovima gdje sam bila nepazljiva, al uglavnom sve sto sam namazala to je i nestalo... Pravo sam se obradovala i nadam se da mi se vise nikad nece pojaviti.
Imala sam isti proble, i samo zelim da znam da li psolije upotrebe tream mazati nekom blagom kremom? jer osjetim bol pri dodiru, vjerovatno me malo "opekla" ova tecnost gdje nije trebalo :-?
Mikica*26
Posts: 8
Joined: 06/06/2011 14:45

#88 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Mikica*26 »

Evo ga, moje iskustvo sa kondilomima. Naime, pojavilo mi se vise njih, i otisla sam u apoteku, bez recepta kupila tečnost koja se zove Kondilox, mazala 3 noći i sve nestalo četvrti dan. Ali, uz to sam uzela ampule za imunitet žele rojal, koje sam nastavila da pijem. Nadam se da se isto nece vise ponoviti. ;-)
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#89 Re: Kondilomi - help!!!

Post by sarajev_o »

Ne dami se ponov reg pisat cu sa pravog profila,javilo mi se nesto kao bradavica ali je ravno i ne boli oko grlica penisa,sad kako da znam je li to Kondilom jer je nije bas blizu,imam jedno obicnu bradavicu na nozi.Nisam sarao:D i imam djevojku par godina ona nema nikakvih simptoma radila je papa test i sve je uredu.Brinem se kod ljekara mi nije mrsko ici ali jeste na neku operaciju jer su krvnici i imam samo neugodna iskustva.Para za privatnika nemam.
Postoji li neki nacin da sam skontam sta je pa da vidim gdje cu na pregled.Javilo se prije mjesec imam samo jedno smanjila se jedno 30% nego na pocetku. :skoljka:
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#90 Re: Kondilomi - help!!!

Post by sarajev_o »

bump
User avatar
Neila
Posts: 14
Joined: 23/02/2011 13:25

#91 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Neila »

Mikica*26 wrote:Evo ga, moje iskustvo sa kondilomima. Naime, pojavilo mi se vise njih, i otisla sam u apoteku, bez recepta kupila tečnost koja se zove Kondilox, mazala 3 noći i sve nestalo četvrti dan. Ali, uz to sam uzela ampule za imunitet žele rojal, koje sam nastavila da pijem. Nadam se da se isto nece vise ponoviti. ;-)
Eh bas mi je drago da ti je sve nestalo i kod mene je tako bilo i takodjer sam ih imala vise... Skoro su mi se opet pojavili, sto ne znaci da ce i tebi, ali nemoj da se sokiras ako ipak bude tako. Vjerovatno si i sama zakljucila da ne trebas nicim mazati poslije Kondiloksa, to brzo prodje samo. Nadam se da ti se nece vracati!
User avatar
Neila
Posts: 14
Joined: 23/02/2011 13:25

#92 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Neila »

sarajev_o wrote:Ne dami se ponov reg pisat cu sa pravog profila,javilo mi se nesto kao bradavica ali je ravno i ne boli oko grlica penisa,sad kako da znam je li to Kondilom jer je nije bas blizu,imam jedno obicnu bradavicu na nozi.Nisam sarao:D i imam djevojku par godina ona nema nikakvih simptoma radila je papa test i sve je uredu.Brinem se kod ljekara mi nije mrsko ici ali jeste na neku operaciju jer su krvnici i imam samo neugodna iskustva.Para za privatnika nemam.
Postoji li neki nacin da sam skontam sta je pa da vidim gdje cu na pregled.Javilo se prije mjesec imam samo jedno smanjila se jedno 30% nego na pocetku. :skoljka:
Kakva te operacija spopala? Hajd se malo informisi o ovoj bolesti pa se onda nastavi brinuti. I nemas ti sta traziti nacine da skontas, pa da gledas, nego ako te brine idi dermatologu... Nece te operisati obecajem ;) I sretno :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#93 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zemo_online »

to je hpv jel da. to uglavnom zene pogadja,zar ne?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#94 Re: Kondilomi - help!!!

Post by melb26sa »

test01 wrote:to je hpv jel da. to uglavnom zene pogadja,zar ne?

I muski mogu dobiti, sad ce poceti sa vakcinama za djecake ovdje u US.

Nedavno na discovery health one mystery diagnosis gdje se nista ne zna sta je do kraja - malcu od 12 godina pocele rasti neke izrasline u grlu, skidaju ih laserom svaka 3 mjeseca, na kraju dijagnoza HPV. Do kraja zivota ce morati na skidanje izraslina, ne znaju kako se zarazio - mama kad ja radjala HPV test uopste nije bio izmisljen.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#95 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zemo_online »

braco mila,zar ima i to??? u grlu.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#96 Re: Kondilomi - help!!!

Post by zemo_online »

a hpv je dovoljan dodir koze od kozu da se prenese?
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#97 Re: Kondilomi - help!!!

Post by sarajev_o »

o.O meni iskocila i na prstu
Mikica*26
Posts: 8
Joined: 06/06/2011 14:45

#98 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Mikica*26 »

Vratili se, mislim vracaju se i nestaju :(. sta da radim? :(((
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#99 Re: Kondilomi - help!!!

Post by fatamorgana »

Ne koristim kondilome ....
Mikica*26
Posts: 8
Joined: 06/06/2011 14:45

#100 Re: Kondilomi - help!!!

Post by Mikica*26 »

Vratili se, mislim vracaju se i nestaju :(. sta da radim? :(((
Post Reply